Keresés

Részletes keresés

-nemecsek- Creative Commons License 1999.03.05 0 0 131
Csillagozzunk is ha kérhetem, mert arra legalább rá lehet keresni. Aki akar (és tud) az boldozhat is, legalább áttekinthetőbb lesz a kép.
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 129
Mi az, hogy két irányba? Először csak az első elemet ismered, onnan tudsz csak elindulni és nyilván csak egy irányba, a pointerek mentén.
Előzmény: vikoca (123)
Mr Spock Creative Commons License 1999.03.05 0 0 128
Kedves Mindenki,

Javaslom, hogy innentol fogva, aki uj feladvanyt ir le, irja le vastagbetuvel vagy valamilyen mas, megkulonboztetheto formaban, hogy aki kesobb jon, ne kelljen minden uzenetet atbogarasznia, hogy megtalaljon egyet. Peldat mutatva megint felteszem a "sakk rejtvenyt" amire senki nem valaszolt:

Sakktabla, babuk. Nem egy tradicionalis sakk rejtveny.

Vilagos kiraly:C8
Sotet kiraly:A8
Vilagos futo:G1
Vilagos gyalog:H2

Vilagos jon lepesre. A kerdes:mi volt sotet utolso lepese, es mi volt vilagos lepese azelott?

Gabor

Mr Spock Creative Commons License 1999.03.05 0 0 127
Kedves mal,

Jol hiszed.

Ugyan en ugy ismertem, hogy az elso zakbol 1 darabot, a masodikbol 2 darabot, a vegen 550 grammal dolgozol, de a lenyeg az ugyanaz. Gratulalok.

Gabor

Előzmény: mal (44)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 126
Alejandro,
miert kene a memoriaban tarolni? Tekintve hogy magat a listat is tetsz. nagynak tekintettuk, ezert a hatterben nyugodtaln elhelyezhetunk meg akarmennyi adatot/rekord. Nemde?
Előzmény: Alejandro DeSilva (124)
-nemecsek- Creative Commons License 1999.03.05 0 0 125
Gratulálok a boros megfejtéséhez (a többieknek is)!

Bocs hogy eltűntem, de nap közben jobbára dolgozni kell, éjjel meg aludni, meg a deli revolverhősökön gondolkodni. KoLa léCCi moMMámeg mer nemtudom!! Meg az elején nehezen indult be a topik, de aztán már megy ezerrel és "kicsit" lemaradtam. Igérem bepótlom.

Lenne egy kérésem. Hogy a feledványok könnyebben megtalálhatóak legyenek: Tegyünk be eléjük három-négy *-ot és úgy rá lehet keresni.

csengi kólásüveges kérdésére
A kólásüveg testátlóját használod fel, vagyis pont annyi vizet öntesz ki belőle, hogy a megdöntött palack aljának legmagasabban fekvő pontja és a szájának legalacsonyabb pontját kösse össze a vízszint. (ha van annyi vizünk).
De minek a vonalzó?????

**** Na meg egy új:
1
11
12
1121
122111
112213
Mi a számsor következő eleme?

**** Meg még egy:
Megcsörrent Matild néni telefonja.
- Ki az? - kérdezte.
- Nem ismered meg a hangomat? Hát az anyám a Te anyádnak az anyósa.

Ki hívta fel Matild nénit? (feltételezve a leheto legközelebbi rokonságot)

Jó fejtést! Ma Igyexem nem eltűnni.

Előzmény: Törölt nick (28)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.05 0 0 124
Szerintem ez a megoldas nem felel meg a feltetelnek, bar szellemes. Csak egy adat van egy elemnek, ami nem valtoztathato (kulonben vegtelen nagy memoria kellene a plusz informaciokra). Egyebkent eleg volna egyetlen bit annak jelzesere, hogy jartam-e mar itt, vagy sem... Torom a fejem, de meg nem talaltam megoldast
Előzmény: vikoca (123)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 123
Hoppa, megvan.

