Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 0 2 1342

Trump szerintem azt se tudja, hogy létezik CEU... ez nem azon a szinten intéződik...

 

ÜdV

Előzmény: altimus (1341)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1341

ha jol latom trump is a soros kottajabol furulyazik:

 

https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2017/03/269343.htm

 

 

Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 0 2 1340

Khmmm... tudod, először én is ezt hittem... de most őszintén, szerinted a demosz akarata Gyuláék megválasztásával a  Bokros volt???? (veheted költőinek is,mindenki tudja, hogy nagyon nem...) Szóval mi is ebben a demokratikus? (ha ők "utódpártként" alkotmányozni kezdtek volna olyan módon, hogy előtte maguk számolják fel a népszavazást róla, akkor Nyugatról megdemokráciaexportálták volna, ez kb ennyi. Na meg annyi, hogy ez egyértelműen az SZDSZ akarata volt az akkori koalicióból, ők voltak az elitisták egyértelműen. De ugye a modern idők szava nem kedvez az elitizmusnak (szerencsére), ezért aztán a két nagy "rendszerváltó" elitista párt mára már múlt idő.  Valójában erről szól a történet... no meg arról, hogy az MSZP ugyan túlél, de a mai napig torkos borzként szívja a blairista-schröderista osztályárulása következményeit... hosszú időre lenullázva ezzel a baloldalt. Na így lett mára Viktor a király.... hála érte pont a "véleményformáló elitértelmiség" nevű zaccnak.

Szóval bocsi, de ha most abszolút demokratikusan népszavaztatnál a CEU-ról, szerintem holnap kezdhetnének csomagolni. (egyébként Bokros is volt oktató meg vezető a CEU-ban, na ez se dobja meg az intézmény hitelét a magyar közvéleményben...)

 

ÜdV

Előzmény: Aki mer az (1302)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1339

"Alapíthatok én az USA-ban magyar egyetemet, ami magyar diplomát is ad, anélkül, hogy egyeztetnék a magyar állammal?"

 

hülye vagy ehhez fideszes. USAban működő egyetem USA diplomát ad. Magyarhonban működő meg magyart.

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (1329)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1338

hat, ha lefociztak akkor rendben. fociban miniszterelnokur nagyon jo. sajnos a magyar valogatott kevesbe. se sebaj, majd nezik a vb-t itthonrol samsung teven, azon nincs voros csillag es biztos strategiai partner is.

Előzmény: seven update sorbi (1334)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1337

> Csakhogy a CEU nem működik Amerikában

 

nem folytat oktatasi tevekenyseget az usa-ban, de nyilvan folytat adminisztraciot, jogi munkat, ...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Central_European_University

 

CEU is organized as an American-style institution, governed by a Board of Trustees, with a charter from the Board of Regents of the University of the State of New York, for and on behalf of the New York State Education Department.[11] In the United States, CEU is accredited by the Commission on Higher Education of the Middle States Association of Colleges and Schools.

 

 

Előzmény: seven update sorbi (1330)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1336

olvasni már nem tucc fideszes ?

 

Előzmény: verisae (1325)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1335

""világszinvonalon képzik a magyarokat."

Az persze, a nagy faszt, azt. Világszínvonal, az... ott."

 

a nagy faszod az messze van tőle fideszpubi.

Előzmény: verisae (1323)
seven update sorbi Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1334

"mondjuk az eceszgebereknek eszukbe juthatott volna, hogy mi van akkor ha pl. romaniaban megtetszik a hatalomnak a magyar nekihorgadas."

 

Nyugodj meg, eszükbe jutott. Ezt a kört már azelőtt lefocizták velük, mielőtt ti - nyilván nagy nemzeti öntudatból - rácuppantatok a témára.

Előzmény: altimus (1331)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1333

a fideszes államtitkár aki ott tanul az hova fog menni, fideszbolsi ?

Előzmény: seven update sorbi (1320)
verisae Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1332

Aha, érdekes, pár hete még ezelőtt arról dumáltál te meg az eszmetársaid, hogy a magyarországi oktatás egy kalap szar, aztán most hirtelen, hopp, kiderült, hogy világszínvonalú oktatás van itten.

