Keresés

Részletes keresés

Marianna80 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20865

Az nagyon jò mert a refluxra ezek nem igazán jòk,azert köszönöm

Előzmény: Maketheworldabetterplace (20864)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.05.31 -1 0 20864

Zoldsegeket, gyumolcsoket, salatakat.

Előzmény: Marianna80 (20863)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20863

Ti miket esztek mert én már fogalmam nincs mit egyek,pl vacsorara,?

Teljesen tanacstalan vagyok,es a tojast már kezdem unni

Boszi84 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20862

Az a baj,hogy nem olyan egyszerű ez a diéta.Főzni kell a családnak egész más dolgokat: pörkölt,sült hús stb.,szüli napi bulikon süt az ember és nem ehet belőle,szívás.Amikor nagyon szar a gyomrom akkor még könnyebb az önmegtartóztatás,de amint egy kicsit jobb akkor vétkezhet az ember.Aztán megvan a böjtje nálam is!

Mónikamonika Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20861

Se kóla,se kávé,se cigi... meglâtjuk. Igen,az én döntésem. Egyébként a diétás étel is böfögtet. Szóval más lesz itt a háttérben.   

Előzmény: _juno_ (20857)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20860

Egyre kevésbé hiszem,hogy ez reflux..pár hétig,de nem jobb,sőt mondhatni, semmi változás nem történt. Így nem fogom szedni,minek. Most próbálom,hogy normális kaja,csak jóval kevesebb mennyiség. Eddig úgy tűnik jó így is. Talán a torta nem ízlett a gyomromnaj,de szerintem ott is inkább a mennyiség.az orvos szerint sem reflux,a tükrözést sem javasolta. Meglátjuk,a böfögés útján akarunk vizsgálódni. Probaltam az espumisant, attól elmúlt a böfi...

Előzmény: Marianna80 (20858)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20859

Gyümölcs, zöldség nyersen - állati sokaknak nem jó, gasztrós és dietetikus szerint kizárólag csak előpárolás után egyem (de én nem is eszem ezer éve pl. gyümölcsöket, csak max. nyomnyi mennyiségben sütibe sütve, mert ugyanígy marnak). Plusz a rizskása...szinte 100% és gyorsan felszívódó szénhidrát, nem lesz jó, elszáll az inzulin, vele a sav is (az inzulin felelős nagyrészben az étkezés utáni extra savtermelésért - a Quamatel pl. ennek az útnak a gátlásán hat). Ha van egy nem jól kezelt reflux, akkor persze minden odavághat, de az ilyen triggerkaják még jobban.

 

Legőszintébben írom mindenkinek, aki nincs jól, keressen fel egy dietetikust vagy egy olyan orvost, aki valóban ért a refluxdiétához (és nem csak annyit mond, hogy fűszer, zsír kerülése és popcorn rágcsálása), segíthet.

Előzmény: Marianna80 (20848)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20858

Szia

Meddig szedted,vagy nem is szedtél gyògyszert a refluxodra?

Előzmény: Mónikamonika (20852)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20857

Hálistennek nem csak csirke meg zöldség van, de a kaja a Te döntésed, meg mindenki mást bír stb. Csak ha mégis beüt a csoki, a zsír, a kávé, ne ide gyere légyszi nyavalyogni, nem fair azokkal szemben, akik rendesen csinálják :)

Előzmény: Mónikamonika (20854)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20856

Hát OK, csak mint most is, beüthet, meg a háttérben - ha nem is vagy annyira rosszul, csak böfögés stb. - jobban nyílhat a gyomorszáj. Ha egyszer felmaródsz, annál rosszabb lesz visszajönni.... Mindegy, tudom, mások vagyunk, én nehezen értem az ilyet, az IR diétát is betartom bármilyen csalónap nélkül, pedig a leletem szerint ha félreennék, akkor sem történne semmi :)

Előzmény: Mónikamonika (20853)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20855

Az túlzás, hogy jól vagyok, de jobban mint pár hete, most csak a gombóc illatve a torok nyák ami "boldogít". Hátha a doki ír fel egy hatásosabb gyógyszert, és jobb lesz. Bízzunk benne! Durva, hogy ilyen lightos kajatól is egész :(

Előzmény: Marianna80 (20847)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20854

Nem bírom folyamatosan a nyavajâs diétát.  Már nem akarok. Zöldséget, csirkemellet látni. Én fogok néha bűnözni:-)

Előzmény: Mónikamonika (20853)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20853

Nem volt vészes. Ezért nem hagytam volna ki. Most először jött sav

 Normális esetben csak a böfögés van.

