Keresés

Részletes keresés

Domestos Creative Commons License 2005.01.04 0 0 690
Tisztelni azt szokták, aki tiszteletreméltóan viselkedik.
A motivációd nem világos (vagy dehogynem?), amiért a volt HGY-seket kérdezgeted.
Hidd el, ha átjönne, hogy jószándékból, biztos több érdemi választ kapnál.
Előzmény: kamo777 (689)
kamo777 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 689
Kérdésre kérdés ez is tisztelet?
Előzmény: Törölt nick (688)
kamo777 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 687
Őszintén örülők a többiek is?
Előzmény: Báthory Ödönke (686)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.04 0 0 686
Természetesen mindezekben hiszek. Fontosnak tartom ezeket a személyiségfejlődés és az Igazságban való növekedés terén. Gyakorlom is ezeket.

b
Előzmény: kamo777 (685)
kamo777 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 685
Látom itt sok embernek nagyon fontos dolog a tisztelet.
Ennek nagyon örülök.
Ha valakit tiszteletlenségemmel megbántottam ezúton megkövetem.
Lenne azért néhány kérdésem azokhoz akik hosszú évek, évtizedek után eltávolodtatok, a HGY-től hisztek-e az
- adakozásban,
- tized fizetésben,
- egymásért való közbenjárásban,
- egymásra kimondott áldásban?
elterito Creative Commons License 2005.01.04 0 0 684
Én azonban nem hiszek sem a dirrekt, sem az indirrekt infantilizálásban. Elfogadhatóbb hipotézis az emberek eleve infantilis volta, számos példát láttam rá.
Előzmény: elterito (683)
elterito Creative Commons License 2005.01.04 0 0 683
Hát igen. Ha az infantilizálás körmönfont módon, nem dirrektben történik, és én immunis vagyok rá, akkor lehet, hogy észre sem veszem.
Előzmény: Báthory Ödönke (681)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.04 0 0 681
Nem vagy felfújt hólyag. Az infantilizálásról lásd azt a tanítást, amit adtam neked. Majd utána nyilatkozzál.

b
Előzmény: elterito (680)
elterito Creative Commons License 2005.01.04 0 0 680

Valóban szomorú lenne.

Lehet hogy én egy beképzelt, felfuvalkodott hólyag vagyok, de inkább azt látom, hogy a hülye emberek infantilizálják magukat, minthogysem mások infantilizálják óket.

Előzmény: Báthory Ödönke (679)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.04 0 0 679

Az a helyzet, hogy el sem tudtam volna képzelni, hogy mik nem vannak a világban. Én a Gyüliben ilyet sosem tapasztaltam. Nekem pédául sosem próbáltak a kitörési kísérleteim miatt bűntudatot ébreszteni, mindig egynerangú félként kezeltek, sosem infantilizáltak. A világért sincs a gyüliben lelki kontroll.

 

Mert ha ezek bármelyike lenne, akkor az igen szomorú lenne.

 

b

Előzmény: elterito (678)
elterito Creative Commons License 2005.01.04 0 0 678

(Ez egy mondat volt.)

 

No milyen?

 

Tulajdonképpen érthető, ellentétben sok IR mondatával, melyekben teljesen helytelenek a ragok.

Előzmény: Báthory Ödönke (670)
alomhajos Creative Commons License 2005.01.04 0 0 677
Ajjvé, ha nem szólok hozzá ki tudja mikor pörgött vóna tovább a topic... :o)

áh.
Előzmény: Törölt nick (668)
alomhajos Creative Commons License 2005.01.04 0 0 676
Ihhihiii. hadd rettegjen CSerfa báchi. :o))

