Keresés

Részletes keresés

Melkor. Creative Commons License 2006.02.16 0 0 240


 Lucius called out once more. "You know, I wonder if dear Severus will actually put you down himself when you turn? I rather think he will. He's certainly got it in him. Has he ever told you about--" 
 

 Na gyerekek, ez mi ??? (azon túl, hogy szöveg)

 Nem is tudom, én azt is tudnám élvezni, ha Harryből V. utódja válna - kicsit Star Wars III, ott is élveztem, ami a főhőssel történt. Ezen tovább írás esetében is ! Micsoda dráma , micsoda óriási tragédia lehetne! Azokért megőrülök! + az sokáig tartana és mindannyiunk érdeke, hogy ez a fic sokáig tartson  ]:-D 

milena85 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 239

Tényleg, a titokzatos Lucinda, még Harry első álmaiból...Nem rossz!

Meg az a mazohista dolog sem...Mik nem vannak!

Előzmény: GuessLess (238)
GuessLess Creative Commons License 2006.02.16 0 0 238

Na, még csak most értem a végére, jól beletrafált Aspen, hogy melyik nap tegye fel a frissítést :) Persze még mindig jobb, mintha tegnap éjjel jött volna a frissítés, akkor kerek 0 órát aludtam volna, az biztos, mert nem tudtam volna megállni, hogy a határidős munkám helyett el ne olvassam... 

 

Hú, ez a rész azért megérte a várakozást összességében: egyrészt  mert tényleg extra hosszú volt, másrészt mert ahhoz képest, hogy Aspen szerint szép csendesen elvarródnak a szálak, azért elég eseménydús volt, és hihetetlen pszichológiai mélységekbe visz, ha az ember jobban belegondol, mi zajlik le a három főszereplő lelkében...

 

Ami nagyon tetszett:

- a csontropogtató ölelés, mikor Severus megérkezett, és meglátta a fiúkat

- a Lucius portré, ahogy a képkeretet rázva üvöltözött még Fro-ban :D

- ahogy valódi márványszoborrá beállították

- Piton és Harry közötti beszélgetés Aranról és Harry régi sérelmeiről

- hogy Draco kimondta, csak Ront cukkolja ezzel, hogy látszólag Hermionéra "hajt", ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni (nem örültem volna egy H/D kalandnak... remélem nyáron nem ez lesz) 

 

Ami roppant meglepő fordulat volt (a végén kívül, amire aztán végképp nem számítottam):

- hogy a fiúk Rend tagok lettek

- hogy Remus átmegy full-time Luciusba... Azért ez eszméletlen veszélyeket hordoz magában... Hogy fogják szimulálni a Dark Markon keresztüli Voldemort-hívást? Vagy azt mondja, hogy bocsi, nem vettem észre? És ez a Narcissával együttélés is aggasztó, bármilyen jó színész is

- Lucinda :D Ki gondolta volna, hogy ő nagynéni lesz?

 

Hát hirtelen ennyi.  Jaj, úgy örülök, hogy olvashattam, tisztára elvonási tüneteim voltak már...

 

*vigyorogva elmegy megírni ugyanezeket angolul is*  

GuessLess Creative Commons License 2006.02.16 0 0 237
Mármint az AYLNO ebook változatára gondolsz?
Előzmény: kozjog (236)
kozjog Creative Commons License 2006.02.16 0 0 236
Valaki tudja , hogy hol lehet letolteni vagy beszerezni angol nyelvu regenyet ebookra gondolok.
Melkor. Creative Commons License 2006.02.16 0 0 235

 

"Snape's got a big fat mouth," Harry grumbled.

 

"The point," Remus quietly continued, "is that all these things have weighed on your mind, one after another. I think you're in a dark place, emotionally--"

 

"Oh great, another load of psychological crap. Are you going to cast me as a masochist again, or just a run-of-the-mill coward this time?"

 

"Where did you learn a word like masochist?" Remus gasped, taken out of stride.

 

"Remus, I'm sixteen, not twelve," Harry retorted. "And I read it in a Divination text."

  (AYLNO, 15. chapter)

 

 Ezek után , Harry, ne is próbáld tagadni, hogy az vagy !!! 

 Ha ez véletlen, akkor nagyon jó! Ha Aspen szándékosan hozta össze, akkor kezdek félni - ekkora tehetség!  

milena85 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 234

 

Ezt sosem hittem volna...Nagyon megérte várni, de mi lesz velem a következőig???

Egészen belefájdult a fejem az olvasásba, főleg a második rész végébe. Hihetetlen.

De az a 10000 soros dolog szuper jó. Tényleg. Milyen érdekes, hogy senki nem gondolt rá!

