Keresés

Részletes keresés

Beginner Creative Commons License 2005.06.02 0 0 618
Jól tudod, hogy a kereskedelmi csatornák még egy normális hírt is túllihegnek, ha az szenzációgyanús.
Előzmény: gvass1 (616)
Beginner Creative Commons License 2005.06.02 0 0 617

Attól még forgalomban van... Egyébként lehet, sőt gazdaságos az élelmiszeripari felhasználása:

 

Használati utasítás:

 

Mérjen ki 0,1 dl ExtraHot paprikaszószt, és keverje el 10 liter vízzel. Amennyiben levest kíván készíteni, 100 litert adjon hozzá.

 

Az üveget lenyelni tilos, használata közben előfordulhat a szem és a nyálkahártyák irritációja, ezért viseljen megfelelő védőfelszerelést (törzsvásárlóinknak 50% engedmény a vegyvédelmi felszerelésből).

 

:)

Előzmény: gvass1 (614)
gvass1 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 616

"Hát de nem is bulvár..."

 

Hmm, en legalabb ket-harom kereskedlemi radio gagyihiradojaban hallottam a dologrol.

 

"egymillioroszor erosebb", "szamillioszor erosebb" stb felvezetesekkel.

Előzmény: Beginner (615)
Beginner Creative Commons License 2005.06.02 0 0 615
Hát de nem is bulvár... Egyébként ha laikusoknak készült volna, akkor mellőznék a szagkifejezéseket.
Előzmény: Wild_Bear (613)
gvass1 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 614

hi,

ez egy reklamszoveg. De ebbol is kiderul, hogy ezek a holmik legfeljebb viccnek, meg mutogatni jok, elelmiszeripari felhasznalasuk gyakolratilag lehetetlen.

Előzmény: ketutem (612)
ketutem Creative Commons License 2005.06.02 0 0 612
Akkor nézzétek meg ezt: http://www.thescarms.com/hotstuff/Extracts.htm "Blair Lazar has out done himself again! At 6,000,000 scoville units THIS IS THE HOTTEST YET!! Only 999 individually numbered and hand signed bottles will be produced but at $125 a bottle that's too pricey for me! "
Beginner Creative Commons License 2005.06.02 0 0 611
Forrás: Élet és tudomány. Ez tipikusan egy olyan forrás, amit még az akadémikusok is elfogadnak. Egyébként a kapszaicin nem annyira illékony, hogy gázmaszk kellene hozzá. Az egyetlen dolog, ami megzavart, hogy tiszta kapszaicinról ír, és arról, hogy 30x erősebb, mint egy normál erőspaprika. Nem tudom, hány egység lehet egy normál paprikában, de párezerx30 egy kicsit kevésnek tűnik. 
Előzmény: gvass1 (610)
gvass1 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 610

"Állítólag az USA-ban forgalomba hoztak olyan paprikaszószt, amely majdnem tiszta kapszaicin. Tud erről valaki valamit?""

 

Egen, valoban volt valami c-kategorias bulvarhir ilyesmirol, csak eppen, hogyan nyitnad ki az uveget a konyhaban? Gazmaszkban, vegyvedelmi oltozekben?

Előzmény: _Szlejer_ (609)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.06.02 0 0 609

"Állítólag az USA-ban forgalomba hoztak olyan paprikaszószt, amely majdnem tiszta kapszaicin. Tud erről valaki valamit?"

 

Mese-mese-meskete.

Előzmény: Beginner (608)
Beginner Creative Commons License 2005.06.02 0 0 608

Hehe. Úgy látszik, egy idő után minden topicban felmerül a média megbízhatóságának kérdése. Ha arra vagy kíváncsi, hogy mennyire megbízható a média, akkor vö. a 2003/155-ös rendeletet a szilveszter utáni petárdabotránnyal.

 

Vagy volt régebben a TVben egy nevetséges dolog a viperával kapcsolatban.

