Keresés

Részletes keresés

JFEry Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1195
Most csak a rajz van kéznél.
Ha hátrahúzod a szánt és megtartod, alulról kis csillagcsavarhúzóval két csavar kitudsz szedni a hátsó irányzék alól.
Ezek tartják a nézőkét és a hátsó falat.
Ha jól emléxem, ezután a szán is kicsúsztatható.
Előzmény: Zaku (1194)
Zaku Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1194
Elmesélnéd a szétszedés/összerakás folyamatát nagy vonalakban ?
Előzmény: JFEry (1192)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1193
hi,
"És mi a véleményed a Makarov-ról? És arról, hogy 4.5mm-es BB kell hozzá (egyáltalán mennyibe kóstál ez a lövedék-típus?)
"

A Makarov imho az istencsaszar ebben a kategoriaban, mint azt mar alabb es Kaliberben is tobbszor kifejtettem, sot, nekem is van 1.

A 4,5 mm (4,3-4,45 mm) acel BB olyan 1900-2500 ft/1500 db (Daisy vagy Crosman).

Mas: az IWA-n lattam uj Gamo HK USP-alaku CO2-ost (forgotaras, mint a szar PT80), meg kiveheto CO2- es lovedektaras M1911 alakut, ez utobbinal minden lovesnel az elsutobillentyuvel mozgatod hatra a szant is cca. 2 cm-t.

De sajna elegge gyerekjateknak tuntek (az M1911 alaku szet is esett a kezemben fotozaskor:-))

Előzmény: Gyrow (1191)
JFEry Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1192
Igen.
Előzmény: Zaku (1185)
Gyrow Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1191
gvass1:

Ja, a PPK/S-nek nem huzagolt a csöve, ami szar dolog. A listámra én főleg csak az élethű blow back miatt raktam fel.

És mi a véleményed a Makarov-ról? És arról, hogy 4.5mm-es BB kell hozzá (egyáltalán mennyibe kóstál ez a lövedék-típus?)

Előzmény: gvass1 (1189)
Zaku Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1190
Igaz, de valahol olvastam, hogy nem a tárkapacitás, hanem a találatok döntik el a meccset :)
És "Open" kategóriában nehézkesebb a Red Dot és a kompenzátor felszerelése :) bibibiii:))
Az SW686-ot élöben még nem láttam. 16 lövéses pályánál a tárcsere ideje milyen a CP-hez képest ?
Előzmény: condriXM (1186)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1189
hi,
a velemenyem a nevezett modellekrol hasonlo.

A PPK/S CO2-orol viszont mindenkit nagyon erosen le kell, hogy beszeljek!!!

Nagyon gyenge, nagyon-nagyon ponttalan, es MINDEN peldany tonkerememt az elsutoszerkezet gyari hiabaj miatt, ami bekerult az orszagba. Ugyan hazuilag javithato, ha valaki ert hozza, de minek...

Egyeb UMAREX legstukik: IMHO DA ban es SA-ban egyarant a COLT M1911 alaku viszi el a palmat, es a gumi markolahejai is nagyon kenyelmesek.

A Beretta alaku viszont mind fogasra, mind sutesre lenyegesen szarabb imho.

A CP88 a ketto kozott van.

Gyrow Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1188
"Több, mint egy éve van egy CP99-em.
Bármely ólom lőszerrel jól működik."

Ja, ez világos, mert diabolo lövedékre van kitalálva a cp99 és más forgótáras társai. De a Makarov és a PPK/S az nem forgótáras, hanem normál szekrénytáras (mint az eredeti). Ezért már csak alapból is kerek lövedék megy bele...
Az írják, hogy ezek 4.5mm-es CO2-s BB pisztolyok, vagyis kerek BB lövedéket használnak.

Előzmény: JFEry (1182)
golbat Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1187
Nos, nekem volt egy Gamo Auto45-om (csak DA, 11 lovetu) es van egy Makarov 651-esem (13 lovetu) es egy 654-esem (8 lovetu diabolo/23 lovetu BB) mindket orosz DA/SA modban is megy.

