Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.06.07 0 0 715

meg se fordult bennem, hogy így nyilván vannak tartva a csúcsok. 

 

Elhiszem, én se gondoltam, hogy ez így van. De mint megtudtam, az atlétika talán az egyetlen sportág, melyben már régóta rendeznek veterán bajnokságokat is.  Korosztályok 5 évenként emelkednek. Tehát van 30-35, 35-40, 40-45 éves egészen a 100 év felettiig. Vezetik az országos, európa és világcsúcsokat.

 

Átnéztem már jópár eredményt és nagyon szembeötlő egy trend. Az abszolút rekordok többnyire már nagyon szakállasak (mint például a gerely). De az idősebb korosztályokban ez igencsak eltolódott és pár évesek csak. Ami talán azt jelentheti, hogy egyre több aggastyán kezd el gyakorlatozni, ami mindenképp figyelemre méltó. A mozgás nyilván megnövelheti az élettartamot, mégpedig jócskán........ Tehát igyekzni fogok még rátenni néhány métert, amni rám tehet még néhány évet (mondjuk kb 1 méter egy év). Tehát amennyit tudok dobni a gerellyel, kb annyi év még bennem lehet.............

Előzmény: Normandie (704)
Semmisem Creative Commons License 2012.06.07 0 0 714

és telejsne véletlenül láttama hogy valakinek ezt külték 5 perce: 

Előzmény: ghepard (712)
Semmisem Creative Commons License 2012.06.07 0 0 713

A saját szempontombol nincs mit meglátnom. Azt megláthatom, h te vagy a nagymamám vagy az apukám hogy áll. Már abból is sokat következtethetek, de nem közvetlen magamra. Magamra a "má"ból következtetek, és a felelőségem is eképp ismertem fel. Természetesen csináltam sok hibát, de azt hiszem már jó útra kerültem istennek hála. Sok olyat teszek a mában aminek tudom h 30-40 éves hatása is van. Nem csak a pillanatért vagy a holnapért teszek, egyszerűen ma megteszem a tőlem telhető legjobbat, az erre törekvésem erős, ebben van bizoalmam, és a mozgás mellett a nem mozgást is gyakorlom. Na ilyen csacsiságok :D

Előzmény: ghepard (711)
ghepard Creative Commons License 2012.06.07 0 0 712

Igen, az védheti az izmokat, izületeket - a gumival csinálom is, hogy lassan nyújtom, majd tartom is egy ideig. De a gyorsabb jobban tetszik........

Előzmény: Semmisem (708)
ghepard Creative Commons License 2012.06.07 0 0 711

Az én fejemben nem az van h teher lesz az öregségem. 

 

Ez nagyon jó, de majd meglátod úgy 30-40 év múlva. De ha teszel érte, akkor nem lesz olyan nagy teher. Sok 55-60 éves van, akinek szinte leküzdhetetlen akadály felmenni az első emeletre......

Előzmény: Semmisem (707)
ghepard Creative Commons License 2012.06.07 0 0 710

Hát igen, van határ az biztos. De hol? Ha netán sikerülne egy kicsit hosszabbítani az életemen, akkor azt nem úgy szeretném, hogy inkubátorban tartsanak, vagy hogy ne tudjak magamról gondoskodni. Ha már másra vagyok utalva - na az már nem igen sokat ér (de élni lehet úgy is)...... De sose tudni, mi lesz holnap - elég egyetlen mp és minden másképp lehet... Én mondjuk nem bánnám a 200 évet sem, ha tudnék mozogni, futni, ugrálni hancúrozni, esetleg még focizni is - tehát mozogni, akkor még lehetne mondani, hogy élek.........

Előzmény: Normandie (705)
ghepard Creative Commons License 2012.06.07 0 0 709

Tényleg veszélyes, azt is lehet mondani, hogy szinte életveszélyes. Az első napon óvatosan álltam neki, szinte bénítólag hatott a gondolat, hogy ebből nagy baj is lehet. De minden egyes napon ez egyre jobban feloldódik. De még nem érzem olyan biztosan, hogy nekifutással próbálkozzak. Majd annak is eljön az ideje remélem.....

