Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zoltan... Creative Commons License 2016.10.19 0 0 51042

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem. 2.0 dci motorú kocsim van 140.000km van benne. Hónapok óta (nyáron is) az első indítás mindig sokkal hosszabb ideig tart mint meleg motornál. A szerelő gyakorlatilag mindent átnézett, izzítógyertyák, üzemanyag ellátás. A mai olajcsere alkalmával  bevizsgálták a porlasztókat teljesen jól működnek. Ez követően az autó be sem indul. A szerelő hideg motornál hét hengerben 13-15 bár körüli kompressziót mért elmondása szerint. Az autó magyarországi nem tekergetett km-órás. Létezik, hogy 140.000 km-nél ilyen problémák lépnek fel? Arról is említést tett, hogy ennél a típusnál előfordul a gyűrűk letapadása (nem tudom jól írom-e) Vélemények? Köszi előre is.

szucsinet Creative Commons License 2016.10.19 0 0 51041

Sziasztok 

 

Hétvégén életemben először megbírkóztam a szűrők és olaj cseréjével. Legalább láttam hogy a szerviz mit barkácsolt össze.. 

A hűtővíz csere otthon nekifutható? Mi a buktató és a javasolt folyadék? 

 

Köszi 

EberesPetya Creative Commons License 2016.10.15 0 0 51040

Isten szóljon belőled;)Köszi.

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 51039

túrjál a szőnyeg alatt ott kell lennie a stekkernek, szerintem egy kábelköteggel gyártották az összeset

 

 

Előzmény: EberesPetya (51038)
EberesPetya Creative Commons License 2016.10.15 0 1 51038

Hello!Köszönöm a választ!A kép amit küldtél nagy segítség mert a 8,12,14-es ami hiányzik ebből kiderült!Sajnos akitől vettem neki nincs más csak a komplett kartámaszt küldte motorral,sínnel!Még tápot is kell odavinnem mert nincs ott a srekker gyárilag:(!A rezisztor csatit megnézem!Kösssssz a tippet!Petya.

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 51037

hol vetted a kartámaszt ott kellene megnézni nincs-e benne még a kasztniba és kiszedni

volt már nekem kiszedve, de fogalmam nincs hogy van a sin

 

ha megmondod melyik kellene megmondom

 

 

fűtés

a többibe mind megy?

érdemes lenne megnézni az ellenállás csatlakozót mostanában nem egy volt ami szétéget

Előzmény: EberesPetya (51036)
EberesPetya Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51036

Sziasztok!HELP PLEASE!Kérnék egy kis segítséget!Vettem egy 2003-as 1.5 Dci.Scenicet,semmi gondom nincs mert francia párti vagyok csak van egy kis furfang...nevezetesen az én autómban nincs gyári kartámasz de én vettem eggyet és szeretném beletenni DE!!!Sajnos én úgy gondoltam felveszem a tálcát és megy a helyére a box;)Ám de nem így van mivel nincs mire ráfogatnom a füleket és annak a konzolnak a képe kellene vagy cikkszáma vagy akár maga a kozol ha van itt valakinek amire rá lehet rögzíteni a motoros sín füleit!A másik gond amit én még nem tapasztaltam soha hogy a fűtőmotor ventillátor nem megy negyedik fokozatban:(Tudom rezisztor hiba lehet de mégsem állja meg a helyét mert akkor pont csak a negyedik fokozat menne!Tipp esetleg???Én Autóklíma és Állófűtés szerelő vagyok nem mellesleg ha tudok segítek;)Üdv.Petya.

 

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51035

Köszi, válaszoltam.

 

bnorci71: Köszönöm!

Előzmény: pesti10 (51031)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51034
Előzmény: speedwayracing (51032)
pesti10 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51033

küldtem mailt!képekkel!

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (51025)
speedwayracing Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51032

Sajnos az akku projekt elbukott :( reggel megint nullázta magát a kicsike, hétfőn kérek bele egy másik akkut a kollégámtól vagy kiveszem az espaceből csak az félő hogy nem ad teljes képet mivel az diesel akku, mindegy próba cseresznye, utána jön a következő játék a trafók cseréje, ma reggel a hideginditásnál vettem észre hogy mintha nem indulna el azonnal minden henger 1-2 mp késés van, és ezt is lehet egy hiba forrás, de a trafó problémát mástól is hallottam hogy ez tipus hiba ami sagem trafóval van szerelve. A beruval ilyen probléma nincs. Ha ezeket végig zongorázom és a hiba megmarad akkor sajnos nincs más mint előre akkor ez műszerfal probléma lesz.

 

bnorci71

Lehet nekem szokatlan a fényereje mivel az espace narancs színű azt jobban lehet látni nappal, vagy megszokta jobban a szemem, a ez előtt lévő személy autóm focus volt az ugye rendes km órás.

A espacen meg a focuson nekem is van volt DRL, erre is szeretnék tenni, neked milyen van, esetleg valami speciális létezik hozzá ami erre a tipushoz van.

