Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 303
De jó, beindult a topic rendesen. :) Majd lesz jó pár kérdésem az elhangzottakkal kapcsolatban, de most telóról írok, rövidre fogom. Letöltöttem egy '93-as Scorps koncertet amin Michael Schenker előadja a Positive Forward-ot. Nagyon megtetszett, egész nap azt dúdolom magamban. Az lenne a kérdésem, hogy Michael-nak az összes albuma instrumentális? Akár az, akár nem, léci ajánljatok egy albumot tőle, kíváncsi lettem rá.
kistutu Creative Commons License 2009.01.07 0 0 302
Ja-ja. Meg is van a teljes anyag. Nagyon zsír! A 2003-as észak-amerikai turnén nyomták....nagy meglepetésre! Azért szívesen ott lettem volna, mert a Whitesnake-kel voltak közös turnén. Egyszer ők, egyszer pedig a fehér kígyó volt a főbanda.

...a Taken By Force-ért bocs, kicsit vak vagyok. :)
Előzmény: VÖLÖ (301)
VÖLÖ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 301
Ezt már láttátok?
--http://www.youtube.com/watch?v=RDXjutPsDKE--
VÖLÖ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 300
Taken By Force- t írtam. Ozzy írt még pár jó lemezt, de ez a 2 a legösszerakottabb, az Ultimate meg a Bark bármennyi klasszikust is tartalmaz , kissé bejezetlennek hat, vagy másképpen fogalmazva, Jake E Lee király gityos, de ez nem az ő stílusa. Ö maga mondta a Bark szólójáról ( ami pedig Number 1), hogy bluesosabbat akart, de hát ilyet kértek, vagyis neki ez munka volt elsősorban. Szegény Rhandy (R.I.P), és Ozzy pont a legjobb időben találkoztak, amit a 2 első lemez totál igazol, hogy mi lett volna később, nagy kérdés. Valószínűleg Rhandy pár év múlva tovább akart volna fejlődni, de ez már csak találgatás. A Therion engem bőven kielégít, ebben az operás dologban.
Ha én most leírnám más műfajban ténykedő kedvenceimet.
Na jó, egy pár


BEATLES,CHICAGO,Billy Holiday,BOB MARLEY,ABBA,THE CURE,COLDPLAY
THE CLASH,Dead Can Dance,DEPECHE MODE,DOORS,DIRE STRAITS
ERIC CLAPTON,EDITH PIAF,FUN LOVIN CRIMINALS,FRANK ZAPPA
Genesis,INXS,JEAN MICHEL JARRE,JAMES BROWN,JIMI HENDRIX
JEFF BUCKLEY,KING CRIMSON,MASSIVE ATTACK,NAT KING COLE
NINA SIMONE,Nick Cave,PRINCE,PORTISHEAD,PINK FLOYD
RADIOHEAD,R.E.M.,Lalo Schifrin,SIMPLY RED,SANTANA
St. Germain,Saint Etienne,SIMON AND GARFUNKEL,SADE
SZABÓ GÁBOR,U2

MOZART SCHUBERT Beethoven BACH CHOPIN
Bartók,.....ecetera, ecetera, ecetera.
Meg persze JAZZ.
Magyarokat legközelebb.
Előzmény: kistutu (299)
kistutu Creative Commons License 2009.01.06 0 0 299
Király! Mind klasszikus! :)
Ami még nálam bejön, az a Floyd és a tagok szólólemezei! Tudom nem rock vagy metal de mindenképpen említésre méltó.

