Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1282

Értsd meg, hogy NINCS ILYEN törvény.(tehát a kormánypropagandával szemben nem létezik olyan szabály, amit megszegett volna CEU vagy hogy csalt volna)

Most van egy tervezet, ami ellen tiltakoznak sokan.

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (1225)
Jaka46 Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1281
bbetti Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1280

Victor Ponta volt román kormányfő nagyon jónak és helyesnek tartja a külföldi egyetemek működési feltételeit szigorító magyar törvénykezdeményezést, és bejelentette: jövő héten ő is kidolgoz egy ugyanilyen javaslatot, amelyet a bukaresti parlament elé terjeszt - közölte pénteken a Hotnews.ro hírportál.

A szociáldemokrata politikusnak egy Facebook-bejegyzését ismertető lap magyarázatképpen hozzáfűzte: a magyar kormány kezdeményezése elsősorban a Soros György által pénzelt budapesti egyetem ellen irányul, amely be is jelentette, hogy a jogszabály elfogadása arra kényszerítené, hogy elhagyja Magyarországot.

Victor Ponta - akinek miniszterelnöki mandátuma idején több évtizedes mélypontra süllyedt a magyar-román viszony - az utóbbi hetekben több jelét is adta annak, hogy méltányolja a budapesti kormány politikáját. Nemrég a paksi atomerőmű-projekt állami finanszírozhatóságához gratulált Orbán Viktornak, illetve több fórumon is kifejtette meggyőződését, miszerint Romániának a visegrádi országcsoporthoz kellene csatlakoznia a "soha meg nem valósuló egyesült Európa" emlegetése helyett, csakhogy ehhez "nem elég bátrak" a vezetői.

Ponta mostani újabb dicséretét a román közszolgálati rádió által működtetett Rador.ro portál azonban fenntartásokkal kezelte, a hozzáfűzött magyarázatból kiderül: a cikkíró hátsó szándékot gyanít amögött, hogy a volt román miniszterelnök a külföldi egyetemek romániai működésének szigorításáról akar törvényjavaslatot kidolgozni. A szerző arra hívja fel a figyelmet, hogy két romániai egyetemet (a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemet és a Partiumi Keresztény Egyetemet) is Magyarországról pénzelnek, és egyik esetében sem létezik kormányközi megállapodás az intézmény finanszírozásáról.

altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1279

a ceu-pt az endowment _semmire_ se jogositja. azt irtam, hogy ennek a segitsegevel, es az alumni tamogatassal, tandijakkal ... egy sorostol fuggetlenul mukodo egyetemkent is tud funkcionalni.

Előzmény: rocky reloaded (1264)
Pozitív Visszacsatolás Creative Commons License 2017.03.31 0 2 1278

A ceu eseteben ezt a magyar meg a newyork allam beli bizottsag is megtette.

 

Ha a New York állambeli bizottságnak megvannak a jogosítványai, hogy az egész USA-ban érvényes diplomákról rendelkezzel, akkor valószínűleg semmi gond.

Itt a kérdés, hogy egy magyar alapítású magyar egyetem, miért osztogat amerikai diplomákat...

Ez borzasztó jó reklám... az igaz...

Idevonzza a világ minden tájáról a jól fizető diákokat, akik így is a töredékéért kapnak amerikai diplomát, mint ha el kellene menni érte az USA-ba.

De vajon ezzel egyet ért-e az USA ?

Ha igen, akkor mi a probléma?

 

Magas szinten képzett szakembereknek nyilván örül az Egyesült államok is... miért gördítene akadályt?

 

Hol itt az ellehetelenítés?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pert2 (1258)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1277

Mentek ...;-)...

 

Előzmény: Aki mer az (1273)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1276

azt a tortenetet nem kovettem. csak a voros csillagos reszet, de ha jol tudom a voros csillag is marad.

Előzmény: ifj. Kelethy Benő (1269)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1275

Soros is vagyok, meg Boros is vagyok,

És néha napján megiszom az albán konyakot:-)))

 

Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1273

nekem mindegy, hogy téged hogyan tesznek lapátra, ne aggódj.

Előzmény: baculum (1265)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1272

a fagylalt visszanyal?