 

Ha ilyen cuccot tartasz magadnál, akkor próbáld meg az érvényes jogszabályokat is magadnál tartani, hátha kötexik a biztos úr. Ezért is jobb rejtve hordani MINDEN "fegyvert", hogy ne keltsen feltűnést. Ha már kiszúrnak, akkor tök mindegy, hogy mit találnak, bevihetnek. Az más kérdés, hogy kinek lesz igaza.

 

Állítólag az USA-ban forgalomba hoztak olyan paprikaszószt, amely majdnem tiszta kapszaicin. Tud erről valaki valamit?

gvass1 Creative Commons License 2005.05.27 0 0 607

"egyébként az ilyen újságcikkeket/híreket olvassák a legtöbbet az emberek, "

 

Az emberek tobbsege - remek oktatasi rendszerunk okan - funkcionalis analfabeta. Ezert nem kepesek pl. rendoreink felfogni egy masfel oldalas jogszabaly lenyeget. Attol meg a jogszabaly nem ismerete nem mentesiti oket sem betartasuk alol.

Előzmény: tdini (606)
tdini Creative Commons License 2005.05.27 0 0 606

tudom.

 

közhely: jobb félni mint megijedni

egyébként az ilyen újságcikkeket/híreket olvassák a legtöbbet az emberek, ezekből informálódnak, és téves következtetéseket vonnak le! Ez a topic pont arra jó, hogy az ilyen dolgokat tisztázni lehessen.

Előzmény: gvass1 (605)
gvass1 Creative Commons License 2005.05.27 0 0 605

Sajtohir. Hulyeseg.

 

Es a (fel) mondatbol nem derul ki, hogy a sprayt is a kocsiban talaltak-e.

 

Mondom: ok nelkul panikolsz.

Előzmény: tdini (604)
tdini Creative Commons License 2005.05.27 0 0 604

ezt én értem is, közterületen 20 gramm felett... de a kocsi magánterület, és ott nem viselek gázsprét, max ott tartom, de ott tarthatok kilós tűzoltókészüléket is, ergo mit vétek? tudom tudom "nem jogforrás" :-), de célszerűnek tartom a fórumban megkérdezni, a hülye kérdéseket itt tegyük fel, mint legyen megdöbbenés... 

 

Előzmény: gvass1 (602)
gvass1 Creative Commons License 2005.05.27 0 0 603

Raadasul javaslom figyelmedbe:

 

A rendorseg tajekoztatasai, plane a sajtohirek NEM KEPEZNEK JOGFORRAST.

 

 

(Hulye magyar sajto, hulye rendorsegi sajtoszovivok.)

Előzmény: gvass1 (602)
gvass1 Creative Commons License 2005.05.27 0 0 602
"

OK, akkor tehát a zsaruk elveszik a gázsprét is... Hmm. És a nagyfatertől örökölt szablyámat se tudom kocsival átvinni a Militaryra, mert útközben elvehetik, és ráadásul még szabálysértő is vagyok...

 

Vagy én tudok valamit rosszul?"

 

Pl. hatalyos jogszabalyokat kene ismerni: gazsprayt csak 20 gramm toltettomeg alatt lehet kozteruleten viselni. 8 centinel hosszabb pengeju kest meg csak elcsomagolva lehet szallitani.

Előzmény: tdini (601)
tdini Creative Commons License 2005.05.27 0 0 601

Idézek a helyi rendőrségi újságból:

 

"... a többieket is ellenőrizték, s egyiküknél egy rugós kést találtak, a másikuknál egy szablyát és egy gázsprayt, a harmadikuknál pedig egy bozótvágó kés volt a kocsiban eldugva. Ezek úgynevezett közbiztonságra veszélyes eszközök, amelyeket nem szabad az utcára kivinni. Tehát ezen három személy ellen is eljárás indult. ... "

 

OK, akkor tehát a zsaruk elveszik a gázsprét is... Hmm. És a nagyfatertől örökölt szablyámat se tudom kocsival átvinni a Militaryra, mert útközben elvehetik, és ráadásul még szabálysértő is vagyok...

