"A századforduló építészetének egyedülálló példánya az 1903-ban tervezett Raichle-palota, Raichle J. Ferenc műépítész családi háza. 29 Érdemes néhány mondatban felidézni az épület létrejöttét. A műépítész által készített nagyméretű eklektikus homlokzattal ékesített épület tervét először a városi tanács nem hagyja jóvá. Később Raichle a tanácsi határozat ellen panaszt nyújt be és egyúttal mellékeli az új tervet. 1903 februárjában helyt adtak a panasznak a következő megjegyzéssel: A fellebbezésnek helyt kellett adni, mert az érvényben levő építkezési szabályzat a Kállay Albert utcát azon utcák és terek között, amelyekre nézve az emeletes házak építése kötelező, nem említi, és mert a bemutatott tervrajz szépészeti szempontból nemcsak hogy kifogás alá nem esik, de annak kivitele épp szépészeti szempontból nemcsak hogy kifogás alá nem esik, de annak kivitele épp szépészeti szempontból kívánatos is. A vasútállomásra tekintő szecessziós épület olyan céllal készült, hogy az tükrözze a jómódú állampolgár igényeit. A terjedelmes helyiségek két szinten helyezkednek el. Az épület homlokzata élénk színhatásával, a játékos formák csipkeszerűségével kiválik környezetéből és központi helyet foglal el. Az épület középső részén helyezkedik el a monumentális loggia, benne az emeleti balkon, a boltíves ablakú erkély. Pompás hatást kölcsönöznek a homlokzat Zsolnay pirográ- nit színei, a mozaikok és a kovácsolt vas. A Raichle J. Ferenc által tervezett palota immár új felfogásban készült el, s magán viseli a Lechner Ödön köréhez tartozó műépítészek alkotásainak stílusát."
szia, ezek egy része Komárom megyei. Mondhatnál magadról némi infot: hol élsz, mik a kedvenceid, mekkora a gyűjteményed stb. Az adatlapon tedd publikussá a mél címedet; ha valamiért nem akarod, írj nekem egy levelet, légy szíves. Az én címem a nick nevem alatt látható