áh.
Előzmény: Biga Cubensis (667)
vfo Creative Commons License 2005.01.04 0 0 675
Pontosan ezért mondom, hogy elmekórtani eset, ugyanis itt leírja azt, hogy mennyire káros az, ami a hgy-ben a gyakorlatban megvalósul és ő az oka.
Előzmény: fish12 (674)
fish12 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 674
én meg azt vettem észre, hogy szinte mindig kísérteties pontossággal szokta "KÖRÜLÍRNI"  azt, amit neki nem lenne szabad csinálnia..és ezt, mintegy szócső hangosan kimondja, csak a személyesnévmásokat változtatja meg...
Előzmény: vfo (672)
fish12 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 673
a cicerói fogalmazásáról hírhedt  :)
Előzmény: Báthory Ödönke (670)
vfo Creative Commons License 2005.01.03 0 0 672
Szerintem elmekórtani eset, ugyanis itt kifejti azt, hogy mennyire káros módszer az, ami a gyakorlatban a hgy-ben megnyilvánul. Viszont a hgy-sek ettől kezdve abban a hiszemben működhetnek, hogy "aztmondtaasándor", hogy itt szabadság van, tehát őket nem szabad a tényekkel zavarni. Ld. belll minősítetten súlyos esete.
Előzmény: Báthory Ödönke (670)
Domestos Creative Commons License 2005.01.03 0 0 671
cuki, édes, nyamm-nyamm :-)))
Előzmény: Báthory Ödönke (670)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.03 0 0 670

Most olvasom NS Tízparancsolat című könyvét (prédikációgyűjteményét). A Tiszteld Atyádat és Anyádat... című fejezetből kommentár nélkül begépelek egy passzust (113-114 old):

 

Számtalan péda igazolja, hogy egészséges kapcsolatokra csak szabad emberek képesek, (döntés az eredetiben!) olyanok, akik nincsenek érzelmeikben megnyomorítva, infantilizálva, akik nem szenvednek lelki függőségben külső kontrollt gyakorló személyek nyomásától; olyanoktól például, akik folytonos szemrehányások formájában próbálják fenntartani és még szorosabbra fűzni a velük való kapcsolatot, szüntelenül elégedetlenkedve "kitörési kísérleteik" miatt, és állandó bűntudatot, lelkiismeret-furdalást okoznak nekik, amellyel a fiatal felnőttkorúakat szó szerint megnyomorítják.

 

(Ez egy mondat volt.)

 

No milyen?

 

b

Domestos Creative Commons License 2005.01.03 0 0 669
Te is bátran olvasd el kamo olvtárunk hozzászólásait! Nem akármi ám!
Előzmény: alomhajos (666)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.01.03 0 0 667
Vigyázz, hányadik hozzászólást írod :-)
Előzmény: alomhajos (666)
alomhajos Creative Commons License 2005.01.03 0 0 666
Szia Kamo777!

Látom elég új vagy e fórumon és CSerfa máris "rád szállt". Nos, mielőtt nekiállnáll CSerfával vitázni, - amely sokszor kemény mocskolódásba szokott átcsapni - javaslom, hogy tanulmányozd CSerfa hjozzászólásait. Szánj rá legalább két-három órát és olvasgass bele legalább 3 évre visszamenőleg. Ezenkívül javaslom, hogy olvasd el a CSerfa által nyitott topicot, amelynek címe "Akinek baja, megbeszélnivalója van velem".
Ahhoz, hogy CSerfa hozzászólásait le tudd kérdezni, kattints a nevére, majd lent a "Hozzászólások" linkre. Egy kis idő után feljön egy lista a topicjaval, de ez még nem a végleges, találsz egy linket amin az áll, hogy "Hozzászólások időrendben".

Hidd el érdemes ezt az energiát és időt befektetned CSerfa tanulmányozására, de erre majd Te is rá fogsz jönni. :o)

Szia,
áh.
ansz Creative Commons License 2005.01.03 0 0 665

Kedves, aranyos kamo777!

 

 

"Szersd Te a szomszédod kutyáját és prédikálj neki!"

 

 

Hát ilyen a HIT-es szeretet?

Így beszélni valakivel?

Most bubkó vagyok?

Még itt is félre nyomsz?

Nem vagy TE az, mint amivel illeted a másikat?

 

Nem ide tartozol?: Mert az ilyenek hamis apostolok, álnok munkások, a kik a Krisztus apostolaivá változtatják át magukat.

