Keresés

Részletes keresés

kingoftailor Creative Commons License 2020.02.13 0 0 2197

Sziasztok!

 

Adott egy 11 éve épült ház. 3 külön fűtéskörrel.

  1. Nappali-konyha 8 körös padlófűtéssel.
  2. Szobák-fürdők-közlekedő 7 körös padlófűtéssel
  3. Öt körös radiátor fűtés a szobákba lapradiátorokkal és a fürdőkbe törölköző szárítókkal

A házat 5 éve vettük. Már az elején furcsa volt, hogy a folyosón egy 2,5 méteres szakasz és a wc hidegebb, mint bárhol máshol a házban.

Tavaly megcseréltem az osztót a gyűjtővel, mert ahogy az első képen látszik, a visszatérő volt felülre szerelve, de a felső cső a melegebb fűtéskor, így gondolom, hogy az az előremenő és az alsó, rózsaszín burkolatú a visszatérő (első kép, amit az eladóktól kaptam, a másodikat most fotóztam):

  

Infra hőmérővel végigmértem a padlók felületét. A szobák laminált padlósak, a többi kövezett:

 

Mivel sajnos kispórolták az áramlásmérőket, ezért csak az imbusz tekergetésével tudok állítgatni az előremenőn. A visszatérőn lévő thermoszelepeket nem piszkáltam. Azokon csak lazán rajta van a kupak és egyik sincs beszorulva. jelenleg a jobb szélső csap teljesen nyitva van, az összes többi pedig úgy, hogy a belső része a szelep síkjáig van feltekerve (a teljesen nyitott az kb 2mm-t áll ki a síkból).

 

Tegnap megpróbálkoztam azzal, hogy az összes kört elzártam, kivéve a 7-iket, ami a hidegebb és 20 percig járattam a fűtést. Sajnos a hátsó padlófűtéssel együtt mennek a radiátorok is, így azok egy csomó hőt elvontak, de az előremenő szelepen 40 fokot mértem, a visszatérőn meg 38 körül. A 20 perc alatt 1 fokot melegedett a padló a hideg részen. A mosóban, viszont 2-t és volt egy olyan rész is (2 járólapnyi), ahol 4 fokot. A lekapcsolás után fél órával újra mértem és a hideg padlószakasz újabb 2 fokot melegedett.

 

Szerintetek jól van összeszerelve az osztó-gyűjtő? Mit jelent a fekete és a rózsaszín burkolat? Jó az, ha a felsőn jön a meleg víz? Be tudom állítani áramlásmérő nélkül és ha igen, akkor hogy csináljam (csak imbusz és inframérő van)? 

 

A fűtéses fórumban azt mondták, hogy vagy vegyek áramlásmérős osztót, ami durván 65000 Ft lenne a far típusból, vagy vegyek egy komplett watts áramlásmérős osztó-gyűjtőt és cseréljem le arra, ami kijönne kb 40 rongyból, ha a far végzáróját a leeresztővel meg a hőmérővel átszerelem a watts-ra.

 

Tavaly slaggal át is mosattam kicsit. Nem sok kosz jött ki belőle:

 

A víz-gáz-fűtés boltban azt mondták, hogy át kellene mosni a rendszert géppel. Ők 50-ért csinálnák a 120m2 padlót + radiátorokat.

 

Köszönöm a segítséget/ötleteket.

pok88 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 2196

Köszönöm. Nincs még,egy eladó házat nézek, ahol csak padlófűtés van mindenhol (2 szint = 250m2 + 70m2 szuterén/garázs alul, de ott radiátorok). Nincs szigetelve a ház, csak az ablakok újak. Annyit tudok egyelőre hogy Buderus kazán van. Most próbálok infókat gyűjteni. Helyiségek járólap + laminált. Előző a legjobb ugye padlóhoz, de valaki írta lentebb hogy tavasz-ősz között viszont hűvös, ami igaz. Nomeg a kisgyerekek elesnek azért még. Gondolom szőnyeget nem jó lerakni...

