Keresés

Részletes keresés

Scai Creative Commons License 2001.09.29 0 0 63
Virágomon még vannak bimbók, de éjszakánként az éppen kipattanókat ledobja a növény. Hideg van már és be kellene vinnem vagy miért dobálja le a bimbókat a leánder?
Nyócaska Creative Commons License 2001.08.10 0 0 62
Duecivel tényleg vigyázzatok, mert ha minden levelét lefújjátok, megfullad a növény.
Az enyém is ezt tette, némi perzselődéssel kombinálva, miután a teleltetés során elszaporodott pajzsos dögöket akartam kinyírni. El is pusztultak, de a leanderem levelei is, mind egy szálig. Márciusban kiraktam a teraszra, hogy jó, majd ha ráérek, kiásom szegényt a dézsából, aztán kuka. Pár hét után az áldott lélek elkezdett kizöldülni, mostanára meg már úgy néz ki, mint az őserdő, teli új hajtásokkal, és nemsoká virágozni is fog.
Csodálatos dolog a természet, néha még az emberi hülyeséget is helyrehozza (legalábbis igyekszik)...

csite Creative Commons License 2001.07.31 0 0 61
az "enyém" magához tért 2-3hét alatt, most virágzik :o)
Előzmény: miszisz (60)
miszisz Creative Commons License 2001.07.27 0 0 60
Lehet hogy ez az én problémám is. Jellemzői sárgulás, hullás, és még valami. Apró fekete foltokat találok a friss hajtásokon és foltokat néhány levélen. Nekem is az átültetést ajánljátok? Igen ám, de mikor? Esetleg most? Nincs ahhoz túl meleg? De az enyémek kaptak tápoldatot, lehet hogy mégis ültetni kell?
csite Creative Commons License 2001.05.22 0 0 59
már régen, és kevésnek is találom a földet alatta, de
volt egy fiatalabb hajtás róla, ami már növögetett, és hasonló tünetekkel elpusztult

azért köszönöm a jótanácsot, átültetem, locsolom(bőségesebben)

Előzmény: Megyesi Éva (58)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.05.21 0 0 58
Mikor ültetted át utoljára a leanderedet? Vízhiány vagy tápanyaghiány miatt szoktak sárgulni az alsó levelek.
Előzmény: csite (57)
csite Creative Commons License 2001.05.21 0 0 57
sziasztok

talán tudtok segíteni rajtam, azaz pontosabban a leanderemen, tünetek:
szinte alig hajt, az alsóbb levelek furcsán sárgulni kezdenek, és elszáradnak

kártevőt nem találtam eddig rajta, a locsolás is rendszeres, egyenletes

please, HELP!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.27 0 0 56
Állati sok idöd lehet 1000 meg 1000 topicot és millio hozzászolást L olvasni, irigyellek.;)
ehhe
Előzmény: Flora (55)
Flora Creative Commons License 2001.04.26 0 0 55
Már ne haragudj, tmesike, de ha valaki topicot nyit, az a minimum, hogy előtte megnézi a futó aktuális topicok címeit és tartalmát, hogy ne találja fel újra a spanyolviaszt. Nézd meg, ott virít alatta nem sokkal a "leander, a híres" topic, de a "tanács kerestetik"-ben is meg lehetett volna ezt kérdezni...

Na mindegy. (Takarékos énem dühöng, másokra-odafigyelő-másokat-előbb-elolvasó énem értetlenkedik.)

