Keresés

Részletes keresés

zuzmo Creative Commons License 2000.04.12 0 0 1581
Tisztel Csite Bortars!
Kozossegi szellem bomlasztasa, es izgatas vetsege miatt, megvonom ontol az elso stampedli palinkat!

zuzmo

Előzmény: csite (1580)
csite Creative Commons License 2000.04.12 0 0 1580
zuzmo Elvtárs!

Ezennel elfogadva az Ön döntését a találkozó időpontjával kapcsolatban, bocsánatát kérem amiért felmerült bennem az, hogy számomra e időpont nem a legjobb.

:-)

Akkor is jövünk!!!

Előzmény: zuzmo (1578)
sasanz Creative Commons License 2000.04.12 0 0 1579
Értettem!
Kérek engedélyt alkalmazkodni!
én 97.88%-os valószínűséggel jövök:)))
Előzmény: zuzmo (1578)
zuzmo Creative Commons License 2000.04.12 0 0 1578
Agyverzest kapok, ha megint modosul az idopont!
Kerem tessenek alkalmazkodni!

zuzmo :)

Előzmény: csite (1566)
Zmac Creative Commons License 2000.04.12 0 0 1577
Tegnap este vendégség ürügyén ketten megiszogattunk egy üven Polgár-féle 1998-as Villányi Portugieser-t. (Ami tudomásom szerint nem feltétlenül és teljesen azonos a Kékoportóval.) És valóban: ízében is különbözött, a normál Oportónál savasabb és tanninosabb volt, ennek ellenére szép, kerek és gyümölcsös. Nekem nagyon ízlett, mert éppen fanyar vörös időszakom van... :)
Beszerzési helye a Budai Borpatika volt a Török u. 10-ben, ára 950.- Ft, ennyit szerintem nagyon megért.
Pepin Creative Commons License 2000.04.12 0 0 1576
Kösz!

Hát, tudod, annak a bornak, amit felmosóronggyal kell kifókázni a kocsi rejtett zugaiból, annak már akár szaga is lehet.:-)

Előzmény: robicsek (1575)
robicsek Creative Commons License 2000.04.12 0 0 1575
bingó.
Az bizony egri tényleg.
Lauder és Lang urak ugyanis a Gundel tulajdonosai, és van saját boruk, Tokaj-hegyalján és Egerben.
Szóval bizony lehetett az elveszett cimkén Gundel Egri Cab. Sauv. felirat, az eltörött fehéren meg Gundel Tokaji Hárslevelű esetleg.

És ugye bocsánat, de szaga tudod minek van, a bornak nemigazán :)))

Előzmény: Pepin (1574)
Pepin Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1574
Barátai a bornak, segítsetek. Kaptam ajándékba egy üveg bort, egy abszolút nem borissza embertől, aki szintén ajándékba kapta. A bor cimkéje menetközben eltűnt. A nyakon lévő fólián olvasható egy felirat: Lauder-Lang Vineyard.
Maga a bor vörös, véleményem szerint Cabernet Sauvignon, még talán azt is meg merném kockáztatni, hogy egri. Korrekt bornak tűnt, semmi extra (gyümölcsösség, orrbamászó illatok), egy kicsit erős savval és enyhe kesernyés utóízzel.
Mi lehetett ez?
(Volt egy társa is, fehér, szintén cimkétlen, de az szállítás közben eltört. Szag alapján valami muskotályosféle lehetett.
Most egy ideig nem kell illatosító az autóba...)
Pepin Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1573
Pedig csak annyit kellett volna csinálnod, hogy felírod egy papírra: P E P I N. :-))
Előzmény: medwe (1572)
medwe Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1572
szia te őskövület! :)))))))
(rég láttam a nickedet)
Előzmény: Pepin (1571)
Pepin Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1571
Nos, kérem, ilyen egy igazi borszakértő...:-)
sver Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1570
A nemrégiben kiteljesedett olaszrizling-korszakom jegyében tegnap kisérletet tettem az Ódon Pince 1996-os termékével. Khm, lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem nem volt az igazi. Az illata hosszas szellőztetés után már elfogadható volt, a kemény savak viszont sok mindent
eltakartak, így az ízéről nem is igazán tudok nyilatkozni.
Ezek után ki mossa le rólam, hogy fizetett ellenagitátor vagyok??? :-)
sver
sasanz Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1569
Jó, csak mert én már nézelődtem Egerben arra az esetre, ha nem sikerült volna összehozni a talit:))
de nem szervezek +-be természetesen:)
Előzmény: alexandrosz (1568)
alexandrosz Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1568
Nem ott lesz a szállás. Nem tudom pontosan, hogy hol, de nem ott.:o))) Egy panzióról van szó, hamarosan felszáll a füst és megtudjuk az igazat....
Előzmény: sasanz (1567)
sasanz Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1567
nagyszerű, ezexerint csak lesz még idén tali!!
:)))))))

