Keresés

Részletes keresés

sasanz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1492

Ugyan már, alexandrosz, nem vagyok és semmilyen tekintély, nem hogy szak. Töredelmesen meg kell vallanom azt is, hogy Szőke cabernet-jét nem ismerem, lévén, hogy legutóbb nem tudtam Veletek lenni Gy.tarjánban. Legutóbb egy kis borboltban szemeztem egy palack 95-ös Szöke cab.sauv.-nal, de a korábban már említett Veszetergombi kadarkát vettem meg mégis, mert az volt az utolsó palack a boltban, és egyébként is kifutott tétel, ha jól informált az eladó.
Előzmény: alexandrosz (1491)
alexandrosz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1491
Végre nem mindig az unalmas egyetértés! :o)))

Kíváncsian várom shiraz bortárs válaszát kérdésemre és sasanz mesterhez is van egy:

Mi a véleményed a Szőke Cabernet-ről? Érdekelne egy Borvirágos szaktekintély véleménye. Természetesen a többiek is állást foglalhatnak (sőt, hajrá!), bár ez nem szavazás, hogy a több egybehangzó vélemény alapján döntsünk.:o)))

sasanz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1490
Semmi esetre sem, már csak azért sem, mert nekem Bozóky 93-as ezerjó aszúja különösképpen tetszett pl. És Szőke száraz és félédes ottonel muskotályai is ízlenek, meg a barrique chardonnay-ja is, amit alexandrosz mutatott. Szóval csak azt akartam mondani, hogy szerintem ha nem ízlett shiraznak, az nem azért volt, mert rosszul tárolt bort ivott volna.
Csatlakozva hozzád, én is érdeklődnék tali ügyben, hogy most akkor mi is van??? Alexandrosz!
Előzmény: csite (1489)
csite Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1489
ezzel csaknem azt akarod mondani, hogy a Bozóky, Szőke-féle borok nem megfelelőek ?
Előzmény: sasanz (1488)
sasanz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1488
Bár én nem ismerem, személyesen pláne nem, de azt hiszem, hogy shiraz nem rosszul tárolt borokat szokott kóstolni, ámbátor biztosan sokat kóstol, hisz nagy BARÁTja a BORnak.
Előzmény: csite (1487)
csite Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1487
shiraz: az hogy nem ittál jó bort Bozókytól, + a Szőkétől, ezzel azon ritka emberek közé tartozol, akiknek csak a rosszul tárolt bor jutott(régebben volt már itt szó róla, hogy milyen fontos a bor tárolása). Én régebben fehérboros voltam inkább, de amióta Szőkéék mutattak 1-2 vöröset, azóta helyreállt az egészséges egyensúlyom -mindkettőt szívesen fogyasztom-. Azért a Vinitaly-s beszámolód érdekelne!

alexandrosz: a Talival kapcsolatban mi a tényállás? Ápr. 15-16 lehet? <-Legyen!!!!

alexandrosz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1486
Bocs, kissé hülyén fogalmaztam, a kérdés az, hogy melyiket kóstoltad? 1000bocs még1x. :o))
Előzmény: alexandrosz (1485)
alexandrosz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1485
Shiraz bortárs!

Szőke ügyben kérdezném:

Kóstoltad a '93-as, '95-ös, '99-es cabernet-t, ill. a '98-as Barrique-ot?

Előzmény: shiraz (1482)
sasanz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1484
A 98-asat sajna nem ismerem, de ki fogom próbálni.
Előzmény: FotexZoli (1483)
FotexZoli Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1483
a név stimmel, az évjárat 98-as
Előzmény: sasanz (1479)
shiraz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1482
sajnos nem voltam itthon a hétvégén, ugyhogy több dologra is reagálnék egyszerre,
eerkr többször is szivembŒl szólt, jó bort Bozókytól még én sem ittam életemben, se jó cabernet-t SzŒke Mátyástól, bár az utóbbi esetben nyitott vagyok , az elŒbbiben kevésbé hiszem hogy meggyŒzhetŒ vagyok.
Weninger kékfrankos 97 barrique is finom, de a selection még annál is szebb. Kár hogy a 98 as nem ér a nyomukba, no de messze nem volt olyan az évjárat Sopronban mint a 97es.
Kadarka ügyben én is Vesztergombi párti vagyok, bár szombaton kóstoltam a 97est és fáradni látszik, de a 99est többször kóstoltam tartályból, az bombasztikus most. Nemsokára palackozzák.
A kadarkánál problema, hogy alig-alig van régi jó ültetvény.
A hétvégét egyébiránt Veronában a Vinitaly borszakkiállításon töltöttem, ha lesz kis idŒm , bŒvebben beszámolok. Van mirŒl...
Udv minden kedves Borbarátnak!
Előzmény: eerkr (1474)
kaviat Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1481
szőkerulla :))