...mondjuk a Taken By Force nagyon elférne még

...vagy Ozzy - The Ultimate Sin, Europe - Final Coutdown, Sonata Arctica - Epliptica, vagy akár bármely Nightwish.
Előzmény: VÖLÖ (297)
Ripper Creative Commons License 2009.01.06 0 0 298
Höhö, ennek nyolcvan százalékát én is írhattam volna.:-)
Előzmény: VÖLÖ (297)
VÖLÖ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 297
Írtam egy ilyen kisebb listát, általam kedvelt lemezekből. Most a jazz, blues, classic, pop kihagyva.
ALICE IN CHAINS - Dirt ANTHRAX - Among The Living - We've Come For You All
A PERFECT CIRCLE - Mer De Noms ACDC - Back In Black - Let There Be Rock
- For Those About To Rock We Salute You - Highway To Hell
BREAKER - Get Tough BUDGIE - Never Turn Back On A Friend - In For The Kill
BLACK SABBATH - Heaven And Hell - Sabbath Bloody Sabbath - Volume 4
C.O.C - Blind - Wiseblood
DEEP PURPLE - In Rock - Machine Head – Burn - Come Taste The Band - Perfect Strangers
DIO - Holy Diver DREAM THEATER - Images and Words - Awake - Six Degrees Of Inner Turbolence
DOWN - A Bustle in Your Hedgerow DOKKEN - Back For The Attack
DEF LEPPARD - High 'N Dry - On Through The Night - Pyromania - Hysteria
FOREIGNER - Foreigner
Guns N Roses - Appetite For Destruction
GATHERING - Nighttime Birds - Souvenirs
HELLOWEEN - Keeper Of The Seven Keys Part 1
IRON MAIDEN - Killers - The Number Of The Beast - Piece Of Mind - Somewhere In Time - Dance Of Death
JOURNEY - Escape
JUDAS PRIEST - Sad Wings Of Destiny - Killing Machine - British Steel - Screaming For Vengeance - Defenders of the Faith - - Jugulator
KANSAS - Kansas - Masque - Song For America - Leftoverture
LED ZEPPELIN - Led Zeppelin II - Led Zeppelin IV - Houses of the Holy
METALLICA - Ride The Lightning - Master Of Puppets
MOTLEY CRUE - Shout at the devil - Dr. Feelgood - Motley Crue
MELVINS - Stoner Witch - Nude with Boots
MINISTRY - The Mind Is A Terrible Thing To Taste - Psalm 69
METAL CHURCH - BLESSING IN DISGUISE - THE DARK - METAL CHURCH
MOTÖRHEAD - Ace Of Spades – Overkill – Bomber - Iron Fist
MY DYING BRIDE - The Light At The End Of The World
NEVERMORE - Dead Heart In A Dead World
NINE INCH NAILS - - With Teeth
OPETH - Damnation
OZZY OSBOURNE - Blizzard of Ozz - Diary of a Madman
PRETTY MAIDS - Red, Hot and Heavy - Future World
PARADISE LOST - icon - draconian times - Paradise Lost
PEARL JAM - vs
QUEENSRYCHE - Operation Mindcrime - Empire - Promised Land
QUEEN - Sheer Heart Attack - A night at the opera - News of the world
- Jazz - The Miracle - Innuendo
RAINBOW - Ritchie Blackmore's Rainbow - Rainbow Rising - Long Live Rock 'N' Roll
- Down To Earth
RED HOT CHILLI PEPPERS - Blood Sugar Sex Magik - By the Way - Californication
RUSH - Counterparts - Grace Under Pressure - Moving Pictures - Permanent Waves
ROLLINS BAND - Get Some Go Again
Skid Row - Slave To The Grind
SCORPIONS - Fly To The Rainbow
- In Trance
- Virgin Killer
- Taken By Force
– Lovedrive
– Blackout
- Love At First Sting
- Crazy World
- Face The Heat
– Unbreakable
- Humanity Hour
SLAYER - Reign in Blood - South Of Heaven
STORMWITCH - Stronger than Heaven - The Beauty And The Beast
SAXON - Wheels of steel - Denim And Leather - Strong arm of the law
SOUNDGARDEN - Louder Than Love – Superunknown
TOTO - Toto - Hydra - Toto IV - Isolation
TWISTED SISTER - Under The Blade - You Can't Stop Rock 'n' Roll - Stay Hungry
TROUBLE - Trouble
THIN LIZZY - Thin Lizzy - Shades of a Blue Orphanage - Vagabonds of the Western World - Night Life - Fighting – Jailbreak - Johnny the f
VAN HALEN - Van Halen - Van Halen II - 1984 - 5150 - For Unlawfull Carnaval Knowledge - Balance
VOIVOD - Nothingface - Dimension Hatross - angel rat
WASP - The Headless Children
WHITESNAKE - Slide It In - 1987
YNGWIE MALMSTEEN - Marching out – Odyssey

Elég nyitott vagyok ?
























