Keresés

Részletes keresés

porcus Creative Commons License 2000.10.05 0 0 627
"ty"!
Azt hittem már elvesztél. Megamainapló nulla, Bartákkal vagy anélkül is.
Még több fütyis krumplit a Napló címoldalára!!!
Láttátok a Csiszár tegnapi műsorában a mi kis új prágai hősünket? Vélemény?
pigi
Előzmény: ty (624)
zsofffi Creative Commons License 2000.10.05 0 0 626
nálam máködik, hát felbátorodva ideteszem a következőt is, hátha valakit érdekel:
bakos árpád
(1ébként maga a kereső is egy jópofa, én nagyon szeretem, ajánlom figyelmébe és bookmarkjába annak, aki még nem tudott róla eddig!)
Előzmény: zsofffi (625)
zsofffi Creative Commons License 2000.10.05 0 0 625
remélem fog működni ez a link:
lajkó félix
Előzmény: Tiborcsik (617)
ty Creative Commons License 2000.10.05 0 0 624
Imádom a hivatásos emeszempés bartákot, amikor a Tapló október 1-i számában a Világbankot és a Nemzetközi Valutaalapot mosdatja, természetesen fehérre, mert a vörös neki már kiment a mosdókesztyűjéből.
Ti nem imádjátok?
Emberek, éljen a kapitalizmus!
Már mi is mondhatjuk. Mért csak a Taplónak szabad lehet minden genocídium oldalára odaállni?

ty

kockasfulunyul Creative Commons License 2000.10.05 0 0 623
Köszi! :-))
Előzmény: Daoldin (622)
Daoldin Creative Commons License 2000.10.05 0 0 622
hidd el nekem, most már aktuális a moziműsor :o))
Előzmény: kockasfulunyul (621)
kockasfulunyul Creative Commons License 2000.10.05 0 0 621
Már néztem, de csak tegnapig látható a műsor. Mától új hét kezdődött. A Másfél koncert tetszene, de addigra valószínüleg vége lesz annak a programnak, ami miatt egyedül fogok bóklászni a városban és utána megyünk Tapolcára.
Előzmény: Daoldin (619)
Daoldin Creative Commons License 2000.10.05 0 0 620
ooopsz, egy kicsit rossz lett a link, de a lényeget megtalálod...
Előzmény: Daoldin (619)
Daoldin Creative Commons License 2000.10.05 0 0 619
esetleg Másfél koncert a dc-ben? :o) igaz, az csak 22-től lesz...
mozi? nézd itt :O)
Előzmény: kockasfulunyul (618)
kockasfulunyul Creative Commons License 2000.10.05 0 0 618
Sziasztok!

Nincs valami ötletetek szombat estére, amivel elüthetnék 2-3 órát 7-től kezdődően? Igazából minden megfelelne. A moziban nem tudjátok mi lesz?

Tiborcsik Creative Commons License 2000.10.04 0 0 617
Sajnos ne tudok elszabadulni Szegedről a bakosárpi koncertre.
Zsofffi ki aza félix?
Üdv: Tiborcsik
Előzmény: zsofffi (616)
zsofffi Creative Commons License 2000.10.04 0 0 616
yokes, nincs kedved holnap este szolnokra kirándulni, bakosárpit meghallgatni? isten tudj, a te kocsidba szívesebben beszállnék útitársnak mint a kínálkozó "államiba"...
Előzmény: yokes (614)
Tiborcsik Creative Commons License 2000.10.03 0 0 615
Mivégre?
Kösz, igyekszem.
Előzmény: yokes (614)
yokes Creative Commons License 2000.10.03 0 0 614
Tiborcsik!? Na végre!
(Nem cinikusság, gyilkosan rossz a humorom...) Teccik a szolnoki városi séta a topikban!
Előzmény: Tiborcsik (613)
Tiborcsik Creative Commons License 2000.10.03 0 0 613
dzsoki, hogy lehetsz ennyire cinikus?
Előzmény: yokes (611)
porcus Creative Commons License 2000.10.03 0 0 612

