Keresés

Részletes keresés

vilagutazo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 85
Karácsonykor megyek Tahitire. Remélem végre valaki hasznos infóval is fog tudni szolgálni...

Előzmény: dredd24 (84)
dredd24 Creative Commons License 2003.05.14 0 0 84
-OFF-
Én most márciusban voltam Brazíliában három hetet. Karnevál Rio de Janeiroban (a legszebb város ahol jártam eddig, a kilátás a Cukorsüvegről egyszerűen leírhatatlanul gyönyörű!), a felvonulás egy vizuális orgia (a kernevál nem csak vizuális ;), Vitóriában strandoltam és Péruát ettem (sült tengeri hal, nagyon finom és kb. 600 forint 3 emberre) és söröztem, utána Foz do Iguacu a világ legnagyobb vízesésével, kötelező program Brazíliában, fantasztikus, a helikorpterezés biztos jó lehet, én nem voltam annyira eleresztve sajnos hogy kipróbáljam. Utolsó Állomásként én Belo Horizontéban voltam, tanulmányozni az ottani éjszakai életet, minden este buli, szórakozás, tánc, caipirinha, lányok :) Nekem az egész olyan 550ezerből jött ki, ebből 300ezer volt a repülőjegy (Bp-Frankfurt-Rio Variggal, Airpass az országon belüli repkedéshez szintén Variggal), a maradék a szállodák, kaja, szuvenírek, és hazautazás előtt még elvásároltam a maradék pébnzem ruhára - nagyon olcsó az ország! Rioban volt csak eszméletlen drága a szállás, de mint megtudtam ez a Karnevál miatt van, ilyenkor, 4-5-szörösére (!!!) emelkednek a szállodák árai.
Én is úgy vagyok vele, mint Briko: minden fillér megérte, amit ott költöttem el, sajnáltam hogy nem volt több pénzem, mert a helikopterezést én is ki akartam próbálni Rióban és Iguassuban is, de az ott sem olcsó mulatság, 80-100 US$ körül van egy 7 perces repülés, az igazi élmény meg a fél-egyórásoknál kezdődik, ki lehet számolni az mennyibe kerül. Mindezek ellenére csak ajánlani tudom én is az országot mindenkinek, egész évben meleg van, minden lakásban/szállodában van légkondi, a brazilok pedig kedvesek.
Előzmény: Briko (62)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 83
Ha le tudsz jönni az én szintemre agyilag dedóba és elmondod hogyan kell csinálni úgy, hogy ne csesszem el az eddigi munkásságot, akkor én is szívesen töltögetek, írogatok majd.
Előzmény: Lokator (82)
Lokator Creative Commons License 2003.05.13 0 0 82
Vannak ugyes kis progik, amik automatikusan megcsinaljak a html-t, meg a thumbnail-eket a kepekhez. Nem ismerem oket (nalam php van :-) ), de korul kell nezni pl. a letoltes.com-on, biztos teli van ilyen cuccokkal.
Előzmény: Briko (80)
Pelican Creative Commons License 2003.05.13 0 0 81
Köszi, megjött, meg is néztem, PHP nem fut. :-(
Na jó, akkor vállalom a töltögetést, amíg meg nem unom. :-)
Előzmény: Briko (80)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 80
Na, beszéltem velük, csak html kódokat lehet futtatni, hozzáférés megy emilben.
Előzmény: Briko (79)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 79
Foggalmam sincs a lehetőségekről, mivel még nem próbáltam, azt se tudom, hogyan lehet hozzáférni! Tudom, nagyon lamer vagyok, de most felhívom az axelero-t és megkérdezem, biztos keményen röhögni fognak rajtam...
Előzmény: Pelican (78)
Pelican Creative Commons License 2003.05.13 0 0 78
Mit lehet ott futtatni? PHP?
Ha nem használod úgysem, küldj egy hozzáférést, hogy körülnézhessek. Már ha megbízol bennem. :-)
Előzmény: Briko (74)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.13 0 0 77
Akkor viszont reménykedjünk a többiek képességeiben! :-D
Előzmény: Briko (76)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 76
Szintén...
Előzmény: csinnnKA (75)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.13 0 0 75
Igen, egyébként épp azt akartam mondani, hogy a kep.tar-nak a feltöltő progija tetszik. Akármilyen x@r is az egész rendszer (nyilván ezerszeresen túlterhelt), de gyors és logikus, amatőrök számára is érthető és kezelhető a feltöltője.
Én sajnos nem értek hozzá, csak egy gyenge júúúúzer vagyok! :-(
Előzmény: Briko (74)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 74
50 MB helyem van, ott szerintem rengeteg kép, útleírás elférne.
A tar.hu képfeltöltő progiját kéne lenyúlni, vagy valami hasonlót keresni, úgy nem kéne sokat vacakolni a képek feltöltésével.
Előzmény: csinnnKA (73)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.13 0 0 73
Igen, La Digue is nyerő! :-)
Ami azt illeti, ez is szerepel a középtávú terveim közt (Seychelle-topic RULEZ)! :-)
Előzmény: Sexpert (72)
Sexpert Creative Commons License 2003.05.13 0 0 72
La Digue a nyerő.