 

Hát az abszolút csúcs igen a fellegekben van. Azt a szlovák csúcsot a világcsúcstartó tartja. Akkor még szlovák állampolgár volt Jan Železný, majd átment csehekhez és a világcsúcsot már mint cseh állampolgár érte el, ami 98.48 (mégpedig 800 grammos gerellyel) és 1996-ban dobta, már kb 30 évesen. Ez egészen kimagasló eredmény azzal az újfajta gerellyel, amit valamikor 1985-86-ban vezettek be. A szlovák csúcsot még 1987-ben dobta és az 87.66 méter. Ez igencsak utópia számomra. Na meg a korosztályom világcsúcsa is igen magasan van, ami 62.47 - na de ez néha megfordul az agyamban, hogy közelíthetek hozzá. De ahogy kint gyakorolgatok - most a 45 méter is jó messze tűnik (de a helyből való dobáshoz). Majd meglátom, hogy mi lesz, ha nekifutással fogok próbálkozni.......

 

Igen, majd időről időre szólok, hogy hogyan is állok. Persze most nehéz megmondani, hogy nem fogom e egyhamar lecseszni magasról az egészet. De most úgy néz ki, hogy egy kicsit megfogott a dolog.......

Előzmény: Normandie (704)
Semmisem Creative Commons License 2012.06.07 0 0 708

Kifejezetten éllettanilag jó az izmok inak védelmét fogja szolgálni. A lassu koncentriv erőkifejtés.Hiszen a gyorskor, nem védheted a szöveet, elő kell késziteni. de ez csak egy tipp.

Előzmény: ghepard (706)
Semmisem Creative Commons License 2012.06.07 0 0 707

Minden minőség átalakulás, nem leet olyan példát hozni ami nem az. H a tapasztalás melyik minőségekre terjed ki az a gyakorlón áll. Az összefggések rejtve maradnak addig mig a kereső készen nem áll, de a készen állás nem jön el magától. Tehát fogalmad sem lehet milyen sokáig élni, egy mert ennek az ellenkezőjét plántálták beléd, 2 mert a minőségek megértéséhez változni kell. Az ember pedig csak szereti mondani/képzelni h változik.

 

Az én fejemben nem az van h teher lesz az öregségem. Olyan dolgokat tanultam meg fiatalon, és tapasztalatam is... ráadásul akkor nyugodtam el, amikor élettanilag a leg aktivabb voltam. Nem pedig mikor rákényszrültem (idősebb kor és annak hajlamositó függvényei).

 

Persze h van határ. Mindenkinek saját maga a határ, és ez komolyabb mint gondolnád. Az amit megettél, az amit belélegeztél, az ahogy és amiről gondolkodtál, amit beszéltél, amit elhalgattál, amit lefutottál, amit végigültél... stb.

Előzmény: Normandie (705)
ghepard Creative Commons License 2012.06.07 0 0 706

Az első két alkalomkor próbálgattam úgy lassan a fejembe vésni, hogy milyen mozdulatokat kell végigcsinálnom a hajításnál. De nem volt az még egy perc sem, csak kb 5-8 mp. Mikor a gumival erősítgetek egy kicsit, akkor csinálom lassan is, de a leggyorsabban is. A gerelynél a leggyorsabb a fontois. Minél nagyobb gyorsulást elérni és jól kiengedni a gerelyt. Mert ha nem repül jól, akkor nagyon hamar lefékeződik. Maga a lassú gyakorlás a dobásra magára talán nem használ, de arra jó lehet, hogy berögfzülnek a mozdulatok az agyba és aztán gyorsan is fog menni talán utánozni..........

