Keresés

Részletes keresés

Blindmouse Creative Commons License 2023.06.16 0 0 56796

Bocs,  pontosítok, a toklászszúrásból benyelhető nyavalya neve: discopondylitis

Előzmény: Blindmouse (56795)
Blindmouse Creative Commons License 2023.06.16 0 1 56795

Ha a házad előtt hagyod meg...  a tanácsházáról kijön az ember és megbüntet..   ha az utca végi senki földjén hagyja a kerület vezetése a 180 centis toklászt.. az csak méhlegelő... :D

BTW ha lenyírják abban sincs köszönet, ugyanis otthagyják a picsába az egészet, elszáradni.. egyrészt amik ott van addig nem nő ott semmi, másrészt két nap alatt elszárad a toklász, te meg szereltetheted ki az állatod füléből, és szerencsés esetben akkor nem kapja meg belőle azt a gombát ami az állatok idegrendszerét támadja meg..   van tudomásom kutyáról, aki 3 hét után tudott újra járni valamennyire mert benyelte a toklászból a gombát..

Előzmény: kukácska (56793)
Kevin Creative Commons License 2023.06.16 0 0 56794

Muszáj a leeresztést megkezdeni 120 cm-es vízállásnál, mert ha nagy szélben megbillen a tó (akár 40 cm-rel is magasabb lehet ilyenkor a déli parton a vizszint mint az északin), az elöntheti a déli part alacsonyabb fekvéső részeit.

Előzmény: KKXVII (56791)
kukácska Creative Commons License 2023.06.16 0 0 56793

https://rakosmente.hu/articles/vadviragos-retkent-pompazik-a-vida-domb

 

Állandó vita van arról, hogy méhlegelő vagy gondozatlan, kaszálatlan terület. A képen látható virágzó növény - ha emlékeim nem csalnak - mezei menta, ami akár gyógytea alapanyag is lehet.

 

Ez nem a reklám helye. de vannak TV-műsorok, ahol a brit-szigeteken, francia vagy olasz területeken a városok közepén található (hatalmas) parkokban mutatják be, hogy hogyan lehet gondozni ezeket a növényeket, mit kell tenni ahhoz, hogy ne gazzá váljanak, hanem kedvelt növényekké. A növények között - nem betonozott, kövekkel kirakott - földes utak/járdák voltak, ahol kutyák futkároztak.

Ezekben a műsorokban nem volt olyan rész, hogy a kutyák kijönnek a növények közül, majd a gazdik szedik ki belőlük a toklászokat és vizslatják őket, hogy nem szedtek-e össze kullancsokat.

Nálunk miért nem oldható ez meg?

-

Tegnap délelőtt láttam, hogy az Elágtól kifelé a Pesti út szélén kaszálják a már gazzá fajult füvet.

KKXVII Creative Commons License 2023.06.15 -1 0 56792

Nem vagyok vízügyi szakértő, de a sió csatorna végén is lezárják talán kevesebb víz folyik le. Szerintem. 

Előzmény: KKXVII (56791)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.15 -1 0 56791

Nem.kerületi téma, de a nagy szárazság után Isteni csoda, hogy van víz a Balaotonban, erre leeresztjuk. No komment.

 

https://infostart.hu/belfold/2023/06/15/balatoniak-ne-csokkentsek-tovabb-a-vizszintet/amp

Blindmouse Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56790

Remélem soha,  utálom őket,  mert mindenki bénázik bennük.

 

Viszont az ominózus Y kapott 'csaba felől egy szép nagy tükröt amin egész jól belátni a pesti úti buszsávot.. egész hasznos. :)

Előzmény: KKXVII (56775)
XNC Creative Commons License 2023.06.14 -1 1 56789

A távot nem mondtad, de senki nem mondta, hogy kötelező autóval menni.

Előzmény: KKXVII (56783)
XNC Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56788

"nagyobb eső esetén nem nyeli rendesen a vizet a csatorna"

 

Ilyen helyen már annak is kell örülni, ha van csatorna.

Máskülönben az utcákból iszapbírkózó aréna lesz. :)

Előzmény: kukácska (56779)
XNC Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56787

Ezek 1 része városban is gond.

Előzmény: kukácska (56779)
kukácska Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56786

Nem csak a hétköznapi/munkanapi esetek problémásak.

Mindenkinek van néhány története, amikor belefut egy állandóan túlhevült autós hősködésébe.