A laminált alatt nem tudom mi van, de itt is olvasom hogy iszappapír a legjobb. Esetleg a vinyl, de mindkettőhöz tökéletes padló kell.

zsigusz83 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 2195

Szia!

Ha bármennyire is le van szigetelve a ház 0 értelme van elzárni a nem fűtött helyeket. Ha most működik a rendszer ráadásul jól pláne nem szabad hozzányúlni...

Előzmény: pok88 (2193)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.02.12 0 0 2194

Szia,

 

Igen, lehet. Az osztó visszatérő ágán kell zárni azt, amelyiket nem akarod, hogy meleg legyen.

Nem tudom milyen a rendszered, (esetleg egy képet tegyél fel az osztódról), de a nem használt szobák zárásával megváltozik az áramlás, tehát kicsit játszadozni kell a behangolással.

Előzmény: pok88 (2193)
pok88 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 2193

Sziasztok,

padlófűtésnél is lehet szobánként szabályozni a fűtést (pl 5 halóból csak 2-3 használt, stb), mint a radiátornál lecsavarni a szelepet? Ha igen, hogy működik ez?

ksanci Creative Commons License 2020.02.04 0 0 2192

"A villanyszerelo, kartonos aljzatbetonozas után dolgozik. "

Ööö... részben biztosan :) Az aljzatbeton ugye a legfelső betonréteg, amire már csak a burkolat jön. Ebben van a padlófűtés, illetve ez alatt (részben a hőszigetelésben) futnak a víz-, fűtés- és a villanyvezetékek csövei is. A szerelőbetonon, ugye. Vagyis az aljzatbetonozás előtt az összes kiállásnak meg kell már lennie, szóval elég sokat dolgoznak előtte a mesteremberek.

Kivéve, persze, ha semmi nem megy a padlóban, pl. mert nincs padlófűtés, vagy felújításnál nincs lehetőség/keret feltörni, minden a falon/falban megy, vagy gipszkartonnal takarva.

A gipszkartonozást is szokás a szerelőbetontól indítani, könnyűszerkezetes házaknál biztosan. Anélkül elég nehéz lenne pl. úsztatott aljzatot csinálni. 

Előzmény: sylvanus67 (2179)
benszu Creative Commons License 2020.02.04 0 0 2191

Sziasztok,

 

Van valakinek tapasztalata műszállal erősített esztrich betonnal?

A rendelkezésre álló szűkös magasság miatt próbálnék minél alacsonyabb esztrich réteggel fedni egy klasszikus acélhálóra fektetett padlófűtés esetén. Egy esztrich betonnal foglalkozó cég javasolta, hogy ilyen műszál erősítéssel (http://fiber-tech.hu/adfil-stabil-f40/) akár 5 cm-es teljes esztrich rétegvastagság is elegendő lehet (5 mm acélháló + 20 mm cső + 25 mm fedés).

 

Köszi.

nme.adam Creative Commons License 2020.02.04 0 0 2190

Vegyszerekkel kapcsolatban még annyit hozzátennék, hogy a szomszédnál tisztítás előtt 3 hétig volt a rendszerben Fernox F3, majd ezt követte a gépi vegyszeres tisztítás, de erősebb vegyszerrel ami tisztítást követően alaposan ki lett mosva. Az algásodás megelőzéshez ajánlják ugyan a Fernox AF-10-et (~11e HUF), de ugyan ilyen összetételű algaölőt lehet kapni töredék összegért. Pl én a Fernox F3-at is bevizsgáltattam itt a laborban legfőbb összetevője propilén glikol amit külön is megvásárolhatsz.

Előzmény: Akosxyz (2185)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.02.03 -1 0 2189

Mért furna bele a csőbe?

 

Vagy ha ettől tartasz vésd fel te. 

 

 

Előzmény: pok88 (2188)
pok88 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2188

Sziasztok!