Előzmény: Semmisem (703)
Normandie Creative Commons License 2012.06.07 0 0 705

Sajnos van határ. Az ember alól a kor előrehaladtával sajnos kikopik a teste, mint egy lelakott ház. Lehet karban tartani, lehet egészségesen élni, de a folyamat nem állítható le, különben már régen halhatatlanok lennénk, ami valljuk be első gondolatra jónak is tűnhet, de szerintem rohadtul unalmas lenne. Van egy olyan mondás, hogy "Az örökkévalóság hosszú, főleg a vége felé." :))

És ha az élettartam meghosszabbításába is belegondolunk, sajnos nem áll meg az idő harmincévesen, amúgy meg a fene se akarna negyven vagy ötven évig öreg lenni. Legalábbis én biztos nem.

Előzmény: Semmisem (701)
Normandie Creative Commons License 2012.06.07 0 0 704

Nem hittem volna, hogy még veszélyes is lehet a gerely, de így, ahogy írod... hát tényleg légy vele óvatos.

Így, hogy korosztályod szerinti csúcsra törekszel már érthetőbb számomra is, meg se fordult bennem, hogy így nyilván vannak tartva a csúcsok. Így már biztos elérhető lesz, szóval drukkolok neked, de időről időre gondolom be fogsz számolni az eredményeidről.

Előzmény: ghepard (696)
Semmisem Creative Commons License 2012.06.06 0 0 703

ÉS szerintem a gyors ellentetjét a alssut is csinálnod kelelne, az inak izmok porc védelmében. pl a hajitás mozdulatát, vagy 1-3 perc alatt folyamatosan végezni, az nagyon lassu, de azt hiszem irto eredményes volna.

Előzmény: ghepard (702)
ghepard Creative Commons License 2012.06.06 0 0 702

Mondjuk, hogy ne potyogjon szét a vállam, azt lehet el fogom tudni érni. Pontosan úgy ahogy írod  - az ellentétes dolgokkal. Ezért dobálok a bal kézzel is, meg vagy 3 féleképpen az egyik kézzel. Hátrafeléállva is, lentről is stb. Ez minden oldalról erősíti az izmokat, inakat stb. De hogy mondjuk 5 év múlva többet dobjak, mint ebben évben - na ez nem fog menni azt hiszem. Ez nem ment még senkinek, már abból következtetek, ahogy átnéztem egypár táblázatot. Mondjuk még jövőre el tudom képzelni, hogy  többet dobjak, mint az idén. De 2 év múlva már iszonyat kemény dió lehet. Ezt nagyon pontosan mutatja a világcúcs táblázata (a rövidített kivonatot leírtam már alább egy sorban). Hát ilyen az idő kereke, fiatalon az ember évről évre többre képes és valahol 30 év körül lehet a maximumon. Onnantól szépen látni a táblázatokban, hogy csökkennek a teljesítmények. De majd meglátom mi lesz, bevetem a rezgéseket is, a hangokat is hogy javuljak lassan. Mindenesetre érdekes lesz látnom a grafikont, amit már vezetek.

Előzmény: Semmisem (701)
Semmisem Creative Commons License 2012.06.06 0 0 701

Szeritnem a tendencia mindig!! megforditható. Főleg ha felismered a tendenciát, pl h van eza  romlás, és amit mondasz h csoda h nem esik szét a keze. Szeritnem egynelő időráforditás kell a gerelyhajitással ellenkező irányú műveletekre is. ÉS romlás helyett talán folyamatos javulás lesz az eredmény. Hozzátéve, h idő közben figyelmedet tartod a váztrendszer épségén, inak és izmok megismerése után, állapotuk javitásán. Ugyna az a mennyiésű izom 100 féle külömbözö is lehet, ltáásom szerint. A minősége az ideg izom kapcsolat, és szerkezete is átalakitható. Rugalmasság/erő, emelett idegezettség. ÉS a midnezek egynesulyban tartása, pihentetés /edzés. Szeritnem nincs határ :D Csak midneki a kapott eredméynekből próbál operálni...

Előzmény: ghepard (700)
ghepard Creative Commons License 2012.06.06 0 0 700

Múlt héten már nem nevettek, mert már látják, hogy tényleg bennem van és nem beszéltem a levegőbe.....