Micsináljak ha ez már szokásommá vált. Saját magamra visszajelezve (örülj yokes,nem reagálok rád!)
2 hír:
- Bölcs hek-mester megkért -miután ideiglenesen rendszeridegenné vált-, hogy tegyen közzé színház-látogatásra buzdító felhívását. Tehát: október utolsó hetében (28-a körül)topicos Istvánolás. Talán még szponzor is akad... A többit majd heki pontosítja.
- Megamainaplóban. "Elismerés Veszprémnek"
A MKÖM által meghirdetett "Közművelődést pártoló önkormányzat" című pályázaton Veszprém városa a megyei jogú városok kategóriában úgy nyerte el az első díjat (1 400 000 Ft.), hogy nem osztottak másodikat és harmadikat.
(Taliándörögd pedig község-kategóriában lett a legjobb, nem is értem erről miért nem írt a MEGYEI napilap... Vagy nem tudják, hogy az is a megyében van, vagy nem olyan nagy összeg az a majdnem másfél milla??)
Szóval ezek szerint pénz az van, ha már az országban mi költjük a legtöbbet kulturára..
Ez a tény pedig komoly optimizmusra adhat okot, nemdebár?

pigi

Előzmény: yokes (611)
yokes Creative Commons License 2000.10.02 0 0 611
Pigi, belerondítottál az 5 napos "veszprémi topiksüllyedési kísérletbe"! Kezdhetjük előlről...
Előzmény: porcus (610)
porcus Creative Commons License 2000.10.02 0 0 610
Jónapotkívánok!
Kóboroltam nyugati végeken. Szombathely a "halott város".Ezt nem én találtam ki, hanem ők teljesen maguktól. Még a topicjukba is belepanaszkodták.
Itten meg közreadom a tanulságok jegyzékét:
- hó nincs
- a művelődési ház előterében szabadhasználatú informatikus-, valamint ingyenes lakossági internet-használat. Elviselhető tömeg, addig is a büfében társasági élet.
- Hűvészetek Háza, októberi program:
Goethe: Faust - Karátson Gábor akvarelljei (kiállítás), fagott és zongora kamaraest, Esterházy felolvasóest + Dés László, Tatár György vallásfilozófus (előadás), keleti filozófia, misztika, kabbalisztika (előadás), előadássorozat a szabadkőmüvességről (+koncert),Jordán Tamás : Szabad ötletek jegyzéke (előadóest), Huzella-Mácsai: Villon est,Cseh Tamás - Összes dalok időrendben-, M.É.Z. új lemezbemutató koncert.
- Örökmozgó Művészmozi: 10 éves jubileumi rendezvény (most volt): válogatás az idei filmszemle terméseiből. Jancsó, Xantus, Klöpfler, Dyga, Fésős, Mundruczó, Buzás, és még néhány film + beszélgetés filmesztétákkal, rendezőkkel, színészekkel (Scherer, Muhi, Grünwalsky)
Összköltségvetés: 270 000 forint, támogatya város + mozgókép alapítvány (mert pályáztak)
Ezen kívül: az örökmozgó őszi (!) filmajánlata:
5 tematikus sorozat, összesen 34 film, (pl. Stroheim, Lang, Tarkovszkij, Wenders, Coen-fivérek, Almadovár,Kaurismaki, Kusturica,, Gilliam)
- színház: 4 tematikus bérlet, összeválogatva az ország színházainak kínálatából. Mert nekik nincs sajátjuk...(Új színház, Zalaegerszeg, Kaposvár, Víg, stb.)
- Savaria Történelmi Játékok a nyár végén (összköltségvetés 60 milla), az utolsó tógáig hiteles forrásból, városiak bevonása, önkori felhívás: "tedd hozzá amit gondolsz", gondoltak is: éttermek-római kori receptekkel készült ételek, főtéri kávéház- tógában felszolgáló pincérek, könyvesboltok- kirakatba latin nyelvkönyv megatöbbi, légiós egyesület, stb. Annyira megmozgatta a várost, hogy most hétvégén ismétlés volt kicsiben.
Na, ennyit sikerült összeszednem.
Itthon meg szerdán Závada, aki nem Závoda.
Álruhások gyülekező!

"Szeretettel köszöntöm Önöket és kívánom, hogy minél kellemesebb perceket (!) töltsenek Veszprémben, a királynék városában." Dióssy László köszöntője a veszprém.hun
Na szép...

pigi

Előzmény: nereusz (609)
nereusz Creative Commons License 2000.09.27 0 0 609
Kedves Porcus!