Előzmény: tmesike (53)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 54
Öszintén szolva nekem ezt tudni kéne, de már oly rég dolgoztam a szakmában, hogy nem tudom:(
Viszont ha bemész egy virágüzletbe (valami nagyobb fajtába), ott bizti megmondják neked micsinálj, mit használj!!
Üdv: Ice
Előzmény: tmesike (53)
tmesike Creative Commons License 2001.04.23 0 0 53
Valaki!!!!!!
gyönyörű, nagy leander bokromat megtámadta vmilyen tetű. Hogy lehet kiírtani? Milyen vegyszert ajánlotok?
snejderfáni Creative Commons License 2001.04.11 0 0 52
A hajtások egészségesek, életerősek. Az egyiknek a végén még néhány bimbószerűség is van.
Ma megyek gyökereztető port venni. Majd beszámolok a fejleményekről.
Köszönöm a válaszokat, üdv: snejderfáni
Előzmény: Megyesi Éva (51)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.04.10 0 0 51
Egyszerűen gyökereztető port kell kérned félfás növényekhez faiskolákban vagy növényvédőszert árusító üzletekben. Ebbe egyszerűen be kell mártanod a hajtások végét, elültetned tőzegbe vagy perlitbe a kis leandereket. Bár a legtöbb esetben ha egyszerűen homokos földbe teszed, akkor is megmarad, ha sokat öntözöd. Egészségesek a hajtások? Ha foltosak a levelei vagy túl gyengék, ne kísérletezz vele.
Előzmény: snejderfáni (50)
snejderfáni Creative Commons License 2001.04.10 0 0 50
Kedves Éva,
Egy ismerősöm fiatalította a leandereit és amit lemetszett, azt megkaptam. Szeretném, ha meggyökeresednének. Jelenleg vízben állnak, de ez gyorsan koszolódik, büdösödik és gondolom, hogy fertőzödik is.
Hogy hívják azt a gyökereztető port, amit ajánlottál? Hol lehet kapni? Kb. mennyibe kerül?
Kb. milyen gyorsan kezd gyökereket ereszteni a növényke? Mire kell nagyon odafigyelni? Egyéb jótanácsok...
Nagyon szeretném, ha megmaradnának!
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv: snejderfáni
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.21 0 0 49
Igen, jó a leanderre is. Még a levelek is kifényesednek tőle, valószínű örömükben, hogy végre megszabadultak a pajzstetvektől. A spray neve Dueci, de van belőle külön levéltetvek elleni is. Nézzétek meg. De vigyázat, pl. a benjamin fikusz levelei lehullanak tőle. Be kell tartni a 'fújási' távolságot, különben a hajtógáz károsítja az érzékeny levelűeket.
Előzmény: Caryota (48)
Caryota Creative Commons License 2001.03.21 0 0 48
Lehet kapni vmi sprayt (mi a Fitolandnál szereztük be), ami pajzstetvek ellen van. Egy eperfát permeteztünk le vele, vastagon pajzstetves volt és lepusztultak róla, mástól meg vígan élték tovább életüket. Kipróbálhatnád, hátha beválik leanderen is.
Előzmény: ensingmosing (47)
ensingmosing Creative Commons License 2001.03.20 0 0 47
Elegem van! Mit csináljak a pajzstatűs leanderrel?

Néha néha megjelennek rajta, amit a növény enyhe kókadásából és ferde irányú növekedéséből vettem észre. Ezeket növényírtószer hiányában lekapargatom a növényről, de egy kis idő múlva vagy a földre hullott állatokból, vagy nem tudom honnan visszajönnek. Na nem. Ezt én nem csinálom egész nyáron át. Kéne valami jó szer ami végre egy jó darabig távoltartja a kis mocskokat. Tipp?

Más: vigyázzatok az erkélyen tartott növényeitekre, mert valószínüleg egy nagyobb hidegfront kellős közepébe lépünk nemsokára