 

Igen, érzem, hogy bennem van, csak mennem kell az úton, nyugodtan, lassan, szórakozva. De mint reggel is írtam, még nagyobb kihívás, hogy jövőre többet tudjak, mint az idén fog menni. Ez nagyon nehéz. Ahogy nézem a táblázatokat, ez nem nagyon megy. Hisz én már rég a zenit felett vagyok. Tehát már minden évben kevesebbet és kevesebbet érhetek el.  A szlovák csúcstartó nem semmit ért el. Ő tartja 55 évtől egész 80 évig a szlovák rekordot. Tehát ugyanaz az ember. 2010-ben volt 80 éves és 16.02 métert dobott. Így festenek:

 

55  42.44   700 gramos itt a gerely

60  41.26   600

65  38.60   600

70  32.16   500

75  26.64   500

80  16.02   400

 

Na ez nem semmi. Tehát nem tudom, hogy 55 előtt dobált e, de ebből látszik, hogy 25 évet hajigált magának. Minden elismerésem, hogy nem esett szét a karja.......... Más országokban (már amit néztem) szinte minden korosztályban más és más tartja a csúcsot......

Előzmény: Semmisem (698)
ghepard Creative Commons License 2012.06.06 0 0 699

Valóban nagyon jól esett, hogy Ő nem nevetett ki. Szinte kapásból rávágta, hogy nem kell senki után járnom, megveszi azt a gerelyt nekem. Az is nagyon jól esett, hogy az első nap kijött velem. Ő olyan 28 méter körül hajított (én kb 30 métert). Pedig sokkal erősebbnek néz ki nálam, a keze kb kétszer olyan erős, mint az enyém - ja és 24 évvel fiatalabb. Mégse tudott túldobni. Akkor mondtam Neki, hogya gerely nem fog porosodni a pincében és azt a szlovák csúcsot helyből meg fogom dobni. Ha az meglesz, nem tudom mi lesz tovább. Mert ha netán elérném helyből, akkor nekifutással már a magyar csúcs is reális lehet (ami 50.33).

 

Nyugodtan írj a futásról. Ez is egy rezgés, méghozzá nagyon jó rezgésfajta. Ez a topik meg az ember rezgéseiről szól, habár a címíben csak a hang szerepel. De az összefoglalómat már úgy neveztem el, hogy az ember hangja és rezgései............. Már többször megfordult a fejemben, hogy a modival átírattatom a topik címet.......... Az ember hangja és rezgései - gyógyítanak?    .....ez lehetne....... Igen, az mind gyakorlatilag ugyanarról szól. Minden mozgás, rezgés felmelegít, megnöveli a elektromágneses teret bennünk. Ha meg nagyobb, nagyobbakj a különbségek és akkor máris nagyobb a vonzás is - ami segíti sejtjeink anyagcseréjét és jbban működnek........

Előzmény: Semmisem (697)
Semmisem Creative Commons License 2012.06.06 0 0 698

Arról pedig, h mi lehetséges és mi nem, az jutott eszembe, hogy van amikor az ember csak képzeleg, elképzeli h mit tud/tudna, és van az az állapot, amikor megjelenik benne szilárdan él az a lehetőség. Kivülről mindkét esetben kinevetik az illetőt, a külömbség h a 2. eset alkalmával türelemmel eléri a célját. Akik kinevetik akkor sme fogják érteni, min ment keresztül. Erre mondják talán h a győztes mindig egyedül van :D

 

Szóval, szerintem tebenend mr emgvan aza  csucs, most "csak" ellépkedsz odáig. ,d

Előzmény: Semmisem (697)
Semmisem Creative Commons License 2012.06.06 0 0 697

MArha jól eshetett, h amig midnki kinevet, a fiad élből megrendelte neked! Szuper leeht.

 

Én is azt érzem mostanában, h valamit "csinálnom kell" a futással. Elmesélhetem a történetet a futás és köztem, ha érdekel. A mai kifejlet, h valami kegyelemnek érzem, h úgy megy ahogy és hogy gyakorolhatom. ...