Előzmény: kamo777 (616)
CSerfa Creative Commons License 2005.01.03 0 0 664

Kamo777!

 

Megint intelek, tanulj meg idézni, ne keverd az én írásomat a tieddel! Használj idézőjeleket!

 

A példám, nevem, címem, munkahelyem, (munkahelyeim), volt hcsopjaim, ezek vezetői, stb. mind fenn vannak a neten, e fórumon, utánam nézhetsz (némely hgys meg is tette), ellenőrizhetsz. Ha meg nem teszed, semmi alapod kétségbevonni, akkor te vagy rest, akkor te vádaskodsz.

 

Hogy pedig ti forgtjátok az igazságot, magatoknak, vezetőiteknek másképp mértek, magatoknak, vezetőiteknek jókora engedményt tesztek, míg a kívülvalóknak olyan dolgot is a szemükre hánytok, amit nem kéne, ez tény, ez bőven igazolt e fórumon, erre rengeteg példát találsz, ahogy a Hgy istentelen hitgyakorlatára-tanítására is.

Ahogy te magad is meglehetősen igazságtalannak tűnsz.

Ha fentieknek rest vagy utánanézni, nos, azt ne reméld, hogy minden egyes új hgys janicsárnak újra, meg újra le fogjuk írni ugyanazt, ami igazolt, amit nem tudtatok hgysek cáfolni, amit többen igazoltak, azt bizony tényként kezelem és ténynek mondom, elfogadva az igaznak bizonyult tanúságot. Amivel szemben a szokvány szöveg (hogy milyen jót, meg egyebet kaptam NS-tól, meg egyebek) nem áll meg. Lásd, én sem tagadom NS ajándékát, hanem hűtlennek, igazságtalannak, magát szeretőnek tartom, hogy így bánik ajándékával, hűtlen elhívásához, és kevés (elhalt) hitűnek, hogy e földön váltja be a mennyeit, hogy érdekei szerint a maga akaratában él, megtalálta, és ki akarja teljesíteni itt életét, és ehhez túl sokat meg is ragad, és igazságtalankodik. És nem menti őt (titeket), hogy más vétkezőre mutogattok, ő is, ő is, Istennél a hamisat sohasem mentette, hogy más is hamis, más is vétkezik.

 

CSerfa

Előzmény: kamo777 (663)
kamo777 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 663
Ne keverd össze az Isteni igazságot, az általad vélt igazsággal!
Sohasem kevertem tudtommal, kamo777! Soha, még magamnak sem hiszek Istennel szemben, és nem szoktam érdekeim, nekem, vagy ismerőseimnek, csapatomnak, stb. fontos dolgok miatt elforgatni, mint ti hgysek teszitek.

Ez mindent megmagyarás, nem kell terelni.

Hol a példád?
Hol a Példád?
Előzmény: CSerfa (661)
CSerfa Creative Commons License 2005.01.03 0 0 662

Kamo777!

 

Tedd idézőjelbe, amit idézel, faragatlanság összekeverni az idézetet saját szövegeddel!

 

Én meg a sorról sorra vitázókkal, meg a gúnyolódókkal nem szoktam vitázni.

 

Ha meg csodálod, hogy mit írok, tedd, ha cáfolni tudod, cáfold. Ha gúnyolsz, nincs veled több dolgom, ítéljen meg Isten, aszerint, azzal a jóindulattal és  mértékkel, ahogy te ítélgeted a Hgy "ellenségeit", minket.

 

CSerfa

Előzmény: kamo777 (659)
CSerfa Creative Commons License 2005.01.03 0 0 661

Nem, kamo777, aki inkább Istennek hisz, semmint embernek, az nem kevély.

Ha meg tényeket mondok (hogy mindig is szabad volam emberek tanítgásától, elvárásaitól), az nem kevélység. Így hívattam el, ilyen szabadon, ezért is nem lettem adventista, mikor elvárták, hogy tartsam a törvény bizonyos előírásait, stb. Soha nem bántam meg ebbéli szabadságomat, sem azt, hogy mindig inkáébb Istennek adtam igazat emberrel szemben. Gondolom, viszonylag sokra is vezetett, és vezet is engem.

