Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

GPTjet120 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 27948
Sziasztok!

Grande Puntoba tervezem váltó- és motortérzár beszereltetését. Milyet ajánlanátok, illetve milyet semmiképp nem? Motortérzárból melyiket érdemes inkább, a mechanikusat vagy az elektromechanikusat?

Elegendő védelem lehet egy Fiathoz a fenti két mechanikus védelem kiegészülve a későbbiekben egy UV-jelöléssel vagy mindenképpen kellene valami elektronikus védelem is bele?

A válaszokat előre is köszönöm!
JanFan Creative Commons License 2010.03.29 0 0 27947
Szia!



Küldtem egy emailt a segítségedet/tapasztalatodat kérve.

Ha van egy kis időd néz már rá légy szíves.

Köszönöm!

Üdv,
JanFan
Előzmény: drMinit (27946)
drMinit Creative Commons License 2010.03.29 0 0 27946
>Te hogy kezdenél hozzá? <


Általában úgy kezdek hozzá, hogy felnyitom a gépháztetőt :-))))))



Visszaolvasva látom hogy talán nem teljesen jól fogalmaztam, most helyesbítek, habár remélem, azért úgy is érthető volt.

Szóval:
Önmagában a váltózár, a VW-típusaiban, nem állja meg a helyét....

A váltóhoz a nyitott motortér mellet, könnyű hozzáférni. tehát ameddig a motortér egyszerűen nyitható addig sajnos a váltózár nem sokat ér.

Ha a motortér le van zárva, akkor már van értelme a váltózárnak.
Viszont én egy immóval a motortérbe, és egy motortérzárral kezdenék.
Ha ez mellet még van lehetőség akkor a váltózár.

VW típusainál másik ami még szinte kötelező, az a zárdugó, és az OBDII blokkolása...





Előzmény: gsipos (27945)
gsipos Creative Commons License 2010.03.28 0 0 27945
Köszi a választ :) Én sem csak mechanikai védelemre gondoltam, hanem egy elektronikus védelem kiegészítéseként. Én immo + rablásgátló megoldásra gondoltam, mert a sípoló villogó autónak sok értelmét nem látom. Te hogy kezdenél hozzá? A váltózárnak semmi értelme? Vagy motortér zárral együtt lehet benne ráció? Én arra gondoltam, hogy legyen elektronikus, és mechanikus védelem is, mert talán együtt ér valamit. Szerinted? Köszi a segítséget.
Előzmény: drMinit (27942)
Jahno Creative Commons License 2010.03.27 0 0 27944

Ilyenre szoktuk írni, hogy kicsit reklámszagú, mikor van egy fél szaftos sztori, meg egyből mondanak rá terméket is.

 

Amúgy múlt héten Ilka utcában voltam dolgozóban, éppen azon matekoztam, hogy előszobában lent merjem-e hagyni a laptopot, vagy ha mindenki lemegy a pinyóba, akkor inkább levigyem magammal. Levittem. Ellentétben a töbiekkel, de érdekes a sztori.

 

Kollégának csipogott a pagerje, hogy babrálják az autót. Típust ne kérdezzetek, de később kitalálhatom, később lett érdekes, mert mikor kinézett, akkor semmit nem látott, de a laptopja eltűnt a csomagtartóból. Másik kolléga előtte parkolt, laptop/fényképező az első ülésen, azt nem bántották. Én le is basztam, hogy fasznak kísérti az ördögöt, ennyi erővel orosz rulettezhetne is.

Előzmény: fewfewe (27943)
fewfewe Creative Commons License 2010.03.27 0 0 27943
drMinit Creative Commons License 2010.03.27 0 0 27942
>Skoda Octavia II-höz milyen váltózárat érdemes szereletetni <




Háaát pont a multilok-ot nem ismerem, de anno Ők, csak kizárólagossággal kötöttek volna szerződést, de nekem ez nem tetszett, mert én azt vallom, hagy válasszam meg azt, hogy az adott típusba melyik zár a jobb, és ne keljen minden áron!!, a szerződött és kizárólagos zárat ajánlanom.
Tehát ezek miatt ezt a zárat nem ismerem.
De ami biztos, önmagában a VW típusaiban a zár nem állja meg a helyét....

sőt, talán én nem is a zárral kezdeném a jármű bevédését....
Előzmény: gsipos (27941)
gsipos Creative Commons License 2010.03.26 0 0 27941
Sziasztok!

Skoda Octavia II-höz milyen váltózárat érdemes szereletetni (6 sebességes váltó)? Nekem a Construct-ot ajánlották, Mul-T-Lock zárbetéttel. Mi a véleményetek?
Motértérzár érdemes hozzá, vagy nem sokat ér? Nagyon köszi a segítséget :)
metalex Creative Commons License 2010.03.22 0 0 27940

 az nem is, csak a kifordítva hordom a bekecset.....(:-)

Az volt, ma átbeszéltük, csináltam variációkat, hogy jobban átlássák és dönthessenek de eléggé be voltunk havazva.

