Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2657
Van egy film, az a címe, hogy A bennfentes, ajánlom figyelmedbe.
Előzmény: rali (2655)
NoCigi Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2656
Tényleg nincs önkritikád. Időrendi sorrendet nézve megállapíthatod, hogy amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten. Vagy valami ilyesmi. Nem vagyok vallásos, de valami olyat jelent, hogyha bunkón viselkedsz, akkor ne lepődj meg azon, hogy ugyanabban a stílusban kapod vissza a választ mert azt lehet hinni, hogy te azt a stílust szereted, mert ha nem, akkor nem nyilvánulnál meg oly módon. Tehát a füst részecskék felszívódását, a tiszta dohány fogalmát és azon keresztül az adalékanyagokat tisztáztuk. Remélem most már nem ütközik nehézségekbe az, hogy értelmezd a következő mondatokat:


"Elszívni egy szivart, olyan, mint ha elszívnánk egy egész doboz cigatettát."

Az elmúlt időszakban Magyarországon is egyre inkább divatba jött újból a szivarozás. Egyre gyakrabban lehet látni fiatalokat, akik inkább - némi sznobizmusnak is köszönhetően - a szórakozóhelyeken szivaroznak.

A szivarozás újbóli elterjedése egyrészt talán a növekvő szivar reklámoknak, másrészt talán annak a tévhitenk köszönhető, hogy a szivar kevésbé ártalmas, mint a cigaretta. Ez a tévhit részben abból táplálkozik, hogy a szivarfüstöt valóban nem tüdőzi le a dohányos, szemben a cigaretta füsttel.

Az igazság azonban, hogy a szivarban levő dohány sokkal tisztább, mint a cigarettában, így nikotin tartalma is magasabb és a magas koncentrátumú nikotin és egyéb mérgező anyagok a véráramba kerülnek, amikor a füst a szájba kerül.

forrás: http://www.hazipatika.com/topics/nikotinstop/articles?aid=19990317130435;HPID=0F02EB16-11E588D4-8C868E4C-28A9511A
Előzmény: rali (2655)
rali Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2655
Te annyira hülye paraszt vagy, hogy nem csodálkozom azon, mennyire képtelen vagy normálisan megnyilvánulni.Te otthon is így tárgyalsz a környezetedben nyomorgó szerencsétlen családtagjaiddal?Rossz lehet nekik...

Ha nem tudod az adalékokat fölsorolni, akkor fogd be a pofádat.Ennyi.

Amire a törvény kötelezi a gyártókat, az rajta van a dobozon.A többihez semmi közöd.Ugyan minekis lenne, te annyira korlátolt gyükér vagy, hogy meg se tudnád érteni.Az eddigi tevékenységed ezt gyönyörűen bizonyítja.
Előzmény: NoCigi (2654)
NoCigi Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2654
Akkor röhögd körbe magad te szerencsétlen droid!


"MILYEN ADALÉKOKAT ADNAK A CIGARETTÁKHOZ ?

Az adalékok üzleti tikot képeznek, de annyit elárulhatunk, hogy csak olyanokat használunk fel, amelyek a törvények értelmében legálisak."
forrás: www.bat.hu - gyakori kérdések

Persze a törvények értelmében legális maga a cigaretta is. Hiába mérgező....

Te rali ez már nagyon gáz! Nem érzed? Nincs önkritikád?
Persze abszurd módon gondolkozol.....
www.help-eu.com

Előzmény: rali (2653)
rali Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2653
Ez az adalékanyagos beszólás a dohánygyártás legtökéletesebb nemismeréséről tanúskodik.Ha ennyire nem értesz valamihez, akkor ne nyilatkozzál róla - mert pillanatokon belül körberöhögnek, teljesen jogosan.
Előzmény: NoCigi (2652)
NoCigi Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2652
Remélem most már tiszta számodra, hogy mit jelent a tisztább dohány fogalma! A tisztább dohány az azt jelenti, hogy kevesebb adalékanyagot kevernek hozzá. Remélem ezekután tudod értelmezni a következő sorokat!



"Elszívni egy szivart, olyan, mint ha elszívnánk egy egész doboz cigatettát."

Az elmúlt időszakban Magyarországon is egyre inkább divatba jött újból a szivarozás. Egyre gyakrabban lehet látni fiatalokat, akik inkább - némi sznobizmusnak is köszönhetően - a szórakozóhelyeken szivaroznak.

A szivarozás újbóli elterjedése egyrészt talán a növekvő szivar reklámoknak, másrészt talán annak a tévhitenk köszönhető, hogy a szivar kevésbé ártalmas, mint a cigaretta. Ez a tévhit részben abból táplálkozik, hogy a szivarfüstöt valóban nem tüdőzi le a dohányos, szemben a cigaretta füsttel.

Az igazság azonban, hogy a szivarban levő dohány sokkal tisztább, mint a cigarettában, így nikotin tartalma is magasabb és a magas koncentrátumú nikotin és egyéb mérgező anyagok a véráramba kerülnek, amikor a füst a szájba kerül.

forrás: http://www.hazipatika.com/topics/nikotinstop/articles?aid=19990317130435;HPID=0F02EB16-11E588D4-8C868E4C-28A9511A
Előzmény: rali (2651)
rali Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2651
Hogy jön ide a fogyasztóvédelem, te csúsztató?

