Keresés

Részletes keresés

Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2964

Bontott kistéglából rakott  kb. 40x40-es oszlopnál nem is nagyon lehet másként mert csak egy 13x13 centis belső mag marad a beton fogadására. Jó, azért aki akarja az itt is eltudja helyezni egy 8x8-as formában. :-)

Előzmény: Topacsenkó (2953)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2963

Sok kellemes iszogatást és étkezést kivanok az árnyékában! Jó lett!!

Előzmény: cinyoka (2962)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2962

OFF

 

No, itt az uccsó kép, a kiülő a helyén! Ezután már ismét kerítésről irkálok csak :D

 

 

ON

Előzmény: Topacsenkó (2948)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2961

akkor valóban másról lehet szó.

Előzmény: Scholl4 (2960)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2960

Nem hinném, a két méter magas kerítés közepén is látom a fehér dzsuvát.

Előzmény: Topacsenkó (2959)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2959

Biztos, hogy nem a vízszigetelés hiányában felszívódó talajnedvesség csapódik ki? Ha alul kezd csúnyulni, akkor szerintem inkább erről lehet szó.

Előzmény: Scholl4 (2958)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2958

Sziasztok!

 

Kerítéskőből szeretnék felhúzni egy kerítést, a semmelrock rivagót néztem ki magamnak. A környékemen jó ideje figyelem az ilyen kész kerítésköves  megoldásokat és úgy látom hogy pár év alatt mindegyiken kijön egy csúnya fehér mészköves kicsapódás. Egy youtube videón Barabás úr beszél arról hogy a kerítéskövek beton alapanyaga el van látva olyan vegyszerrel ami megakadályozza a fehér mészköves kicsapódást, de a kiöntésre kerülő betont is javasolja ilyen adalékkal ellátni. Mi lenne ez az adalék? Keresgettem a neten de nem lettem okosabb.

Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 1 2957

2m-ként oszlop, az szerintem jó. Én talán csinálnék egy vasalt sávalapot az egésznek. Az oszlopoknál felhoznék oszloponként 4 szál 10-es vasat, ami a sávalap alsó vasalatába is be van kötve és minimum 50cm-t beleköt majd az oszlopba is.

Felraknám a zsaluköveket, bele az armatúrát (régebben lehetett kapni előre gyártva) majd öntenék. Az oszlopból hajlítanék ki vasakat (min50cm) és majd bekötném a koszorúba, mikor annak a vasalására kerül sor.

 

Lehet, hogy van jobb megoldás, én csak amatőr vagyok, ennek megfelelően kezeld a hsz-aimat. Mivel lesz leburkolva az egész?

Előzmény: csipsz7 (2956)
csipsz7 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2956

Kb 6méter hosszú lesz a kerítés, a tégla fal tetején pedig egy koszorú is lesz. És kb 2méterenként gondoltam a tartó pillért.

Előzmény: Topacsenkó (2955)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2955

A kengyel nem dolgozik, az elég lenne 20cm-ként D6 vagy D8 is így érzésre, és én a fő vasat sem venném 10-nél nagyobbra. (számítás nélkül mondom.)

Előzmény: csipsz7 (2952)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2954

Részemről tüskézném a zsalukő oszlopot a habarcsréteg magasságában. mellesleg célszerű lenne még addig befúrni a tüskéket, amíg nem öntöd be a zsalukövet. szerintem.

Előzmény: csipsz7 (2952)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2953

Középre?? :-O akkor csak a vasat pazarolják, de nem sokat segítenek az oszlopnak.

Előzmény: Pompiere (2951)
csipsz7 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2952

A bekötést még nem tudom hogyan oldom meg, b30as téglából lenne a kerítés futóra rakva.

Kengyelre gondoltam én is, kérdés, hogy elég a 10es vas vagy 12-es kellene bele. Vagy bármi más ötlet :)

Előzmény: Pompiere (2951)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2951

Miként szeretnéd csinálni? Itt arra gondolok, hogy az esetlegesen kistéglából készült falazatot miként akarod "összedolgozni" a zsalutéglával vagy oszlopzsaluval?

