Keresés

Részletes keresés

dredly Creative Commons License 2007.12.06 0 0 636
Némi angol-tudás hasznos lehet: csoportosítani (=group) a 'G' betűvel, csoportból kivenni pedig (=ungroup) az 'U' betűvel... (Ez egyébként a HELP-ben is benne van...)

Üdv

Dredly
Előzmény: Perillustris (635)
Perillustris Creative Commons License 2007.12.05 0 0 635
Hogyan lehet csoportba fogni a klipeket?

Köszi előre is.
Előzmény: dredly (634)
dredly Creative Commons License 2007.12.04 0 0 634
A kívánt tartományban kijelölöd az elsőt, majd SHIFT-et nyomva kijelölöd az utolsót: kettő között az összes ki lesz jelölve, beleértve a két szélsőt is. Ha több video-sávod van, akkor a művelet előtt célszerű csoportba fogni a klippeket, mert úgy egyszerűbb...

Üdv

Dredly
Előzmény: Perillustris (633)
Perillustris Creative Commons License 2007.12.04 0 0 633
Értem, köszi, holnap kipróbálom.

Ha már szinte készen van a film, s pl. középre be akarok szúrni még egy jelenetet, vagy esetleg kivágtam belőle, akkor hogyan lehet kijelölni többet (az összeset persze ki tudom), ami az adott pont előtt vagy mögött van? A súgóból nem jöttem rá, pedig próbálkoztam.
Előzmény: dredly (632)
dredly Creative Commons License 2007.12.03 0 0 632
Hali,

Az ilyen oldalról bemászó feliratot nem pan/crop-pal kell bemozgatni. Csinálj egy 'fade-in'-t (a text event elejére) és egy 'fade-out'-ot (végére), csak a 'fade-in' helyett válassz egy másik 'transition FX'-et. Aztán ezt az effektet már paraméterezheted kedvedre (sebesség, irány, stb.)

Üdv

Dredly
Előzmény: Perillustris (630)
Perillustris Creative Commons License 2007.12.02 0 0 631
Előzmény: Perillustris (630)
Perillustris Creative Commons License 2007.12.02 0 0 630
A most elkészült videómba hátteres feliratot szerettem volna beilleszteni, hasonlót, mint amilyet a híreknél használnak (beúszó hatással, a riporter, operatőr, stb. feltüntetésével), de nem sikerült sehogysem.

A Pan/Crop-pal a kezdőpontig sikerült eljutnom, de aztán a beúsztatást külön kellett volna megcsinálnom a háttérrel és a felirattal is, ám ettől elment a kedvem. Ez az út, csak több kitartás kell vagy van egyszerűbb megoldás is?

Íme a videó, hogy ne csak a száraz szövegelés menjen. :)

CM TV 2.
MZ/Y Creative Commons License 2007.11.27 0 0 629
Igen. És ne is bántsd, a szabványos dv-avi mindig lower/bottom félképpel kezdődik.

Nem tudom. Ha szerkesztett .avi, akkor előbb .avi-ba rendereld és nézd meg, az jó-e. Ha igen, utána azt rendereld mpeg-be. Ha jól emlékszem, nekem akkor volt ilyen bajom, mikor valami gubanc volt a fájl-lal, látszólag jó volt, de mégsem. Illetve rémlik, hogy a renderelés ablakban az alsó pipás beállításokban lévő valamelyik pipa szivatott.

Én amúgy ProCoder-rel kódolok mostanában, az akkor szivatott, ha túlhúztam a procit. Elég nehéz volt rájönni, mert évekig ment úgy rendesen, aztán mikor 1 év után megint kódoltam volna, össze-vissza kilépett. Végül levettem a procit a gyári beállításra és azóta megy. Úgy látszik, megfáradt a procim. :o) Amúgy smmi más program nem prüszköl miatta - de hát semmi másnál nincs is értelme a gyorsításnak.
Előzmény: La Veganda (628)
La Veganda Creative Commons License 2007.11.27 0 0 628
MZperYpsz!


Arra gondollsz, hogy a kepcsörnél lévő beállítás egyezzen meg a rendernél lévő field beállítással?

Sajnos mpeg2-ben nem tudok renderelni, mert a render 80%nál megáll a folyamat és kész .... mi lehet a hiba? " rossz" vegas 5-öm van ? ;)

köszönöm az előző választ!


Szép napot Mindenkinek: La Veganda
Perillustris Creative Commons License 2007.11.27 0 0 627
Mennyit kell még tanulnom... Köszi!
Előzmény: dredly (625)
MZ/Y Creative Commons License 2007.11.26 0 0 626
Field order mindegy, a lényeg, hogy az mpeg kódolásakor ugyanaz legyen megadva.