-sexpert-

Előzmény: csinnnKA (-)
BOLOND Creative Commons License 2003.05.12 0 0 71
Nagy otlet, benne vagyok
Előzmény: Briko (69)
Pelican Creative Commons License 2003.05.12 0 0 70
Nem túl nagy munka. Akár én is megcsinálom. Csak ne nekem kelljen feltenni a képeket...
Mekkora az a nagy tárhely?
Előzmény: Briko (69)
Briko Creative Commons License 2003.05.12 0 0 69
Sziasztok!

A képekről jutott eszembe a következő ötlet:
Kéne csinálni egy olyan honlapot, ahová mindenki feltehetné a saját maga készített képeit (persze nem akárki, akármilyen disznóságokat), csak a tájképeket. A tár.hu-t én is próbáltam, hát egy rettenet. Én Axelero ADSL előfizető vagyok, emiatt elég nagy tárhelyem van, ami ott áll kihasználatlanul, ezennel ünnepélyesen felajánlom erre a célra. Viszont honlapot szerkeszteni nem tudok, de ha valakivel vagy valakikkel így kiegészítenénk egymást, akkor én szívesen írok egy CD-t a képeimmel, amit oda fel lehet tölteni. Szerintem innen sokunknak vannak képei, így megspórólnánk az emilezgetést. Nem tudom, mekkora meló összerakni egy honlapot minden csicsázás nélkül, illetve arra feltenni új képeket, ha érkeznek, emiatt lehet, hogy az ötletem badarság...
Mi a véleményetek?

Előzmény: csinnnKA (68)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.12 0 0 68
A magam részéről -mint topicgazdi- lazán kezelem a kérdést, úgyhogy szerintem ez is belefér! ;-)
Várjuk a fotókat! :-)
Előzmény: BOLOND (67)
BOLOND Creative Commons License 2003.05.12 0 0 67
Kedden megyek egy par napra videkre dolgozni de utana teszek fel tengerparti kepeket Costa Ricarol, Mexicorol, Jamaicarol a http://bolond0.tripod .com-ra. Probalom elkerulni a szokasos turista tanyakat mint Cancun, Acapulco, Mazatlan, Jaco Beach, etc. Remelem nem okoz csalodast. Sajna (vagy nem) tobb videot csinalok mint kepeket es ha a videorol veszem le a kockat az nem olyan eles. Nem akarom elterelni a topic vonalat, szolj ram ha kilepek a sorbol.
Előzmény: csinnnKA (61)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.12 0 0 66
Nyugi, topicgazdi egyáltalán nem olyan kinyírós fajta... :-)))... amúgy meg veszettül érdekelnének azok a fotók, ha esetleg kep.tar.hu-n, vagy valahol fentlennének a neten (a küldéssel az a gáz... szóval: lásd lentebb), egyszerűbb lenne neten keresztül. :-)
Amúgy nagy irigykedés Brazilért, elég nagy kedvet csináltál hozzá. Hiába no, ha az ember szeret utazni!!!!!!!!!!!! :-)
Előzmény: Briko (62)
Pelican Creative Commons License 2003.05.11 0 0 65
Akkor gyere ide:DÉL KELET ÁZSIA.
Előzmény: Briko (64)
Briko Creative Commons License 2003.05.11 0 0 64
Itt kinyír a topicgazdi...
Előzmény: Pelican (63)
Pelican Creative Commons License 2003.05.11 0 0 63
Thaiföld, Szingapúr érdekelne...
Előzmény: Briko (62)
Briko Creative Commons License 2003.05.09 0 0 62
OFF Brazil:

Nos, barátnémmal voltunk ott két éve 2 hetet, pont december 10-24 - ig. Variggal utaztunk, Párizson keresztül Rio-ig, majd Foz de Iguazu-ba, onnan Sao Paolo, majd haza. Kiváló szállásunk volt a Copacabana-n és Igu.-ban is. Mindez került akkor kb. 600 000 Ft-ba (most is ennyi lehet). De ami hihetetlen volt, az az ottani árak. Példaképpen említenék egy koktélt a tengerparton: 200 Ft... Ugye hogy nem sok? Befizettünk az összes klassz programra (szambashow, full extrás folklór est all inclusive vacsorával, trópusi sziget kirándulás, ami csak létezett, Igu-ban helikoptereztünk a világ legnagyobb vízesése felett, program hegyek), össze vissza vásároltunk mindent mi szem szájnak ingere, kávék, ingek, szuvenírok, bőröndök, ruhák, stb, és a végén kiderült, hogy nem költöttünk el 1000 dollárt ketten két hét alatt... Úgy éltünk, mint az a bizonyos Marci Hevesen!
Lehet, hogy a Maldív szigeteken, vagy hasonló tájakon, ahol csak a szálloda és a búvárkodás a lehetséges pénzköltés, ott olcsóbban is meg lehet úszni, de innen 4 full teli nagy bőrönddel jöttünk haza, míg 1 volt nálunk, amikor elindultunk...
Kevesebből is meg lehetett volna úszni a dolgot, ha nem vásárolgatunk, nem fizetünk be minden programra, nem taxizgatunk mindenhová, de akkor ezt a pénzt rászántuk erre a két hétre, így utólag is azt mondom MEGÉRTE, mert felejthetetlen emlékekkel lettünk gazdagabbak.
Ha valakit érdekelnek fényképek, szívesen küldök. Információkkal szolgálok még szívesen Acapulco-ról (Mexikóról), Japánról, Thayföldről, Szingapúrról, Spanyolországról.

Kellemes Utazást Mindenkinek!

Előzmény: csinnnKA (61)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.09 0 0 61
Izgatottan várjuk a folytatást! :-)
(Az eddigiek is nagyon ígéretesek.)
Sokfelé jártatok a világban?! Kiemelt tekintettel az egzotikus tengerparti üdülőhelyekre!
Esetleg kaphatnánk egy rövid taxatív felsorolást?! :-)
Előzmény: BOLOND (60)
BOLOND Creative Commons License 2003.05.09 0 0 60
Az American Samoa szigeteket nemzeti parkka nyilvanitottak kb. 5 eve, talan az javitott rajta. De a szigetek amerikai kezben vannak ugyhogy van ott minden ami amerikai. Foleg az eldobhato dolog. Mivel kicsi a sziget(a fo sziget) ezert nem sok hely van a szemetnek. A sziget maga gyonyoru.
Mi sosem megyunk legkondicios helyre, en alapvetoen utalom, a paromnak meg fejfajasa van tole. Azert megyunk meleg helyre mert meleg. A legkondicio az illuziorombolo. Ventillator van mindenutt. Az eleg. Majd teszek fel a Cook szigetek melle kepeket mas helyekrol is.
Előzmény: csinnnKA (59)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.09 0 0 59
Hú, azt tudod, hogy most egy másik álmot döntöttél romba!
Kamaszkorom óta sóvárogva vágyok arra, hogy egyszer elmenjek Tonga és Samoa szigetekre... a Pago Pago pedig vagy 15-20 éve, egy bizonyos Neoton dal óta a szívem csücske. Egyszer, amikor énekelgettem, eszembe jutott, hogy sejtelmem sincs, hol lehet, na, akkor térképeztem fel a terepet... sajna tényleg csak a nagy gazdasági világatlasz szintjéig, de bokáig járni a szaros pelusban... hát, asszem, semmi kedvem!