 

Én a 40x40-es oszlopzsaluimba négy darab tízes betonvasat tettem, amelyek be voltak kengyelezve. A betonvasak 25x25 centire voltak beállítva. A 20-as zsalunak nem tudom, hogy mennyi a magja! Sokan - az építőmesterek is  - egyébként kellő türelem hiányában azt csinálják, hogy összedrótoznak három nyolcas betonvasat és beleteszik az oszlopzsalu közepébe. Szerintem ez kerülendő.

Előzmény: csipsz7 (2950)
csipsz7 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2950

Sziasztok!

 

20x20-as zsalukőből szeretnék építeni tégla kerítéshez, tartó pillért, kb 2méter magasra. 

Mennyire kell ezt bevasalni ? Milyen keresztmetszetű vas kell hozzá ?

Előre is köszönöm.

korzo Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2949

20 év alatt a fórumon ragad az emberre ez meg az :-)

Előzmény: cinyoka (2943)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2948

Klassz lett, látszólag vízszintes is. Elképzelésem szerint az egyenletes magassag beállítása a legnagyobb szívás.

Előzmény: cinyoka (2946)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2947

Koszi. Sajnos valoban több lesz, mint ahogy terveztem, de menetközben változtattunk is valamennyit. 20ezerft/m folott lesz, de pontos szamot csak a vegen tudok mondani. A szomszédot illetoen pedig, ez az ára, hogy mi nézzük a kerites szép oldalát, és hogy a mi elképzelésunk szerinti.

Előzmény: cinyoka (2945)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2946

No, elkészült a térkövezés is csak annak akit érdekel,

 

egyébként teljesen OFF

 

Kijelölés:

 

A keret kialakítása (elég szívás volt, meg nagyon sok föld :D):

 

Itt már fel van töltve kb 10cm magasan zúzott kővel és az ágyazó kavics is ott figyel a lerakott alatt

 

Besöprés előtt:

Elkészült a mű :)

 

Bónuszként holnap még felteszek egy képet, mert ma este be is állítottuk a helyére a kiülőt...

ON

Előzmény: Topacsenkó (2928)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2945

Nagyon fasza lesz! De hogy marha drága az biztos :D főleg azokkal a szép deszkákkal!!!

A szomszédod összeteheti a két kezét, hogy Te megcsináltad/od egyedül!

Előzmény: Topacsenkó (2942)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2944

  Én sem javaslom a tuját (no meg a kertészek sem) - bár nem kimondottan a mérete miatt - tavaly mi 40 db-ot raktunk el abból kb 10-et kipisált a kutya, a többiből megmaradt 6-8 egészséges, valamint 6 db, aminek az alját lenyírtam és a tetejéből próbálok valami "gömbtuja" formát faragni.

  Ellenben idén ültettünk el 5 db kínai(?) borókát, azok gyönyörűen növekednek, állítólag a boróka a jelenlegi alternatívája a közkedvelt (smaragd) tujának, igénytelen, a rovarok gombák nem támadják stb... mielőtt még sok-sok pénzt beleölsz olvass utána :D 

ps: a szomszédom is a napokban vágott ki a sorából vagy 6 darabot, először alul megbarnult, majd teljesen elszáradt

Előzmény: Topacsenkó (2937)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 2943

Bakker!!!! És tényleg! Hol tanultad ezt?

Előzmény: korzo (2936)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2942

Az alsó zártszelvénynél már megvolt a sorvezető, így jobb lett. Ettől újra mértem a felső függőleges távolságát, egy szakaszon van 2cm benne amugy +/- 1cm en belul van. Egy kis hullám van benne vizszintesen is, de ott a meglévő oszlopokban ez már benne volt. A 2cm t javítom, a tobbi marad

Előzmény: Topacsenkó (2926)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2941

Nem beton, hanem deszka kerítésre gondoltam.

https://www.google.hu/search?q=timber+fence&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi22YiQmK3aAhWMaFAKHVQBCKcQ_AUICigB&biw=2144&bih=1079

 

A talajcsavar engem is foglalkoztatott, aztán lebeszéltek róla, hogy gyenge, nem erre van kitalálva. Egy kis betonozás, nem az ördögtől való dolog, lyukfúróval megfúrod neki, aztán mehet bele az oszlop. Kutya miatt kelleni fog valami lábazat, erre vannak az előbb belinkelt kótajiban is elemek. Véleményem szerint marhaság 70cm-re lebetonozni, mint ahogy mindenütt osztják az igét. Elég, ha az oszlopaid masszívan be vannak fogva, hiszen az tartja a kerítésed, nem a lábazat...