Padlófűtés esetén, ha szeretnék burkolatot cserélni (járólap), akkor azt simán bármilyen átlagos burkoló meg tudja csinálni, vagy ehhez speciális tudás kell (muttodomén, pl mikor veri fel nehogy belefúrjon a csőbe, stb).

Illetve ilyenkor lehet/kell-e ellenőrizni, ha már úgyis fel van verve a burkolat?

Köszi

nme.adam Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2187

Annyi információm van, hogy neki az osztókat leszerelték mivel a szelepüléken annyi lerakódás volt, hogy nem zárt így direktbe csatlakoztatták a kompresszort az előre és visszatérő csövekre, majd Fernox vegyszerrel mosatták át körönként. Az osztók visszaszerelése után mosatták ki alaposan a rendszert majd légtelenítették. Öntöttek bele algásodásgátlót mivel a fő probléma ez és csak részben a korrózió.

Sajnos az illető csak Borsodban dolgozik, saját építésű gépe van, 86 ezret fizetett vegyszerrel együtt, kb 6 órát vett igénybe.

Előzmény: Akosxyz (2185)
Prézlivagány Creative Commons License 2020.01.30 0 0 2186
Akosxyz Creative Commons License 2020.01.30 0 0 2185

Nagyságrendileg mit jelent a húzós ár? Ami a videón van, az a kompresszoros tisztítás, ahol meg van nyomva 6 bárral vajon tud olyat mint amiről te beszélsz?

Előzmény: nme.adam (2175)
benszu Creative Commons License 2020.01.30 0 0 2184

Számolgattam kicsit a különböző Uponor padlófűtési rendszerek fajlagos fűtési teljesítményüket (az Uponor által megadott felületfűtési diagrammok alapján: https://www.uponor.hu/-/media/country-specific/hungary/download-centre/uponor_feluletfutesi_diagrammok.pdf).

Amit furcsállok, hogy a diagramok alapján, azonos paraméterekkel (előre-, visszatérő víz hőmérséklet, igényelt szoba hőmérséklet, cső osztásköz, burkolattípus) a Minitec rendszer 1 cm-es csöveivel nagyjából ugyanakkora teljesítmény jön ki, mint a Classic (acélhálós) 2 cm-es csöveivel.

Meglepő, hogy negyed akkora csőfelület (d = 1 cm vs d = 2  cm) hogy tud nagyjából ugyanannyit leadni.

Ami eltérés, az a cső feletti beton takarás vastagság (Minitec = 4 mm, Classic = 45 mm).

Számíthat ennyit a takarás vastagság különbség, hogy ellensúlyozhatja a kisebb csőátmérő miatt hőleadó felületet?

benszu Creative Commons License 2020.01.30 0 0 2183

Köszönöm (neked is "lala1961"), akkor nem aggódok emiatt.

Előzmény: sylvanus67 (2182)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 2182

Mivel szinte az összes mester az aljzatozás után dolgozik, és még senki sem jelentette, hogy sérült volna az esztrich ...

Előzmény: benszu (2180)
lala1961 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 2181

Üdv ! Semennyire ,ami a későbbi burkolásban hátrányt jelentene ,lehet úgy is kell még a padlókiegyenlítés a felületre ,és akkor végképp eltűnnek az esetlegesen előforduló építkezési hibák !:-)

Előzmény: benszu (2180)
benszu Creative Commons License 2020.01.29 0 0 2180

Arra most akkor kaptam 3 féle választ hogy a mestereknek milyen sorrendben kéne dolgozniuk :), de a konkrét kérdésre nem igazán:

Mennyire érzékeny az esztrich felület az esetleges külső behatásokra, mint pl. járkálás, leesett kalapács, esetleg beverő eső, stb?

Előzmény: sylvanus67 (2179)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 2179

A villanyszerelo, kartonos aljzatbetonozas után dolgozik. 

Előzmény: cityba (2177)
Házas Ember Creative Commons License 2020.01.29 0 1 2178

Elméletileg.