Szoval kezdjuk el a listat ketiranyba lancoltta alakitani. Igy ha olyan taghoz erunk, ami a hurkot kepzi, akkor annak az elozo tagra mutato pointeret mar kitoltve talaljuk. Igy nemcsak detektaltuk a hurkot, de a pontos helyet is meghataroztuk.

Előzmény: N e t S h a r k (74)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 122
Nem rendezett a sorszámuk.
A memóra nem tetszőlegesen nagy, tehát mondjuk nem fér bele egy huroknyi adat.
Előzmény: vikoca (121)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 121
Ezt az irogepeset tenyleg pontositani kene.

A megadott megoldas szerintem okos. Persze elmeleti. Jo lenne tudni, hogy most van szpesz vagy nincs szpesz.

Bubu,
a harom torpenel mi a feladat? Az, hogy egy bizonyos utat valssz ki aharom kozul, vagy az, hogy egy bizonyosat elkerulj? Nem mindegy...

Netshark,
es a lancolt listaval mi a szitu? Pl. ha rendezett a sorszamuk a listaelemeknek, akkor elegge trivi lenne. Szoval gondolom nem az?
Akkor viszont keres: igaz-e, hogy tetszolegesen nagy a memoria? Ha nem is vegtelen... mert akkor ki ,lehetne hasznalni, hogy a gurok merete viszont szuksegkeppen veges. Meg gondolkodom, de azert jo lenne a valasz.

vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 120
YEAAAH!

Az igazi eles elme!!!!! Koszi, hogy vegre megoldottad, mar kezdtem felni a megkovezestol :-)

Előzmény: N e t S h a r k (69)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 119
Tokely, gratula kedves Palank!
Előzmény: Dr. Égely Palánk (32)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 118
Alakul... namingya vegigolvasom a topikot.
Előzmény: Árpi (38)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 117

"tudni kell valahonnan, hogy a fehér tudni kell valahonnan, hogy a fehér vagy a fekete sapkák paritását adja-e meg az elsõ kivégzendõ manus."

Ebben elõre megegyeznek.

"És mi van akkor, ha az elsõ (második, stb.) esetnél egyezik a két szín paritása?"

Az elsõ esetben nem egyezhet meg a két szín paritása, mert 99 csak egy páros és egy páratlan szám összege lehet. De ez mindegy, mert nem is azt adja meg, hogy egyezik-e a paritás, hanem azt, hogy mondjuk páros számú feketét lát-e. Második, stb. eset pedig nincs, akkor már senki nem ad meg semmit, csak számol és bemondja a saját sapkája színét.

Előzmény: Árpi (110)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.05 0 0 116
Palank, lehet kulonbseget tenni eros es gyenge leutes kozott? Mert igy egyszeru volna...
Előzmény: Dr. Égely Palánk (72)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 115
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !
Nayó megyőztél. Te pihent vagy, énmeg fáradt. Majd gondolkodom a megoldáson.
Előzmény: Yfel (114)
Yfel Creative Commons License 1999.03.05 0 0 114
Viszont csak egyetlen A betu van a billentyuzeteden :)

Yfel

Előzmény: mal (113)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 113
11 - es számrendszer és jegyei: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A

A számokat egymás után írod A - val elválasztva:

szám1Aszám2Aszám3A....számN

amit így kaptál 11 -es rendszerbeli számot, annyi betűt gépelsz.

A harmadikon még töprengek.

az 5 szabályos 3szegen is gondolkodjatok !

Előzmény: Dr. Égely Palánk (107)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 112
Felölem lehet akár 13 is.
Előzmény: N e t S h a r k (105)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 111

Na itt a komplett megoldás és bizonyítása Tüskéshát feladatának:
(Csak erôs idegzetueknek)

2 megoldás van.

F1, N1, F2, N2 a szereplôk.
GA és GB az óvszerek.
4 felület van és 4 júzer, melyek között ekvivalencia reláció van.
Felület használhatatlanná válik ha kétféle piszok kerül rá, a hozzátartozó júzer pedig kiesik.
Nem jelent megszorítást ha a férfiakat balra, a nôket pedig jobbra tesszük.
4 aktust kell definiálni, eseményenként a szereploket és az óvszereket.