 

Gerely, futás, kettlebell, jóha... ezek mind egyről szólnak a világ megismerése ezenformákon keresztül, a világé amel yugyan az, összehasonlíthatatan 2 ember mégis ugyna az :D

Előzmény: ghepard (696)
ghepard Creative Commons License 2012.06.06 0 0 696

Hát több dolog is összejött. Már régen hordtam magamban, hogy egyszer kipróbálhatnám, hogy mennyit tudnék vele dobni. Nemrég be is jelentettem a focin a srácoknak (de már aznap reggel a kollégáimnak is), hogy az is lehet, hogyha megpróbálnám, lehet a 20 éves szlovák csúcs is megremeghet. Na aznap úgy elb*sztam a jobbkéz két ujját a focin (lejjebb írtam is, még mindig nem lehet rendesen fogni a gerelyt)....... Épp akkor mondtam magamban, hogy lehet most jó ideig nem is fogom tudni feszegetni az ujjaimat. Este megemlítettem a feleségemnek is, aki szintén jót nevetett rajta (a focin is kinevettek, hát hogy akarom csak úgy huk muk fuk megdobni azt). A feleségem meg megmondta a fiamnak is, az meg minden további nélkül megrendelte és megvette nekem (nem kis összeg). Na innen már komolyabban kellett vennem. Ez valahogy belémvésődött és valami belső erő azt súgja nekem, hogy azt a 20 éves szlovák csúcsot megdobhatom helyből is. Ez olyan dolog, hogy képes hajtani az embert. De én akkor se sietek sehova, szép nyugodtan szórakozásképp csinálom. Számomra sokkal nagyobb eredmény volna (az volna az igazi érték), ha jövőre többet tudnék dobni, mint amit az idén fogok.....

 

Aki nem dobált vele, annak nem igen jön le, hogy veszélyes. Nálam fokozotabban, mert ez a 600 gramos csak 222 centi hosszú (a 800 gramos kb 260 cm). A markolata 85 cm-re van a   hegyétől és mikor kinyújtott karral kezdem a dobást, akkor a hegye a fejem mögött van 5-6 cm-re. Tehát  a fejembe vághatom véletlenül. A hosszabb gerelynél a hegye már a fej előtt van. Most nemrég láttam is az Ostravai atlétikai viadalon. A lassításban nagyon jól kivehető volt, hogy a gerely éle jó 10 cm-vel a fej előtt volt. Ez egy újabb kihívás, hogy olyan szintre hozzam sok gyakorlással a mozdulataimat, hogy vakon is megbizzák abban, hogy nem vágom a fejembe. Mérget vehetek rá, hogy ez is megtoldja majd néhány cm-vel az eredményt. De ez még odébb van, most még nagyon vigyázok, hogy ne legyen belőle balhé......  Tehát most az a helyzet, hogy kezdett érdekelni, hogy mennyit leszek képes innen javulni, de csak úgy lazán, szórakozásképp - mert én egy nagyon lusta ember vagyok........

 

Előzmény: Normandie (695)
Normandie Creative Commons License 2012.06.05 0 0 695

Nagyon rácuppantál a gerelyre, mi fogott meg benne ennyire? Persze mindenkinek van valami "szerelme", nekem a jóga ilyen. :)

Előzmény: ghepard (694)
ghepard Creative Commons License 2012.06.05 0 0 694

Igen, vannak rá gyakorlatok, meg is néztem pár videót. Talán nem arra van kitalálva, hogy feldobálják a magasba, de az erős emberek versenyein valami olyasmivel hajigálnak felfelé. Háttal áll a mögötte lévő magasan tartott lécnek és pár egykezes hintázás után felhajítja azt a jószágot. Nem biztos, hogy pont olyan volt, mint a videókon láttam, de nagyon hasonló lehetett.