 

Romániai magyar egyetemek szívhatják meg?

 

Mindeközben azt írja a Kronika.ro Victor Ponta, egykori román szociáldemokrata miniszterelnök Facebook-bejegyzése alapján, hogy "Victor Ponta volt kormányfő nagyon jónak és helyesnek tartja a külföldi egyetemek működési feltételeit szigorító magyar törvénykezdeményezést, és bejelentette: jövő héten ő is kidolgoz egy ugyanilyen javaslatot, amelyet a bukaresti parlament elé terjeszt". 

 

A lap hozzáteszi: Ponta dicséretét a román közszolgálati rádió által működtetett Rador.ro portál fenntartásokkal kezelte, "a hozzáfűzött magyarázatból kiderül: a cikkíró hátsó szándékot gyanít amögött, hogy a volt román miniszterelnök a külföldi egyetemek romániai működésének szigorításáról akar törvényjavaslatot kidolgozni. A szerző arra hívja fel a figyelmet, hogy két romániai egyetemet – a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemet és a Partiumi Keresztény Egyetemet – is Magyarországról pénzelnek, és egyik esetében sem létezik kormányközi megállapodás az intézmény finanszírozásáról."

Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1271

Dehogy cáfoltál meg bármit is... max elmondtad a saját gondolataidat egy témáról... attól még a világ nem fog úgy működni, ahogy szeretnéd.

 

ÜdV

Előzmény: Aki mer az (1256)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1270

Nyalassal itt nem érsz semmit, csak köpönyeg forgatassal :-)).

 

 

Előzmény: bbetti (1267)
ifj. Kelethy Benő Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1269

A Csíki Sör esetében pedig a beosztott balliberális irigykedett a vállalkozó magyarra?

Előzmény: altimus (1262)
Jaka46 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1268

http://hvg.hu/itthon/20170331_A_BME_egyik_tanszeke_felajanlotta_segitseget_a_CEUnak#rss

A BME egyik tanszéke felajánlotta a segítségét a CEU-nak.

bbetti Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1267

A fagyi visszanyal !

Előzmény: berkut14 (1263)
berkut14 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1266

 ezt a meccset a ceu nyeri.

 

)))

hanyatlik a pali. régebben jobb volt.vagy öregszik , vagy tényleg a gyógyszerrel van gond.

Előzmény: altimus (1262)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1265

Nem mindegy neked hogy gazdasagi, vagy politikai döntés eredményeként tesznek lapátra?

:-)

 

Előzmény: Aki mer az (1260)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1264

Öcsisajt, akarod mondani, hogy az egymilliárd dolcsi endowment MINDENRE feljogsítja ezt a CEU nevü lepratelepet? Hm, mint a Keresztapa c. regényben hogyan is vásárolja be magát a maffia a politikába? Mindegy, csak a zsozsó stimmeljen. Nos öcsisajt, ilyen fasisztoid und maffiózi lepratelepekre Magyarországnak nincs szüksége. Húzzanak csak el Vilniusba. Kár, hogy Magyarországnak anno nem volt egy Vaclav Havelja (vagy most egy Putyinja), aki a fasisztoid köztörvényes és háborús bünös Gyuri bát meg liberónáci sleppjét keményen tökönrúgta, ill. be sem engedte.

Előzmény: altimus (1235)
berkut14 Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1263

a kis kreténünknek elgurult a gyógyszere. ő a hazafi ?

 

tessék

 

 "Victor Ponta volt kormányfő nagyon jónak és helyesnek tartja a külföldi egyetemek működési feltételeit szigorító magyar törvénykezdeményezést, és bejelentette: jövő héten ő is kidolgoz egy ugyanilyen javaslatot, amelyet a bukaresti parlament elé terjeszt"

 

 

a volt román miniszterelnök a külföldi egyetemek romániai működésének szigorításáról akar törvényjavaslatot kidolgozni. A szerző arra hívja fel a figyelmet, hogy két romániai egyetemet – a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemet és a Partiumi Keresztény Egyetemet – is Magyarországról pénzelnek, és egyik esetében sem létezik kormányközi megállapodás az intézmény finanszírozásáról."

