Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 0 2 1372

az emerikai kulugyminiszterium hatarozott allasfoglalasa nem veletlen. ez nem egy sajtpapir.

Ja. Magyarország meg nem egy gyarmat, ahol az USA politika diktálhat. Ugye?

 

ÜdV

Előzmény: altimus (1368)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1371
Előzmény: Aurelius Respectus (1361)
Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1370

https://www.state.gov/r/pa/ei/biog/242958.htm

Tényleg az előző kurzus kinevezettje... :)

 

ÜdV

Előzmény: Aurelius Respectus (1363)
nogradi medve Creative Commons License 2017.03.31 -1 2 1369

"Mit ér az olyan egyetem diplomája, ahol ilyen agyalágyult diákok kapnak diplomát ......"

 

 

 

nogradi medve  1 napja    -2 3 288

szuglo utca  10 perce    0 0 2545

A Fidesz-kormányok és a CEU

Bár a felsoroltak közül többek kapcsolata már megromlott a mostani Fidesszel, számos egykor és ma a kormánypárthoz kötődő politikus és szakember is tanult az egyetemen.

  • Kovács Zoltán kormányszóvivő 1992-ben iratkozott be a CEU-ra, és le is diplomázott ott, majd miközben 1995-től 2000-ig a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem óraadó tanára, PhD ösztöndíjat kap a CEU-n. 2002-ben szerez PhD-t Soros egyetemén.
  • Járóka Lívia fideszes, azaz néppárti képviselő volt az Európai Parlamentben (EP). Ő posztgraduális képzésen vett részt a Közép-európai Egyetem varsói szociológia tanszékén 1999-ig, majd 2000-től egy éven át a Nacionalizmus tanszékén kutatói programban vett részt. 
  • Kumin Ferenc egykori nemzetközi kommunikációért felelős helyettes államtitkár, jelenlegi New York-i főkonzul 2001 és 2004 között a Közép-európai Egyetem politikatudományi PhD-programjában vett részt.
  • Baltay Tímea, a Miniszterelnökség kormányablakokért felelős helyettes államtitkára 2003-ban végzett a CEU-n.
  • Szepesi Balázs 2010-2012 között a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkári titkárságvezetője volt, feladata a Parlamenti és Gazdaságstratégiai államtitkárság stratégiaalkotási, elemzési tevékenységének irányítása volt. Ő 1999-ben diplomázott a CEU politológia szakán, 2007-ben PhD-t szerzett.
  • Grúber Károly psc-nagykövet, a brüsszeli állandó képviselet kül- és biztonságpolitikai hivatalának vezetője 1995-ben szerzett politológus diplomát a Közép-Európai Egyetemen. 
  • Illés Zoltán volt környezetvédelmi államtitkár, a párttal azóta szakító politikus 1997-ben, még fideszesként lett a CEU oktatója, és oktat azóta is ott.
  • Chikán Attila, az első Orbán-kormány gazdasági minisztere jelenlegi is a CEU kuratóriumának tagja.
  • Böszörményi-Nagy Gergely a Nézőpont Intézetnél kezdte kormányközeli pályafutását, aztán 2010 után két évig volt az igazságügyi tárca kommunikációs főosztályvezető-helyettese, azóta a Design Terminált vezeti. Ő 2015-ben csinált MBA diplomát a CEU-n.
Előzmény: Aurelius Respectus (1361)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1368

> Komolyan azt gondolod, hogy Trump védeni fogja a legelszántabb ellensége egyetemét ?

 

abszolut komolyan.

 

egyreszt azert mert vannak univerzalis ertekek. ilyen peldaul az egyetemek fuggetlensege. az usa-ben ezt nagyon komolyan veszik. a masik az, hogy trump egy kakukktojas. egyutt kell mukodnie a kongresszussal, szenatussal, mind a republikanusokkal, mind a demokratakkal. ellenkezo esetben bena kacsakent fog 4 evet ulni a feher hazban, vagy rovid uton megbuktatjak. marpedig sorosnak nagyon komoly kapcsolatai vannak mindket partban. soros a vilag 30 leggazdagabb embere kozott van, raadasul a beagyazottsaga is olyan, hogy nagyon komoly az amerikai torvenyhozasban a befolyasa.

 

az emerikai kulugyminiszterium hatarozott allasfoglalasa nem veletlen. ez nem egy sajtpapir.

Előzmény: Aurelius Respectus (1357)
bbetti Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1367

Három nap alatt két közlemény látott napvilágot

Előzmény: Aurelius Respectus (1363)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1366

"Nyugtass meg, hogy a kertben ülsz, így nincs mi rád szakadjon... persze nyilván neked van igazad, és Bokros lett mára a legnépszerűbb politikus Magyarországon, aki bármilyen szabad választást megnyer..."