-Elethusegben szvsz a Makarov viszi a palmat (elvegre elesbol van attervezve) ;)
-A DA sutes katonasan kemeny, de szvsz jol kontrollalhato
-Szanakaszto es egy vekony drot segitsegevel diabolo is betolthato-megdobbentoen pontos tud lenni igy...
-Nem javaslom az acelsoretet (a Copperhead-et legalabbis) a legjobb a hozza adott orosz cucc. Ezt mindig a tar legaljara teszem, majd erre jonnek a 4.4-ea magyar olom BB-k.

-A legjobb DA sutese a MP654K Spacegun-nak van, egyuttal ez a legpontosabb is (jo 14 cm-es a csove...) de elethusegre ez a leggyengebb.
SA-ja egy elmeny...
BB-bol csak az acel vagy a 4.4-es olom cuccot szereti, de azzal is akadozik neha.

-DA sutesben nekem a CP99 nem jott be, a GAMO cuccome jobb volt (bar haver PT20-asa joval kemenyebb sutessel rendelkezett-lehet hogy mazlista vagyok?) A tolteset ugy gyorsitottam meg, hogy Festo-csovekbe toltottem a BB-ket es azokbol taraztam. Jo esetben 4 mp alatt megvolt...
(Amugy a hugom az apro kezevel is meg tudja vele loni a 85/100-as eredmenyt 5 m-rol.)

A Makarov-rol mar eleg sok info van a topikban, olvasd el batran a regebbi hozzaszolasokat is!

Golbat.

Előzmény: Gyrow (1181)
condriXM Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1186
Nekem mondjuk a forgok jonnek be, azert van egy Umarex/S&W 686-osom 6"-os csovel. Lehet hozza meg 4 vagy 8" csovet is rendelni. Eredetileg 4"-ossal vettem, loveskor istenes hangja volt es ugrott folfele :-) A 6"-ossal mar nyugton marad.
(IPSC-n lenyomja a CP-t, mivel 10 lovetu bibiii :-))
Előzmény: Gyrow (1180)
Zaku Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1185
OK. Világos. A szán hátsó részét levetted már ?
Előzmény: JFEry (1184)
JFEry Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1184
Nagyon jól szerelhető a gázadagoló része.
A gyári beállítása a papírja szerint 110m/s
A gáz csappanytút ki lehet cserélni egy nagyobb és több furatúra.(eszterga kell hozzá)
Így felmeg az első 10lövés ca. 150-160m/s-ra.
Én boltban vettem. (40000-ért)Ott adtak hozzá robbantott rajzot.
Előzmény: Zaku (1183)
Zaku Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1183
Hi !

Nekem még nem egészen egy éve van CP99-em. Részleteznéd mit értessz tuning alatt ?
(Szvsz 170 m/s fölé nem lehet vinni, akkor pedig legális) Már csak a szétszerelés miatt is tanácsokra lenne szükségem.

Üdv Gábor

Előzmény: JFEry (1182)
JFEry Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1182
Több, mint egy éve van egy CP99-em.
Bármely ólom lőszerrel jól működik.

Sajnos azzal nem tudtam mit kezdeni, hogy a tárban elmozdul a lőszer és akad.

Kicsit még tuningolni lehetett rajta. Viszont azt erősek kifogásollom, hogy nincs benne nyomásszabályozó.
KB 30-40 lövést lehet megfelelő szinten leadni vele 10 méteren 6-8cm szóráskúpja van.

Előzmény: Gyrow (1181)
Gyrow Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1181
Ja és a Makarov meg a PPK/S 4.5 mm-es BB lövedéket használ.
Ez mit is jelent? Nem használható vele a mezei 4.5 mm-es kerek légpuska lövedék? Vagy igen? Mennyibe vannak ezek a réz v. acél (vagy mittoménmilyen) BB-k?

Üdv!

