Keresés

Részletes keresés

Zitka Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1780

A "Kelenföld városközpont" nevű megálló (piros 7-es, 173-as busz) mögött, ahol épül a metró. Vahot u-i hosszú parkoló. Igen, hasonló a Komjádinál lévő piachoz. Reggel asszem 6-tól van kb. délig. Minden szombaton.

Az én nógrádi gazdám a túlsó végénél árul, a Bártfai u-i bejáratnál.

Előzmény: qdz (1779)
qdz Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1779

Hol van a kelenföldi MDF-piac? És ugyanúgy szombaton mint az óbudai?

Kösz a választ!

Előzmény: Zitka (1778)
Zitka Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1778

:-)

 

Hétvégén 1300 ft-ért vettem 1 kiló extra minőségű dióbelet. A bejáratott :-) nógrádi gazdától, akinél egy csomó minden egyebet is szoktam vásárolni (kelenföldi MDF piac). Én otthon darálom, de persze nem lehet mindenkinek tucatnyi háztartási gépe, ezt belátom. Ilyenkor, Karácsony közeledtével, elég sok helyen árulnak egyébként darálva is diót-mákot. Sokszor ott darálják meg, mikor kéred. (pl. Skála piac)

 

A lefagyasztás tényleg jó módszer avasodás ellen. Nálunk sajnos ez az egy kiló kb. másfél hét alatt elfogy. :-D

Előzmény: Alejandro DeSilva (1777)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1777

"A diót ne sirasd, a piacon különbet kapsz kb. féláron..."

 

Latnok vagy, piacon pont kaptam daralt diot (elotte nem lattam soha)

320 ft/20 dkg, elozo nap daralva, arus mondta, hogy ha lefagyasztom, sokkal tovabb friss marad, szoval a 'user support' is jobb :)

Előzmény: Zitka (1756)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1776
Nincs mit! :-) A Floriolt én sajnos nem bírom. Kiborul tőle a bélzetem. Mi is olívaolajat használunk szinte mindenhez, a napraforgóolajat kizárólag bő olajban sütéshez (rántott dolgok, lángos stb.) szoktam venni. 
Előzmény: Zitka (1775)
Zitka Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1775

Köszi. :-)

Nagyon régóta Floriolt veszek, bár nálunk kb. fél évig elég egy palack. :-) Olívából bezzeg több fogy! :-D

 

Most, hogy ilyen veszekedett drága lett a F., gondoltam, szétnézek, mi van még...

No akkor az aldit egyszer kipróbálom.

Előzmény: caterina3 (1774)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1774
Elfogadható, de szerintem az aldis jobb (Osana a neve, ha jól emlékszem, és 300 forint körül van literje). Sajnos elég érzékeny az emésztőrendszerem, így elég jó jelző. :-)) Az aldissal nekem nincs semmi gondom, egy időben a lidlis vacak volt. Mostanában jobbnak tűnik.
Előzmény: Zitka (1773)
Zitka Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1773

Próbálta már valaki a Lidl napraforgóolaját?

http://www.lidl.hu/cps/rde/xchg/SID-CA319B0A-E3C724E1/lidl_hu/hs.xsl/4182_6723.htm

 

Minősége milyen?

H_G Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1772
Na, az lehet, ilyen vacakokat sehol sem veszek. De a jó közepes minőségű edámi, tilsiter, gouda jóval olcsóbb a Lidlben. Brie-ből az I.-sparban van olcsóbb, de annál a lidles finomabb. (Camembert-ben, igaz, fordított a helyzet, érdemes a Sparban kicsit többet fizetni a sokkal jobbért.)



Előzmény: jobbhorog (1770)
Degeczi Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1771
gondolom ez a viszonylag ritka "Interspar" lehet, mert erre csak "Spar" van, ami mindenben drága
Előzmény: jobbhorog (1770)
jobbhorog Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1770

A hasonló minőségű sajtok (pl. magyar trapista) a Sparban jóval olcsóbbak. Spar 1000 Ft körül, Lidl min. 1250.

 

A húsok a Spar húspultjában 10-25%-kal olcsóbbak.

Előzmény: H_G (1769)
H_G Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1769
A sajtok *nagyon* nem olcsóbbak az I.-sparban, mint a Lidlben, és húsból is elég ritka ez.

Előzmény: jobbhorog (1767)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1768

Pedig a vevokon nem mulik, sokan kilometereket utaznak busszal, ha ott tiz forinttal olcsobb a tejfol, csak az marad, hogy arkartell van.