Holnapra döntés és jelentkezünk.

Addíg jó szerelgetést a sok-sok tonna vashoz(:-)

Előzmény: drMinit (27938)
drMinit Creative Commons License 2010.03.22 0 0 27939
Meghozták a holnapi melót.
Légyszí, holnap ne keresetek....
















:-))))))))))))))))))))))))))))))))
drMinit Creative Commons License 2010.03.21 0 0 27938
azta, szőrös szívűt :-))
De egyértelmű volt??
Előzmény: metalex (27937)
metalex Creative Commons License 2010.03.19 0 0 27937

Láttam, de csak a mait volt értelme elolvasni !(:-)))

Tulajjal megrágruk, átbeszéltük.

Galamb vitte hozzád vissza.

Előzmény: drMinit (27936)
drMinit Creative Commons License 2010.03.19 0 0 27936
>kivételesen sürgős<
:-)))

tegnap a válasz is ment.
Előzmény: metalex (27935)
metalex Creative Commons License 2010.03.18 0 0 27935
Szia minit ! Emiled érkezett, kivételesen sürgős !!!!(:-)
Előzmény: drMinit (27932)
Marcellus Creative Commons License 2010.03.17 0 0 27934
bizony.
nem facebookozott, az tuti.
reméljük már nem lesz gond.

twingonkat lopták el úgy, hogy kicserélték a gyári immot. csak az immot takaró műanyag maradt ledobva a földön. azóta mindenki gyanús.

Előzmény: drMinit (27932)
UnitedParcelService Creative Commons License 2010.03.16 0 0 27933
Gondolod hogy akciózzák is? :-)
Előzmény: drMinit (27932)
drMinit Creative Commons License 2010.03.16 0 0 27932
>Summa: Nem kell beszarni!<


Az igaz, hogy általában nem szoktak a kocsi mellet állni, de az, hogy a kilincset rángatva ellenőrizték az állapotot, és megzavaráskor sietve távoztak, azért felvet 1-2 kérdést..
És az is tény, hogy ez a jármű nem egy tömegcikk, tehát egy akcióért lehet akár többet is beválhatnak, mint egyébként úgy általában.
....egyébként jobb félni mint megijedni, és utólag mindenki okos.
De ha felkészülünk előre, abból baj nem származik.
Előzmény: UnitedParcelService (27931)
UnitedParcelService Creative Commons License 2010.03.15 0 0 27931
Nyilván mindenre van megoldás, csak meg kell találni/fizetni.
Ha már bejutottál akkor 2-3 perc alatt be tudod indítani az autót. Az autóba bejutni nem nagy kihívás, nem értem minek szarakodna bárki is laptoppal az autó mellett állva ha pár méterrel odább egy kocsiban ücsörögva kényelmesen melegben megteheti ugyanazt. Egy csavarhúzóval is egy perc alatt bejut, persze ez nem mindig célravezető, vagy kiiktatja a riasztót vagy nem.

Én inkább arra kívánok rámutatni hogy az hogy egy fekete ruhás alak megáll egy percre az autó mellett az nem feltétlenül jelenti azt hogy el is akarja lopni. Nyilván meg kell védeni az autót és nem árt az óvatosság illetve egészséges mértékű gyanakvás de a fölösleges hisztéria csak felőrli az ember idegeit, holott lehet hogy egyáltalán nem indokolt. Taán csak Twitterezni akart kicsit a tag.

Olyan védelmet kell kialakítani hogy az embernek nyugodt legyen az álma és elmondhassa hogy megtett mindent ami tőle telt. Aztán ha ez nem elég és mégis elviszik az autót akkor bumm, hát istenkém ez benne van a pakliban de legalább nemkell ostoroznod magad utólag azért mert nem léptél kellő időben.

Sok ügyfelem van akinek egy éjszaka lenyomják kívülről a kilincsét és akkora pánikba esik velem másnap vizesárkot ásatna, meg esetleg automata lézerágyús vasbeton szarkofaágot biztos ami biztos. De persze ezektől még mindig nem nyugodna meg.
Summa: Nem kell beszarni!


Előzmény: stevie w (27929)
peu Creative Commons License 2010.03.15 0 0 27930
A nyitásnál mindegy milyen autóra küldöd a laptopot. A program nem tipusfüggő. És azért jó ha minnél közelebb áll a kinyitni próbált autóhoz, nehogy már másik nyiljon ki ami közelebb van a laptophoz. A texas egy "egyszerü" transponder. UPS gondolom tudja hogy értettem. Epromról nem esett szó, nem tudom mire gondolsz.
Előzmény: stevie w (27929)
stevie w Creative Commons License 2010.03.15 0 0 27929

A laptop a nyitáshoz elég.

 

 

Épp azt mondta UPS is, hogy a Subaruhoz valószínűleg nincs "tolvajszoftver." (Ami valójában egy adatbázis.)