A hivatkozott forrás nem rossz, de nem elég konkrét.
Farsangi szokásról van szó.
"A céhek számos szokást őriztek meg. Ilyenek voltak elsősorban a táncos összejövetelek, amelyeket pl. Baján lakozásnak hívtak és általában farsang táján tartottak meg. Már korán reggel misét hallgattak, majd a céh zászlaival, jelvényeivel, hangos zeneszóval felvonuétak a legények, és meghívták a mestereket családostul. Délután ott gyülekeztek, ahol a jelvényeket tartották, és a mesterek borral kínálták a legényeket. Ezután együtt vonultak a mulatság színhelyére..."
"... A konyhamester csörgős pálcájával megveregette az ajtófélfát, és úgy jelentette be a következő ételt vers kíséretében, akárcsak a lakodalomban a nagyvőfély."
In: Balassa (Iván)-Ortutay (Gyula) Magyar néprajz. Bp., 1979. Corvina K. 625. p.

;-(

nereusz Creative Commons License 2000.09.27 0 0 608
Kedves Topiktársak!

Barbar baratom küldi idegenbül:

A közeledés lángját-hamuját
hatalmam hordja a nyelven, a bőrön,
s királyasszonyi vánkosnál bujább
csípőd alá várost kell gyömöszöljön.

Melyik városról van szó?

Eddybubci Creative Commons License 2000.09.26 0 0 607
Kedves porcus !

A szombati Szeszprémi Tapló szerint Kelemen Csaba,Kolti Helga,Krámer György,és Zubornyák Zoltán.A folyosórádió szerint esmeg Seregi László.

Eddybubci

Előzmény: porcus (604)
minarik ede Creative Commons License 2000.09.26 0 0 606
yokes Creative Commons License 2000.09.26 0 0 605
Beebite!
Látod, itt Veszprémben ilyen "lassú" a net!
A belvárosi üzletház szerintem a színházzal szemben van. Hogy hol a színház? Talán a www.veszprém.hu-n térképet is találsz.
Előzmény: Beebite (601)
porcus Creative Commons License 2000.09.26 0 0 604
Eddybubci!
Hát igen... De te már hallottál neveket is?
Kik lennének a jelentkezők?
1-Kolti Helga,s a többi???
porcus
Előzmény: Eddybubci (600)
nereusz Creative Commons License 2000.09.26 0 0 603
Kedves Yokes!
A Mágus szvsz. Verebes, a fociedző.
A földvárnak meg utánanézek.
Szeretettel: n.
Előzmény: yokes (593)
nereusz Creative Commons License 2000.09.26 0 0 602
Kedves Porcus!
Szerintem Ortutay-Balassa: Magyar néprajz.
Nincs a kezem ügyében, hogy a pontos könyvészetét megadjam, de szeretném, ha legalább Te megfejtenéd.
Határidő: holnap.:-)))
Előzmény: porcus (598)
Beebite Creative Commons License 2000.09.26 0 0 601
Sűrgősen meg kellene tudom, hogy hol található a belvárosi üzletház Segitsen valaki!
Bee
Eddybubci Creative Commons License 2000.09.25 0 0 600
Kedves porcus !

A színházbéli történet: a tulajdonos-fenntartó (Megyei Önkormányzat) az igazgató-főrendezőt felfüggeszti (leváltja). Indok : gazdálkodási problémák. Ezzel egyidőben biztost nevez ki, valamint megbízott igazgatót. A leváltott (felfüggesztett ? ) igazgató politikai tisztogatást emleget. ( több helyen ) Ez már önmagában érdekes történet, nem ?
Folytatódik : a szeptember 22-i lejáratú igazgatói pályázatra 5-en jelentkeznek. Ki lesz a győztes ? Szerintetek ?

Eddybubci

Előzmény: porcus (598)
macarpi Creative Commons License 2000.09.25 0 0 599
filantróp, a szövegem végén smiley :o) volt! ;o)
Nem akarják már valakik vendégszerepeltetni ezt a hírneves rockoperát v. mifenét azzújjáépített egri színházban; hogy én is láthassam???

mac

porcus Creative Commons License 2000.09.25 0 0 598
Eddybubci!
"ki mit szól a színházbéli történethez ?"
Melyikhez? Pontosítanád?

Nereus!
Megnéztem: a Bajai Értelemező Kéziszótár szerint
lakozik-lakomázik...(?)
porcus

Előzmény: Eddybubci (597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!