Ha még aktuális a kérdés...
Előzmény: La Veganda (623)
dredly Creative Commons License 2007.11.26 0 0 625
Jobb egérrel beleklikkelsz a féloldalas felvételbe -> 'Channels' -> kiválasztod, amelyik szól -> középre panorámázod -> élvezed az eredményt.

Üdv

Dredly
Előzmény: Perillustris (624)
Perillustris Creative Commons License 2007.11.25 0 0 624
Sziasztok,

Külső mikrofonnal készítettem felvételt, ami mono hangsávot produkált, s ezért csak az egyik oldalon szól. Hogyan tudom kikeverni Vegas-ban mindkét oldalra?

Úgy persze OK, ha a mono-ba renderelem, de akkor a zene sávja is az lesz, ami nem feltétlenül szerencsés.

Az egész sávot egyszerűbb lenne a Vegas-ban, mint egy audioszerkesztőben módosítani, s aztán azt illeszteni vissza (a hang pontos illeszkedése miatt).

Előre is köszi!

Perillustris
La Veganda Creative Commons License 2007.11.06 0 0 623
Sziasztok!

Véletlenül kerültem a fórumba...., egy MPEG-4 es kérdésre kerestem a választ, s a kereső ide " hozott" Belelolvastam a fórumban és érdekes dolgokat tapasztaltam.
Ha már itt vagyok , lenne nekem is egy kérdésem:

Vegas beállítás:

Project video propertiesnél a FIELD order beállításnál, mely opciót kell beállítani, ha-TVre készülő dvd - avi formátumú filmet szeretnék készíteni. A "nagyoktól" két variációt hallottam:

TV-hez csak is Lower field first

Projektorhoz, pchez: None progressive scan...


Egyáltalán...mi ez?

Köszönöm előre is ...

La Veganda


MZperYpsz - olvastam egy beállításodat itt a fórumban...most kipróbálom...bár a field ordert nem említetted ...marad Lower ? ;) ....
dredly Creative Commons License 2007.10.18 0 0 622
PL a vízparton vagyok a következő jelenet otthon de még mindig a víz csobogását hallom pár másodpercig
A két jelenetet Te vágtad egymás után, vagy eleve így volt a kamerán?

Két lehetőséget látok:
1. Amikor a Vegasban a timeline-on nézed, akkor a preview ablakban kicsit késve látod a képet (talán a procid nem bírja, vagy kevés a RAM?), és Te ehhez a késéshez igazítottad a hangot. Aztán renderelésnél - amikor nincs szükség realtime preview-ra - helyére kerül minden, és ezért a mentett anyagban már késik a hang.
2. Már a bejátszásnál elcsúszik, és aztán úgy marad.
MiniDV-kazettás a kamerád? Ha igen, akkor javaslom, hogy Firewire-on a Vegas-Capture-rel játszd be a gépbe DV-AVI-ba, és ne rögtön MPEG2-be. Igaz, több hely kell neki a winyón, de tapasztalatom szerint a Vegas az AVI-t könnyebben kezeli a timeline-on, mint az MPEG2-t, és - nem utolsó sorban - a végeredmény is jobb minőségű lesz (az MPEG2 veszteséges tömörítés, míg a DV-AVI veszteségmentes, és így csak egyszer vesztesz adatot, amikor a legvégén a kész filmet letömöríted MPEG2-be).

Ezek csak tippek, de talán előrébb jutsz vele.

Üdv

Dredly
Előzmény: Zotyi34 (621)
Zotyi34 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 621

A hang késik  ( PL a vizparton vagyok a következő jelenet othon de még mindig a viz csobogást hallom pár másodpercig)

A kamerárol MPEG2-ben teszem a gépre

az össze állitot végleges verziót ( PAL DV)

dredly Creative Commons License 2007.10.15 0 0 620
Hali,

Merre csúszik (a kép "siet", vagy a hang)? Milyen formátumba mentesz?

Dredly
Előzmény: Zotyi34 (617)
dredly Creative Commons License 2007.10.12 0 0 619
A filmklip/kép jobb szélén PAN/CROP-ra klikk, és abban tudod mozgatni.

Dredly
Előzmény: zsozso17 (618)
zsozso17 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 618

Hi mindenki!

 

Új vagyok itt és a segítségeteket kérném. Kép a képbent csinálok a vegas 7-el a háttérkép ok.De ami elől van azt levágom akkorára amekkorára kell (mert nem kell az egész kép) de nem tudom arrébb helyezni.Segítségeteket elöre is kösz.

