Keresés

Részletes keresés

radom1 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 186

No V. úr! Megnéztem azt a Nagant dolgot. A dob alapból hátul van, de rugóztatott,  akár kézzel is előre lehet húzni. A kakas megfeszülésekor a dobtovábbító először csak forgat, mint a szokásos revkókon, majd az útjának vége felé erősen kiemelkedik a fészkéből és előrenyomja a dobkoszorúnál fogva a dobot. Ezzel pont egyező tempóban a tűzfal is kiemelkedik kb. 3 mm-t. (Ha van töltény a dobban, akor a tűzfal is segít előrenyomni a dobot.) Eközben a tűzfal megett levő "transfer-bar" jellegűen, horonyban, alulról-felfelé mozgó ék rögzíti a tűzfalat mellső helyzetében. Ekkor  dob oladalirányú elfordulását akadályozza:

 

1. a csőfarba belógó hüvelyszáj,

2. a szokásos, a dobkeret alsó részéből kiemelkedő dobrögzítő akadályozza a jobbra forgást,

3. a dobtovábbító pedig a balra fordulást akadályozza.

 

Szóval egy igen összetett, de átgondolt, jól működő szerkezet, szép tervezői teljesítmény.

 

radom1

vargaur Creative Commons License 2004.08.21 0 0 185
Sziasztok Meg tudná valaki mondani, menyi a szokásos csőfar-dob hézag egy átlagos forgón?V
Orser Creative Commons License 2004.07.15 0 0 184


èrdekes...


Más:

Mennyibe kerülhet egy fegyvergyártónak kiállítani egy
olyan kaliberu kiállitáson mint az IWA?

mindenestol...?
Előzmény: radom1 (182)
radom1 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 183
tötényűr=töltényűr
Előzmény: radom1 (182)
radom1 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 182

A Calico-cucok sosem voltak híresek a megbízhatóságukról, inkább a gagyi közeli kategóriába tartoznak. A megbízhatatlanság, a rövid irányzóvonal, a szokásostól eltérő, bonyolultabb társzerkezet, stb.  mind ellene szól a szolgálati fegyverként való alkalmazásnak.

 

Érdekes adalék, hogy az USA-ban több akaratlan lövés is történt rendőrök, ill. hárombetűs szervezetek (DEA, FBI, stb.) dolgozóinak és a Calico fegyvereknek a találkozásakor: a jólképzett közeg meggyőződött róla, hogy a tárfészekben (valójában a kivetőnyílásban) nincs tár, majd töltőfogással "ürítette" a tötényűrt (csőretöltött) és a billentyű elhúzásával vígan meglőtte azt, ami/aki a cső előtt volt. Ott sem mindenki fegyverguru.

 

Radom

Előzmény: Orser (181)
Orser Creative Commons License 2004.07.15 0 0 181


Az világos hogy megszivták, mert idokozben a polgári piacon korlátozták
a tár kapacitását, de a hadseregnek miért nem felel meg egy
ilyen nagy tárkapacitású fegyver?

" Apparently, military and police sales during late 1990s were insufficient "

Vagy pl kitalálták már az M16-oshoz is a 100 db-os ( dupla csaiga ) tárat,
de nem használják...

Mintha nem erre lenne szüksége a katonának, de akkor mire??
Előzmény: hunserv (180)
hunserv Creative Commons License 2004.07.15 0 0 180
Kerdesedre a valasz ott van a belinkelt oldalon:
Sales of these guns were not so bright, and the US Assault Weapons Ban of 1994, which limited magazine capacity for civilian guns to 10 rounds, further impacted the future of this weapon. Apparently, military and police sales during late 1990s were insufficient, and it seems that the Calico LWS company went out of business. 
Előzmény: Orser (178)
hunserv Creative Commons License 2004.07.15 0 0 179
PISZTOLY ----> ELIPSZILON
Előzmény: Orser (178)
Orser Creative Commons License 2004.07.15 0 0 178
Szerintetek ennek a géppisztojnak mi a baja hogy nem sikerult
elterjeszteni?


http://www.world.guns.ru/smg/smg57-e.htm

Orser Creative Commons License 2004.07.15 0 0 177

Elnézést kértek de egyszer rá kell jönnöm...Calico M950
Orser Creative Commons License 2004.07.15 0 0 176
Ujra...!
Orser Creative Commons License 2004.07.15 0 0 175


Nem találtam a kérdésemnek jobb topicot...

Szerintetek ennek a géppisztojnak mi a baja hogy nem sikerult
elterjeszteni?

( kivancsi vagyok sikerul e képet betenni )

hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 174
Nem tud valaki linket csobelballisztikai dolgokrol? most leginkabb a 9mm luger erdekelne. Ido/nyomas diagramra gondolok itten. Lattam mar parat, de most hogy kene sehol nem talalok, meg csak hasonlot sem.
Orser Creative Commons License 2004.07.02 0 0 173


És a nemzetközi tendereket hova irják ki, vajon ?
Orser Creative Commons License 2004.07.02 0 0 172


Te akkor jóval többet tudsz mint en ...

