Keresés

Részletes keresés

udvari Creative Commons License 2007.12.20 0 0 101
Bocs aza 9 az 8 :)
Előzmény: udvari (100)
udvari Creative Commons License 2007.12.20 0 0 100
Igen Kedves Újvári, bizonyosan tévedtem a régi (9 ével ezelőtti) bemutatkozást illetően!


A többit meg megírtam ,és a 9 évvel ezelőtti bemutatkozást továbbra is vállalom, csak nem akartam mindenki orrára kötni !

ui: természetesen én is megkérdezhetném, Te honnan hova jutottál (és mért szóltak meg az ún. tekintélyesek ), de tisztellek annyira, hogy nem kötöm mindenki orrára !

Üdv ! Áldjon az Úr !
Előzmény: Törölt nick (99)
udvari Creative Commons License 2007.12.20 0 0 98
Meglehet ama sok Mihály imádó küldött nekem cc. 1000 levélszemetet (azt küldték amijük van) meg cc 100 vírust !

Bizony-bizony Nekem jogomban áll a személyes dataimat rövidre fogni, ha meg van rá az okom !!!


Ellenben a Mihályimádóknak, meg nincs joguk hamísítani Isten Igéjét !
Előzmény: udvari (97)
udvari Creative Commons License 2007.12.20 0 0 97
És mi a különbség a kettő között ????

A bemutatkozást rövidebre fogtam, és az email tíltva, és lehegytam a másik felét amit most is vallok, ahogy neked is megmondtam !

Úgy gondoltam hátha a másik fele verte ki a biztosítékot egyesknél, és okozott nekem egy csomó plusz munkát :(

Igen ez ma is áll, és sose tagadom !

Ahogy MOst se !

De mivel ez személyes adat így jogomban áll megkúrtítani !

A Jt. tanúinak viszont nincsen jogában ferdíteni Isten Igéjét !
Előzmény: Törölt nick (96)
udvari Creative Commons License 2007.12.20 0 0 95
ej Kedves Újvári !

Meg van Írva áron is vegyétek meg !!!!

ui: a JT. tanúi amíg azt vallják, hogy az Úr Jézus aki a Krisztus csak Mihály, és őrtoronnyal bombáznának, addíg biza nyomok kezükbe egy Újszövetséget ( Nem a hazug ún. Újvilág fordítást) és megkérdezem biza mikó fognak mondjuk Úrvacsorázni !!!
Előzmény: Törölt nick (92)
udvari Creative Commons License 2007.12.20 0 0 94
Kedves Újvári !

Már megint tévedsz !


Pontosan ugyanez volt odaírva, csak az életkor változott valamint a publikus emailcímem letíltása :( t.i egy csomó agytalan barom küldött nekem cc 1000 spamet, meg cc 100 vírust és ezt rendszergazda révén nem komálom !!!

Azaz, érv nem volt az írásaim ellen ( Nem Fehér Ellen :) ) de gyütt ama sok szemét előre megfontolt szándékkal !

Most is az Úr alázatos bárányának tekintem magamat aki, biza beszól az elvetemült istenkáromlók ellen (Szeintén, nem Fehér Ellen :) )

Üdv !

ui:mé köll mindig valótlant írnod (értsd hazudnod !!!!! )
Előzmény: Törölt nick (93)
udvari Creative Commons License 2007.12.20 0 0 91
Kegyelmed hiába vigyorok , mert alant olvashatja a választ ami majd letörli a billenytyűztéről ama kaján Smiley és inkább :( ez illenék kegyelmednek !!!
Előzmény: Joano (89)
udvari Creative Commons License 2007.12.20 0 0 90
Hát Kedves Újvári !

Azt gondoltam az évek alatt bölcsebb lettél, de ezek szerint nem :(

Ama vastag könyv az kereskedelmi forgalomba kapható tehát aki kiváncsi volt az megvette (kölcsönkérte) és elolvasta !

DE biza hol is tufom én megvenni ama őrtornyokat !

Ha pedig ama őrtornyokat egymásra rakjuk bizony-bizony n+1 X-er vastagabbá válik, mint ama említett könyv !!!