(teljesen véletlenül nem a Tulipán Kemping és Apartmanban lesz a szállás?) tényleg csak érdeklődök

Előzmény: alexandrosz (1561)
csite Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1566
alexandrosz: ha a tali időpontja nem módosítható, hát legyen!

kaviat: a 98's Szt.Orbán Pince Rajnai Rizlingje !!!

eerkr: 1ik kedvencem a Juhfark(F.B.), hmmm... régen ittam már, de...

tündérlala: Dörgicsei Juhfark - Salánki ? hol, merre lehet ilyet találni, még soha nem láttam,
ellenben Nivegyvölgyi-t igen, már többször próbáloztam vele, de soha nem jött be, hiányzik belőle a Somlyó! Juhfarkból csak Somlait!!!

Mostanság láttam a boltokban Pázmándi(Velencei-tó északi része felett) Juhfarkot, valakinek volt már szerencséje hozzá?

>>> Szerintetek mennyi pénzt érdemes kiadni 1984-s Édes Szamorodniért, Disznókő Rt. <<<

alexandrosz Creative Commons License 2000.04.11 0 0 1565
zuzmo Mester!

Amennyiben lesz mikrobusz, foglalunk számodra egy helyet! Ennek esélye most 90%, tehát jók a kilátásaid! :o))))

Bor-teszt

Tegnap vásároltam egy olyan bort, mellyel már egy ideje szemezgettem. Konkrétan a Hilltop '99-es Pinot Noir White-ról van szó. Azért is szántam rá magam, hogy ne vádoljatok azzal, hogy csak kritikával illetem a Neszmélyieket, dehát...

A palack nem a szokásos Hilltop-design, de minden szépen harmonizál egymással, szinte kéri az embert, hogy vegye már le a polcról...

Felbontás utána a pohárba töltve elém tárult a bor világos és tisztán csillogó volta. Gyors mozgású, a rázogatás hatására apró szénsav szemek(?) voltak láthatóak a nedűben.

Az illatában friss gyümölcsösség volt megfigyelhető, először kicsit tolakodóan, igazából csak a későbbiekben teljesedett ki, jófajta sauvignon blanc és chardonnay jegyeinek keveredését éreztem...

Az íze az első pillanatban csalódás, újboros szénsavak, túlzott savszint, nehezen kibontakozó aroma. Kicsit később már érezhető volt a gyömölcsösség, de érzésem szerint ezt a bort el kell még tenni és karácsony táján kell újra megkóstolni.

Összefoglalva: Érdekes bor, de pillanatnyilag még nem tudok sok jót elmondani róla. Abban viszont biztos vagyok, hogy javulni fog idővel, a kóstolás azt mutatta, hogy van benne tartalék, de igazán nagy bor nem lesz belőle. Ha "nagykorú" lesz, akkor majd beszélgetős bornak ajánlom és fogyaszthatjátok akár egy jó kis hideg sonkás, tormás, tojásos reggelihez is.

Ti kóstoltátok már?

Előzmény: zuzmo (1563)
tündérlala Creative Commons License 2000.04.10 0 0 1564
Kedves medwe borbarátom,

a Dörgicsei Juhfark nevű isteni nedűt a XIII.kerületben, a Pannónia utca-Balzac utca sarkon vettük kaviat barátommal egy közösen megejtett "borsasoláson" egy borszaküzletben.

Egészség!

tündérlala

Előzmény: medwe (1558)
zuzmo Creative Commons License 2000.04.10 0 0 1563
SIRALY!!!!!

Lehet a vaci mikorbuszba helyet foglalni?
Semmi kedvem vezetni vasarnap! :)

zuzmo

Előzmény: alexandrosz (1561)
alexandrosz Creative Commons License 2000.04.10 0 0 1562
Majd elfelejtettem:

Szombaton voltam a Tali 1.0 helyszínén, afféle szezon előtti beszélgetésen Fónagy Istvánnál és megint tanultam valami újat!
Emlékeztek még a nagypapa cabernet borára??? Biztosan. Nos, szombaton ittam tőle egy másik bort. Királyleányka volt, (valszeg némi muskotállyal, de titkos a recept) nagyon jó bor! Az öreg tudhatott valamit, az bizti!

Hiába, Tibordaróc rulez!
:o)))

alexandrosz Creative Commons License 2000.04.10 0 0 1561
Tali hírek, 2000. 04. 10.

Szőke Zoltán telegráfolt. Jön hozzá a héten Gál Tibor, részletek, szállás megbeszélődik. Van egy jó kis panzió (nem Gálé tudtommal), kaja, stb. megoldott. Pók pincészet is szerveződik. A dátum már 99%, hogy jelen hó 29-30. Egyszóval megy a dolog, kicsit nehezen, de megy. Lesz tali, ez tuti.