Előzmény: _juno_ (20842)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20852

Nem, egyáltalán nem.

Előzmény: Marianna80 (20840)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20851

Lehet az volt a baj,hogy nyersen  etted az almát.Én mindig párolva rakom a rizskásához,nekem úgy nem szokta bántani a gyomrom.Nehéz ez a kaja dolog tényleg.Már utálom a halat is,a csirkemellet is,meg úgy általában mindent,amit nekünk meg lehetne enni.

Előzmény: Marianna80 (20848)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20850

Szia. Nem marja,simán meg tudom inni,igaz,hogy közvetlen evés után iszom,talán azért .A sütievéssel én is így vagyok.Sütöttem a családnak egy nagy adag diós zserbót,hát szenvedek én is.Főleg így,hogy úgy érzem most meg is tudnám enni.A csoki az nem hiányzik szerencsére ,azt annyira nem szerettem . 

Előzmény: Boszi84 (20846)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20849

Ùgy latszik ez már soha nem fog elmùlni,de nagyon unom már,nem hiszem el,hogy ezen nem lehet valahogy változtatni..

Előzmény: Boszi84 (20846)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20848

Nekem addig jò még alszom es amìg reggel ébredés után nem eszem ,ha azt mondja a doki emelt dòzisban kell megint szednem a gyògyszert anbak nem igazan fogok örülni,ma rizskasába reszeltem egy fél almát,es most ég az egesz nyelvem szám,komolyan mondom már nemtudom mit egyek.,legszìvesebben semmit nem ennék

Előzmény: dgy56 (20845)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20847

Örülök neki ,hogy végre jobban vagy,ùgy látszik csak én vagyok ilyen " szerencsés",hogy semmitől nem mùlik ez a nyelv es száj égés,de semmi kedvem magasabb dòzisban szedni a gyògyszert.:(

Előzmény: Claptrap47 (20844)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20846

Szia!Gyömbér nem marja a gyomrodat?én nem birom.Edesség,fehér lisztes cuccok sem mennek.Mindennap megharcolok a démonjaimmal ,csoki és sütievés miatt.Ugyanolyan panaszaim vannak tőlük,mint Mariannak.

Előzmény: dgy56 (20845)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20845

Szia ! Én már annak is örülök,ha nem hányingerrel ébredek,és ez a nap ilyen és ez nagyon jó.A derekam fáj azóta is de ez már nem is érdekel,majd csak elmúlik.Iszom a gyömbért ,meg kaptam a szomszédtól friss citromfüvet.Hogy annak milyen finom íze van leforrázva,teljesen más mint a filteres.Nagyon  jól lenyugtatja a gyomromat,meg a megtépázott idegeimre is jó,inkább ez mint a nyugtató.Ma is fáj a gyomrod?Remélem mindenki jól van ma.Hogy bírjátok a frontokat?

Előzmény: Marianna80 (20843)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20844

Szia! Én már kezdem azt gondolni, hogy olyan, hogy teljesen jól lenni, talán már nem is lesz. Csak ahogy írod, néha jobb, néha rosszabb. Miket eszel? Én pl tegnap feszegettem megint a határaimat, grilleztünk a családdal, semmitől nem lett semmi bajom. Ki kell ezt tapasztalni, nekem az édesség nem ment régebben, most a diabetikus az megy, de csak csínján az is, a zöldségek viszont simán mennek. 

Előzmény: Marianna80 (20843)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 20843

Sziasztok!!!

Hogy vagytok a napokban,van már aki teljesen jòl van?