Ripper Creative Commons License 2009.01.06 0 0 296

Dark Saga, Something Wicked, Horror Show. Ezek a legemészthetőbbek, legfogósabbak.

 

Ha ezek bejönnek, akkor érdemes lesz elmerülnöd jobban is a dolgaikban.

Előzmény: VÖLÖ (294)
BahnScorper Creative Commons License 2009.01.06 0 0 295
Something Wicked This Way Comes és The Dark Saga a két csúcspont, de alapjában véve mindegyik nagyon szerethető. Ha egy számot kell kiválasztani, akkor természetesen Melancholy, de hasonló jó hatással lehet egy Watching Over Me, I've Died For You és Question Of Heaven is.
Előzmény: VÖLÖ (294)
VÖLÖ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 294
Ennek az Iced Earth-nek melyik lemezével érdemes elöször ismerkedni.
Előzmény: Ripper (293)
Ripper Creative Commons License 2009.01.06 0 0 293
Ja, egyébként ha már itt tartunk, a februári PeCsás Iced Earth bulin a Saxon lesz a különleges vendég.
Előzmény: Ripper (291)
Ripper Creative Commons License 2009.01.06 0 0 292
Na, ezt nem tudtam.
Előzmény: kistutu (289)
Ripper Creative Commons License 2009.01.06 0 0 291
A Saxon lemezei most is teljesen rendben vannak, főleg a Lionheart volt kiugró teljesítmény tőlük az utóbbi kb. 10 évben.
Előzmény: VÖLÖ (290)
VÖLÖ Creative Commons License 2009.01.06 0 0 290
Kicsi tutu-nak köszönöm a linket. Az Eye II Eye-ról még annyit, hogy tényleg nem a legjobb lemezük, időt kell neki adni, s nem elsőre attackolni. Ami a Queen hatást illeti, az a Moment-ben, Mind-ban mindenképpen tetten érhető. Hu apám az a SAXON milyen jó kis gyilkos lemezeket csinált a korai időkben, pont mint a DEF LEPPARD, semmi kecmec, semmi agyalás, lényeg a lendületen volt. Küldök én is egy Bootleges címet

---http://vivalesbootlegs.blogspot.com--

Tele van finomságokkal.Na BYEBYE.
kistutu Creative Commons License 2009.01.06 0 0 289
Mondjuk az album hangvételére erősen rányomja a bélyegét, hogy Klaus-nak előtte hunyt el az édesapja. A címadó dalt például az ő emlékénak írta.
Előzmény: BahnScorper (288)
BahnScorper Creative Commons License 2009.01.06 0 0 288

20 év? Szerencsére nekem 10-nél hosszabb várakozási időm eddig csak a Metallica-ra volt, az Iced Earth-nél meg pont tavaly volt 10... :-)))

 

Az EyeIIEye szerintem jó a maga nemében, nekem mindig a Queen jut róla eszembe...

Előzmény: Ripper (287)
Ripper Creative Commons License 2009.01.06 0 0 287

Ahoy!

 

Jugulator ügyben egyetértünk - ami pedig az Eye II Eye-t illeti, az ugyan nem tartozik a kedvenc Scorps albumaim közé, ugyanakkor azért messze nem tartom olyan gázosnak sem, mint amennyire ráhúzták anno a vizes lepedőt. Néha jó előszedni, de sok lemezük van, ami jóval gyakrabban forog nálam.

 

Az utolsó két albummal szerencsére már tényleg azt hozták az arcok, amit én igazán szeretek bennük - remélem, a köv. korong sem okoz majd csalódást. Jó lenne végre élőben is elcsípnem őket; többször voltak már itt, vagy a közelben, de vagy én voltam béna, vagy egyéb okok miatt, de sosem sikerült koncerten látnom őket eddig. Anno a Saxon-nal voltam így, a megismerésüktől számítva 20 év kellett ahhoz, h előszörre lássam őket. Nagyon jó volna, ha a köv. turnén a Scorpions-szal is bepótolhatnám a lemaradást.