Jártam a honvédség honlapján ( ami egész jól néz ki )
de akkor csúnyán elkerulte a figyelmem...

Nem tudnal mégis pontosabban visszaemlékezni hol találhatom meg?


(( ha ez valami " nehezen " hozzáférhetö" info akkor irjal légyszi mailt nekem! ))

belic Creative Commons License 2004.07.02 0 0 171
Hello!

Akkor keresd tovabb, en egyszer mar talaltam a magyar tendereket (reg volt, elfelejtettem, hogy hol).
Az biztos, hogy a palyazatok kozott eleg sok olyan volt, amit csak minositett ceg nezhetett meg.
A lehetseges minositesek: NATO kolatozott terjesztesu (restricted), NATO bizalmas (confidental): ezeket meg talan meg lehet szerezni,
de a NATO secret (titkos) es a NATO szigoruan titkos (Cosmic top secret) minositesekre mar nem sok esely van (Magyarorszagon.,
amikor neztem, egyetlen szig.titkos. ceg sem volt, titkos is csak elvetve akadt).

Bel
Előzmény: Orser (170)
Orser Creative Commons License 2004.07.02 0 0 170

Na akkor majdnem eltaláltam...


Lenne egy másik kérdésem...
Biztosan tudsz rá ( vagy valaki más ) válaszolni:

Hol teszik közzé azokat a tendereket emelyeket az
egyes országok fegyveres testuletei irnak ki?

És lehet-e elöre tudni mikor várható a következö?

Mert én keresem a neten de nem találom...

hunserv Creative Commons License 2004.07.02 0 0 169

Na, a csontos zsele alatt azt ertem, hogy a zselatinba teszek csontot is, hogy ne csak a szovetroncsolo hatast szemleltessuk, hanem lassuk mi van akkor is, ha a lovedek csontot er.

Egyebkent neten utananeztem mibol csinaljak a ballisztikai zselatint, ez azt irtak tobb helyen, hogy a legegzserubb zselebol is lehet csinalni megfelelo surure kifozve. Csak jo sok kell belole, mi vettunk 5 kilot, bar lehet, hogy kelleni fog meg mert jo sok fele kulot ki kellene proszalni :) Ja, es itt a forumon is megerositettek, hogy elvileg jo kell, hogy legyen az is.

Előzmény: Orser (168)
Orser Creative Commons License 2004.07.02 0 0 168

Ellnézést a kérdésért, de honnan tudsz
" csontos zselét " szerezni?

( étkezési zselatinból készíted ? :)

hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 167

Nah, megneztem mikkel probalkoztal, Mi telefonkonyvet szarazon lottuk, .22LR .22LR-HP 9x19mmFMJ 9x19mmJHP 9x19mmFMJ-FP 9x19mmLRN

.38SPEC tobbfele lovedekkel, ugyanez .357 magnummal is (erdekes mod a fulltoltetes .357maggal kopetett FMJ-FP szanaszet lapult meg gombasodott. (szaraz telefonkonyv)

Aztan probaltuk meg .223remingtonnal is, de az expanziv volt, az osszepreselt telefonkonyvek felet szetszaggatta, ez votl az egyetlen ami atment teljesen :)

 

Soretest nem probaltuk.

Viszont azota szervaltam soreteshez SABOT-ot, eleg nagy darab olom 6-700m/seccel repesztve majd meglatjuk mit muvel csontos zseleben :)

hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 166

bel: oke, akkor fotozas is lesz :) valami 5000-10000 fps es kamera is jo lenne :) boztos latvanyos muvit lehetne feltenni a netre :)

Telefonkonyves gamen mar tulvagyunk , most kicsit tobbre vagyunk :)

GVASS: ha magyarorszagon vizvezetekcsovel szerelem ossze akkoris lofegyver? na jo, csak hulyulok...

belic Creative Commons License 2004.07.01 0 0 165
Ha a nyaron rendezunk egy zselatinba lovoldozos partit csinaljak kepeket, erdekel valakit? ... De ha valakinek vannak ily videoi / kepei azokat szivesen fogadnam

Szia!