Előzmény: bananatree (51028)
pesti10 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51031

előtét ellenáláshoz csatlakozó? van ilyenem kb 10cm es kábelekkel!

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (51025)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51030
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (51025)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51029

az enyémen napsütésben is tökéletesen olvasható a kijelző, ha fel van kapcsolva a tompított akkor persze halványít, de akkor is

igaz az elmúlt 1 évben nem kel kapcsolgatni DRL van helyette

 

Előzmény: speedwayracing (51027)
bananatree Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51028

>főleg hogy garázsos kveset használt kocsi, két év alatt nem ment 10ekm -et

 

hát pont nem.

az ólom akkuk szeretnek állandóan feltöltve lenni.

Ha áll (mert mondjuk csak hétvégén mennek vele 2*20km-et), az alatt a készenléti állapotban is van rajta fogyasztó, merül.

Ha mennek vele 20km-et, az pont annyi, mintha semekkora töltést se kapott volna, de a motor beindítása egy lórúgás neki, meg persze menetben a lámpák, egyéb fogyasztók mind vámpír tényező.

Ezt nem bírják az akkuk sokáig.

Hétközben rá kell dugni egy intelligens töltőt (lidli/aldi 4-7e közt szokott lenni), és az a topon tartja.

Vagy lehet venni 2-3 évente új akkut...

Vagy menni kell vele értelmes távokat is, amikor tud töltődni.

 

Előzmény: speedwayracing (51027)
speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51027

Köszönöm válaszod, reméljük akku gondok voltak kapott egy frissitő töltést ma semmi gond nem volt. Egy 2,5 éves akkunak kellene még bírnia főleg hogy garázsos kveset használt kocsi, két év alatt nem ment 10ekm -et. Természetesen a műszerfal szabályzót tudom merre ven , én arra gondoltam nincs vmi házi praktika hogy a kijelző nappali fény mellett jobban látható legyen, mert napsütésben eléggé nehezen olvasható. Köszönöm a linket és a szerelő címét majd ha megyek arra rákeresek jó lenne ha a másik kártya is múködne az autóval.

Előzmény: bnorci71 (51019)
speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51026

Üdv Mindenkinek  !

 

Köszönöm a segítő válaszokat, egyenlőre az akku kapott egy frissítő töltést, mivel az autó elmúlt időben keveset ment, aztán reggel jön a puding próba, hogy megint nullázza magát vagy sem. ma varosban mentem vagy 30km -et semmi gond nem volt reméljük csak ennyi volt a hiba vele. A kerék projekt valószínüleg mread a 15 coll a pénztárca barátabb árak miatt.

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51025

 

Sziasztok!

Ilyet tud valaki "olcsón"?

 

8200729298

 

http://www.eualkatresz.hu/resz/vemo/7656839

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51024

ja hogy a műszefalba sincs élet

akkor fordítsák ki az alsó biztitáblát is és keresgessék hol tűnik el a bizsera

Előzmény: Törölt nick (51022)
gesszti Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51023

Ez pont az az eset, amikor vissza kell vinni a kereskedőhöz, és "szóljanak, amikor kész". Nem kérdezni, hogy megjavítják-e, hanem határidőt adni, és/vagy visszakérni a kocsi árát. Nem tájékoztattak hibákról, amik már a hazaúton előjöttek. Ha már akkor előjött, akkor korábban is jelen volt. Írásban minél előbb jelezd feléjük ezeket a hibákat, és hogy kéred a javítást.

Előzmény: speedwayracing (51015)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51022

Akksi juniusba lett cserélve,rámért azt mondja az teljesen jó. Műszerfal semmit nem mutat.

Előzmény: bnorci71 (51021)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51021

mikori az az aksi?

 

2hetet áll merülhet annyit ,hogy nyit zár élet van a műszerfalon, de nem indul

 

egyszerre azért ritkán szarik be mind a 2 kártya

 

az enyém 3 hónapot állt szerelőnél mégis megy mind a 2 kártya utána

Előzmény: Törölt nick (51016)
bananatree Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51020

igen, személyesen esélyesebb lenne.

 

Off - emlegetett - Peu807 / C8 esetében is a személyes mód a gyors, különben 2-3 hét is lehet.

Egyszer adtam kölcsön üléseket egy honosításra menő C8nak, és a tulaj mesélte, hogy ő is csak úgy ért célt, hogy bement személyesen az André Citroen utcába, ahol _nincs_ személyes ügyfélszolgálat, csak a fejesek. Az autóbejárónál beslisszolt a sorompó mellett gyalog, és biztonsági őr csak az irodaépületben volt, aki persze előbb ideges volt, de végül csak hívott valakit a marketing osztályról, aki viszont tök kedves volt, és 20 perc alatt kezében volt a papír.