Gyrow Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1180
Hey! HA már CO2 légpisztolyoknál tartunk:

Felmerült bennem, hogy valamikor be kéne ruháznom egybe (olyan nyár környékén....), addig is pár kérdés, és észrevétel...

Több típus is felmerült és 3-ra szűkítettem:
Walther CP-99 (umarex)
Walther PPK/S (umarex)
Makarov MP-654K

Most egy Viva + -os kérdés: melyik pisztolyt kéred?

Nekem nehéz a kérdés, mert
CP-99: szép, jó fogású, relative erős is, de a működése nem túl életszerű
PPK/S: detto, de nem valami erős, viszont blow back-es, maximális élethűség
Makarov: a legerősebb (ezek közül), élethűségben a két umarex között

A többiről meg nem tudok nyilatkozni (pontosság, megbízhatóság, stb.)

Valakinek tapasztalatok valamelyik stukkerral?

Zaku Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1179
Hi !

A CP99-el - mivel belül gyakorlatilag revolver szerü szerkezete van - un. DA módban lehet folyamatosan, minden billentyü elhúzásra egyet löni. Csak ilyenkor elég szar a sütése. (Hosszú bill. út, és nehéz, legalább 40 N) Minden lövésnél a szán hátsó részét felhúzva, a sütés jó, (~15 N) de "IPSC" szerü felhasználásnál persze erre nincs idö. De örültködésre megfelel.
BB Gun témában P226 Blow-Back-re fáj a fogam. Mo.-on még nem találtam, folyamatban van az osztrák lelöhely felfedezése. Árat még nem tudok, a neten 20-25 kHUF környékén láttam. (Nem osztrák home page-en)

Üdv Gábor

Előzmény: mcpie (1177)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1178
hi,
a Walther CP99 az UMAREX (csekkold: www.umarex.de)majd minden mas CO2-os legpisztoylahoz (except PPK/S) hasonloan valojaban forgopisztoly belulrol, kis 8 darabos forgotarral a szanon belul.
Tehat DA-ban love gyorsan urtiheto, es relative gyorsan ujra is toltheto.
Előzmény: mcpie (1177)
mcpie Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1177
Hali! A CP99 -es sima ismétlő, vagy öntöltő? Mert, ha csak ismétlő, akkor ahhoz képest nagy élmény lesz egy BlowBack-es BB! Milyen BB-Gun -ra fáj a fogad? :) Ajánlom figyelmedbe még az AirSoft -os topic-ot is! :)
Előzmény: Zaku (1176)
Zaku Creative Commons License 2003.03.17 0 0 1176
Hali !

A hétvégi idöjárás úgy ahogy kegyes volt, (csak a szél volt kicsit nagy) elkezdödött az idény !! Kipróbáltunk egy (legalább is számunkra) új ötletet. IPSC verenyt rendeztünk CP99-el. A szabványos IPSC céltáblát lekicsinyítettem az eredeti 40 %-ára (corel), így pont elfér egy A4-es lapon. Poppernek kineveztük a fél literes sörösdobozt, "steel"-ként pedig üres cigisdoboz szerepelt. 5 stage, 70 minimum lövés. Paradicsomkarókra felszereltem kemény hullámkarton lapokat, arra ragasztottam a papírcélt. Néhány üres raklap, kerti asztal, mászóka és barackfa vett még részt a technikai kivitelezésben. Stoperóra, a stage végét a lövö "kész" kiabálása jelezte. ("Megfelelö IPSC óra" hiányában :)A lehetöségek szerint adaptáltuk az eredeti IPSC szabályokat, eredményszámítást. K..va jót szórakoztunk. (Természetesen a CP99-el nem lehetett az elmult igazi versenyen látott 16 lövés/4.74 mp teljesítményt töredékét megközelíteni, már csak a "tárazás" idöszükséglete miatt sem :) Egyhangú vélemény volt, hogy ezt meg kell majd ismételni. Ajánlom kipróbálásra. Ha valakit érdekel, a papírcélokat feltehetem a net-re.

