Keresés

Részletes keresés

Petya79 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3619

Nem kell nagy dolgot elképzelni. Nálam például padlófűtés van, és a napokban azt vizsgáltam, hogy milyen lassan adja le az eltárolt hőmennyiséget a beton kikapcsolt fűtés esetén, x °C külső hőmérséklet mellett. Sajnos volt olyan, hogy az infra hőmérő a nappaliban történő két mérés között 1,5 °C-al többet mutatott (pedig a fűtés már órákkal előtte kikapcsolt, és a szobahőmérséklet is csökkent egy-két tizeddel). Így aztán kénytelen voltam a fűtetlen kamra padlóját használni referenciának: ha a padló ott legtöbbször 19,8-20,0 °C-os volt, de mondjuk 16 órakor 21 °C-ot mértem, akkor a nappaliban 16 órakor mért hőmérsékletből kb. -1°C-ot levontam. Tudom, hogy ez így nem egy pontos mérés, de ez van. Az ilyen olcsó infrák inkább a magasabb hőmérsékleti tartománynál lehetnek hasznosak, ahol 1-2 °C nem oszt-nem szoroz. A szobahőmérséklet körüli méréseknél sajnos kompromisszumot kell kötni...

Előzmény: blackbile (3616)
Petya79 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3618

A probléma ott kezdődik, hogy a készülék már a kéz melegétől is (ahogy tartod) idővel eltérően mér.

 

Fix emissziós érték: a legolcsóbb készülékekben nincs rá lehetőség módosítani. Pedig a mérést nagyban befojásolja az anyagösszetétel, például az átengedett és visszavert sugárzással. Nem mindegy, hogy például fáról van szó, vagy fémről, és azon belül is mondjuk egy fényes -, vagy egy matt, teflon bevonatos lábosról.

Előzmény: Törölt nick (3614)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3617

Minek az neked? Ott a kunyikamerád :)

 

Hogy kell vásárolni amonnan? se a paypalt, se a többit nem ismerem :( otp-nek van valami virtuáis kártyája, de hogy annak mennyi a költsége. Most lett új kártyám, azért is kopasztanak.

Előzmény: blackbile (3615)
blackbile Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3616

Hogy is csinálod pontosan ezt a ref. méréses dolgot?

Előzmény: Petya79 (3612)
blackbile Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3615

;-) pont a héten vettem egyet 2614,- Ft-ért... ;-))) kínából...

Előzmény: Törölt nick (3611)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3614

Igen, ezt így kell használni. Vigyél magaddal egy olyan tárgyat ami nagyon gyorsan felveszi a környezeti hőmérsékletet, pl egy vékony, 5x5 cm-es alulapot. Ezt kilógatod a méretlen helyiségben pár percre, majd rámérsz időnként. Ez lesz a referenciapontod. De használhatod még a kezedet is egy lázmérővel hitelesítve :) A készüléknek ugye fel kell vennie a környezeti hőmérsékletet, tehát meg kell várni míg felmelegszik-lehűl.

 

A fix emissziós értéket kifejtenéd bővebben?

Előzmény: Petya79 (3612)
blackbile Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3613

"Ha hőmérséklet különbség van a 2 hely között (ez esetben a kinti és a benti tér között) akkor bizony ott ki fog csapódni a pára, akár mennyire alacsony is az a páratartalom!"

 

na ez nem igaz...

Előzmény: lipido3 (3610)
Petya79 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3612

Na persze, így könnyű! :-) De való igaz, hogy azzal végezhető tökéletes felmérés. Ezek a pár dolláros infra hőmérők sajnos nem a legpontosabbak: az enyém például fix emissziós értékű, a mérés pedig az alsó tartományban (+50°C-ig) +/- 2,5 °C pontosságú. Így aztán az aznapi mérésekhez mindig keresnem kell előbb egy referencia pontot (például a kamra fűtetlen padlóját), amihez viszonytani tudok. 

Előzmény: blackbile (3609)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3611

Igen, nagy a szád. Az infrás csak 7eFt volt nemrég az aldiban, és bármikor előveszem amikor valamit le akarok csekkolni.

Előzmény: blackbile (3609)
lipido3 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3610

Szia! Ha hőmérséklet különbség van a 2 hely között (ez esetben a kinti és a benti tér között) akkor bizony ott ki fog csapódni a pára, akár mennyire alacsony is az a páratartalom! Természetesen lehet itt labor körülményeket vizsgálni. Ha kint minusz  van, akkor nem tudsz olyan hőmérsékletet/és páratartalmat csinálni bent, h ne csapódjon ki a pára hőhíd esetén (természetesen valós élethelyzetekre gondolok, és tapasztalatból írom)

Előzmény: blackbile (3606)
blackbile Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3609

Infrás hőmérő... ugyan már, hőkamera! ;-) (Persze nagy a szám, mert a cégnél van egy, és bármikor elhozhatom...)