 

Nekem is most egy kicsit fog az a gumi segíteni megerősíteni a karomat, vállamat, derkamat, térdemet stb. Hát igen, egy ideig még eltart, hogy felmenjek a csúcsig helyből. Úgy gondoltam el, hogy ha már nem fogok hetente javulgatni (mondjuk 4 héten belül nem javulok), akkor elkezdek két lépésről nekivágni, majd 4 lépésről majd lassan lassan távolabbról nekifutásal próbálkozni. Így lassan elsajátíthatom a nekifutásos technikát is.  De először helyből szeretnék javulgatni, fogok próbálkozni becsukott szemmel is hajigálni, ha már biztosak lesznek a mozdulataim. Nem is annyira a rekord érdekel, hanem a javulás. Már szerkesztettem is egy progit, ami kirajzolja a heti legjobb dobásaimat és majd segít átlátni a helyzetet. Nagyjából a szlovák rekordot már most elérném, ha nekifutással gyakorolnám.........

 

Igen, az nem megy olyan gyorsan, az a javulás. Eltart 3-5 évig is, míg az ember ki tudja hozni a maximumot, sok sok gyakorlással. Nekem fogalmam sincs most, hogy meddig lesz bennem akarat, hogy csináljam. Már a súlylökés is az eszemben jár, sőt már átnéztem a magasugró rekordokat is. Ezt is ki fogom próbálni, de hogy mikor, az a fellegekben van. S ezeket is mindkét kézzel, vagy mindkét lábbal elrugaszkodva.......

Előzmény: Normandie (693)
Normandie Creative Commons License 2012.06.04 0 0 693

Én még nem láttam olyat, hogy valaki a kettlebellt magasra dobálná. Vannak kifejezetten erre az eszközre kitalált gyakorlatok, de ha a youtube-on utánanézel, akkor rengeteget talász róla. (dupla és váltott kezes swing, clean, turkish, halo stb.)

A gumival én is erősködök, van hozzá egy füzet is, amiben jó kis gyakorlatok vannak, főleg a karomat akarom erősíteni. Ez színtiszta hiúsági kérdés, szebbé akarom tenni. :))))

Gerelyhez gratula, ez aztán a fejlődés! Azért a csúcsot nem lesz könnyű megdönteni, még az ifjú titánoknak se az, de ha a közelébe jutsz, már az is nagy dolog lenne! :)

Előzmény: ghepard (691)
ghepard Creative Commons License 2012.06.04 0 0 692

Hát mondjuk nem szalonképes, de természetes. Mindenki ismeri azt hiszem, még Te is, méghozzá elég jól. Nagy ritkán, néha néha belefér itt is, szerintem nincs ezzel semmi baj. De megértelek. Nekem is van egy barátom, aki szintén jó nagy hívő. Az is szinte majdnem mindig próbálta  ecsetelni, mikor beköpök egy két nem szalonképes szavat...... Ez olyasmi , ami mindenhol ott van....... Én tanult, művelt emberekkel focizom, nem gondoltam volna, hogy azok is kiengednek a szájukon olyasmiket. Mégis a foci hevében olyanokat mondunk egymásnak, hogy egy kívülálló falnak futhatna..........

Előzmény: babaji (685)
ghepard Creative Commons License 2012.06.04 0 0 691

A kettlebell jónak néz ki. Azt nem tudtam, hogy magyarul így nevezik, de már sokszor láttam a TV-ben. Az erős emberek szoknak ilyennel magasba hajigálni (ki dob magasabbra), náluk gondolom jó nehéz lehet. A gumi is nagyon jó, eddig azzal sose gyakorlotam, csak most a gerely miatt jutott az eszembe. Beakasztom egy 2 méter magasan lévő csőhöz és kb úgy huzogathatom mintha gerelyt hajítanék. Hétfőn, kedden és szerdán gyakorlok vele naponta úgy kb csak 10 percet. De ez is elég. Mondjuk én nem szeretek edzeni, de most a gerely tartja bennem a lelket. Pláne meg, hogy így javulgat. Most van 1 hónapja, hogy szórakozom vele, hetente kétszer 2-2 órát (legalábbis eddig). Így alakulttak a legjobb eredményeim azon a héten, egyenlőre mind csak helyből (tehát semmi nekifutás):