Üdv Gábor

PS. Most próbálok intézni Blow-Back rendszerü BB-s pisztolyt, azzal is ki fogom próbálni.

T_ember Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1175
Mellékelem a jobb megértés kedvéért, hogy mi az, ami teljesen be van szorulva és akadályozza az összecsukást.

http://www.csucsposta.hu/slavia/slavia.htm

T_ember Creative Commons License 2003.03.16 0 0 1174
Üdvözlet Mindenkinek!

Van itt Slavia szakértő????
Remélem, hogy van. A következő lenne a gondom: Hozzájutottam egy olyan 630-as Slaviahoz, amit nem tudok összecsukni. De sajnos hiányos szakszókincsem miatt nem tudom pontosan elmagyarázni, hogy mi az ami a gondot okozza. Ennek ellenére megpróbálom így "kézzel - lábbal" előadni: Azért nem lehet összecsukni, mert a cső alatt lévő kis fém pöcök (ami mögött egy rugó is található, és valószínűleg a két rész összekapcsolódásáért felelős) be van szorulva. Mit tudok tenni ezzel?
JFEry Creative Commons License 2003.03.15 0 0 1173
A szoknyaátmérője a barracudának kisebb.
Amikor a huzagba nyomja a gáz hamarabb, kisebb nyomásnál indul meg.
A puskádat valszeg dugattyú megfúrással gyengítették. Ezért a magnum esetén ott több gáz szökik meg.
Persze csak ha tényle gígy van, mármint ha több lövésnél is mindig lejjebb hord.

Leellenőrizheted, ha valamivel a huzagba 1 cm-re betolod a lőszereket.

Előzmény: springer440 (1170)
springer440 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 1172
igen, igen. pont ezért annak ilyen távon feljebb kéne becsapódnia, mint más "mezei" skulóknak. viszont olyan puskut még nem láttam, ami ne egy helyre küldte volna a két alább említett gamo gyártmányt.

ezt nem értem: springer

Előzmény: gvass1 (1171)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 1171
A barracuda tudtommal joval nehezebb. Meg lehet, hogy mas a legellenallasi tenyezoje is.
Előzmény: springer440 (1170)
springer440 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 1170
Hátha látott már valaki ilyet:

új pusku, hw97 belőve gamo match-csel 20m-re. pontos. pro magnummal jó 15 cm-t alá hord. baracudával csak kb. 10 cm-t. mitől lehet ez?

kösz: springer

Gyrow Creative Commons License 2003.03.13 0 0 1169
Üdv!

Az Elithunter (www.elithunter.org, elithunter@elithunter.org) árul Norica légpuskákat is. Itt vettem a Cometa 220-asomat és az árlistában amit küldtek volt Norica is.

Előzmény: Blazsa (1167)
Funk Creative Commons License 2003.03.13 0 0 1168
Írtam.Funk.
Előzmény: springer440 (1166)
Blazsa Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1167
Üdv!
Én is voltam a fehován, és vettem egy 4*32es bushnellt, szerelékkel együtt. Eddig még nem volt gondom a szerelékkel, pedig csak egy gagyi 2000Ft-os.Szerintem légpuskára ez is megteszi.
Nem tudja valaki véletlenül, hogy magyarországon a magnum 90 kft-n kívül más nem is foglalkozik norica légpuskákkal? Csak mert akarok venni egy rugót, és náluk épp nincs. Előre is kösz.
springer440 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1166
bocs, hogy csak most reagálok, de tegnap meg volt dögölve az internet. egy jó mail cím: gill@freemail.hu

én vettem izibe szereléket is a puskura, pénzt, ideget nem kímélve. legalább nem kell töprengenem, mire költsek az elkövetkező időkben :) írj mailt, kérdeznék pár dolgot én is! valószínüleg tudok segíteni szerelék ügyben.

csé: springer

Előzmény: Funk (1165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!