Na, elmentek ti apicsbe öreg :)

Előzmény: altimus (1326)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1331

hat, a fagyi az tenyleg visszanyalt.

 

mondjuk az eceszgebereknek eszukbe juthatott volna, hogy mi van akkor ha pl. romaniaban megtetszik a hatalomnak a magyar nekihorgadas.

 

vicces helyzet az biztos.

Előzmény: Törölt nick (1327)
seven update sorbi Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1330

"a ceu mukodese torvenyes, az usa-ban is az"

 

Csakhogy a CEU nem működik Amerikában, csak Magyarországon. Ha valami nem működik egy adott országban, akkor értelmetlen dolog kijelenteni, hogy

abban az országban egyébként törvényes a működése.

Előzmény: altimus (1322)
Pozitív Visszacsatolás Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1329

hanem amerikai alapitasu amerikai egyetem

 

Ezt miből lehet tudni?

 

Az amerikai állam alapította?

Vagy egy amerikai egyetem?

 

Vagy egy magánszemély? Akkor meg mitől amerikai?

Alapíthatok én az USA-ban magyar egyetemet, ami magyar diplomát is ad, anélkül, hogy egyeztetnék a magyar állammal?

 

A dual degree programokat államközi szerződések hitelesítik a többi egyetemen... Ha a CEU-n is meglesz, akkor bingó !

 

De mitől ez a para? Attól féltek, hogy az USA nem fogja elismerni sajátjának? Vagymi?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: altimus (1322)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1328

miert, szerinted ez a bejegyzes hazudik, amikor a ceu jogi hatteret ismerteti?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Central_European_University

 

Central European University (CEU) is a graduate-level, English-language university accredited in the U.S. and Hungary and located in Budapest. The university offers degrees in the social sciences, humanities, law, public policy, business management, environmental science, and mathematics.

 

CEU has more than 1500 students from 100 countries and 300 faculty members from more than 30 countries. CEU was founded by philanthropist George Soros, who has provided an endowment of US$880 million, making the university one of the wealthiest in Europe. It is considered as one of the most prestigious universities in Central

Europe for social sciences and humanities.

 

CEU has two schools, including the School of Public Policy and CEU Business School, 13 academic departments, and 17 research centers.

 

Legal basis

 

CEU is organized as an American-style institution, governed by a Board of Trustees, with a charter from the Board of Regents of the University of the State of New York, for and on behalf of the New York State Education Department.[11] In the United States, CEU is accredited by the Commission on Higher Education of the Middle States Association of Colleges and Schools. In Hungary, CEU is officially recognized as a privately maintained and operated university. The university was accredited by the Hungarian Accreditation Committee in 2004.

 

 

ebben konkretan mi nem helytallo?

 

 

 

 

Előzmény: verisae (1325)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.31 -1 2 1327

Nagyon úgy tűnik, a nemzetet hatalmi érdekből már többször is leszaró Fidesz, jó ötletet adott az oláhoknak, hogy kéne kinyírni az ottani magyar egyetemeket. A jövő héten már be is adják az új oláh törvényt, mi meg egy szót se szólhatunk, mi is éppen úgy járunk el. Felfuvalkodott, ostoba akarnok agrárprolik. Hogy itthon szíthassák a tüzet a legbutább követőik harci kedvét fenntarthassák, inkább kinyírják a magyar felsőoktatást a környező országokban. Semmi nem elég nekik, minden kéne, a fiatalok lelke is, az se számít milyen áron. (Mintha nem lehetne elhúzni máshova egyetemre.) Szégyellhetik magukat!

altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1326

> Az persze, a nagy faszt, azt. Világszínvonal, az... ott.

 

kerdes az, hogy mi a merce. te mire alapozva allitod, hogy nem vilagszinvonalu a ceu kepzese?