Akó hol vehetek én őrtornyot ????
Előzmény: Törölt nick (88)
Joano Creative Commons License 2007.12.19 0 0 89
:)))
Előzmény: Törölt nick (88)
udvari Creative Commons License 2007.12.19 0 0 87
Mi a francnak a Biblia mellé ún. őrtorony ?????

Ja, hogy a viszkető füleitekhez ferdítsék Isten Igéjét !!!!

Izrael Istenének Beszéde mellé nem kell, se őr, se torony, erre csak a gyengeleméjűeknek van szüksége akik szeretik és míveleik a hazugságot , íppen a fülüknek kedvezően !!!!
Előzmény: Joano (79)
udvari Creative Commons License 2007.12.19 0 0 86
Hi Bigám !

Én elolvastam, nem is értek vele egyet, de tiszteletben tartom a véleményedet !

Nyílvánvalóan, ha lesz 3. Templom Jeruzsálemben, akkó már nem köll várni ama véget, gyün az utána gyorsan !

Aki meg esztelenül várja 1914, aztán meg ......, az hamis-hazug próféta és ráadásul esztelen is !!!!

Nem köll azt várni egyszer meg lesz az is !!!!
Előzmény: Biga Cubensis (56)
udvari Creative Commons License 2007.12.19 0 0 85
De ha már hozzá ment, azaz Jézushoz ,akkó utána biza szeretni kell a testvéreit (azokat akik vér ill. hit szerintiek)

Nem köll az Írást facsarni, mert aki facsarja, annak, pont az lessz a veszte !!!!
Előzmény: Törölt nick (48)
udvari Creative Commons License 2007.12.19 0 0 84
Ama Gilgames eposzban pont annyi beteljesedet próficia van , mint a JT tanúi próféciáiban !!!! azaz 0

Nem zavar, hogy egy hamis próféta általl alapított szekta tagja vagy ????

Ha az alapító hamis akkó, milyen lehet a tanítvány ????

Máté evangéliu 6:23 Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévô Világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!
Előzmény: Joano (33)
J. janicsár Creative Commons License 2007.12.19 0 0 83
Csodás a te bölcsességed, mester! Ne szerénykedj, hiszen kiált: messze meghaladja a te bölcsességed a Biblia íróiét! Még az interneten is átüt! Te állsz legközelebb kőszikla elméjű fórumtársunkhoz, nincs hozzád hasonló rajta kívül! Örömmel látom, mennyire megerősített téged az Őrtorony, hiszen az uratok neve erős torony, hozzá fut, aki hozzá fut... izé, minek is, ... na majd te megmondod.
Előzmény: Joano (79)
J. janicsár Creative Commons License 2007.12.19 0 0 81

Köszönöm a tanításodat, ó, joano!

Elismerem, az oszlopányok legkiválóbbika megérdemli a mihályszerű, mihályény, mihályista, stb. (kérlek, pontosítsd!) jelzőt. Elvégre is kicsoda olyan, mint Mihály?

Nagy a te bölcsességed, hogy kijavítottál, helyes útra terelsz! Kérlek, ne fossz meg minket ezután sem bölcsességedtől, és jelöld ki, nevezd meg, hogy kell hívni az igazhitűeket!

Előzmény: Joano (80)
Joano Creative Commons License 2007.12.18 0 0 80

 "oszlopányok,"

 

  Ez amolyan Galla Miklós- stílusú kifejezés, csak neked ez rosszul áll...........Tőle vicces lenne.........:)))))))

 

  Egyébként tudlak benneteket sajnálni, ha ti a keresztényeket a keresztből származtatjátok.......:)))

Előzmény: J. janicsár (73)
Joano Creative Commons License 2007.12.18 0 0 79

 Nagyot tévedsz magabiztoskám..............:)  A Bibliát többet olvasom, mint az Őrtornyot. Annál inkább megerősít, hogy jól írják az Őrtornyot.........:)

Előzmény: J. janicsár (74)
actionman Creative Commons License 2007.12.18 0 0 78
Erdekes ez az Izrael lete szelhamossagon alapul + Isten belelat az emberek szivebe dolog. Jakobnak a szuletesekor volt egy svindlije, hogy belegabalyodott az ikertestverebe. Es csalo volt-e? Nem hiszem, hanem ez egy szegyenbelyeg volt a szuletese koruli affer miatt, ami sokaig elkiserte, es megkeserithette az eletet.