 

datum bal      jobb     o
-----------------------
06.05. 19.90  29.80  4
13.05. 21.50  30.50  4
20.05. 24.20  31.60  4
27.05. 25.00  32.50  4
03.06. 25.90  33.70  4

Ez a javulás meg fog állni, nem mehet így tovább egyenesen. Gondolom,hogy a másik hónapban kb 2 métert még javulhatok. A harmadikban meg már az 1 méter is sok lesz. Én csak szórakozom, énekelgetek magamnak közben, a gerelyért sokszor becsukott szemmel megyek. Mivel helyből hajigálok az a kb 100 dobás az egyik kézzzel (és kb 100 a másikkal) csak alig 2 percig tart kezenként.  Ha hozzáadom azt a mondjuk 7 métert, amit nekifutással nyerhetnék  - máris a szlovák csúcson rajta vagyok (ami 41.26), ami elég jó érzéssel tölt el. De én helyből próbálom elérni........

Előzmény: Normandie (686)
Normandie Creative Commons License 2012.06.03 0 0 690

Nem is a szar szóval volt neked problémád, csak magad se tudod mire haraptál...

Mert ez a téma a miről írsz, hogy is jön ide?

Előzmény: babaji (689)
babaji Creative Commons License 2012.06.03 0 0 689

Én nem óhajtok se szublimálni se spiritualizálni :))) yógából talány a kriya-jóga értekel.Mondom talán. Inkább szeretnék elviselhetőbb életet itt a fizikai testbe és materiális világban.

Csak tudod tapasztalom a sok nagyhangu okkultistát akik a szakrális teóriát és praktikát ö n ö s s é g ü k hatékonyabbá tételére használnák. lásd szerelem-kötés lásd pénz-bevonás.

Egy agykontrollos hencegett mióta csinálja azóta neki a kereskedőnek több a bevétele.De amikor rámutattam hogy talán mágikus szuggesztiv  ráhatással olyanokat is vásárlásra kényszerit akik egyébként nem szeretnének,ez pofátlan,akkor felhuzta az orrát a plafonig megbántódott és nem köszön :))))

Előzmény: Normandie (687)
babaji Creative Commons License 2012.06.03 0 0 688

"az emberi hang gyógyit" :))) persze ha a kritikában meglátjuk és megköszönjük a segitő szándékot és nem tekintjük "kioktatásnak".

Különben is ha  a szólásszabadságba belefér a felállva harsányan megtapsolás és vivátozás akkor talán a kritika is !

Szerénytem.

Normandie Creative Commons License 2012.06.02 0 0 687

Igazad van, a szar szó valóban nem szalonképes.

Azonban ha ilyen jól tudod, hogy mi az, ami a jógával összefér, akkor biztos azt is tudod, hogy másokat kioktatni sem szalonképes. És lásd: azt kapod, amit adtál.

Ellenszenves lettél két rövid mondattal.

Előzmény: babaji (685)
Normandie Creative Commons License 2012.06.02 0 0 686

Igen, már én is kiteszem a vágólapra, legalábbis többnyire, amikor el nem felejtem, vagy notepadba írok. De azért bosszantó. Utóbbit, majd kipróbálom, márminthogy az üres szövegdobozból ki és vissza a válaszra.

A kettlebell nagyon jó. Az egész törzset, a kart, a lábakat, mindenedet megdolgoztatja és persze ehhez is megvannak a spéci gyakorlatok. Sose hittem volna, hogy én egy ilyen sportot megszeretek. A gumi is nagyon jó, éppen a héten vettem én is az edzőm tanácsára, mert tornagumit is lehet ám kapni, többféle erősségű van, még füzetet is adtak hozzá gyakorlatokkal. Én is elkezdem használni azt is, remélem szeretni fogom.

Mennyi az eddigi legnagyobb dobásod a gerellyel?

 

Előzmény: ghepard (682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!