 

 

altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1262

kulonosebben nem eszem magam, biztos vagyok benne, hogy ezt a meccset a ceu nyeri.

 

viszont ennyi rosszindulattal, ostobasaggal es buta emberrel tenyleg perverz orom talalkozni. a nolimpias topicot kovettem a multkoraban, ahol szinten volt par troll es par berkommentelo, de ennek ellenere ezt a merhetetlen rosszindulatot nem lehetett ennyire exponaltan erzekelni.

 

az iskolazatlan ember buta indulata koszon itt vissza az iskolazottal szemben. a kisebbsegi erzes amit a ceu okoz.

Előzmény: termetes (1240)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1261
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1260

a demokrácia leépítése nem gazdasági hanem hatalmi döntés jobbantkám.

 

 

"A gyuri nem tudja tovabb tolni, mert aszonta 40 évig, hogy azér kell felszamolni a magyar gazdaságot"

 

aszonta? tele van dilisekkel a fórum.

Előzmény: baculum (1252)
pert2 Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1258

A diplomakat nem felhulye politikusok adjak, hanem egyetemek, es minden allamban van egy akkrediacios bizottsag vagy valami hasonlo, aki engedelyezi a diplomaadast. A ceu eseteben ezt a magyar meg a newyork allam beli bizottsag is megtette. A hulye kurmany me ezen ruguzik, amikor pl Miskolcon engedely nelkul kepeztek penzert hallgatoka evekig akikvegul diplomat se ksphattak.

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (1236)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1257

nem kell és kész, viktorka.

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (1255)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1256

mellébeszélsz, volt egy állításod amit megcáfoltam. trolltempóban fogadtad az érveket, mellébeszélsz. azt hittem érdemes veled leállni de tévedtem.

Előzmény: Antisystem (1254)
Pozitív Visszacsatolás Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1255

úgy hogy nem kell államközi egyezmény, viktorka.

 

Mert miért nem?

 

Én is nyithatok egy egyetemet, ahol minden egyezmény nélkül brit, német amerikai, meg svéd diplomákat osztogathatok?

 

Az uborka görbületét szabályozzuk, de azt nem hogy ki milyen diplomát ad ki a saját szakállára?

 

Nanemáááá...

 

 

Előzmény: Aki mer az (1246)
Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1254

Jó, megint viktoroztál egy kört... ez min változtat most? Min változtat 1 év múlva? Mi értelme van? Amíg az ellenzék permanens tagadásban van és másra mutogat, Viktor lesz itt a császár, ezt megmondom ingyé és bérmentve... persze ennek is van előnye, a következő 4 évben is lehet Viktorra mutogatni öklöt rázni, ahelyett hogy kényelmetlenül szembenézne az ellenzék a valósággal.

( a MANYUP-témát szerintem itt hagyjuk, nem két mondat, és totál off.... )

 

ÜdV

Előzmény: Aki mer az (1243)
seven update sorbi Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1253

Én csak idéztem egy indexes cikket, ha öcsisajtos problémád van, akkor azt nekik írd meg, ne nekem.

Előzmény: rocky reloaded (1233)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1252

Eleve nincs miről beszélni logikaice:-), mikor van egy gazdasagi döntês amire raküldik a politikat aminek eszközeként logikai rendszereket építenek kreált fogalmakból és értękekből.

:-)

 

A gyuri nem tudja tovabb tolni, mert aszonta 40 évig, hogy azér kell felszamolni a magyar gazdaságot, mert vesztesęgea, míg jelenleg csak veszteséget pénzelnek .

:-)))

Magyarán megbukott.:-)

 

Előzmény: Aki mer az (1250)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1250

"azok szidják Viktort a fékek és ellensúlyok rendszerének felszámolásával, akik eltakarították előle a fékeket és ellensúlyokat."

 

nem szidás hanem tény hogy felszámolt egy csomó mindent. másrészt én nem takarítottam el előle semmit.

 

 

"azért érzed, hogy ez nem semmi logikai bukfenc, nem? :)"

 

másból sem állnak hozzászólásaid mint az ilyen bukfencekről és a tények és definíciók torzításából. érzem.

Előzmény: Antisystem (1232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!