Előzmény: sasanz (1560)
sasanz Creative Commons License 2000.04.10 0 0 1560
Engem már csak a tali érdekel...
alexandrosz Mester!!!!
kaviat Creative Commons License 2000.04.09 0 0 1559
jaja medwe mester, valszeg nem fektetve.. bár ki tudja milyen utat járt be ez a bor mire idekerült kaviat asztalára...

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: medwe (1557)
medwe Creative Commons License 2000.04.09 0 0 1558
melléfogtam, Lalám!
amikor először olvastam dörgicsét, hirtelen
a mátraalja ugrott be, de most már
tudom, mellik borhellyel tévesztettem össze.

Ettől függetlenül szeretném tudni, hol lehet
beszerezni ezt a bort!

Előzmény: tündérlala (1553)
medwe Creative Commons License 2000.04.09 0 0 1557
nem fektetve tárolódott a palack?

a feleségem nem nagyon komálja a
rajnai rizlinget, ezokból én ilyet
csak a Lufthansa-járatokon fogyasztok.
Azok valószínűleg a Rajna mellől vannak....

Előzmény: kaviat (1556)
kaviat Creative Commons License 2000.04.09 0 0 1556
ide is leírom, most nyitottam ki egy 96os Eifert & Légli féle rajnai rizlinget.. szavakkal nem elmond6ó ízek és zamatok... nyitás után azonnal megpörgetett a jellegzetes rajnai rizling illat. viszont a dugó nagyon rossz állapotban volt, szerintem közel a teljes kiszáradáshoz, de hála a boron ez még nem érződött.. mindettől függetlenül, lehet hogy fél ével max 1 évvel ezelött teljesebb volt a bor.. de finom, némi levegőzés után kerek ízével még most is elbűvöl

erről jut eszembe, skacok borok nagy tudói, milyen rajnai rizlingeket ismertek még ? /a Kamocsay féle nagy kedcencem/ van még egy kinyitatlan dörgicsei, de többet eddig nem láttam

.kav]4t r.e.b.

medwe Creative Commons License 2000.04.09 0 0 1555
Salánkiék Dörgicsén??????? :-O

hol lehet ilyet kapni?

Előzmény: tündérlala (1553)
kaviat Creative Commons License 2000.04.08 0 0 1554
Szőke cabsauv 95: a bor nyitás után karakteres, igencsak jellegzetes Szöke íz.. /biza kicsit áramütésként ért az elfelejthetetlen 95ös csoda/ deffiniált savgerinc, erősebb határozottabb íz /kicsit a föld, talán a hordó ?/, kellemes utóíz.. némi állás után kerekebb gömbölyübb határozottab zamat /kellett neki a kis levegőzés, ez nem csoda egy 5 éves bor esetében/... kisebb különbség a 97eshez képest mint ami emlékemben megmaradt /persze más a cucc, ha elötte mindenféle fehér, majd más vörös borokat iszik az ember mint a bortalin/.. nagyon finom bor.. a mai ebédhez az üveg végét lenyelve, továbbra is érezni lehetett azokat a kifelyezetten bombasztikus ízeket

MacFly barátom tegnapi szavai: a bor íze először kicsit más mint a 97es, késöbb viszont a jól ismert 97es hangulata érződött...

.kav]4t r.e.b.

tündérlala Creative Commons License 2000.04.08 0 0 1553
Nekem Salánkiéktól jobban ízlett a Dörgicsei Juhfarkjuk, szvsz az valami csoda.
Gyönyörű, testes gyümölcs-zamat, háttérben valami bújkáló tokaji beütéssel, gyönyört hozó másodízek, olajos csusszanás...

Egészségünkre! :)))

tündérlala

Előzmény: medwe (1550)
shiraz Creative Commons License 2000.04.08 0 0 1552
nemregiben sajnos szerencsem volt egy 98as nivegyvolgyi merlot-hoz, hat nem tudom milyen a juhfark , de a merlot nem sokaig maradt a szamban...
viszont tegnap felbomlott egy 92-es Le Sommelier Merlot (Malatinszky-Bock hazassag gyermeke). Hat ezt mindenkinek ajanlanam aki jo merlot-t akar inni. Bar a Vinitaly-n ittam egy meg sokkal jobbat La Braccesca (Toscana - Antinori marki birtoka). Ott kezdodnek az igazi elvezetek. De hogy meg fokozzam, volt nehany Chilei es Del-Afrikai vetelytars is Merlot kategoriaban. Ezek meg olcsok is , relative.
No de most megyek es ki kell nyitnom valamit, mert megindult a nyalelvalasztasom.
Előzmény: eerkr (1551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!