hazahord Creative Commons License 2001.02.14 0 0 46
Ne sajnáld, a leander strapabíró növény, ha van 3-4 hosszú kopasz hajtásod, akkor kettöt elvághatsz a felénél. Amit elvágtál friss hajtásokat hoz de idén nem virágzik, azért ne vágd el a másik kettőt. Ha nagyon nagy a növény akár 10 centisre is visszavághatod a vastag hajtásokat is, kihajt. Inkább márciusban vágd vissza, akkor áprilisra kezd el kihajtani, több a fény, melegebb van stb.
Előzmény: budai007 (45)
budai007 Creative Commons License 2001.02.13 0 0 45
Mennyire vághatom vissza??????
ensingmosing Creative Commons License 2001.02.13 0 0 44
Csak csínján azokkal a hajtásokkal mert ha túl sokat vágsz vissza elmaradhat a virágzás.
Előzmény: budai007 (43)
budai007 Creative Commons License 2001.02.12 0 0 43
Köszönöm a választ,hétvégén kiprobálom!!!
vojtek Creative Commons License 2001.02.12 0 0 42
Most kell, amíg nem kezd el melegedni az idő! És ne sajnáld a levágott hajtásokat.
Előzmény: budai007 (41)
budai007 Creative Commons License 2001.02.11 0 0 41
Üdvözlet!!
Azt szeretném megkérdezni,hogy ilyenkor február
közepén vissza lehet-e még vágni a leandereket,
vagy most már várjak vele őszig???
coold Creative Commons License 2001.02.06 0 0 40
nagyon meleg udvozletem mindenkinek indiabol, ahol kivaloan viragoznak es illatoznak a leanderek, rengeteg mas szamomra beazonosithatatlan novennyel egyutt, mig az enyemek egy garazsban varjak a tavaszt otthon
szivesen kuldenek egy kis meleget, de hat kitartas, mar februar van es sajna hamarosan en is megyek haza
coold
Komárom- Creative Commons License 2001.01.19 0 0 39
Igen olvastam. Bocs. Csak elöttem van mindig, amikor vegyszerekről olvasok, hogy itt nálunk a gazdák (NAJÓ 1 ről tudok)(de lehetnek többen is..) nem tudják mivel permetezték a krumpliföldjüket, de gaz az nincs... - és megveszi tőlük a sarki zöldséges a krumplit.
Előzmény: Megyesi Éva (38)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.01.18 0 0 38
Azért választási lehetőségnek megadtam a bio-szert is...
Előzmény: Komárom- (37)
Komárom- Creative Commons License 2001.01.17 0 0 37
És mi lenne, ha most csak lemosnád és tavasszal átültetnéd friss földbe, visszavágnád és napra tennéd, nem túllocsolva szegényt. Spórólj meg egy duecit, mindigcsakvenni és növényvédőszert...
Előzmény: Megyesi Éva (36)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.01.16 0 0 36
Hát, ezek a pálcikák nem tökéletesek, lassú az eredmény, a pajzstetű pedig tavasztól sokkal gyorsabban szaporodik. Egyik megoldás a Dueci spray pajzstetű elleni változata, a másik a bio káliszappanos lemosás. Ezekről nem beszéltünk már itt a topikban?
Előzmény: ensingmosing (35)
ensingmosing Creative Commons License 2001.01.14 0 0 35
Helló Belló mindenki!

Képzeljétek el nem tudom miért de most telel a leanderem. :))))). Na szóval az van hogy észre vettem hogy kókadnak a levelei pedig öntöztem eleget, nem sokat de annyit hogy az neki elég. Aztán levágtam a felső egy szemet és láttam hogy a kókadást nem a vízhiány okozza mert duzzad a víztől, hanem hogy megszállták a pajzstetvek. Na most én ezeket leszedtem, de félek hogy nem voltam eléggé alapos és maradt egy pár még rajta. Le is zuhanyoztam utánna. Arra gondoltam hogy segítségül azokat a kis pálcikákat hívom amiket a növény földjébe lehet szúrni és azt a növény fokozatosan felszívja. Mármint az ellenanyagot. Az lenne a kérdésem hogy jót gondoltam-e? És ha nem, vagy csak van egy jobb természetesebb vagy vegyszeresebb de még így is jó módszer akkor azt légyszi közöljétek velem.

Köszi. Üdv ensingmo

granit Creative Commons License 2000.11.30 0 0 34
Sziasztok!
Uj levelező vagyok, de örülök, hogy ilyen témában is sok hozzászóló van.
A leánderek tetvességét ugy oldom meg, hogy mosószappanos vizzel lemosom, utána tiszta vizesen áttörölgetem.Én is nagyon sokat dugványoztam , meg is maradtak szépen. Csak győztem elajándékozni őket. Még a kertben vannak, mert az egy-két fokos fagyot birják, de utána le kell vinni a pincébe, ott telelnek ki.
A nagyokat, én is kiültetem a földbe nyáron, meghálálják.Csak azt sajnálom, hogy kaptam egy fehéret és azt lehet, hogy virágzás elött adtam oda valakinek, pedig szerettem volna, ha van fehér leánderem is.
Majd egyszer lesz.
Üdv mindenkinek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!