Izrael lete pedig nem szelhamossag eredmenye, hanem Isten kivalasztasae. Egyes nemzetek felbukkantak a tortenelem szinpadan, majd le/eltuntek. De Izrael meg ma is letezik, annak ellenere, hogy nem semmi veszedelem tort rajuk sokszor. Hogyan lehetseges? Csakis Isten gondviselese miatt.

ActionMan
Előzmény: Törölt nick (76)
evangelium Creative Commons License 2007.12.18 0 0 77
"Amit leírtál, az egy kisérlet arra, hogy a formális logika segítségével bizonyítsd, hogy JT nem az igaz vallás."

De talán még te sem gondolod, hogy Jt AZ IGAZ vallás.

Vagy igen? S ha igen, akkor az egyedüli igaz?


(sicc)



Előzmény: Törölt nick (76)
satya Creative Commons License 2007.12.18 0 0 75
Karácsony ünnepének kialakulása:
(forrás: Radó Polikárp: az Egyházi év)
Karácsony ünnepe 325-336 között keletkezett Rómában. Az un. Filokalus naptár 354-ben jelzi, hogy 336-ban már ismerték Rómában karácsony ünnepét. Viszont 325-ben a Niceai zsinaton ez az ünnep még nem volt meg, mert az ariánusok ettől kezdve semmit nem fogadtak el, és kimondottan haragudtak a IV-V. században az ünnepre.
A karácsony ünnepének szellemtörténeti háttere:
- az arianizmus, amely szerint a Logos csak teremtmény Isten fiává tette, vagyis istenítette. A karácsony ünnepe a gyakorlatban hirdeti a niceai dogmát: Incarnatus est, vagyis emberré lett, de mégis: Deus de Deo, vagyis Isten az Istenből, és egylényegű az Atyával. Éppen ezért olvassuk karácsony ünnepi miséjéban a János prológust. (Jn 1, 1-18)
- a pogány Nap-teológia: A nap születése ősi mitológiai alapokon Szíriából érkezik Rómába, 218-ban Heliogabalus, szír eredetű császár hozza a városba. 274 december 25-én dedikálták a Sol Invictus templomot.

A III. század óta szokás lett Krisztust az igazi napnak, az igazság napjának tartani. Ezért adva volt, hogy az új Homousios-Krisztus születés-ünnepet december 25-ére teszi a kereszténység, amellyel "megkeresztelték" a pogány ünnepet.

Vagyis az igazi fény, a világ világossága, Jézus Krisztus születésnapja december 25-e lett a keresztények életében.

Persze nem volt egyszerű a pogány ünnep kereszténnyé válása, hiszen Nagy Szent Leó pápa jelzi, hogy még indig vannak, akik a pogány ünnepet tartják az V. század közepén.
J. janicsár Creative Commons License 2007.12.18 0 0 74
Így van ez. Van olyan jehovista, aki a bibliát éppen ezért nem is olvassa, elég neki az Őrtorony. Akarom mondani, nem ég el, hanem megelégszik azzal. Ez látszik nálad is, így maradsz független a megavult ódon könyvtől, bírálod felül könnyedén, szabadon.
Előzmény: Joano (57)
J. janicsár Creative Commons License 2007.12.18 0 0 73
De az igazhitű jehovások oszlopányok, tudom. Hiszen nekik kínoszlopon szenvedett ki Mihályuk. Így van a plebs, a keresztények, és vannak az igaziak, az oszlopányok, jól tudom.
Előzmény: Joano (71)
Xyzvagyok Creative Commons License 2007.12.18 0 0 72