Előzmény: VÖLÖ (283)
kistutu Creative Commons License 2009.01.06 0 0 286
Inkább küldöm majd mailben mert a vége mindig lemarad! :(((((
Előzmény: kistutu (285)
kistutu Creative Commons License 2009.01.06 0 0 285
Na még egyszer:

http://www.guitars101.com/forums/f90/scorpions-live-tokyo-japan-26-9-04-a-53002.html?highlight=scorpions

http://www.guitars101.com/forums/f90/scorpions-2005-july-31-costa-mesa-74776.html?highlight=scorpions
Előzmény: kistutu (284)
kistutu Creative Commons License 2009.01.06 0 0 284
Hát igen...a 93-as buli odaba...ós volt rendesen! Az egész "szetlisztet" nagyon eltalálták. Egy pici hiányérzet csak, hogy az új albumról nem játszottak túl sok számot. Ahhoz képest, hogy lemezbemutató koncert volt...
Alien Nation, Someone To Touch, Under The Same Sun és a Taxman Woman. Utóbbit csak egy pár állomáson játszották a turné elején, októberben Németországban már nem. Van egy videó, ami a 94-es Mexico City-i koncereten készült. A helyi TV adta le, kb 40 perc az egész. Viszont van előtte egy 50-60 perces összefoglalás a FTH 93-as európai turnéról. Nos az ottani összes vieóbevágás a budapesti buliról van. Évek óta vadászom a hanganyagot, mert emlékszem, hogy a Petőfi Rádióban anno volt egy műsor, ami a Mo-on játszó nagy bandák koncertjének egy összevágott anyagát adta le. Sőt, pát nappan a show előtt volt egy műsor (azt hiszem az a Kossuthon) aminek az volt a címe, hogy heti szárcsapatunk...a Scorpions. Ez is egy kb.egy órás műsor volt. Ezen kívül az egész - úgymond - kelet-európai turné a Coca-Cola szponzorálásával jött létre, és pl. a versói, vagy a bukaresti buliról a helyi tv leadott egy egy órás anyagot. Kiváncsi lennék, hogy a bp-i koncertről készült-e hasonló...

Az E2E nekem is nagyon tetszett első hallásra. A dallama és a szövege tipikus Scorpions. Viszont ami a hangszerelését illeti, nem a legnyerőbb. Tudom, kísérleteztek valami újjal, ami sajna túl poposra sikeredett. Az album turné európai állomásain jó sokat játszottak az új lemezről. (10 Light Years Away, Mysterious, Mind Like A Tree, Du Bist So Schmutzig, To Be No.1, és a nagy kedvenc...A Moment In A Million Years amit akusztikus gityókkal nyomtak el...huh) Emlékszem a dedikálásra, ami a Pólus Centeben volt áprilisban. A banda az Arany Zsiráf Gálára érkezett, ahol két számot elnyomtak akusztikus formában (To Be No.1 és White Dive - Presszer Picivel zongorán) és előtte a Pólusban dedikálták az új albumot. A Mysterious egy nagyon klassz kis szám jó riffekkel. Szeretem! :)

Egy kis segítség...

Costa Mesa 2005:
http://www.guitars101.com/forums/f90/scorpions-2005-july-31-costa-mesa-74776.html?highlight=scorpions

Tokyo 2004
http://www.guitars101.com/forums/f90/scorpions-live-tokyo-japan-26-9-04-a-53002.html?highlight=scorpions