Terrmeszetesen erdekelnek a kepek!
Ugyan nem fotoztam le, de a multkor meregettem, hogy nedves telefonkonyvban mekkora lukat tudok csinalni. :-)
A kepet fekvo A/3 -as lapkent kell nezni, ugy megfeleloek a meretek.

ui: nem csak a bonyolitott kodokkal szivat az index, de a szerkesztoben is akkorak a betuk, hogy csak megbecsulni tudom, mit is irtam. :-(

Bel
Előzmény: hunserv (155)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 164
"Gvass, a te peldad jobban santit akkor mint az enyim' :) Mert ha van teszemazt egy puskam, amihez nem gyartanak loszert, (kozponti gyujtasu) mert kiment a divatbol az attol meg igenis lofegyver, nem?" Debizony. Csakhogy itt nemcsak, hogy most nem gyartanak hozza, hanem SOHA nem is gyartottak, es eleve nem is TERVEZTEK olyan loszerhez, ami erosebb. SOT, egyetlen olyan fodarabja sincs, ami csereszabatos lenne barmilyen lofegyverevel. (A 7,5 J felettihez a markolathejat es az elsutoszerkezetet tudod csak belole hasznalni:-)) "Ezzel kapcsolatban kerdese merult fel bennem: netan ha veszek egy M16-ot, kiszedem a csovet, beteszek egy olyan csovet, amibe nincs belemunkalva a toltenyur akkor mivan? " Van 2 db lofegyver fodarabod: a tok es a zar. Ha azt osszeszereled a 3.-ikkal, akkor lofegyvert kapsz.
Előzmény: hunserv (163)
hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 163

Gvass, a te peldad jobban santit akkor mint az enyim' :)

Mert ha van teszemazt egy puskam, amihez nem gyartanak loszert, (kozponti gyujtasu) mert kiment a divatbol az attol meg igenis lofegyver, nem?

Es ha magyaro.n van olyanom  megb****ak erte, meg ha egen foldon nem lehet hozza gyari loszert keriteni akkoris, nem?

 

Ezzel kapcsolatban kerdese merult fel bennem: netan ha veszek egy M16-ot, kiszedem a csovet, beteszek egy olyan csovet, amibe nincs belemunkalva a toltenyur akkor mivan? Szerintem magyarorszagon tuti nem turnek el sokaig, ha kitudodna, hogy olyanom van, pedig ugye semmit nem tudsz kiloni vele...

Előzmény: gvass1 (162)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 162
"Mert 7.5J folott is kuldheto belole a fegyver atalakitasa nelkul kugli" Es mivel? Merthogy olyan loszer nem letezik (nem gyart senki kerek e vilagon hivatalosan), ami passzol bele es 7,5 J feletti. Ezen az alapon egyedileg legyartva barmihez lehetne picivel 7,5 feletti specko loszert kesziteni... A gyarilag keszitett 7,5 J feletti gumisok toltenye a nagyobb meretadatok miatt nem passzol a 7,5 J alattiba. (lasd: kaliber Onvedlmi Eszkozok Különszám)
Előzmény: hunserv (161)
hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 161
Jo, santit persze, nincs tokeletes hasonlat, tudod. De a magyar torv. ertelmeben az akkor is lofegyver. Mert 7.5J folott is kuldheto belole a fegyver atalakitasa nelkul kugli
Előzmény: gvass1 (160)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 160
hi, azert a shotgunos analogia kisse santit. Azok eleve emberolesre alkalmas loszerre vannak tervezve. Ezek a gumisok meg meg buheralassal sem alakithatok azza (alu vagy spiater, esetleg muanyag szerkezeti anyag, csoszukitesek, nyitott tuzfal esetleg stb.). Bizonyos legpuskakba is tehetsz dupla rugot, de attol mar buncselekmeny, es persze emberolesre meg nagy valoszinuseggel akkor sem lesz alkalmas.
Előzmény: hunserv (159)
hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 159

Hm, csak azert csodalkoztam ezen, mert mondjuk egy soretes puska is mukodhet gyengusz gumival meg brutal sluggal is.... megis, hiaba mondom, hogy csak gumit akarok vele loni, kell hozza az engedely...

Akkor az itthoni gumissal meg az a helyzet, hogy valojaban LOFEGYVER (ha nagyon akarom 7.5J felett tud loni szilard bogyot is), csak itthon hivatalosan nem kapsz bele olyt, ami 7.5J felett repul ki belole.

Előzmény: gvass1 (158)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 158
"

Huuuhaa, akkor ezt nagyonrosszul tudtam :) mondjuk eddig nem volt merszem ranezni sem ungarische gumiwaffenra de most kicsit megkonnyebbultem.

Akkor csak a flobikat munkaljak meg maskepp???"

 

Hi,

pedig a magyar gumisok sem rosszabbak (vagy jobbak:-))) muszakilag, mint amiket pl. Franciahonban, vagy ruszkiknal lehet megvenni. (egy-ket kivetellel)

 

Az atalakithatatlansag azert elegge komoly muszaki dolgokat igenyel, mind az anyag gyengesege, mind a konstrukcio szempontjabol.

Előzmény: hunserv (157)
hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 157

Huuuhaa, akkor ezt nagyonrosszul tudtam :) mondjuk eddig nem volt merszem ranezni sem ungarische gumiwaffenra de most kicsit megkonnyebbultem.

Akkor csak a flobikat munkaljak meg maskepp???

Előzmény: gvass1 (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!