 

Kedves kamo777, rólad viszont azt vélem, alig van normális gondolatod, lépten-nyomon tévedsz, teljesen félreértesz bibliai fogalmakat (pl. kevélység, lázadás, ítélés, igazság, vádolás, intés, egyebek). Szerintem egy időre (pár évre) el kéne hagynod, hogy emberekkel szemben lépj fel elvárásokkal, mert ilyen téves nézetrendszer mellett ez igazságtalan, gondolom, te csapatodért jöttél emberekkel harcolni, és bizony az igazság ellen. Komolyan mondom, én jobban szeretem a Hit gyülekezetét (ne feledd, a cselekedet nem érzés, inkább cselekedet), jobban is sajnálom, hálásabb is vagyok neki (ahogy látom, mert nekem pl. roppant kellemetlen lenne, ha rólam szólnának olyasmit, amit te a Hgyről), és többet is használok neki, mint te.

Semmi apostoli tanítás a te igyekezetedet nem igazolja, míg engem meglehetősen. El kéne ezeken gondolkodnod, mert én biztos vagyok benne, hogy igazam van.

Persze te megteheted, hát meg is teszed, hogy engem is lázadónak,meg hűtlennek, meg mittoménminek (lám, most éppen kevélynek) minősíthetsz, csak, hogy beszédemtől, annak súlyától szabadulj. De tán igazam van, és akkor inkább te vagy csapdában, amiben másokat ítéltél, magad gyakorlod azokat, nem gondolod? Emellé sem válik hasznodra, ha netán igaz embert hamisan, gonoszul, igazságtalanul minősítgetsz, inkább megelehetős károdra. Míg, ha igaz vagyok, csak Jézus öregbül a te gonoszságod által, hisz amiket te Érte velünk teszel, ígéret. Így nekünk nem ártasz, de magad emiatt kárhozol (kárt hozol magadra ezekért), ha nem is elkárhozol (remélem, érted).

 

CSerfa

Előzmény: kamo777 (657)
Domestos Creative Commons License 2005.01.03 0 0 660
Bocsesz, az utóratot nem ide szántam.
Előzmény: Domestos (644)
kamo777 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 659
Sohasem kevertem tudtommal, kamo777!
Végre egy tökéletes ember, igy születtél?

Soha, még magamnak sem hiszek Istennel szemben, és nem szoktam érdekeim, nekem, vagy ismerőseimnek, csapatomnak, stb. fontos dolgok miatt elforgatni, mint ti hgysek teszitek.
Ebben ugye benne vagyok én is mondanál egy példát?

Tán ezért tudtam olykor szólni olyasmit is, miért NS egy kérésemre megadta a Hgy Hitoktatói Oklevelét 1992 elején.
Sándor is már tévedett.

Azonban téged, nem tagadom, kevésnek tartalak az emberi és az isteni igazság megkülönböztetésére, márcsak azért is, ahogy magad írtál a Hgy feléd való szolgálatáról.
Meg kéne tanulnod érteni is amit olvasol.

Lásd, én kezdettől fogva ilyesmiben önálló voltam, azaz inkább forrás,
Ebből a forrásból már nem az élet vize jön, ha valaha az is jött volna.

mint emberek tanítványa, és komolyan mondom,
A komolyság nálad mit jelent? Engem csak a gyümölcsök érdekelnek.

ezt a Hgy is elismerte (NS is), ha időnként hcsopvezetőm terhére is voltam (ezzel is).
A végeredményt látva nem is tévedett nagyot.
Előzmény: CSerfa (655)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.01.03 0 0 658

Lelki fegyvereket nem tudom kik szoktak alkalmazni. Talán a pszichiáterek?

 

Isten fegyverzete, ha jobban tetszik, Ef 6.

De nem válaszoltál a kérdésemre, leírom másképp, hátha megérted:

 

Hol találsz Jézusnál és az apostoloknál gúnyt, cinizmust, mint eszközt?

Előzmény: topik-maci (656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!