Mindezek fényében:

Ha az elsô körben 1 gumit használnak akkor a második körben kettôs gumihasználat nem jöhet szóba, így: F1 - GA - N1, után a második kör csak F2 - GB - N2 lehetne, ami zsákutca.
Az 1. körben tehát nyilvánvalóan 2 gumit kell használni:
F1 - GA - GB - N1

Ha a második körben mindkét gumit használják az csak GB - GA gumi lehet, viszont akkor 2 felület már foglalt, 2 pedig használhatatlanná válik.
Tehát a 2. körben csak 1 gumi használható, így csak az alábbi két konstrukció jöhet:
ha az A. gumit használjuk akkor csak F1 - GA - N2
ha a B. gumit használjuk akkor csak F2 - GB - N1
Mivel ez a két eset szimmetrikus a továbbiakban elég csak az elsôt vizsgálni:

F1 leszolgált, továbbiakban F2 jön, aki csak GB bal oldalát használhatja. F2 - nek mindkét nôvel hátravan a menete.
F2 - N1 egyetlen lehetséges poziciója: F2 - GB - N1
F2 - N2 egyetlen lehetséges poziciója: F2 - GB - GA - N2
A második pozicióval (N2 -vel) nem lehet kezdeni, mert akkor GB jobb oldala GA bal oldalán keresztül F1 fertôzôdik, ezért N1 kiesik, holott van még dolga, tehát a harmadik kör:
F2 - GB - N1

A negyedik kör kezdetére F2 - GB és GA - N2 használható ezért:
F2 - GB - GA - N2

Tehát a második csak annyiban különbözik a Palánkétól, hogy az elsô két körben ugyanaz a férfi koittál.

Előzmény: Tüskéshát (60)
Árpi Creative Commons License 1999.03.05 0 0 110
Én is erre gondoltam, amikor ezt írtam. És azért írtam, hogy "(esetleg még a másodiknak) van esélye meghalni", mert tudni kell valahonnan, hogy a fehér vagy a fekete sapkák paritását adja-e meg az első kivégzendő manus. És mi van akkor, ha az első (második, stb.) esetnél egyezik a két szín paritása? Szóval én is ebből indultam ki, hogy max. egy áldozat van, csak rájöttem, hogy lehet rosszabb is a helyzet.
Előzmény: N e t S h a r k (69)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 109
Ez okos megoldás!
Előzmény: N e t S h a r k (108)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 108
Szerintem megyek aludni. :)
Előzmény: Dr. Égely Palánk (107)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 107
Mivel minden szám egyértelmuen bontható fel prímtényezokre, és a feladatban pozitív egészek szerepeltek, amik természetesen egy ilyen felbontásnál mindig lehetnek kitevok, ezért tényleg jó a megoldás. De én még tudok két másikat. Szerintetek mik lehetnek ezek?
Palánk
Előzmény: N e t S h a r k (102)
bubu Creative Commons License 1999.03.05 0 0 106
kiegeszites
mind a harom torpe egyszerre jelen van, a ket kerdest lehet ket a torpenek feltenni
Előzmény: bubu (103)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 105
Az első prím a 2.
Előzmény: Gabó (104)
Gabó Creative Commons License 1999.03.05 0 0 104
milyen első prím?
Előzmény: mal (101)
bubu Creative Commons License 1999.03.05 0 0 103
jo kerdes, de mar van bekuldott valasz
ezer inkabb kerdezek:
ugyanez harom torpevel,
az egyik mindig igazat mond,
a masik mindig hazudik,
a harmadik random (nem felvaltva, hanem velelenszeruen hol igazat mond hol meg hazudik),
ja, meg valami, ket kerdest tehetsz fel

Előzmény: JOOO (30)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 102
Szerintem jó a megoldás, csak a világon nincs annyi papír. :)
De a gratula az jár, ha nem tévedek.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (100)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 101
Na, már csak 144 gumikombinéció !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!