 

szalmabáb, a bokros féle gazdaságpolitika jó eredményeiről beszéltem, erre te úgy teszel mintha azt mondtam volna hogy bokros népszerű lett / volt az intézkedéseivel.

 

a visszahívhatóságban egyetértek, a 4 évenkénti "számonkérés" hangyafaszt sem ér.

 

 

"én meg 10 éve is ugyanazt gondoltam erről"

 

az te vagy, amiről szó volt az az, hogy a nép mit gondol erről.

Előzmény: Antisystem (1360)
bbetti Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1365
Előzmény: Aurelius Respectus (1363)
bbetti Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1364

Erösen kétlem, hogy a Trump admisztrácó hozzájárulása nélkül adott ki közleményt a nagykövetség

Előzmény: Aurelius Respectus (1363)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1363

Erősen kétlem, hogy Trump diktálta volna a szöveget, egy középszintű demokrata osztályvezető műve lehet.

Előzmény: bbetti (1359)
herwest Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1362

Ha annak idején nemet mondanak, mint a csehek, most nincs ez kínos közjáték.

Előzmény: altimus (1341)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1361

Ez inkább marketing, a hírnév. 

Mit ér az olyan egyetem diplomája, ahol ilyen agyalágyult diákok kapnak diplomát és hasonló oktatóik vannak ? 

 

https://444.hu/2015/11/12/az-amerikai-egyetemistakra-raomlik-a-politikailag-korrekt-alomvilag

Előzmény: altimus (1356)
Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1360

a nép jól akart élni, a bokros csomag jó irányba indította el az országot, rövid távú áldozatokkal hosszú távon a nép akarata teljesült. 

Nyugtass meg, hogy a kertben ülsz, így nincs mi rád szakadjon... persze nyilván neked van igazad, és Bokros lett mára a legnépszerűbb politikus Magyarországon, aki bármilyen szabad választást megnyer... 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Modern_Magyarorsz%C3%A1g_Mozgalom

 

ennyi erővel semmilyen kormány nem az, móricka érv ez, hisz pl a nép soha nem akar adót fizetni, és akkor egyik kormány sem teljesíti a nép akaratát.

Csúsztatsz, a pártok az adópolitikájukat is bele szokták írni a választási programjukba, ezzel együtt szavaznak - vagy nem - rájuk. Egyébként ja, a "képviseleti-szabadmandátumos-visszahívhatatlan" politikai rendszer szerintem is jelentős demokrácia-deficittel bír, egy valóban demokratikus rendszerben a politikusok kötve lennének ahhoz a programhoz, amire a szavazatot kapták, és visszahívhatóak lennének, ha nem azt teszik.

 

kétlem, csak a fideszista kemény mag hörög fel véres köpetet kapásból mikor Orbán kijelöli az újabb ellenséget

Te egyre idegesebb vagy... én meg 10 éve is ugyanazt gondoltam erről (benne a CEU-val) mint ma, függetlenül attól, hogy melyik politikus mit hazudik.

 

ÜdV

 

Előzmény: Aki mer az (1345)
bbetti Creative Commons License 2017.03.31 -2 1 1359

Mark C. Toner azt írta közleményében, hogy Amerika aggódik a tervezet miatt, ami új, célzott és súlyos szabályozási elvárásokat támaszt a külföldi egyetemekkel szemben, amelyeket ha elfogadnak, negatívan befolyásolják a CEU-t, sőt, akár annak bezárásához is vezethetnek. 

Az amerikai külügy szerint a CEU egy elsőrangú oktatási intézmény, amit Amerikában és Magyarországon akkreditáltak, és több mint 100 országból érkeznek a tanárai és diákjai. "A tudományos kiválóságával, és a független, kritikus gondolkodáshoz való hozzájárulásával megerősítette Magyarország befolyását és élenjárását a régióban", írta ezt Trump külügyminisztériuma.

A közlemény azzal zárul, hogy

az Egyesült Államok arra biztatja a magyar kormányt, hogy ne fogadjon el olyan szabályokat, amelyek gyengítenék a CEU működését vagy függetlenségét.

Előzmény: Aurelius Respectus (1357)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1358

A veszteséges céget szétszedik a finanszírozoi :-).

Ez a piac törvényszerűsége.

Megy a gödörbe :-).

 

Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1357

Komolyan azt gondolod, hogy Trump védeni fogja a legelszántabb ellensége egyetemét ? 

Előzmény: altimus (1346)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1356

igy van. ellenben egy amerikai diploma azert maskepp fest mint egy magyar. epp ez a presztizs az amivel a ceu rendelkezik. egy amerikai diak pl. a hajara kenheti egy bokorugro orszag ismeretlen egyetemenek a diplomajat.