 

Vagy én tudok valamit rosszul?

Beginner Creative Commons License 2005.05.26 0 0 600
Gázálarccal... :)
Előzmény: Psychedelicatessen (598)
Magnat Creative Commons License 2005.05.26 0 0 599
Én megnyaltam már a fejét fújás után Defenolnak is, eg Pfeffer KO-nak is (előbbibe bele is szagoltam, utóbbiba nem mertem :-) )... a Defenol sem rossz, de a kapszaicin a csúcs :-) ... ráadásul CS-nél előfordul rezisztencia, amíg pfeffernél nincs ilyen, ha jól tévedek.
Előzmény: repatarurgyán (590)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2005.05.26 0 0 598
Én nagyon szívesen csinálnék egy amatőr felvételt. Kamera van, sprét veszünk, téged fogunk lefújni. Ez megfelel? :-)
Előzmény: Beginner (597)
Beginner Creative Commons License 2005.05.26 0 0 597
Az egyetlen probléma, hogy ez reklámfilm. Egy "amatőr" felvétel meggyőzőbb lenne. És pont a közvetlen  reakció maradt le róla, az már édesmindegy, hogy félórával utána is szenved tőle.
Előzmény: - Gibson - (596)
- Gibson - Creative Commons License 2005.05.25 0 0 596

Pepper spray video: http://www.bodyguard.li/video.mpg

 

Sajnos bélyeg méretű.

gvass1 Creative Commons License 2005.05.23 0 0 595

Sabre a jobb "brandname" peppersprayk kozt ismert a tengerentulon, en itthon meg nem talalkoztam vele, igy elsokezbol nincs tapasztalatom.

 

A markecing-szovegeket meg csak hulyek hiszik el.

Előzmény: CDW (594)
CDW Creative Commons License 2005.05.22 0 0 594
Sziasztok !

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a SABRE nevű cég termékeivel kapcsolatban. Van-e esetleg magyarországi forgalmazója ezen márkának ?

gvass1, mi a véleményed a 3in1 formuláról ?
Helytállóak az impozáns sajtóközlemények (PRESS RELEASE), illetve a FAQ-ban említett dolgok ? (Főleg az CS és az OC közötti hatásmechanizmus) ?
Vagy az egész csak inkább vakítás ? :-)

Válaszodat előre is köszönöm szépen.

http://www.sabre-sabrered.com/
Stee146 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 593
Miért mi a gáz vele?
Előzmény: Psychedelicatessen (586)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2005.05.19 0 0 592
Ja, mindenképp a GA és társai a jövő, főleg ha kicsit még olcsóbb lesz, vagy jobban hasonlít egy pénztárcára (ez lenne az ultimate cucc szerintem).
Előzmény: gvass1 (581)
petike23 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 591
Felőlem lehetsz akármilyen.. 10 évvel ezelőtt nagy sláger volt a Defenol (ami a CS-s sprayok között tényleg az egyik legjobb; de a pfefferek még jobbak, hidd el..)
Előzmény: repatarurgyán (590)
repatarurgyán Creative Commons License 2005.05.19 0 0 590
hú de ki lettem oktatva. és még edzetlen is vagyok.
Előzmény: petike23 (589)
petike23 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 589
Ne aggódj, egy edzettebb támadó tudott volna ütni - káromkodás helyett.
Előzmény: repatarurgyán (588)
repatarurgyán Creative Commons License 2005.05.19 0 0 588
hát erre a csíp nem a legjobb szó. ilyen fojtogató, maró érzést éreztem az orromban  és a szájamban, alig kaptam levegőt, képtelen lettem volna közben esetleg ütni vagy védekezni vagy egyáltalán bármi mást is csinálni a káromkodás és a kényszeres, de a hatásra csökkentésére nézve semmi eredménnyel nem bíró orr fújdosás helyett. van róla videó is, de azt inkább nem tenném fel:)
Előzmény: petike23 (587)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!