 

De manapság ugye már nem alszanak téli álmot, hanem télen is dolgoznak a mesteremberek, a vakoláshoz, gépészkedéshez, kartonozáshoz nem árt a plusz 10 - 15 fokos belső hőmérséklet, azt pedig vagy hőlégfúvóval, vagy már beüzemelt kazánnal, padlófűtéssel lehet biztosítani a házban.

Előzmény: cityba (2177)
cityba Creative Commons License 2020.01.29 0 0 2177

Az aljzatbeton az ács, villanyszerelő, vakolóbrigád, kartonosbrigád után készül el, nem előtte. 

Előzmény: benszu (2176)
benszu Creative Commons License 2020.01.29 0 0 2176

Sziasztok,

 

A padlófűtés csövekre terített esztrich réteg mennyire járható és sérülékeny?

Azért kérdezem, mert valószínűleg a padlófűtés kiépítése után fognak még különböző mesterek dolgozni a házon (pl. ács, villanyszerelő) és ezért a svéd parkettát csak lehetőleg minél később raknám le, hogy ne tegyék tönkre.

Ráadásul nálam valószínűleg Upnor Minitec rendszer lesz, aminél különösen alacsony az aljzatkiegyenlítő fedőréteg, összesen olyan 16-20 mm, a csövek felett csupán 6-10 mm. A javasolt anyag pedig ez: https://baumit.hu/termek/baumit-nivello-quattro.

 

Köszi

nme.adam Creative Commons License 2020.01.29 0 0 2175

Egy tapasztalatot tudok csak hozzátenni, sorházban lakunk a szomszédnak ugyan az a rendszer van azzal a különbséggel, hogy nekünk még szénacél fűtéscsövek vannak. Mind a kettőnknél öntöttek a rendszerbe Fernox tisztító folyadékot majd hálózati vízzel minden kör alaposan ki lett járatva míg teljesen tiszta víz nem jött ki. Én esetemben a korrózió miatt fekete víz jött ki, szomszédnál tiszta, de a fűtés hatékonysága mind a két esetben hőfokban nem volt mérhető magyarán szólva semmi változást nem tapasztaltunk. A szomszédnál viszont végeztek utána egy gépi mosatást (ultrahangos, rezegtetés stb.) olyan lerakódásokat hozott ki, amit a hálózati víz nem tudott, a fűtés utána szuper jó lett mindenhol, de árban kissé húzós.

Előzmény: Akosxyz (2167)
ice device Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2174

Ha nincs hidrováltó vagy hőcserélővel leválasztva a fűtés, akkor bármilyen más szállítási mennyiség nem bántja a kazán szivattyúját?

Nekem automatára van állítva (greenpro), mert azt mondták, hogy így annyit vizet mozgat amit egyébként is "tol" a kazanszivattyú.

Így nincs "vontatás"  vagy torlasztás...

 

sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2173

Szerintem fix

Előzmény: qoukee (2172)
qoukee Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2172

Padlófűtés esetén mi a "JÓ" szivattyú beállítás? Fix jelleggörbével vagy differenciál nyomással? DAB Evosta 40-70/130 szivattyúról van szó.

qoukee Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2171

Köszi a tanácsot, megpróbálom akkor úgy! Rábízom magam a termosztátra,

Majd holnap tudok róla írni hogy mi a tapasztalat.

Előzmény: Bali00 (2165)
qoukee Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2170

Szia!

 

Az előremnők teljesen ki vannak tekerve a visszatérőn hangoltam, hogy hova mennyi víz forduljon meg.

Ami érdekesség az egészben, hogy mikor írtam a fórumon, levettem a keringtető szivattyúm sebességét maxról minre és minden helységben 1 fokkal nőt a felület hőmérséklete.

Előzmény: Prézlivagány (2164)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2169

Semmiség csak tisztáztam, hogy ugyanarról beszéljünk.

Előzmény: Bali00 (2168)
Bali00 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2168

Csak az egyik szemem volt még nyitva

Sorry

Előzmény: sylvanus67 (2166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!