 

De még ha lenne is, akkor sem kellene közvetlenül az autó mellett ügyeskedni vele. Ha már van valami okos szoftverem, nyilván nem egy pár ezer forintos antennán fogok spórolni...

 

 

Az autó Texas chippes...

 

 

Ezt hogy érted? Az üres epromot a Texas Instruments gyártotta? >-) 

Előzmény: peu (27928)
peu Creative Commons License 2010.03.15 0 0 27928

A laptop a nyitáshoz elég. Az autó Texas chippes... Talán valaki összetört egyet és kell neki egy donor. Szerintem lehet ilyet rendeltek tőlük. Talán a szín is passzolt... Vigyázz még a Twingodra is. Sosem lehet tudni. Az ilyen emberek azt lopnak amit rendelnek tőlük. Szerintem.

 

Előzmény: UnitedParcelService (27927)
UnitedParcelService Creative Commons License 2010.03.15 0 0 27927
Ha elmentek akkor valószínűleg nem fognak visszamenni. Persze erre nincs garancia.
Törekedj arra hogy a következő társaságnak még nehezebb dolga legyen. Nagyjából számod ki mennyit ér neked az autó, és ha nem marad sok fölösleg akkor költs a védlemre!
Laptoppal biztos nem könnyű, egy VAG csoport még tán reális gondolat, egy Subaru szinte elképzelhetetlen, annyira ritka, kicsi a piac, kicsi a kereslet, az autó sem különösen nagy értékű... Ki a tököm gyárt Subaru szoftvert egyáltalán...?

Én azt gondolom ez lehet hallucináció vagy egyszerű tévedés akár.
Ha látsz egy embert nyitott laptoppal ácsorogni az nem biztos hogy autót akar lopni, lehet hogy csak dolgozik épp.

Előzmény: Marcellus (27926)
Marcellus Creative Commons License 2010.03.14 0 0 27926
Subaru Impreza.

gondoltam a hozzáértők tudnak írni valamit, hogy mit akarhattak laptoppal.
Inkább elvittük a kocsit, minthogy kiderüljön.
Előzmény: stevie w (27919)
Donibcsi Creative Commons License 2010.03.14 0 0 27925
Tudod, hogy nem érdekelnek az ilyen korcsok....akár mi is lehet, de a mágnes nem tud funkcionálni adattárolóként. Fogalmam sincs mit találnak ki immo gyanánt....
Előzmény: drMinit (27923)
koborló Creative Commons License 2010.03.14 0 0 27924
Köszi
Előzmény: stevie w (27908)
drMinit Creative Commons License 2010.03.12 0 0 27923
:-) ezt ugye nem kérdezted komolyan:-)))
Előzmény: Donibcsi (27922)
Donibcsi Creative Commons License 2010.03.12 0 0 27922
Ismerősöm autójában így van, mert van egy távindítás beszerelve....állófűtés gyanánt.
A szuzukiban mágnes lenne tényleg???
Előzmény: peu (27921)
peu Creative Commons License 2010.03.12 0 0 27921
Nem is kell ragasztani hisz mágnes. Nekem is tetszik az ötlet. Szabadalmaztatni kéne....
Előzmény: drMinit (27909)
stevie w Creative Commons License 2010.03.12 0 0 27920

Az sajnos biztos, hogy nézték a belsejét is, és próbálták nyitni az ajtó is.
két srác kapucnis felsőben. a megzavaráskor bepattantak egy kocsiba és elhajtottak.

 

Honnan tudod, hogy próbálták nyitni az ajtaját? Milyen módszerrel próbálkoztak?

 

A sztoriban még mindig értelmezhetetlen a kézben tartott laptop jelenléte. Mindenféle manipuláció, ami egy bezárt autó és egy laptop között előfordulhat rádiójelekkel történik, egy kis hatótávolságú antenna pedig alig olcsóbb, viszont lényegesen kockázatosabb mint egy normálisan méretezett, amivel jópár méter távolságból lehet a távirányító jelét leszedni.

 

Ha bejutottak az utastérbe, akkor kellhet egy laptop ott is a gyári immo megkerüléséhez, de igazából arra más módszert szoktak használni. Nem az autó saját immoját fejtegetik, hanem egyszerűen berakják a saját, kikódolt vezérlőjüket.

Előzmény: Marcellus (27916)
stevie w Creative Commons License 2010.03.12 0 0 27919

Fábry is ezt választotta. :-)

 

Honnan a fészkes fenéből kellene nekem tudnom, hogy milyen autója van egy tévésztárnak?

 

Ha nem kommunikálsz normálisan, nemm tudunk segíteni.

 

 

nem egy keresett jármű

 

Ez a mondat ugyebár meglehetősen értelmetlen, különösen annyak a fényében, hogy megpróbálták ellopni.

Előzmény: Marcellus (27918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!