Aspen igazán nagyszerű.

+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.16 0 0 233

Azt hiszem, teljes csődöt mondtunk a találgatásokkal. Nem akarom elspoilerezni a dolgot, úgyhogy a valódi tartalomról majd később. De az ötleteinkről:

 

Impulse control problems - na jó, ezt én eltaláltam. "ez a probléma eddig Dracóhoz kapcsolódott, én most őrá tippelek. De hogy mivel kapcsolatban??? Fogalmam sincs."

 

Racing and chasing on brooms - ezt senki sem találta el.


Unusual new Order members - ezt sem


Aran's fate - hát, szerintem ez még a jövő zenéje.


10,000 lines - na, erre tényleg senki sem gondolt :-)

Confronting worst fears - erről inkább nem írok semmit, csak hogy ha az alanyt el is találtuk, a kimenetel soha nem jutott volna eszembe, és másnak sem, ebben biztos vagyok :-(

 

Polyjuice - oké, ez egyértelmű volt, hogy Lupin

 

Jó olvasást mindenkinek, aztán majd megbeszéljük :-)

Előzmény: +Majmunka+ (220)
GuessLess Creative Commons License 2006.02.16 0 0 232

AYLNO 92 fenn, ráadásul 2 részletben (92-93), mert olyan hosszú lett!!!

 

Ej, ha most ráérnék olvasni :(( Na de majd este...

 

G

perek Creative Commons License 2006.02.08 0 0 231
http://www.deviantart.com/view/28249192/

Itt egy kép a Samhain utáni menekülésről. Csak azért érdekes, mert én nem nagyon láttam még színes rajogói rajzot (erre van magyarosítás?), mármint amit tényleg rajzoltak.

perek Creative Commons License 2006.02.07 0 0 230
Biztos, hogy csak az utolsó fic (na de gyerekek, akkor már inkább "tov":-)) végén. Uncsi lenne, ha semmi ellenség nem lenne, aki időről-időre kicsinálja valamelyikőjüket (visszasírjuk még a végén Lucius papát:-))
Előzmény: Enelen (228)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.07 0 0 229
Ebben biztosan nem, azt elárulta Aspen. Szerintem a nyáriban sem, majd csak a 3. menet végén.
Előzmény: Enelen (228)
Enelen Creative Commons License 2006.02.07 0 0 228
Na, és ha arra rohan be, h Aran éppen a beleit kapargatja össze, és Luciusról dadog, a kölykök meg sehol? Huh, nem szeretnék a helyében lenni :)

Szerintetek mikor nyírja ki Harry Voldemortot? A fic végén, vagy majd csak a nyári fic végén, esetleg majd az azután következő fic végén? :)
Előzmény: +Majmunka+ (227)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.07 0 0 227
Egyetértek. Lehet, hogy lesz még kalandjuk a srácoknak, erre utal a söprűs üldözés (kétlem, hogy az Pitonra vonatkozna :-)), de attól tartok, Perselus még nincs kinn a vízből. Szerencsére nem az a típus, aki szívrohamot kap. (Bár az a jelenet, mikor halálraváltan kiesett Dumbledore kandallójából, mert azt hitte Harry eltűnt... , na az közel volt :-))
Előzmény: Enelen (226)
Enelen Creative Commons License 2006.02.07 0 0 226
Éppen ebből gondoltam, h mégis életben van... Na, értelmesebben: elsőre azt hittem én is, h Aran meghalt. Úgy nézem, mindenki más is azt hitte. De akkor a következőhöz miért írná be, hogy megtudjuk, mi lett Aran sorsa? Az olvasók legnagyobb része már leírta volna magától is, mi abban az érdekes, ha megtudjuk hivatalosan is, h meghalt?

*NLN agya már megint furcsa mintára jár* XD

A félelmek viszont valsz. Pitonra vonatkoznak, a gyerkőcök már egész jól elvannak maguknak, és a félelmeiket is elintézték... Piton meg attól tartok összeismerkedhet egy szívrohammal... :/
Előzmény: +Majmunka+ (225)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.07 0 0 225
Nem lehetett Avada Kedavra, mert azt Harry felismerte volna. De ettől még azt hittem, Arant letudtuk, teljesen úgy hangzott. (Végülis nemcsak AK-val lehet ölni)
Előzmény: Enelen (224)
Enelen Creative Commons License 2006.02.07 0 0 224
Sziasztok, jövök ide is a levegőt rontani! :)