Mit mondasz? Hogy megértették, hogy nem lehet előre tudni az időpontot? Ilyen sokára értették meg? Hát speciel ebben a katolikusok évszázadokkal előbbre voltak, mivel ezt már régen mondták. Miért kellett ezt ilyen soká megérteni? Hiszen a Bibliában világosan le van írva!! És mit jelent az a kifejezés, hogy "megértették"? Azt, hogy Brooklinban az Őrtorony vezetői megértették? És addig, amíg nem értették, minden tanúnak miért volt kötelező azt a (nem megértett) nézetet képviselni, amit a vezetők mondtak? Tudom, azt is "megértették", hogy nem szabad valakit kiközösíteni, aki nő létére nadrágot vesz fel. Ma már ilyenért nem közösítenek ki senkit. De bizony az 1960-as években még simán. Még azért is kiközösítettek embereket, mert XY testvérnő vitt a lányának, aki táncmulatságon volt, kabátot, hogy meg ne fázzon. Persze azt mondod, hogy ez már régen volt. De valaki bocsánatot kért ezektől az emberektől? Elismerte, hogy "testvér mi téged kiközösítettünk, bocsátsd meg, nem voltunk a teljes ismeret birtokában"? Tudtommal senki sem kapott ilyen bocsánatkérést. Azok sem kaptak, akik fölöslegesen vonultak be a börtönbe, pedig már mehettek volna polgári szolgálatra - de mivel a vezetőség ezt az igazságot "még nem ismerte fel", ezért a "báránykák" börtönbe mentek. És mikor kijöttek és priuszuk lett, majd amikor kijött az új Őrtorony, miszerint "már lehet polgári szolgálattal kiváltani a katonait", senki sem kért elnézést tőlük.

 

De még egy lényeges kérdésem volna. Az Ébredjetekbe 1995-ig az volt írva, hogy Armageddon addig eljön, amíg el nem múlik az 1914-es nemzedék. Pontosan úgy volt megfogalmazva, hogy ez a "Teremtő igérete". Könyörgök, miért kellett ezt írni, hogy a "Teremtő igérete" ? Miért nem lehetett alázatosan így írni: "Amiről mi az egyre előrehaladó ismeret alapján úgy gondoljuk, hogy a Bibliával összhangban van" Hát nem lett volna ez becsületesebb??

Előzmény: Joano (68)
Joano Creative Commons License 2007.12.18 0 0 71
 Dehogyis, vannak "keresztények" is...........:)
Előzmény: J. janicsár (65)
Joano Creative Commons License 2007.12.18 0 0 70
 Én nem állítottam hogy hibátlanul beszélek.........
Előzmény: Törölt nick (64)
Joano Creative Commons License 2007.12.18 0 0 69
  Olvasd el a Dán 12:10-et.
Előzmény: Törölt nick (64)
Joano Creative Commons License 2007.12.18 0 0 68

 A világ szemében természetes hogy szélhámosság, hiszen a negatívumot  kell nyomnia. A világ nem mondhat mást..........  Én inkább úgy fogalmaznék reálisan, hogy vakbuzgóság. De az igazságosság kedvéért felhívom a figyelmedet, hogy megértették, hogy nem lehet előre tudni az időpontot, ezért fel is hagytak ezzel.  Ez is egy állomás.  Akkor lenne szekta, ha pl továbbra is dátumokkal árasztanák el a világot..... Az utolsó időkben lesz komolyabb az éleslátás szintje.

  Nézd csak meg a Dán12:10-et :

 

 ,,Sokan ..........meg lesznek finomítva."

 

  Dániel sem az első nap jött rá, hogy 70 évig lesz fogságban, pedig neki is ott volt az Írás..............:)

Előzmény: Xyzvagyok (63)
J. janicsár Creative Commons License 2007.12.18 0 0 67

A választottak a 144 ezer odakent. Ők esznek és isznak, a többi nézi, hja, a plebs földhözragadt, ez már csak így megy.

A 144 kent meg természetesen az egy igaz anyaszent jehovaegyház.

Előzmény: Joano (38)
J. janicsár Creative Commons License 2007.12.18 0 0 66
Bizony, ahogy Balassi B. is megmondta a végekről jól. Na azért nem olyan jól, mnt a jehova isten emberei. De mégis. Azóta tudjuk, honnan fúj a szél.
Előzmény: Joano (35)
J. janicsár Creative Commons License 2007.12.18 0 0 65
A keresztények a jehovisták. Csakis. A többiek bakfitty. Egy igaz egyháza van a jehova istennek, nagy az ő prófétája, áldott legyen az ő neve, meg minden!
Előzmény: Joano (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!