Keresés

Részletes keresés

Wágner úr Creative Commons License 2003.06.09 0 0 829
Ti itten el vagytok tévedve..., hukk, bocsánat..., itten egyszerűen arról van szó, hogy ezek a kóborlovagmicsodák megitták a Sörömet!!!!!
Kham Creative Commons License 2003.06.09 0 0 828
Szerintem a képen egy régi osztrák-magyar néptáncot láthatunk az Optikai Kábelfektető Legényest. A táncot a Császári és Királyi Posta és Távközlési hivatal őszes hajú magyar alkalmazottja Tértivevény Iván és az Österriche Wühlerei (Ausztriai Áskálódás) bedolgozója Greiferbagger Gerhardt ropja a frissen elkészült kábelárok felett. Ezt a táncot jellemzően távközlési társaságok dolgozói járták a napi munka végeztével, mielőtt elindultak a helyi csárdába.

Az hogy az őszes hajú úriember a Cs. és K. Postahivatal alkalmazottja könnyedén megállapítható a fehér kötényén látható címerből, valamint a derekán hordozott "Címzett ismeretlen" levelek felbontására alkalmas papírvágókésből. Kezében egy úgynevezett Világítóvégű Optikai Kábel Ellenörző Lándzsát szorongat amivel a lefektetett kábelt fogja ellenörizni a tánc után. Gerhardt foglalkozására egyértelműen utalnak a hosszú karmos kezek amikkel a göröngyöket dobálja félre, a pikkelyes bőr ami ellenáll a keményebb talajterületek horzsolódásának, a nagykarmú lábak amikkel a bizonytalan szélű árkok két oldalán kapaszkodhat, valamint a hosszú lapátfarok amely két funkciót is el tud látni: egyrészt kialakíthatja az árok végleges formáját, másrészt az árokásó munka utolsó fázisában a tereprendezésben is sokat segít.

Gerhardt kissé merev mozgással járja a táncot valószínűleg azért mert egyrészt testalkata nem túl alkalmas semmiféle táncra, másrészt pedig valószínűleg elfáradt míg egyedül kiásta a Nagybánhegyes-SchwarzWald gerinvezeték helyét. Gerhardt teli szájjal kacag, igencsak örül hogy teljesítette a mai kilométer adagját.Vele ellentétben Iván sokkal frissebben ropja, és elszánt mozdulataiból láthatjuk hogy addig nem fogja hazaengedni a brigádot amíg le nem ellenőrizte a frissen lefektetett kábelt. Arcán enyhe aggodalom tükröződik valószínűleg attól tart hogy a munkában megfáradt Gerhardt zokon veszi a túlórát, és esetleg belekezd az Optikai Kábel- és Brigádvezetőszaggató Verbunkosba.

Eddig nem ejtettem szót a kép harmadik szereplőjéről, bevallom kissé bizonytalan vagyok az ő szerepét illetően. Postás mivoltára utal a postazöld egyenruhája, és a nagy postástáskája a keresztalakú motívummal. De az is lehet hogy az árokásó részleghez tartozik, mivel fajtájára jellemzően békésen szunyókál egy félig kiásott árok mellett.

Előzmény: goldfinger (819)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.08 0 0 827
Néztél már meg nagyítóval gyíkot? Mindegyiknek van ilyen lebernyege... :-) És a sárkány is csak egy hatalmasra nőtt gyík...
Előzmény: vkibitoroljaanevem (826)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.08 0 0 826
márhogy a gyíkembernek van 2 szája:) arra a lebenyre gondoltam az álla alatt. alatta meg elképzelhető, h kő van, de a hasmenés verzió jobb:)
Előzmény: AliceCsodaországban (824)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.08 0 0 825
Hmm...
Viszont az is lehet, hogy ez nem trágyadomd, hanem egy friss földhányás, azaz a sárkányka éppen a földből (sírból) pattant ki... esetleg megzavarták vagy mi...
Előzmény: AliceCsodaországban (824)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.08 0 0 824
KÉT SZÁJA???
Szemöldöke meg összeszűkült szeme van, azok nem szájak, nézd inkább távolabbról!

Lehet, azért nincsen a lovagoknak fejfedőjük, mert nem harcra készültek, váratlanul lepte meg őket gyík elvtárs.

A harc kimenetele egyébként nem kétséges, a küzdő lovag tisztasága győzedelmeskedni fog. A sárkánynak pedig komoly bélproblémái lehetnek, mert ami a segge alatt van az valóságos trágyadomb! (Lehet, elvesztette a tűzokádó képességét, és azóta heveny hasmenése van... sőt az is lehet, hogy a fevő lovag a bűz miatt hunyorít olyan kétségbeesetten!) :-)