Előzmény: AJAMA (2939)
AJAMA Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2940

Nincs még áram a telken, nyáron lesz már remélem. A betonozásra én is gondoltam, hiszen olcsóbb, mint ezek a talajcsavarok, de sokkal egyszerűbb és gyorsabb is telepíteni az oszlopokat.

Előzmény: Topacsenkó (2938)
AJAMA Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2939

Teli kerítést nem szeretnék (ha betonkerítésre gondolsz), hiszen körben sincs sehol illetve az baromi sokba kerülne. A telek 24m széles, a házfaltól a telekhatárig 8m hely lesz, a 2m szélesség így nem gond. A korábbi házamnál tujasort ültettem, 8 éve. Még egy sem pusztult ki azóta szerencsére, így bízom ebben most is. Kutya lenne majd az udvarban, a két oldalsó kerítésen drótháló van.

Előzmény: Topacsenkó (2937)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2938

Nem tudom, hogy áram van-e a telken, de ha van, akkor én lebetonoznék olyan acél oszlopokat, ami később bírja a teli kerítést is. Amikor majd erre is tudsz pénzt szánni, akkor a most ráhúzott filléres drótot lecseréled valami esztétikusabbra. (és zártra, a tuja helyett)

Előzmény: AJAMA (2935)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2937

Tujasor helyett nem érdemes végiggondolni, hogy teli kerítést építs inkább? Ha a tuja megnő min 2m széles sáv elveszik a telekből. A Te esetedben ezt kb 10%-ra saccolom oldalanként, tehát a teljes telek 1/5 részét a tujáknak szenteled, és még locsolod is és vársz türelemmel amíg megnő.. Nagy luxus szerintem. És pl ha 5 év múlva kipusztul az egyik? Foghíjas lesz?

Előzmény: AJAMA (2935)
korzo Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2936

Katt a képre jobb egérgombbal, majd ott a kép megnyitása (új ablakban), vagy ilyesmi. Ezután a címsorban a THM-et átjavítod IMG-re (nagybetűre figyelj!), és tádáám :-)

Előzmény: cinyoka (2934)
AJAMA Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2935

Sziasztok!

 

Véleményetek szeretném kérni.

Építési telket vásároltam, melynek a hátsó és az egyik oldala le van kerítve drótkerítéssel. Hátsó szomszédom van, egy oldalsó is. A másik hosszoldalon a telekhatáron viszont nincs kerítés, nincs szomszéd. Itt két olyan telek van, melyet mostanában nem fognak eladni, azaz a telkem ezen oldalán teljesen nyitott a tér. A szeptemberi építkezésig szeretném lezárni ezt az oldalt egy végleges 40m hosszú kerítéssel, mely mellett tujasort is ültetnék ősszel. A frontoldalt valami gagyi dróttal zárnám le az építkezés végett.

 

A kérdésem, hogy milyen oldalkerítést javasoltok felhúzni. 3D táblásra kértem ajánlatot kíváncsiságképp, de a 40m-re 200e ft lenne csak az anyag. Ami tetszik, az a tekercses 150cm magas ponthegesztett zöld kerítés, talajcsavarokra helyezett oszlopokkal. Vagy egyszerű fonott bevonatos drótháló mellett maradjak csak, mely a legolcsóbb, hiszen úgyis tujasor lesz végig a hosszán és mert másik oldalakon is az van. Oldalról az útról látszani fog a kerítésem egy jó ideig. 

 

Köszönöm előre is segítségeteket.

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!