Előzmény: Krisztián Prépost (51014)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51019

kettő közül valamelyik vagy aksi vagy műszerfal vagy a harmadik a trafó is tudja nullázni

 

kijelző bal térdednél az állító

itt meg a kezelési

http://www.meganeklub.hu/index.php%3FDokumentaciok

 

kártyát lehet tanítani kel

Nyíregyházán tudok ajánlani szerelőt gugli Borbély Imre Nyíregyháza Debreceni út a volt márkaszerviz 30 éve Renaulttal foglalkozik

 

sima 1.6benzinesre szerintem fel kell menni a 15"felninek a Grandra nem biztos illetve a 2.0b 2.0dCi 1.9dCi amiken nagyobb a fék és nem megy fel a 15" felni

 

nekem 1.5dCi-n az a téli kerék

 

Előzmény: speedwayracing (51015)
bananatree Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51018

ha jól értem a szabatos leírást, akkor döglődik a kijelződ, előbb utóbb teljesen sötét marad.

menj el Develooper-hez, mert amíg így szivat, addig a km-ek számolása is szarul történik (régebben mintha azt írták volna, hogy megsokszorozódva számol...)

 

Előzmény: speedwayracing (51015)
Ati_! Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51017

Személyesen kellene...

Előzmény: Krisztián Prépost (51014)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51016

Üdv. Sajnos az autóm még mindig szerelőnél van a kuplung probléma miatt. Már két hete. Nem azért mert ilyen sokáig csinálja hanem mert nem ért rá eddig,én meg nem akartam máshova vinni az autót. Tegnap felhivott hogy meg se mukkan az autó,be akarták vinni a műhelybe. Ma átvittem a másik kártyát hátha annak van baja. A kártya elvileg jó, nyit, zár. Az akksit kimérte az jó. Elől meg néztük a biztositékokat azok jók. Bár valami olyasmit magyarázott hogy elől a látható biztositékok alatt van még egy tábla biztosíték.

Szerintem a kártya olvasónak lehet valami baja mert az autót csak kártyával tudom nyitni. Eddig úgyis tudtam hogy csak nálam volt a kártya a zsebembe és kitudtam nyitni az autót. A csomagtartót sehogy se tudtam kinyitni. Ja meg nem is villan a kártyaolvasónál az a kis villogó.

 

speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51015

Üdv mindenkinek !

 

Nem régen tulajdonosa lettem egy 2005-ös 1,6-os scenicnek. Haza fele hozatal közben rögtön egy érdekes problémába ütköztem. Induláskor illendően tele tankoltam napi számlálót lenulláztam, hogy megmérem a fogyasztását az autónak. aztán Ő ugy gondolta hogy ezt így elsőre ne tegyem és menet közben vagy három alkalommal lenullázta a km napiszámlálót és az órát és ilyenkor egy pillanatra kiírt a sebesség jelző alá vmi piros szöveget de olyan hamar el is tünt hogy nem tudtam elolvasni. Felhívtam a kereskedést hogy ilyenkor mi van felhivta a renaultot mivel ott szervizelték az autót, és azonnal azt a választ adták hogy akku csere mivel nagyon érzékeny a feszültségre és azért nulláza le magát mintha azt érezné hogy levették az akku sarut rőla. Létezhetne ilyen vagy nekem is a műszerfal vacakol ahogy olvasgattam ennek is ez a gyenge pontja, van egy III-as grand espacem is :) Az akku 2014 májusi benne és hibátlanul indit teker meg minden. Minden esetre feltettem egy frissítő töltésre mivel tegnap szintén eljátszotta reggel ugyanezt velem megint. Továbba nem találtal róla beírást hogy a kijelző fényerejét lehet e valamivel növelni mert erőss napsütésben nem valami sokat látni belőle. Nem tudom ez is égős e mint a espace, esetleg erősebb égőt tenni bele vagy ledes égőt. Másik kérd a inditó kártyára vonatkozik, nem működteti az egyik a kp zárat, a kereskedő azt mondta elem cserés tettem is bele de semmi, esetleg tudtok ajánlani valakit aki foglalkozik ezzel Debrecenben vagy a környékén. Utolsó kérdésem egyenlőre hogy nekem gyári alu felni van 16-os rajta, jó e rá a 15-ös lemez felni, téli garniturának szeretném tenni rá.

Válaszotokat előre is köszönettel spracing

Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51014

Sziasztok ismét.

 

Nincs valakinek véletelnül kontaktja a Renault Hungária-nál. Most már pontosan egy hete várom az igazolásomat és nem küldik...

 

Minden nap hívom Őket, küldem e-mailt. Mást nem kapcsolnak csak az ügyintéző hölggyel tudok beszélni.

 

Most már azért eléggé ki vagyok akadva rájuk.

 

Szóval ott valakinek esetleg kontaktja, akinek a segítségével meg tudom sürgetni a dolgot?

 

Előre is köszi!

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 51013

bontó/új és csere nincs házi praktika

Előzmény: plexy1 (51011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!