A Csabai/Péceli úton mentünk az M0-ra. Már a város szélénél, a Színes utca környékén voltunk, amikor - néhány autóval előttünk - jobbról kivágódott a főokos és ezerrel ment a körforgalom felé. Fékezés nélkül belecsapódott a körforgalomban haladó autóba. Az ilyeneknek nem körforgalom kell, hanem másik fej, ahol némi ész is megtapadt.

Előzmény: KKXVII (56783)
kukácska Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56785

Ezt nem igérhetem. Évenként 1-2 alkalommal megyek arra, volt amikor 2-3 évig nem is voltam a bevásárlóközpontban és környékén.

Előzmény: KKXVII (56782)
altenberger Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56784

Én már évekkel ezelőtt leszoktam a belvárosi autózásról csúcsforgalomban. Este és hétvégén járok csak autóval többnyire. Esetleg csak a KÖKi-ig. Vonat, metró, Bubi, roller mind jobb a dugóban szenvedésnél!

Előzmény: KKXVII (56783)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 1 56783

Mindenki siet, ha ül a dugóban ideges, hogy a 600 Ft-os benzint nyeli az autó a dugóban, közben nincs buszöböl, mindenhol kerékparosok , rolleresek, motorosok kerülgetnek. Közben traffipaxok, ellenőrzések. Agybaj

Előzmény: kukácska (56781)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56782

Akkor péntek délután 17 es 18 öra körül javaslom, bár mar nyári uborkaszezon van, kisebb a forgalom. 

Előzmény: kukácska (56776)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56781

Ismétlem: nem vagyok a körforgalom ellensége, nem ellenzem a létüket, a létesítésüket. De!

Csak azt akartam "érzékeltetni", hogy amikor egy begőzölt fejű akarnok beül az autóba, bent van a forgalomban, annak mindegy mi van előtte: Stop-tábla, jelzőlámpa, körforgalom vagy ikertornyok.

A közlekedési morál is - minden mással együtt - kicsit félrement...

altenberger Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56780

"egy idő után besokallnak, hogy senki nem engedi tovább őket. A Kert felől érkezők pedig tartják magukat ahhoz, hogy övéké az elsőbbség."

 

Na, pont ilyenre jó a körforgalom!

Előzmény: kukácska (56777)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 1 56779

Még valami: gondolkodni lehet, nem csak ötletelni.

Olvastam egy cikket egy faluba költözött városi facebook-csoportról.  Közel van a fővároshoz, itt dolgoznak, itt tanulnak a gyerekeik, stb.

Egy ideig minden szuper volt, aztán jöttek csoportosan az írásos panaszok: a reggeli kakaskukorékolástól hétvégén nem lehet sokáig aludni, a szomszédék macskája rendszeresen átjár az ő kertjükbe is, a rigók eszik a fáról a cseresznyéjüket, nagyobb eső esetén nem nyeli rendesen a vizet a csatorna, stb. Mi a fenét tanultak/olvastak a falusi életről mielőtt oda költöztek?!

Ez sajnos a közlekedésre is igaz. Valaki néhányszor véig megy egy útvonalon, de valami nem tetszik benne, máris a kedve szerint át akarja alakítani.

Előzmény: KKXVII (56773)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 1 56778

Nem vagyok ellensége a jól megépített körforgalomnak. Valahol a Dunántúlon, talán Marcali/Keszthely(?) környékén, van olyan körforgalom, ahol 5 vagy 6 út találkozik, mégis jól átlátható. Ezzel szemben mégis azt mondom, hogy nem minden helyen a körforgalom a megoldás.

Előzmény: KKXVII (56774)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56777

Van ott egy kisebb, hosszúkás tér. Lehet odaépíteni egy 1,5-2 méter átmérőjű körforgalmat, de attól a Csabai/Péceli és a Pesti út még nem lesz szélesebb.

Talán egy jól beállított jelzőlámpa értelmesebb lenne, mint a jelenlegi megoldás. Akkor talán a Kertről érkező és Csaba felé haladó kiskakasok kevesebbet csttannának.

A Csaba felé haladók egy idő után besokallnak, hogy senki nem engedi tovább őket. A Kert felől érkezők pedig tartják magukat ahhoz, hogy övéké az elsőbbség. Aztán jön a csatt...

Előzmény: KKXVII (56775)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56776

A korareggeli és az esti csúcsban még nem voltam a maglódi bevásárlóközpontban vagy a környékén. Így nem tudom, hogy abban az időben mekkora ott a dugó, de én nem is arról beszéltem.