Ezek lesznek az új fejezetben? Huh. Én is úgy vettem ki, hogy Arant kinyírta, de szerintem akkor írt volna valami zöld villanást, nem? AK-nál még minden fanfic író megemlegette a zöld villanást, hát nem tudom... Lucius azt mondta, hogy rá már nincs is szüksége, de mondjuk Luciusból kinézem, hogy ha már nincs rá szüksége, akkor nem kinyírja, hanem inkább jól bennehagyja a trutyiban, evezzen, ahogy tud. Én tulképp szeretném, ha így lenne, de ha Piton befut a Patrónus után és meglátja Arant (élve) attól tartok szerez magának egy pár évet az Azkabanban :(
Előzmény: +Majmunka+ (211)
Melkor. Creative Commons License 2006.02.06 0 0 223
 Vissza kell olvasnunk ezt a topicot! Lehet, hogy valamivel megsértettük Aspent, és végezni akar velünk (jó úton halad :)))
Előzmény: perek (218)
perek Creative Commons License 2006.02.04 0 0 222

Draco és Ron már írt, szerintem csak Harry jöhet.

 

"Ezúttal megfogadom, hogy tudomásul veszem, hogy van egy apám, akihez bármikor és bármilyen ügyben fordulhatok, akár iskolai ügyben is; és szintén erősen megfogadom, hogy nem hallgatok a lüke bátyámra, hogy hogyan ingereljünk egy tanárt a végletekig."

Ezt 10ex leírja, és eltelik a nyár. Nem csoda, hogy a következő rész Draco nyári kalandjáról fog szólni, és nem Harryéről. Ez tényleg A Summer Like Non Other lesz Harry számára.

:-))

Előzmény: +Majmunka+ (220)
perek Creative Commons License 2006.02.04 0 0 221

nagyon OFF

 

kurzív: milyen böngészőt használsz? Elvileg mikor írsz egy hozzászólást, azt egy keretbe írod, aminek a tetején vannek a Szerkeszt és Kód szavak, alatta pedig sárga alapon a szerkesztési jelek. Mentés-félkövér-kurzív-aláhúzás, stb. Közvetlenül a beírt szöveged fölött. De ha nem értetted, akkor valszeg nem látod valamilyen okból :-(

 

Most nagyon örülök a fejemnek, mert rájöttünk a probléma nyitjára. Mozilla Firefoxot használok és ott semmi nem látszik a szerkesztősorból, de itt az Explorernél igen!! Csak az a baj, hogy utálom az Exet.:-((

Micsoda hülyeség, hogy mozillánál nincs! Nem tud valaki valami bűbájt, amivel oda lehet varázsolni a szerkesztősort?

 

ON

 

Köszönöm szépen a segítséget Majmunka!

:-DD

(Kicsit megnyugodtam, mert azt hittem, hogy én vagyok ennyire béna:-))

Előzmény: +Majmunka+ (220)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.04 0 0 220

Impulzus-kontroll: ez a probléma eddig Dracóhoz kapcsolódott, én most őrá tippelek. De hogy mivel kapcsolatban??? Fogalmam sincs.

 

A söprűk: az eléggé elképzelhető, hogy üldözni fogják őket, és azzal menekülnek el.

 

10000 sor: Draco és Ron már írt, szerintem csak Harry jöhet. Arannal lehet, hogy kapcsolatban van, amit írnia kell :-)

 

kurzív: milyen böngészőt használsz? Elvileg mikor írsz egy hozzászólást, azt egy keretbe írod, aminek a tetején vannek a Szerkeszt és Kód szavak, alatta pedig sárga alapon a szerkesztési jelek. Mentés-félkövér-kurzív-aláhúzás, stb. Közvetlenül a beírt szöveged fölött. De ha nem értetted, akkor valszeg nem látod valamilyen okból :-(

Előzmény: perek (219)
perek Creative Commons License 2006.02.03 0 0 219
Impulse control problems - szerintem Severusnak lesznek ilyen jellegű problémái. El tudom képzrlni, hogy leüvőlti Draco fejét, amiért belesétált Lucius csapdájába, Harryét meg azért, mert "követte" és nem hozzá rohant először. Arannal - ha él - kapcsolatos mondanivalóját meg biztonságos távolságból szemlélném csak...:-)

Racing and chasing on brooms - talán így jutnak haza (H&D), és slusszpoénként halálfalók is megjelennek?

Unusual new Order members - erre nincs ötletem, de tuti, hogy nem a gyerekek közül. SS biztos nem engedné. Gondolom ezzel szorosan függ össze a "12 Grimmauld Place", meg a százfűlé főzet, aki csak Lupint jelentheti. És talán végre kiderül, hogy mi a bánat értelme volt ennek a szálnak. Eddig úgy vettem észere, hogy egyikünk se érti, miért erőlteti Aspen az ál-Luciust

10,000 lines - bruhaha, alig várom, hogy kiderüljön kire vonatkozik (előbújt a kis szadista énem). Talán DD azzal bünteti Arant, 10ex-szer le kell írnia, hogy: Szeretem SS-t, még jobban HP-t, és minden vágyam, hogy megtanuljak párszaszóul.