 

aki azt allitja, hogy vilagszinvonalu az az oktatoi garda alapjan (a legjobb magyar es nemzetkozi oktatok ezek), a kutatasi eredmenyek, publikaciok, az oktatasi program ... alapjan allitja ezt. a nemzetkozi minosito es ertekelo portalok messze a ceu-t helyezik a legmagasabbra a magyar oktatasi intezmenyek kozul.

Előzmény: verisae (1323)
verisae Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1325

"- olvasd el a wikipedia ceu-rol szolo bejegyzeset"

Pffff... :DDDDDDDDDDDDD

Előzmény: altimus (1322)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1324

nem, ez a cikk semmit nem arnyal, hanem epp ugyanazokat mondja el mint amit eddig is tudtunk.

Előzmény: seven update sorbi (1313)
verisae Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1323

"világszinvonalon képzik a magyarokat."

Az persze, a nagy faszt, azt. Világszínvonal, az... ott.

Előzmény: Aki mer az (1319)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1322

- olvasd el a wikipedia ceu-rol szolo bejegyzeset

 

- a ceu nem olcso, aki a teljes tandijat kifizeti annak annyiba kerul mint egy jobb amerikai egyetem

 

- a ceu nem magyar alapitasu magyar egyetem, hanem amerikai alapitasu amerikai egyetem, aminek tortenetesen budapesten van a kozpontja es itt tortenik az oktatasi tevekenysegenek zome

 

- az eretelmezhetetlen kerdes, hogy ezzel egyetert-e az usa. mit jelent ez? a ceu mukodese torvenyes, az usa-ban is az. ha az usa-ban valami torvenyes akkor ertelmetlen az a kerdes, hogy ezzel az usa egyetert-e? de miert ne ertene egyet? mi a problema egy szinvonalas egyetemmel? gondolom semmi.

 

- a vegettek zome nem az usa-bol jon, habar van amerikai hallgato is. a hallgatok egy resze magyar, a maradek java eu orszagbeli, illetve europai. habar van diak mindenhonnan.

 

- van jopar magyar egyetem ahol van dual degree program. a hallgatok par szemesztert kulfoldon toltenek es kapnak kulfoldi diplomat is. ez egyatalan nem ritka.

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (1278)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1321

:D:D  Ja. Egy év alatt.

 

Mind zseni lehet.

Előzmény: Aki mer az (1319)
seven update sorbi Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1320

Akikkel aztán mi lesz? Itthon fognak-e dolgozni, vagy mennek ki külföldre az amerikai diplomával a zsebükben?

Előzmény: Aki mer az (1319)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 1 1319

nem teszik a bunkóknak hogy világszinvonalon képzik a magyarokat.

Előzmény: nemezis 2 (1317)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1318

fincsi, troll ?

Előzmény: baculum (1315)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1317

Szóval sumák.

 

1991-ben hozták létre Prágában, két évvel később költözött Budapestre. 2004-ben hoztak róla törvényt itthon, amelynek célja az volt, hogy az amerikai székhelyű egyetem megjelenhessen a magyar felsőoktatásban – mondja a magyar ügyekért felelős rektorhelyettes.

 

Költözött? Kirúgták!

 

Aztán nincs is amerikai székhelye.... Ajaj nagy a baj!

Előzmény: seven update sorbi (1313)
seven update sorbi Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1316

Pl. azt, hogy a Közép-Európai Egyetem nem azonos a CEU-val, a kettő két különböző jogintézmény.

Előzmény: seven update sorbi (1313)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1315

Ezt lécci újra :-), mert a test elvalt a leked egységétől a mondatban :-).

Értem hogy ideges vagy, és toleralom is:-). Normal emberi reakció.

:-)

 

Előzmény: Aki mer az (1311)
verisae Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1314

Amúgy jók ezek a ballibek által körbelihegett topikok :)

Volt már sok ilyen, csak a közelmúltból RIP-Népszabadság (sehol nincs, egyiket sem érdekli már, nem is írnak oda, gyk. valójában leszarták, csak hörögtek), Momentum Mozgalom (sehol nincs, top akárhol sem, leszarják már a ballibek), most éppen ez a topik a hűűha balliberáliséknak, 2 hét múlva elsüllyed ez is. :)

seven update sorbi Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1313

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!