Amikor az egyik délelőtt 10 óra körül beértunk Budapestre, a Pesti úton hosszú ideig álltunk a dugóban mielőtt a Zrínyi úti jelzőlámpáig eljutottunk.

 

Előzmény: KKXVII (56775)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56775

Remeljük egyszer megépül ott is a körforgalom.

Előzmény: altenberger (56769)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56774

Pedig igen. Biztosan megoldaná a maglódi auchannal a dugokat.

 

https://nlc.hu/ezvan/20170609/budakalasz-korforgalom-11-es-fout/

Előzmény: kukácska (56771)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56773

Józan gondolkodó nem csak kritizál, panaszkodik. Elvétve van ötlete is. 

Előzmény: kukácska (56772)
kukácska Creative Commons License 2023.06.12 0 0 56772

Ötletelésekben nincs hiány.

Aki valamilyen ellenvéleményt merészel mondani vagy a józan gondolkodásra hívja fel a figyelmet, az fejlődés ellenes....

Előzmény: Patreides (56767)
kukácska Creative Commons License 2023.06.12 0 1 56771

Nem hiszem, hogy a körforgalom megoldaná azt, hogy ne a város végétől várakozzanak az autók a továbbhaladásra.

A Pesti és a Csabai/Péceli út kertes házas övezetre lett tervezve. Azért mert az utóbbi időkben 3-4 buszmegállóként megspékelik egy-egy lakóparkkal, az út szélessége még meg tágul meg.

Előzmény: KKXVII (56768)
kukácska Creative Commons License 2023.06.12 0 0 56770

Néhány éve történt, már megvolt a buszsáv és a 60-80 cm széles elválasztósáv a zebrával:

Szinte alig volt forgalom, de arra a szakaszra/részre éppen akkor, egyidőben érkezett Kert felől egy csuklós BKV-busz és egy kamion/teherautó (Spar/Aldi/Tesco/mindegy), valamint Kert felé tartó szintén csuklós BKV-busz.

Nem volt egyértelműen balesetveszély, de olyan szerencsétlenül érkeztek meg egymás mellé, hogy a teherautónak néhány métert vissza kellett tolatni, hogy ne ütközzenek.

Arra már nem emlékszem, hogy Csaba felé volt-e autó. Csak arra figyeltem fel, hogy a Kert felé menő busz megáll félig áthaladva a zebrán, ahonnan senki nem akart átjönni a Csabai úti oldalra. 

Lehet ötletelni a 1,5-2 méter átmérőjű körforgalommal kapcsolatban, lehet házakat lebontani miatta. Igaz, van ott egy kisebb, hosszúkás tér, abból bármit lehet építeni, de attól az említett szakaszon az úttest már nem szélesíthető tovább néhány ház lebontása nélkül. Bár nem ott lakom, de én felajánlanám körforgalomnak a mi telkünket, (pl) a Turai kastélyért cserébe...

Előzmény: altenberger (56769)
altenberger Creative Commons License 2023.06.12 0 0 56769

A Csabai út Pesti út elág is körforgalomért kiállt szerintem.

Előzmény: KKXVII (56768)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.12 -1 0 56768

Két problam is van a maglódi körforgalmat bővíteni kellene mint a Budakalászi körforgalom, itt torlódik fel a sor, az MO -án is állnak az autók. A kucorgó térre is körforgalom kell, mert 5 utca torlódik kanyarodó sávokkal kombinálva. Katasztröfa. Egyetértünk.

Előzmény: kukácska (56766)
Patreides Creative Commons License 2023.06.10 0 0 56767

A közlekedésszervezés egy nagyvárosban valami olyasmi, mint egy, egymással is összefűzött, ördöglakat-halom megoldása-kibogozása.

.

"Kíváncsi lennék arra, hogy egy komoly szaktudású "közlekedést fejlesztő mérnök", a fulladásig elfajzott röhögőgörcs vagy agyérgörcs nélkül hogyan tudja majd elolvasni ezeket az ötleteléseket."

.

Hát én sem ötleteket nem mernék adni a témában, sem az ötletek elbírálására nem vállalkoznék (de talán még az a régi, egyetemi évfolyamtársam sem, aki egy időben az FKF forgalomtechnikai vezetője volt).

Egy ilyen bonyolult rendszerben egy probléma látszólag jó megoldása általában tíz újabb problémát okoz. :)

Előzmény: kukácska (56766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!