Zotyi34 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 617

Sziasztok

 

Azt szeretném megtudni hogy vegas 7-el mentésnél miért csuszik a hang?

paler Creative Commons License 2007.10.05 0 0 616
Halli All
Csak egy egyszerü kérdésem lenne.
Érdemes a Vegassal tömörítni készre az anyagot, vagy inkább a ProCodert használjam erre a célra ???

És még egy kérdésem volna :)
Egy nagy felbontású 1024x768-as játékból készített videot álatlában mennyi idejig rendeler a progi wmv formátumba. Természetesen a video tartalamz Transitions-at is.
A video hossza kb:10-12perc.
Gépem adatai:C2D 1,8@2,8, 2 GB Ram, 2 HDD-re dolgozva.
És bár nem ide tartozik, de egy kb.250-300Mb fájlt mennyi idő feltölteni a netre ??
Net speed:128/1280Mbit

Válszaitokat elöre is megköszöném :)
ködkürt Creative Commons License 2007.10.05 0 0 615

Köszi, ez is segítség. Az átmenet megoldva:)

Csakhát itt elég korlátozottak a lehetőségek. Nem tudom pl forgatni a négyzetetm, előre definiált formák vannak, csak a helyet, meg a méretet tudom változtatni.

Azért köszi

 

köd

Előzmény: dredly (614)
dredly Creative Commons License 2007.10.05 0 0 614
Hali,

Az átmenetet a Cookie cutter-rel (video FX-ek között találod) meg tudod csinálni, de ezzel csak ellipszist (kört) és négyszöget tudsz.

Üdv

Dredly
Előzmény: ködkürt (613)
ködkürt Creative Commons License 2007.10.05 0 0 613

Sziasztok!

Segítség kéne nekem. Két videosáv van egymáson . Az lenne a cél, hogy a felsőt (jelen esetben a lovas videót) az Evant Pan/Crop-pal úgy megvágni, hogy az alatta lévő is látszódjon ugye (a képen most pont nincs alatta semmi, de ha lenne...). Ez eddig tiszta sor, műxik is.

Amire nem sikerült rájönnöm:

1. Hogyan tudom a szélét elmosni( ha lehet egyáltalán) a felső rétegnek, hogy ne legyen olyan éles a határ? Csak néhány pixelnyi átmenet kellene...

2. Az itt látható négyzetes formán kívűl létre tudok hozni én is valamilyen maszk félét, aminek a formáját én határozom meg? Pl. szabálytalan sokszög, tetszőlegesen változtatható, akár frame-enként, esetleg szintén elmosva a széleit. stb.

 

 

 

Köszi, remélem érthető a kérdésem.

 

köd

Andreas Creative Commons License 2007.09.14 0 0 612
Én csak a Track Automation-ról tudok, de ott neked kell manuálisan halkítani a zene track-jét lejátszás közben. Ha valami automatizálható módszer van, az engem is érdekelne.
Előzmény: Törölt nick (611)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 611

Üdv.

Azt szeretném megoldani a Vegas 7-essel, hogy a film mellé utólag betett zene, a filmmel felvett hang hatására a megfelelő helyeken elhalkuljon.

Erre, ha jól emlékszem van automatikus opció valahol de hirtelen nem jöttem rá, hogy mi a menete.

Vagy rosszul emlékszem, ilyet nem is tud és csak manuálisan oldhatom meg a dolgot.

Segítséget előre is köszi.

 

GÁBOR Creative Commons License 2007.09.02 0 0 610
snagit-tel felvettem egy video-t és az a problémám, hogy ha betöltöm vegas-ba, nem tudom kimenteni csak nagyságrendekkel nagyobb méretben (byte). a felbontás ua. vagy még kisebb, codec, frame rate szerintem ua. tapasztaltatok hasonlót? hogyan lehetne a végére járni, hogy mi a probléma?
Andreas Creative Commons License 2007.09.02 0 0 609
..vagy az event jobb szélét megragadva nyújtsd meg a jelenetet a kívánt x másodperccel, majd jobb gomb az event-en, Switches, Loop opciót kikapcsolni.
Előzmény: Ember Tervez (606)
dredly Creative Commons License 2007.09.01 0 0 608
A 'Velocity'-t (lejátszási sebesség) húzd le 0-ra, és akkor megáll.

Dredly
Előzmény: Ember Tervez (606)
MZ/Y Creative Commons License 2007.09.01 0 0 607
Mindkettő szoftveres tömörítés, a ProCoder-t tartják a legjobbnak - ebből következően igaz a hír. :o)
Hogy igaz-e a ProCoder elsősége, nem tudom, de a MainConcept-nél val'szeg tényleg jobb.
Előzmény: totom001 (605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!