Előzmény: Törölt nick (3607)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3608

Vályog-tégla??? Nem a falad vizesedik neked alulról-oldalról? Olyan helyen van kiirthatatlan dohszag, ami utána mindenhová beeszi magát.

Előzmény: xsipi78 (3596)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3607

Meg egy infrás hőmérő is dukál, ami megmutatja hányadán is áll az a hőhidas rész. Ha nem tudja megmérni a kérdéses hely hőmérsékletét, nem sokra megy a táblázattal.

Előzmény: blackbile (3606)
blackbile Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3606

mármint Lipido írása lesz árnyaltabb... ha alacsonyabb páratartalmat tudsz "létrehozni", akkor egy hőhíd esetén sem feltétlenül lesz penész -> ehhez kell a harmatpontgörbe.

blackbile Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3605

Igen, az már radiális... nincs időm összehasonlítani a Limodorral ne haragudj.

 

Lipidonak is igaza van... persze ehhez a harmatpontgörbét elő kellene venni, és árnyaltabb lesz az írásod.

Előzmény: xsipi78 (3601)
blackbile Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3604

Nekem Limodor van... pont az.

Előzmény: xsipi78 (3600)
lipido3 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3603

Sziasztok! Az a véleményem, hogy mielőtt jelentős költségekbe veritek magatokat (szellőzőrendszerek építése/építtetése, drága párátlanító berendezések vásárlása) mérjétek fel, hogy nem-e hőhíd miatt penészedtek!Egy hőkamerás vizsgálat  kiderítheti.A hőhidat nem lehet normálisan kezelni semmilyen rendszerrel (maximum ha megszüntetitek a hőhidat) ott mindig is penészedni fog. Ha nincs hőhíd, akkor elég kell lenni a gyakori szellőztetésnek, és/vagy a párátlanító berendezésnek, de akkor érdemes csak ezekről gondolkodni, ha nincs hőhíd! Szerintem!

egon1111 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3602

Szia!

Érdekelne, hogy Te csináltad a rendszered vagy cég? A fűtésben, áram fogyasztásban "érzik" a szellőzés (több lett vagy változatlan?) Mennyi  idő múlva jelentkezett az eredmény? Köszi.

Előzmény: atti73 (3574)
xsipi78 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3601
Előzmény: blackbile (3599)
xsipi78 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3600

Remélem nem túl nagy hülyeséget kérdezek de nem az számít, hogy óránként hány m3 levegőt szív ki? Mert néztem a LIMODOR LF/M ventilátort is ami ilyen tekintetben szinte ugyan az de több mint 2x annyiba kerül. 

Előzmény: blackbile (3599)
blackbile Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3599

Ha jól látom ez axiális ventilátor - nem lesz jó Neked! Radiális kell... ami nagyobb nyomást (szívást) tud létrehozni. Szerintem.

Előzmény: xsipi78 (3596)
xsipi78 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3598

Előzmény: xsipi78 (3597)
xsipi78 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3597

Bocs, ez lemaradt. 

Előzmény: xsipi78 (3596)
xsipi78 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3596

 

Sziasztok. Véleményeteket szeretném kikérni. Van egy 75m2-es ház, nagyon párás bent a levegő és kezd dohos szag lenni, minden penészes és gombás és nem csak a sarkokban. Az egymás melletti hálós rész szigetelve van az épület többi része 60cm-es vegyes falazatú (vályog, tégla). Minden nyílászáró műanyag. A lakásba általában 3-4 fő tartozkodik meló és suli után (ha ez fontos). úgy gondoltam oly sok utána olvasás után, hogy valahogy így oldaná meg a dolgot egy páramentesítő csapat is Csak kicsit több pénzért, mivel nem beszéltem meg senkivel még ezért szeretném ha véleményeznétek a dolgokat. Ahova az 1-es és 2-es számokat jelöltem oda berakatnék az ablakba 1-1 aereco EMM-715 szellőztetőt, minden ajtóra vágok szellőző rést illetve a 3-as számmal jelölt fürdőszobai falra, faláttöréssel szerelnék egy 2állású elszívó ventillátort (Cata E100 GTH-ra gondoltam mert kis fogyasztású, állandó működést is bírja és olcsóbb). Az egész megvan 60-70 ezer forintból. Vélemények? Szerintetek jól gondoltam? Javaslatok? Köszönöm előre mindenki segítségét. 

blackbile Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3595

Ezt szépen összefoglaltad!

 

Egyet is értek a leírtakkal. És igen, a penészmentességre adnak garanciát... irományom úgy akart szólni, hogy "ha a rendszer kiépül, akkor vállalnak garanciát a penészmentességre".