Ez a vidék viszont tényleg nagyon szép, mert nem mesterségesen megcsinált "mű-természet", és nem is zsúfolt, háborítatlan és valódi. Mondd csak, minden bungiban volt légkondi? (Vagy csak ventilátor?) Én nem tudom, mit csináltam volna Maldívon klíma nélkül. Erről megoszlanak a vélemények, sokaknak elég a szimpla ventilátor, nekem kellett (néha) mindkettő: mondjuk a klíma, hogy hűtse a bungit, a plafon-ventilátor pedig hogy felszárítsa a forrón izzó hátamra kent hűsítőzselét! ;-D

Előzmény: BOLOND (58)
BOLOND Creative Commons License 2003.05.09 0 0 58
Orulok hogy tetszettek a kepek. Lassan teszek fel majd tobbet ahogy az unokaocsem raer. A helyi kulturarol annyit hogy az emberevest hal istennek abbahagytak, de a nyelvuket (maori) megtartottak es aktivan hasznaljak, de azert meg nem talalkoztunk olyannal aki nem beszelt angolul is.
Nagyon kedves es kozvetlen, nyugodt emberek, de nem tulzottan erdekli oket az anyagiak. Peldaul inkabb megveszik a New Zealand-rol jott kajat, a zoldseget is beleertve, mint ultessenek helyileg vagy levagjanak neha egy helyi csirket. Szabadon rohangalo csirke es malac tobb van mint ember. Igazi ottani souvenir-t is nehez talalni kulonosen a kisebb szigeteken, akik aktivabbak az uzletben azok inkabb ott elo europaiak, ausztraliaiak, stb. Egyebkent talaltunk egy magyar sirjat Mitiaro szigeten, 94-ben halt meg. Az a legkevesbe lakott sziget a kornyeken, 250 ember el most ott kb. Kicsi a vilag.
A kepek kozott van ket bungalow is. Amelyik barna belul az Atiun van, a zold es feher falas kunyho pedig Mauke-n. Ha az interneten nezed az arakat akkor mindketto kb. NZ$100.00 korul van de ha ott veszed Rarotongan a repulojeggyel egyutt akkor olcsobbnak tunik. Peldaul harmunknak Atiura egy 7 napos tura repulojeggyel egyutt NZ$1200.00-ba kerult. Nem beszelve arrol hogy csak mi harman voltunk a geppen, tavaly is meg iden is. Most kezd lemenni az us dollar, de a mult honapban kb %50-al jobb volt mint a NZ$. Az igazsag az hogy keves ilyen hely van a vilagon. Biztonsagos, csondes, bekes es tisztabb mint Hawaii vagy Tahiti. Mivel hogy a fold nem elado ezert az amerikaiak es japanok nem sok penzt fektetnek bele. Allah legyen aldva. Voltunk American Samoa-n egyszer, a latvany ugyan az de Pago Pago oblen at lehet gyalogolni szaraz labbal az eldobhato pelenkakon es egyeb uszo szemeten egy monsoon eso utan. Par eve nemzeti parknak nyilvanitottak, talan javult.
Latom eleg korulmenyes Mo-rol polineziaba menni az amerikai vizum miatt. Sajnos Canadan keresztul is at kell menni vagy Hawaii-n vagy LAX-en. Volt egy legitarsasag a Canada3000, de csodbe ment, nekik volt kozvetlen jarat. Ha szerencsenk van talan visszajon, tavaly mar volt rola szo.
Előzmény: martuska (49)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.09 0 0 57
Mártuskához csatlakozva, csak ismételni tudom őt: nagyon klasszak a fotók, a kiscsaj pedig címlapra való... bájos, helyes, kiegyensúlyozott, vidám, és nagyon tetszett a virágkoszorúval! :-)

Brikó!
Bár ez itt talán offtopic, de mint topic-gazdi ezennel engedélyezem az offolást: szóval... mesélj már egy kicsit Brazíliáról! Mennyi is az az annyi?!
(Vízum-ügyekben: no comment. Egy ideig protokoloztam-utaztattam, maga volt a pokol. Álmomban se jöjjön elő.)

Előzmény: BOLOND (48)
Briko Creative Commons License 2003.05.08 0 0 56
Sajnos nem sokkal olcsóbb, összesen fejenként több mint 800 000 Ft csak a repjegy. Ami még problémás, hogy onnan is csak Ausztrálián keresztül lehet odajutni, nincs közvetlen járat. Oda pedig szintén vízum kell...
De én bízok abban, hogy az EU tagság után már kap vizumot az asszony, vagy nem kell vizum, legvégső esetben másik nőt keresek...
Előzmény: tioman (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!