 

az egyetemi presztizs erdekes kerdes. egy harvard, stanford, mit ... diplomat senki nem kerdojelez meg. a ceu nem ebben a top ligaban jatszik, nincs is akkora kepzesi vertikuma, ninsc is undergrad kepzese. ennek ellenere figyelemre meltoan lepkednek elore a vilagranglistan es mara boven a corvinus es az elte elott jegyzik a ceu-t.

Előzmény: Aki mer az (1351)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1355

Nem vagyunk pariban .

 

Előzmény: Aki mer az (1353)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1354

A kolhoz elöl menekült polak bosszúja:-))).

 

Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1353

lehetnél a személyi edzőm, kapsz óránként 500ft-ot.

Előzmény: baculum (1348)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1352

jol esett.

 

az itteni trollok is szazszor lokik be ugyanazt a baromsagot. en legalabb ertelmes linket loktem be.

Előzmény: Antisystem (1347)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1351

amennyire tudom:

 

Az X országban kiadott diploma, ha az egyetem aki adja akkreditálva van Y országba is akkor ott is automatice érvényes, vagy érvényesíthető.

 

a dual degree más ott egy képzéssel két egyetemről is kapsz papiruszt.

 

 

de lehet hülyeségeket beszélek, ha van valami linked elfogadom :)

Előzmény: altimus (1343)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1350

Rég gödörben kéne rohadniuk.

:-)

 

Előzmény: Aki mer az (1345)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1349

Te viszont még most sem tudod, hog milyen szabályok vonatkoznak a felsőktatásra.

 

Pl. ahhoz, hogy egyetem legyen és ne továbbképz központ.....

Előzmény: Aki mer az (1345)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1348

Árt az egészségednek ez a tevékenység.

Előzmény: Aki mer az (1318)
Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1347

Most minek kellett még egyszer ugyanaz?

 

ÜdV

Előzmény: altimus (1344)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1346

ertsuk a szarkazmust baratom. nyilvan nem trump szemelyesen irt egy memot az amerikai kulugyminiszterium weblapjara. hanem ki a faszom az a Mark C. Toner tette azt.

Előzmény: Antisystem (1342)
Aki mer az Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1345

"szerinted a demosz akarata Gyuláék megválasztásával a  Bokros volt"

 

a nép jól akart élni, a bokros csomag jó irányba indította el az országot, rövid távú áldozatokkal hosszú távon a nép akarata teljesült. elképesztő (magyar mércével) gazdasági fejlődést indítottak meg és az államadósságot is brutálisan lenyomták.

 

"Szóval mi is ebben a demokratikus?"

ennyi erővel semmilyen kormány nem az, móricka érv ez, hisz pl a nép soha nem akar adót fizetni, és akkor egyik kormány sem teljesíti a nép akaratát.

 

 

"ha most abszolút demokratikusan népszavaztatnál a CEU-ról, szerintem holnap kezdhetnének csomagolni."

 

kétlem, csak a fideszista kemény mag hörög fel véres köpetet kapásból mikor Orbán kijelöli az újabb ellenséget. A szavazók túlnyomó többsége meg nem tartozik ide. Azt se tudták 3 napja mi az a CEU.

Előzmény: Antisystem (1340)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1344

https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2017/03/269343.htm

 

Press Statement Mark C. Toner


Acting Spokesperson
Washington, DC
March 31, 2017

 

The United States is concerned about legislation proposed by the Government of Hungary on March 28th that imposes new, targeted, and onerous regulatory requirements on foreign universities. If adopted, these changes would negatively affect or even lead to the closure of Central European University (CEU) in Budapest.

 

CEU is a premier academic institution accredited in the United States and Hungary, with staff and students from over 100 countries. It has strengthened Hungary’s influence and leadership in the region through its academic excellence and many contributions to independent, critical thinking.

 

We urge the Government of Hungary to avoid taking any legislative action that would compromise CEU’s operations or independence.

 

 

altimus Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1343

> hülye vagy ehhez fideszes. USAban működő egyetem USA diplomát ad. Magyarhonban működő meg magyart.

 

ne vicceljetek mar. egy egyetem ha akkreditalva van egy adott orszagban akkor kiadhat az adott orszagban akkreditalt diplomat. a ceu ny allamban akkreditalt.

 

szamos magyar egyetem ajanl dual degree programot egy kulfoldi tarsegyetemmel karoltve. kulonosebb a business school-ok eseteben divatos ez, de tobb magyar egyetemen is van ilyen.

 

a ceu amerikai diplomat is ad es magyar diplomat is ad.

Előzmény: Aki mer az (1339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!