Ilyenkor mondjuk belephetne az allam, csinalhatnanak valami hasonlot a regi Hangya Szovetkezethez: biztositanak a helyet, aki elvallalja ott az arusitast a megadott feltetelekkel (csak ostermelotol vasarolhat, es csak fix szazalekot tehet az altaluk megadott arra)

Az allamnak megerne, mert joval tobb penz maradna itthon, azaz tobb folyna vissza ado formajaban, es kevesebbet kellene a termelok megsegitesere kolteni.

Raadasul a kozel onkoltsegi aron torteno ertekesites lenyomna a tobbi kereskedo arait is.

Előzmény: jobbhorog (1767)
jobbhorog Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1767

Így van. Gyakorlatilag megszűnt Magyarországon a "diszkont" fogalma.

 

Sőt, már úgy látom, hogy egy Tescoban, de még egy Intersparban is Lidlhez hasonló árszinten be lehet szerezni a dolgok 80-90%-át. A Lidlbe már csak fűszerért és lisztért érdemes menni, esetleg még akkor, ha valami német minőségű árura van szükségünk (pl. felvágott), vagy akkor, ha egy bizonyos jó minőségű áruból nagyon jó akció van.

A húsok és sajtok a hiperekben jóval olcsóbbak például és a nagy választék miatt ott mindig talál az ember jobb áron valamit, míg a Lidlben nem. Ráadásul a Lidlben nincs minden (pl. sütőzacskó, sóska), tehát mindenképpen el kell menni nagyobb boltba is, akkor meg inkább mindent megveszek ott, végül is a benzin is pénzbe kerül, hogy az ember összevissza mászkál az üzletek között.

Előzmény: Zitka (1766)
Zitka Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1766

Igen, pontosan így van.

Ezt is kitárgyaltuk már korábban...

Azt, hogy az aldi és árai egy vicc itt Mo-on. :-( Nem versenytárs. A Plus kimúlt (az talán konkurrencia volt valamennyire), a Penny&Profi kínálatban sehol nincs, a többi meg eleve nem hard-diskont, viszont az árakkal meg felfelé húzzák a Lidlt is.

Előzmény: Alejandro DeSilva (1765)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1765

nem az arfolyam miatt van, mert pl. Milkat arulnak 169-et most is.

Inkabb a hianyzo versenyre tippelek.

Előzmény: Zitka (1762)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1764
Érdemes lehet, vélhetően viszonylag hamar megtérülne a ráfordítás.
Előzmény: v_peti (1763)
v_peti Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1763
Gondolkodom egy robogó beszerzésében*, mert tőlünk 3x km-re vannak olcsóbb üzletek. (igaz, ott már Euróval kell fizetnem, de sokminden olcsóbb bennük)

*kocsim nincs (több okból is)
Előzmény: caterina3 (1761)
Zitka Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1762

Pont a napokban próbáltam visszakeresni, hogy akkor milyen EUR árfolyam lehetett, de aztán közbejött vmi munka, és abbahagytam. De az egészen biztos, hogy az árfolyam nem változott felfelé ilyen drasztikusan.

 

Közben meg Németországban hatalmasat zuhannak az élelmiszerárak.

 

http://www.augsburger-allgemeine.de/Home/Nachrichten/Wirtschaft/Artikel,-Senken-Preise-_arid,1921604_regid,2_puid,2_pageid,4557.html

 

Gute Nachrichten für Verbraucher, schlechte Nachrichten für Erzeuger: Die führenden Lebensmittel-Discounter haben erneut die Preise gesenkt. Vor allem Milchprodukte wie Käse und Joghurt sind ab sofort billiger, aber auch Fleisch, Pommes, Reis und Nudeln. Es ist bereits die zehnte Welle von Preissenkungen in diesem Jahr.

 

Billiganbieter Aldi setzte gestern bei 30 Artikeln den Rotstift an. Der Preis für Käsescheiben fiel bei Aldi um 20 Prozent. Sprühsahne ist jetzt 17 Prozent billiger, Pommes frites gut 10, Schinkenschnitzel 6 Prozent.

 

....

...

Seit Monaten liefern sich die Lebensmittel-Discounter einen Preiskrieg. Ändert Aldi die Preise, ziehen die Konkurrenten nach.