.kav]4t r.e.b.

alexandrosz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1480
'95-ös St. Donatus... az bizony jó volna. Szerintem ez már nehéz ügy, ha csak nem a termelőtől.
Előzmény: robicsek (1477)
sasanz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1479
Gondolom Dégenfeldék 97-eséről van szó
Tali 1.0 :))
Előzmény: FotexZoli (1478)
FotexZoli Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1478
na megvolt a szerdai borkostoló

aki szereti a könnyed gyümölcsillatú borokat, azoknak ajánlom az ott megkostólt Tokaji muscat lunel-t, nagyon finom, ára 990,-, Prés Ház, Váci u. 10.

robicsek Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1477
nemán, itten meg dicsérnek engem :)))
dehogy tűntem el, csak iszom:))
Meg buslakodom, mert az összes 95os St Donatus Cab.Sauv. barrique-m elfogyott...
Létezik még valahol?
Előzmény: zuzmo (1467)
alexandrosz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1476
Nos, Szőke Cabernet-je valóban az ízlések és pofonok kategóriájába tartozik. Nem szokványos cabernet. De az illata szvsz nagyon kellemes. Az íze is (nekem). Nem lehet, hogy valami miatt (tárolás, rossz palackozás, stb.) már egy eleve "döglött" bort ittál. Eme topic látogatói 90%-ban ittak már belőle és nem fizetett reklámemberek, ennek ellenére ízlett a bor nekik. A kedvenc vörösboraim közé sorolom.
Kiváncsi lennék ez ügyben még néhányatok véleményére.
Előzmény: eerkr (1472)
sasanz Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1475
Vesztergombi 97-es kadarkája: (szvsz) meglepően mélyről induló illatában vörös és fekete húsú gyümölcsök mellett/után a dió illata is megmutatkozik. Ízében is visszaköszönnek ezek a jegyek, a gyümölcsök szépen illeszkednek a lekerekedett, bársonyos, telt savak mellé, a dióíz szépen harmonizál a határozott, de cseppet sem bántó csersavval. Lassan, fokozatosan lecsengő hosszú utóíze van. Nagyon jól eltalált, kerek, érett bor, mindenféle hiba nélkül.
Előzmény: eerkr (1474)
eerkr Creative Commons License 2000.04.03 0 0 1474
Baromi kellemetlen, de az imént hülyeséget írtam, 97-es évjárat, a többi stimmel. Viszont fél év után kinyitottam egy 97-es Weninger kékfrankos barrique-ot, és jobb mint valaha, már egyáltalán nem tolakszik előtérbe a vanília, tömör, lusta - nagy bor. De hogy kérdezzek is: ittatok már jó kadarkát? Én egy Vesztergombit próbáltam, vesztemre. Savankás, sehol a gyümölcs, alkohol-illat.
Előzmény: zuzmo (1473)
zuzmo Creative Commons License 2000.04.01 0 0 1473
A lanyka+zengo tenyleg kiraly, a szoke velemenyed nem osztom.
Biztos az volt az uvegben?
Előzmény: eerkr (1472)
eerkr Creative Commons License 2000.03.31 0 0 1472
Semmiképp se "normál" boltban vegyed, hanem a Corában a Hilltop boltban: Margit u. vagy a Bortársaságnál: Batthyányy Ostrom sarok. Szeremley Szürkebarát, Pannonhalmi Chardonay (és más Hilltop borok), Légli Pinot Blanc passzol (szerintem).

És hogy ne szeressetek: megittam egy üveg Szőke Cab Sav.-ot, 98-as, ám nem barrique, és nem voltam elragadtatva. Volt benne valami édeske, rövid volt, és valami gyógyszeres mellékzönge az amúgy sem sokat igérő illatban.
Viszont újra mondom, ha Eger, nézzétek meg a Pók féle Leányka-Zengő cuvée-t (már ha nem csak vörösborban utaztok), különleges világ, rulez.
Ja és Bozóky pince jó borát még nem ittam, mondjon valaki egyet! (Az ezerjójuk annyira csapnivaló volt, hogy már az évjáratra sem emlékszem.)