Végül szerintem se D, illetve H legrosszabb félelmei kerülnek elő. Ezeket mát meglehetős részleteséggel kitárgyalta az előző 91 fejezetben. SS-é ellenben még nem nagyon került elő. Azért elég valósínű, hogy D&H halála/elfogása/kínzása áll a lista elején.

Bocs a hosszú agymenésért, de valahogy le kell vezetni a feszültséget.:-)

OFF
Sajnálom és teljesen számítógépes analfabétának érzem magam, de még mindig nem jöttem rá, hogy kell kurzívot használni. Milyen szerkesztősor? Én nem látok/találok ilyet.:-(((
ON
Előzmény: GuessLess (209)
perek Creative Commons License 2006.02.03 0 0 218
:-DDDDD
"kilyukad a kedvenc üstje"
Elképzelem, amint észreveszi, hogy kilyukadt, és felszalad Aranhoz, hogy elsírja a vállán a bánatát, de csak egy hullát talál, gyanús kezd lenni a dolog, és beugrik, hogy mintha egy ezüst szarvast is látott volna elfutni mellette....

Még csak 1/3 van meg!!?? Ez szörnyen lehangoló! Bár, ha egy optimistát kérdezünk: 45 oldalas fejezet, tök jó!:-)
Előzmény: Melkor. (217)
Melkor. Creative Commons License 2006.02.03 0 0 217
 és mi van, ha Piton legrosszabb félelméről lessz szó? Pl.:a fiait megölik, kilyukad a kedvenc üstje, vagy ilyesmi. :)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 216

Confronting worst fears: végülis lehet úgy értelmezni, hogy Piton kerül szembe a fiúk legrosszabb félelmeivel... Nem is tudom. Azt hiszem, Dracoé már lezárult a kígyókkal. Ha Harryé jön, akkor remélem nem úgy derül ki, hogy valami ramaty állapotban talál Perselusra...

Előzmény: +Majmunka+ (215)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 215

Ezt csinálta Lucius Arannal. Hát, nem tűnik Petrificusnak. Ha ezt túlélte, akkor remélem, találkozik Perselussal :-)

(Az előbbiből lehagyta ezt a felét a szerkesztő - hogy mitől??? :-(

Előzmény: +Majmunka+ (214)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 214

Aran:

 

"Actually, I'm afraid your service to me is at an end." Smiling, Lucius extended Draco's new wand, a spell already on his lips. One Harry didn't recognise. 

Előzmény: GuessLess (212)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 213
Jól nézz körül, a Bookline azt hiszem 15% kedvezményt ad, egy másik helyen mintha 20%-ot láttam volna.
Előzmény: milena85 (210)
GuessLess Creative Commons License 2006.02.03 0 0 212

Helyes, spekuláljunk!

Confronting worst fears: ez utalhat arra is, hogy Dracót megdicséri Sev, milyen ügyesen leküzdötte a kígyóktól való félelmét, meg arra is, hogy Sev megtudja, mi mostanra Harry legnagyobb félelme (ld. mumusos eset...).

 

Igen, a százfűléfőzet az valsz. Lupin, egyetértek.

 

Aran szerintem ledermesztve várja a sorsát (szóval nem hitten, hogy L már hidegre tette), borzasztóan kíváncsi vagyok, mi lesz vele, hogy állja meg Severus, hogy ne tekerje ki a nyakát saját kezűleg.

 

A 10000 mondatos büntetés? Talán most Harryn a sor, amiért nem számolt be Aranról az apjának? De az nem lenne túl fair, lévén, hogy mégiscsak kihúzták magukat a pácból Dracóval... Persze az élet nem fair, ezt már lassan Harry is megtanulja...

 

G

 

  

Előzmény: +Majmunka+ (211)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 211

Te jó ég!!!! Mi lesz velünk addig. Legalább spekuláljunk, azzal is megy az idő. Még soha nem jött be semmi, amit gondoltam :-)

 

Egyelőre a százfűlé-főzet: az Lupin. Akkor mégis lesz még valami jelentősége Lupin útjainak. Én azt hittem, Lucius végzete készül így, de mivel az már megvolt :-), kell még legyen valami szerepe.

 

Aran végzete: én úgy vettem ki, hogy Lucius elintézte Arant - na jó, nem volt egyértelmű, de én arra szavaztam volna... Ezek szerint ő még megvan.

 

Egyéb??? Mit gondoltok?

Előzmény: GuessLess (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!