 

 

Nálunk sajnos épp fordítva van. :-(( Az egyik emel pár ft-ot, a többiek azonnal mennek utána, fölfelé. :-(

Előzmény: Alejandro DeSilva (1759)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1761
Az is nagyon bosszantó, hogy eltűnt a Lidlből a multivitamin tabletta (a diabetikus polcon volt), ami kiegyensúlyozott összetételű és olcsó volt, ami cukorbetegként nekem nagyon nem mindegy, hiszen így is egy kisebb vagyont hagyok havonta a patikában. :-( Engem amúgy is mérhetetlenül bosszant, ha megkedvelek egy terméket, hogy secperc kiveszik a kínálatból. Persze gondolom, mást is. Az árakat meg szinte hetente emelgetik. :-((
v_peti Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1760
Bár nem LIDL, de a "kedvenc" áremelős termékem: "Pringles Chips".
Odakint 1,70 egy doboz (bár régen 200g volt, de mos már csak 170 :(, (szóval ott sincs kolbászból a kerítés), az Intersparban meg régen 600x volt, most meg 900x.

Lehet hivatkozni az ÁFA-különbségre (10 vs. 25%), de még akkor is durva különbség marad.
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1759
Na igen, az meg a masik, hogy az arak szepen mennek fel, a nyitaskorihoz kepest is...
Előzmény: Zitka (1756)
Degeczi Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1758
ezek szerint ez a Rama szenzációs engedménye

mindenesetre ezért éri meg bankkártyát használni, azzal ki tudod élvezni az ilyen akciók utolsó cseppjét is! :)
Előzmény: v_peti (1757)
v_peti Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1757
Ha csak azt veszel, akkor a kerekítés miatt 0 Ft-ot spórolsz meg.

Tegnap a teszkóban vettem kocka-Rámát. 2 Ft volt az árengedmény! Így xx8 Ft-ot fizettem, amit felkerekítettek és így ugyanannyit fizettem, mintha nem lett volna akció!
Előzmény: Degeczi (1751)
Zitka Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1756

A diót ne sirasd, a piacon különbet kapsz kb. féláron...

 

A mogyoró-mandulával is ez a bajom, talán írtam is már korábban.

Miért 599 ft a 200 g-os mogyoró, mikor Ausztriában 1,09 EUR? Miért 399 ft a 0,79 EUR-ba kerülő mandula? Puszta lehúzás?

 

a konkurrenciánál is hasonlók az árak. A szeletelt mandula 0,49 EUR, az itteni lidlben meg 490 ft. :-(

 

http://www.hofer.at/at/html/product_range/sortiment_herbst_winter_09.htm?WT.z_src=main

 

A héten Linzben voltam egy konferencián, úgyhogy jól betankoltam ezekből. :-)

Előzmény: Alejandro DeSilva (1755)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1755
Egyetertek. Az egesz es a daralt dio is eltunt, mar csak diopotlo van helyette, a szeletelt mandula es az egesz mogyoro is csak a mult heten bukkant elo megint, addig csak a helye volt meg. Az akcios termekek szama is csak kb. fele az egy evvel ezelottiekhez kepest.
Erdemes megnezni a szlovak Lidl oldalt, ott a heti ketszeri akcioban joval tobb termek van.
Előzmény: jobbhorog (1750)
Zitka Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1754

A múltkor nálunk volt az ál-Hanuta, 459-ért, ha jól emlékszem.

Tegnap nem néztem, úgyhogy nem tudok friss infót.

 

Hamburgert nem szoktunk venni, de a csevapcsicsa (hasonló jó húsaránnyal) egészen jó.

A Brotbackmischungból már én is csak pár darab "maradékot" láttam.

A Spar/intersparban már nincs ilyen? Emlékeim szerint viszonylag tűrhető áron volt ott, de lehet, hgoy csak vmi akcióban.

 

A magos zsömlékre: az osztrák Hoferben (meg német aldiban is) van az a 10 db-os négyszögletes elősütött magos zsömle. Itthon persze nyoma sincs.... :-(

Előzmény: jobbhorog (1750)
jobbhorog Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1753

Bocs, tévedtem, lásd 1698.

 

De azért akkor sem rossz az sem.

Előzmény: jobbhorog (1752)
jobbhorog Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1752

Van, kétféle is. Egyik dobozben, másik zacskóban. És ami érdekes: nem sokkal drágább, mint a Lidl-ben kapható silány 50%-os hústartalmú.

 

A kép tutijó. egy hasonlót lentebb én is közöltem... Ott, azt hiszem, 899-ről volt valami 895-re leárazva...

Előzmény: Degeczi (1751)
Degeczi Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1751
van az Aldiban 98-as hamburgerhús? köszi, azt én is sajnáltam, h eltűnt a Lidiből...
nálunk pont egymás mellett van a két üzlet, így nem lesz gond

a Lidi humora viszont egészen egyedi, ez pl. tegnapi kép, több, mint fél %-os engedmény miatt megéri ilyen táblát készínteni:
Előzmény: jobbhorog (1750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!