Jó zenehallgatást! :)
Előzmény: VÖLÖ (283)
VÖLÖ Creative Commons License 2009.01.05 0 0 283
Jé, nekem ez link könyvjelzős volt, csak regiznem kéne a normális search miatt, arra pedig egyszer már ráfaragtam egy hasonszőrű fórumon, mert ilyen-olyan segédprogikkal működött volna a dolog. Azért valószínűleg megpróbálkozom vele, úgyhogy kösz az infót. Más. Mér van az, hogy ez fórum ilyen behalt, benéztem a ripperékhez , lám már 160 oldal körül járnak, mondjuk a maident már meg se merem nézni. Oszt még az jutott eszembe, hogy milyen hatással van az emberre a média,
pl. mikor kijött az Eye II Eye lemez, nekem nagyon tetszett , persze a szivarost rühelltem, meg kb még 2 lassú felesleges volt rajta, de összességében az egy korrekt
album volt. Hallatszott , hogy sokat dolgoztak vele, szóval munkás lemez volt. A negatív kritikák azonban teljesen kinyírták a lemezhez fűződő pozitív érzéseimet.
RIPPERnek üzenném, hogy a JUGULATOR A 90-es évek egyik legjobb, ha nem a legjobb metal lemeze, semmivel se rosszabb mint a PAIN csak másféle megközelítést igényel. Egyszer kölcsön adtam egy srácnak aki nálam 8-10 évvel fiatalabb volt, a priestet pedig abszolúte nem ismerte, vagy legalábbis nem hallgatta, s a reakciója több volt egyszerű tiszteletköröknél, ilyeneket mondott : modern, fiatalos, lendületes, ami számomra csak azt bizonyítja, hogy nyitottabbnak kell lennünk, s akkor talán az első hallásra idegen, nem a megszokott, kísérletezősebb albumok is szerethetőbbé válnak. Bocs a kitérőért, de a scorp mellett a judas a másik teneaggerkori betegségem. Visszatérvén a főcsapás vonalra, megemlíteném szép emlékeimet a 93-as koncertről, emlékeztek még a régi fapadlós burkolatra, Istenem milyen jó lehetett rajta dübörögni, tisztára lovasroham, aztán meg ahogy belekezdtek a comming lassú részébe, a közönség meg velük énekelt, majd a táltosroham. Ha csak felidézem, megkeményedik a mellbimbóm. Hiába a scorp mindig tudta, hogyan kell adagolni a dolgokat. Na most pedig sürgősen befejezem a zongorázást, inkább zenét hallgatok, mondjuk a 99-es San Bernadino-i koncertet, na az bikán szól.
BYEBYE
Előzmény: kistutu (282)
kistutu Creative Commons License 2009.01.05 0 0 282
BUÉK neked is!
Nézd meg a guitars101.com-ot. Ott biztos, hogy találsz 2004 utáni bootlegeket. Az Unbreakable koncertek nagyon jók voltak. (voltam is hármon bulin - Bécs, Halberstadt, Brno) A Humanity turné első pár állomásán 5 új számot is nyomtak, aztán már csak három maradt a szetlistán. (Hour 1, Humanity, 321)
Én is kíváncsian várom az új lemezt! Remélem ugyanilyen ütős lesz, mint a legutóbbi. Aztán meg a turné...most már itt az ideje Mo-ra is eljönni...nem most volt 1993. :(
Előzmény: VÖLÖ (281)
VÖLÖ Creative Commons License 2009.01.04 0 0 281
Szép napot és BÚÉK a fanoknak. Lassan 25 éve, hogy letaglózott a BLACKOUT tömény hard rock esszenciája. Emlékszem akkoriban a Judas British Steel – jét favorizáltam.
Volt is egy pulóverem, anyám belehorgolta a közepébe hogy JUDAS, a folytatást azonban lehagyta, mivel az már nem fért ki. Szóval mindenkinek azt hirdettem teljes mellszélességgel, hogy én egy Júdás vagyok. Na mindegy, tininek rém butus lehettem.
Szóval ott tartottam , hogy BLACKOUT BUMM, az a lemez olyan energiával telitett volt hogy szegény judas, egyébként méltán zsenális lemeze öregurasnak tűnt mellette.
A következő két hétben ronggyá hallgattam a szalagot, naponta kb 10 – szer , de megunni máig nem tudtam. Ha létezik Hard Rock százas lista, ennek a lemeznek a Lovedrive – val egyetemben, benne kell lennie a Top 10 – benn , persze tudom megoszlanak a vélemények, hogy mit nevezünk Hard – nak, pl. az Alien Nation gonosz riffelését én semmiképpen sem langyitanám. Végig olvasván a beszólásokat, egy csomó mindenről lenne véleményem pl. a búcsúról, bár én már a Face the Heat – re azt hittem , hogy az utolsó, látván, hogy Rudi levágta a bajszát, meg már 45- tőn túl voltak, gondoltam turné majd nyugdíj, erre tessék. Most azonban, nagyon erőteljesen érzem a befejezés közelségét, amit a Humanity lemez koncepciója csak felturbósít, mindenesetre most még egy nagyon jó lemezzel hagyhatnák abba. Hirtelenjében ennyi gondolat jutott az eszembe, ja és még egy kérés, nem tud valaki 2004 utáni jó konert felvételt, merre keressek a neten, nagyon rácuppantam a live – ra mostanság. Na BYE.
Ripper Creative Commons License 2009.01.01 0 0 280
BÚÉK!!