Előzmény: Petya79 (3594)
Petya79 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3594

Azért, mert ilyen csak a mesében létezik. Amúgy nagyon jól kiemelted a lényeget: "...garanciát vállalnak a rendszerre".
De egon1111 szerintem a penészmentesség garanciájára gondolt, ami lehetetlenség, ilyen a világon nincs. Ha így is hirdeti magát bárki, ott mindig szerepelnek bizonyos kikötések.

Egy példa erre egy cégtől (idézem):

 

 


"Cégünk vállalja, hogy megszünteti a penészt lakásában, házában, irodájában 100%-os pénzvisszafizetési garanciával!

A pénzvisszafizetési garancia feltételei:

Az általunk a penész megszüntetésére vállalt garancia minden olyan rendeltetésszerűen használt házra, lakásra és irodára érvényes, melybe az általunk javasolt és tőlünk megvásárolt rendszert szakszerűen - szakkivitelező által - beépítik és azt folyamatosan használják. Az így vállalt garancia összege a tőlünk vásárolt rendszer teljes - Ön által fizetett - anyag + munkadíjára vonatkozik.
A garancia alapja a vásárláskor átadott számla megléte és bemutatása.

Nem érvényes a pézvisszafizetési garancia, ha:

    ha a rendszer csak részben épül ki
    ha a rendszert átalakítják
    ha a rendszert nem, vagy nem folyamatosan használják
    ha a lakóépület falazata 30 cm alatti és homlokzati hőszigetelés nélküli
    ha az épület a szakszerűtlen kivitelezés miatt hőhidas, azaz az áthidalók, a betonkoszorúk, a beton lábazat, stb. nincsenek kívülről leszigetelve
    ha a tetőszerkezet beázása miatt lép fel penészesedés
    ha a falakban felszálló talajnedvesség vagy az aljzat vízszigetelésének hiánya miatt jelentkezik a penészesedés"

 

 


Na most ez olyan, mint az élettartam garanciás csaptelep, amit korábban árultam: a garancia a gyártási hibából adódó krómozásra szólt. ;-)

Az magától értetődő, hogy ha egy ház tisztességesen lett felépítve (beleértve a megfelelő hőszigetelést is), onnantól kezdve már csak a rendszeres szellőztetésre kell odafigyelni, amit egy ilyen rendszer természetesen képes is ellátni. Viszont - ha visszaolvasol, akár itt is szembesülhetsz vele, hogy - az esetek többségében a penész kialakulása pont azon okok miatt következik be, ami a kitételek közt szerepel (hőhíd, vizesedés stb.). Erre az égvilágon senki nem fog garanciát adni. A tisztességes cégek eleve nem árulnak zsákbamacskát (lásd: akitől például idéztem), a komolytalanoknál meg oda kell figyelni szerződéskötéskor, hogy mit írunk alá.

Előzmény: blackbile (3592)
blackbile Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3593

Az előző egonnak is szól. De járj utána, mire ad garanciát és mire nem stb.

Előzmény: blackbile (3592)
blackbile Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3592

Ha egy folyamatosan üzemelő elszívóventilátor + Aereco légbevezetős rendszerről van szó az ajánlatban, akkor miért ne? Nekünk is gyakorlatilag ilyen van - csak éppen én csináltam meg -, de hívd fel a bp-i Aereco központot, ott is garanciát vállalnak a rendszerre - szerintem.

 

Persze ismerni kell a körülményeket, de felmérés után egyértelműen kiderül az igazság.

Előzmény: Petya79 (3591)
Petya79 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3591

Nehezen tudom elhinni, hogy állapotfelméréstől függetlenül, de akár állapotfelméréssel együtt is bárki garanciát vállalna egy lakás penészmentességére. Érdekes lenne átböngészni azt a szerződést.

Előzmény: egon1111 (3590)
egon1111 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3590

Sziasztok!

Mint mindenki itt  mi is kezdünk küzdeni a penésszel. Friss festés és a burkolások a nyáron rendesen kiszáradtak(nem új építés) és minden jónak volt mondható,de jött a rossz idő ablakok becsukva és kezdődött a levegő minőségének romlása és az első kis penészek megjelenése. Szellőztetünk rendesen meg ment a páragyűjtő gép is még is terjed szép lassan. Itt a neten hirdeti magát egy cég(Úr, nevet nem merek írni a reklám miatt), hogy Ő a penészmentesítés mestere és papíros garanciával kínálja a szolgáltatását szellőzőrendszer beépítéssel. Kérdésem ,hogy mennyire megbízható és a gyakorlatban mit ér egy ilyen rendszer? valóban eltűnik a penész vagy csak a pénzem. Szerencsére még csak 1-2 ponton van csak és szeretnénk az elején megfogni a terjedést.

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!