Előzmény: Zsádele Bábele (1469)
sasanz Creative Commons License 2000.03.31 0 0 1471
Erre nem lehet igazán válaszolni. Én legalábbis nem tudok. Ha pirított kenyérkockát vagy parizert, netán kiflikarikát tunkoltok olvasztott sajtba, akkor inkább fehéret, ha szűzpecsenye, karaj, bélszín darabkákat mártogattok a forró olajba, akkor inkább vöröset. És akkor attól is függ, hogy a sajtkütyüben mennyi pl az eidami, vagy mennyi az ementáli jellgű sajt stb. A húsok fűszerezése is fontos.
Szerintem vigyél olyan bort amit szeretsz :)))
Előzmény: Zsádele Bábele (1469)
alexandrosz Creative Commons License 2000.03.31 0 0 1470
A borok és sajtok kapcsolata lehet harmonikus. Sajnos fondü témában nem vagyok otthon, de sasanz mester biztos kisegít minket hamarosan....

Viszont én már fogyasztottam sajthoz chardonnay-t, az ízhatás igazán kellemes volt....

Előzmény: Zsádele Bábele (1469)
alexandrosz Creative Commons License 2000.03.31 0 0 1468
Robicsek véglegesen árpártolt a computerekhez. Vagy netán nincs internet-elérése???
:o)))
Előzmény: zuzmo (1467)
zuzmo Creative Commons License 2000.03.31 0 0 1467
Lassan iszol, ha meg mindig van...

ALL:
Tegnapi sztori> Megyek a Hijatba valami konferansziara, eltevedek, s beesek egy terembe, ahol robicsek szemelyesen istenit valami amitastechnikai ceget.
Az eloadasa utan (ami profi volt, s egesz jo), nem kerdezett tole senki semmit, meg en se, hogy miert tunt el innen...

zuzmo

Előzmény: alexandrosz (1466)
alexandrosz Creative Commons License 2000.03.31 0 0 1466
Azért egy '95-ös Monte mindig jöhet...
Előzmény: shiraz (1465)
shiraz Creative Commons License 2000.03.30 0 0 1465
A Borbarat tavaszi szamanak 13.oldalan van Vylyan hirdetes, talan az "szerencsesebb" szam.
Egyebkent inkabb mast tennek magameva ma este mint a Vylyan Cab sauvot, na jo a 98as Pinot noirjuk tenyleg jo volt legutobb.
Előzmény: alexandrosz (1460)
sver Creative Commons License 2000.03.30 0 0 1464
Köszönöm a telefonszámot. A programot egyébként június elejére szervezzük, addig még sokat kell aludni :-(. De egy ilyen fontos eseményt soha nem kezdhetünk elég korán szervezni, ezt gondolom, megértitek.:-) A fejleményekről természetesen beszámolok.
üdv, sver
alexandrosz Creative Commons License 2000.03.30 0 0 1460
Bortársak!

A Playboy 6. oldalán jókora Vylyan-os hirdetés. Persze elég szexis és fotogén palackról van szó... ('97 Cab, Sauv. Barr.) Ugye mindenki vágyik rá, hogy magáévá tehesse?
:o)))

RobuR Creative Commons License 2000.03.30 0 0 1459
Udv minden tisztelt borkedvelonek!

I'm back again...

Morrol, a Bozoky pincerol egyszer irtam egy beszamolot.
Roviden osszefoglalva, a
hely ajanlott, ha vki szereti a savasabb feherborokat.

Mostanaban Villanyban voltam a Keller-pinceben, foleg a 98-asokat kostolgattuk, a szokasos villanyi fajtakbol. Altalaban korrekt, de nem kiugroan jo borok. Tisztesseges iparosmunka kategoria. Ami erdekes volt (legalabbi meg nem ittam) az a Blauburger nevezetu villanyi fejlesztes (oporto es kekfrankos keresztezesebol). A hegykozseg nem engedi a tovabbi telepitest, ugyhogy csak keves helyen van. Nem is palackozza, de 250ft/l aron hordobol szinte ingyen van.

Az Etyeki tema kezd erdekes lenni, kecskesajt + sokfele bor... Esetleg egy Gombai N latogatassal osszekotve, tuti prg-nak igerkezik.

Előzmény: sver (1445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!