Épp az imént csengett le a Pure Instinct album - ezer éve nem hallgattam, már el is felejtettem szinte, h milyen jó...
meine Creative Commons License 2008.12.28 0 0 279
Ez aztán az igazi örömhír és BOLDOGSÁG!
Előzmény: kistutu (278)
kistutu Creative Commons License 2008.12.28 0 0 278
Bizonyám! A legszebb ajándék így karácsony tájékán! :)
Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 277
Olvastátok a hivatalos Scorps oldalon az üzenetet? :)
Azok kedvéért akik nem, idéznék belőle! "Most eljött az idő, hogy feltöltődjünk, hamarosan elkezdünk egy új albumon dolgozni."
Király! :D Remélem idetalálnak hamarosan Mo.-ra koncertezni. :)

Addig is mindenkinek Rockos Karácsonyt és Gördülő Új Évet kívánok! :D
BahnScorper Creative Commons License 2008.12.20 0 0 276

Na jó, ennyi off belefér:

 

Nem tudom, melyik jegyemről beszélsz (hová-mikor, mint a volánusz megállótábláján :-))) - de nem foglaltam sehol, pénztárban vettem. Ha további kérdésed van ilyen ügyben, akkor "Vasutas fórum -> Utazás nemzetközi vonatokon" - ha nem én válaszolok, akkor valamelyik topictárs.

Előzmény: ragadom (275)
ragadom Creative Commons License 2008.12.18 0 0 275
SZIA "BahnScorper" !

tUDOM NEM IDE TARTOZIK AMIT KÉRDEZEK, DE ITT VOLT A LEGFRISSEBB HOZZÁSZÓLÁS (12.15-i), és abban reménykedve hogy ezt el fogod olvasni, ezért írtam ide. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy a "sparschine"-s, oldalnak mi a webcíme, ahol Te is foglaltad a jegyedet? Köszönöm a válaszod
kistutu Creative Commons License 2008.12.15 0 0 274
Ó, hát igen! A "We'll Burn The Sky" egy igazi öreg klasszikus a 70-es évekből. Uli is nagyon szereti, mert majdnem minden koncertjén elnyomja a saját bandával is. Attól függetlenül, hogy milyen összeállításban is lépnek a színpadra.

Ami 88-as amerikai Monsters Of Rock-ot illeti...igen, játszottak már együtt. De azt nem szabad elfelejteni, hogy akkor a Scorpions volt az egyik csúcson lévő hard-heavy zenekar. Tavasszal jelent meg a Savage Amusement és közvetlenül utána mentek a MOR turnéra, ahol a Metallica csak az egyik "előzenekarocska" volt a Scorpions-hoz képest! (Igaz, ott nem ők voltak a fő banda, hanem Van Halen.) Azóta viszont sokat változott mindkét zenekar. A Scorps egy kicsit elvesztette az "imázsát", ellenben a Metallica az egyik legnépszerűbb csapat lett. Óriási rajongótáborral, akiknek a Scorps már egy kicsit "lagymatag".
Előzmény: BahnScorper (273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!