Előzmény: vkibitoroljaanevem (822)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.08 0 0 823
ja, és elnézve a fickó képét, elég rossz lehellete is lehet:)
Előzmény: vkibitoroljaanevem (822)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.08 0 0 822
hát, akor rendesen termelt:) ami nekem feltűnt, h a lovagoknak nincs semminemű fejfedőjük. pedig egy ilyen páncélzathoz illene, márcsak munkavédelmi szempontokból is. ebből arra következtetek, h nem számítottak az őshüllőre, tán épp a fa tövében pihengettek.. másik, h világít a dárda hegye. ez így lehetne akár vmi mágikus szerszám is, de elképzelhető, h csak a napot visszatükrözve vakítja el gyíkbarátunkat (akinek mellesleg hódfarka van, ez most tűnt fel, h ezzel az ablakal kitakartam a kép 2/3át:) ). a földön fekvőnek úgytűnik fájdalmai vannak, szerintem a lábán áll a gyík. tényleg, mért van szegénynek 2 szája?:)
Előzmény: AliceCsodaországban (821)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.08 0 0 821
(Ja és a sárkány beszart vagy mi? Olyan alatta a föld, mint a trágyadomb, ez nemcsak árnyék...)
Előzmény: goldfinger (819)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.08 0 0 820
Hűűű... ez jó!
Első nekifutáskánt csak annyit, hogy a fekvő ember még él, ugyanis hunyorít, a halott embernek minden arcvonása ellazul, nincs arckifejezése, nyigalomban van az arca,... hogy úgy mondjam földöntúli nyugalmat áraszt, volt már halottam több is, tudom. Szóval a földön fekvő megsebesült kereszteslovag(?) még él!
Előzmény: goldfinger (819)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.08 0 0 819
Vizsgáljátok meg jól! Milyen lovagok ezek? És mi van a fekvő emberrel?





goldfinger Creative Commons License 2003.06.08 0 0 818
A hozzáértők elmesélhetnék, hogy is van az a 100kb-os képméret limit!

Úgy rémlik, hogy általában abszolút nem érdekli a képberakókat, és a moderátorok sem figyelnek rá, nekem pedig sok olyan képem van, amit nem lehet, vagy egyenesen bűn lekicsinyíteni a méretét, rontani a minőségét stb.!

goldfinger Creative Commons License 2003.06.07 0 0 817
Na, érik az az új kép.:-)

A farkast én sem vágom.

Előzmény: vkibitoroljaanevem (816)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.07 0 0 816
ezt néztem én írásnak:) de ha a világos részeket nézzük, akkor tényleg arc.. farkas hogy jön ki?:)
Előzmény: goldfinger (815)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.07 0 0 815
Addig nem teszek be új képet, amíg nem legitimizáljátok az erdei manómat...:-))
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.06 0 0 814
Türelmesen várunk goldikám, ne felejtsd el, hogy most éppen pünküsdi hétvége lesz, szóval van időd... ilyenkor a fű se nő... :-)
Előzmény: goldfinger (813)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.06 0 0 813
Oké, intézkedni fogok, talán még ma.
Előzmény: AliceCsodaországban (812)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.06 0 0 812
Szó ami szó, szerintem ez a téma kifujt... :-(
Előzmény: goldfinger (811)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.06 0 0 811
Úgy látom, a szokásos görbe beállt a jól ismert süllyedő vonalba, csak nem be kell tenni egy új képet???;-)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.06 0 0 810
/me nagyon nevet
Pedig én nem is vagyok olyan nagy "állatkereső a sziklák közt".:-)

Na, ne hülyéskedjetek! Tisztán kivehető az orra, a szemei, a szakálla, valamint a levelek a fején...

Előzmény: ostoba Tuk (808)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.05 0 0 809
Ha már mindenáron... akkor az egy farkas, nem emberi lény. És a fa pedig farkasfa. :-)
Előzmény: goldfinger (807)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.06.05 0 0 808
Megeszem a kalapom, ha ez a két folt bármit is ábrázol a két folton kívül. Rossz hatással vannak rátok a keressük-az-állatokat-a-sziklák-között képek :-))
Előzmény: goldfinger (807)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.05 0 0 807
Íme, az említett erdei lény:







goldfinger Creative Commons License 2003.06.05 0 0 806
Akkor megvigasztallak, beteszem majd bekarikázva a képet, ha lesz időm.
Előzmény: AliceCsodaországban (805)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.04 0 0 805
Goldikám baj van. Kifolyattam a szemem, de SEMMIT nem láttam a kép felső bal sarkában 2-2 centire... vigasztalhatatlan vagyok. :-(
Előzmény: goldfinger (802)
Alan Pangborn Creative Commons License 2003.06.04 0 0 804
engem Petrocelli feleségére emlékeztet aki megpróbált Xénának öltözni az ügyvédbálba...
Előzmény: mouser (799)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.06.04 0 0 803
Ez valami egészen rettenetes :-)
Előzmény: mouser (799)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.04 0 0 802
Nem, és igen.

Az én emberkém szakállas, de nem alul van.
Balra fent, felülről és oldalról is kb. 2 cm-re helyezkedik el, fején mintha levelek lennének. Egy skandináv erdei lény, esetleg egy szatürosz benyomását kelti, ki-ki döntse el maga. (Már ha meg fogja egyáltalán látni bárki is rajtam kívül.:-))

Előzmény: AliceCsodaországban (796)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.04 0 0 801
Ó, micsoda új megvilágítás!
Előzmény: mouser (799)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.03 0 0 800
.jpg nélkül már nem csak:)
viszont én is látoka fa tövében vmi lapos arc szerűt
Előzmény: mouser (799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!