Nekem erdekes ez a betegseg ,nagyreszt ugyanazt eszem ,és van amikor jobb ,de van smikor teljesen rosszul vagyok...,viszont már idegileg teljesen kikeszülök ettől az egesztől

_juno_ Creative Commons License 2020.05.30 0 0 20842

Csoki (kakaó), zsír, pedig amúgy sem voltál jól...mi a kérdés ill. mit is vártál? :) Sok éve nem eszem ilyeneket, eszembe sem jut (most már Neked sem fog :)), amíg nem vagy közel panaszmentes, tartsd rendesen a diétát.  Kitartást, holnapra biztos jobb lesz!

Előzmény: Mónikamonika (20839)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 20841

Én nem merek ilyeneket enni sajnos....p

Előzmény: Mónikamonika (20839)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 20840

Szia!

Te szeded még a gyògyszert,ha igen mennyi ideje és milyen dòzisban?

Előzmény: Mónikamonika (20839)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.05.30 0 0 20839

Sziasztok! Hát ma én is adtam magamnak... sikerült ma tortàt ennem. És jött ,ami edfig nem volt. Gyomorfàjàs, savas böfögés...eddig csak a sima böfögés volt, étkezés után. Lehet a csokoládés dolog nem jött be a gyomromnak? V a diéta után volt sok hirtelen a torta?

_juno_ Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20838

Köszi, bár nem tudom, miben voltam most pozitív, csak leírtam, hogy nem feltétlen kell az életmódunkra kennünk mindent, ha a már jó életmód mellett nincs változás sokáig, mert egyébként is jöhetnek betegségek, és ez most már amúgy sem visz már előre :) Figyelj, a mandarin+szénsavas víz kombó és a normális ételek hiánya nem volt éppen normális, de valaki hetekig léböjtkúrázik, gyümölcskúrázik, vagy éhezik, vagy évek óta napi 1 vagy max. 2x eszik, meg ilyenek, és nincs szétmaródva. Most már gondolom nem így eszel, kezelést is kapsz, mégis maradtak a panaszok.

 

Nem tudok hozzászólni, igazából már próbálgattál többféle dózis PPI-t, ha jól látom, bár már nehezen követem itt a sztorikat. Lehet még hatóanyagokon változtatni, esetleg motilitásjavító, ez-az, de szűkül a paletta, ha eddig ezektől nem volt érdemben semmi javulás, akkor nem biztos, hogy ez lesz a kulcs v. elérhető a panaszmentesség.

 

Nem tudom, milyen vérvételed volt, ha csak IgG, akkor az egy régebbi Helico fertőzésre utalhat, és lehet aktív fertőzésed már nincs. Elvileg a szövettan az, ami a 100%-os, főleg ha több helyről is vettek mintát, a vérvételt pl. nem is értem, miért végezték v. végeztetted el.

 

A nyelvem nekem is sokszor fehér hátul, de tegnap pl. nem voltam túl jól, epés érzésem volt, és akkor élénk zöldessárga volt, pont olyan színű, mint amilyen színű az epe volt a gyomromban a tükrözéses felvételeken. Fincsiii :) Ezek - zöld, fehér, sárgás nyelv, főleg hátul, nem az egész nyelv - szimplán a refluxtól és a gyomorhuruttól is lehetnek, doki is szokta nézni.

Előzmény: Marianna80 (20836)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20837

Köszönöm ha válaszolsz!

Előzmény: _juno_ (20835)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20836

Irigylem a pozitivitásodat,es az optimizmusodat,szeretnék már én is ìgy lenni,ìrtam hogy a fogaimon is láttam már egy ideje furcsa jeleket,es most azonosìtottam valòszìnű sav okozta,csak eddig nem gondoltam rá,a sok szénsavasra es savas gyümölcsre fogtam,mert volt hogy napokig csak 1.5kg mandarint ettem/nap es szénssvas vìz mellé...

Nemtudom mit fog mondani kedden a doki,remelrm tsnácsol a gyògyszerrel kapcsolatban is vslamit ami hatasos lesz...Neked mi a véleményed ?

Arra tudsz nekem valami tanacsot adni az hogy lehet ,hogy a vervétel mutatot helico-t,a szövettan nem.,ilyenkor mi van,csak a ppi szedtem es a gasztros adott még normixot azt kellett 3nspig kettesével szednem...a nyelvem már csak hátul fehér,(ezzel kapcsolatban azt olvastam baktérium fertőzes is lehet)de még ég ..

Előzmény: _juno_ (20835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!