Olvass már el egyszer egy cigarettásdobon mindent.Ha nem lennél ilyen tudatos szemét provokátor, akkor le se írtad volna ezt.Rajta vannak az összetevők.Mert neked ez úgy kényelmes, inkább hazudtál egy jó nagyot.

Egyre inkább kifelé tartasz az "ember" kategóriából.
Előzmény: NoCigi (2650)
NoCigi Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2650
Nem hiszem el, hogy nem tudod, hogy a cigaretta nemcsak dohányból áll. Egyre hülyébb kérdéseid vannak. Csak nem maga személyesen D.F.T.?
Nézzél már utána, hogy mit is szívsz! Ja, hogy nincs ráírva a cigisdobozra. Ja, hogy egyéb termékekre rá kell írni, hogy mit tartalmaz, de a cigarettán nem kell feltüntetni az összetevőket. Ennyit a fogyasztóvédelemről és a tudatos vásárlásról.
Előzmény: rali (2649)
rali Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2649
Rizsa.
Meséljed a tiszta meg nem tiszta dohányt.Konkrétan.

A rizsát meg add el az olyam barmoknak, mint te magad is vagy.
Előzmény: NoCigi (2648)
NoCigi Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2648
Köszönöm kérdésed te szerencsétlen droid!
Sajnos nem vagyok orvos azonban józan paraszti ésszel is lehet, hogy tudok rá válaszolni.
A füst részecskékből áll. Egészen apró kicsi részecskékből is áll. Ezek az apró kicsi részecskék a nyállal keverednek. Amikor a nyáladat lenyeled a nyálladdal együtt a gyomrodba is kerülnek. Azonban az is lehetséges még hogy a szád egyéb szövetein keresztül is be kerül a véráramba a füst alkotó részeiből néhány milligramm. Képzeld el a fogászok is ezt használják ki a helyi érzéstelenítésnél. Persze rég lehetett amikor még saját fogad volt, ezért nehezen emlékezhetsz rá vissza.

Tehát ha ezekután azt mondod egy tudományos megállapításra, hogy baromság, akkor szerintem - meg ne sértődj - te egy nyálladzó barom szintjén maradtál. Hiába minden okítás....
Előzmény: rali (2643)
Spanci Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2647

Hát már a topikcím is eléggé provokatív és általánosító. Bár kérdez, de egyben minősít.

Mit lehetett várni?:o)

 

Előzmény: Santiago Nazar (2645)
rali Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2646
Nesze egy bűzrúd.
Előzmény: tuli2006 (2644)
Santiago Nazar Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2645

Ezt már áén is hallottam, hogy az elrettentő hirdetések egyre inkáébb egyfajta megkülönböztetésként, marketing eszközként funkcionálnak...:-)

Amúgy nem vagyok dohányos, soha nem gyújtanék rá, de meglepett, hogy milyen indulatok vannak itt.

Előzmény: Spanci (2615)
tuli2006 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2644
Szerintem pofátlanok!
rali Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2643

Az igazság azonban, hogy a szivarban levő dohány sokkal tisztább, mint a cigarettában, így nikotin tartalma is magasabb és a magas koncentrátumú nikotin és egyéb mérgező anyagok a véráramba kerülnek, amikor a füst a szájba kerül.

Nem világos ez a rakás képzavar.Miért terjesztesz baromságokat?
Előzmény: NoCigi (2640)
TZiky Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2642
Elolvastam.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: NoCigi (2637)
rali Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2641
Már kényszerképzeteid is vannak.Fordulj gyógyászhoz, míg nem késő.
Előzmény: NoCigi (2639)
NoCigi Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2640
Részlet hvg interjú Schobert Norberttel:
"- Önmérséklete példamutató, de kíváncsiak lennénk, mennyire szigorú önmagához?

- Nem vagyok steril egészségfanatikus. Ez az üzenetem. Vagyis nem lennék boldog, ha nem ihatnám meg a kedvenc boromat, ha nem szívhatnék el egy finom kubai szivart, de ugyanakkor elképzelhető, hogy agyoncsapnék valakit, aki rágyújtana előttem egy cigire. Mert óriási a különbség. A minőségi kultúrszivarozót összekeverni egy dohányossal olyan, mint egy alkoholistát egy sommelier-vel."
http://hvg.hu/hvgfriss/200610HVGFriss246/page2.aspx

Igen vazze! Óriási a különbség!
"Elszívni egy szivart, olyan, mint ha elszívnánk egy egész doboz cigatettát."

Az elmúlt időszakban Magyarországon is egyre inkább divatba jött újból a szivarozás. Egyre gyakrabban lehet látni fiatalokat, akik inkább - némi sznobizmusnak is köszönhetően - a szórakozóhelyeken szivaroznak.

A szivarozás újbóli elterjedése egyrészt talán a növekvő szivar reklámoknak, másrészt talán annak a tévhitenk köszönhető, hogy a szivar kevésbé ártalmas, mint a cigaretta. Ez a tévhit részben abból táplálkozik, hogy a szivarfüstöt valóban nem tüdőzi le a dohányos, szemben a cigaretta füsttel.

Az igazság azonban, hogy a szivarban levő dohány sokkal tisztább, mint a cigarettában, így nikotin tartalma is magasabb és a magas koncentrátumú nikotin és egyéb mérgező anyagok a véráramba kerülnek, amikor a füst a szájba kerül.

forrás: http://www.hazipatika.com/topics/nikotinstop/articles?aid=19990317130435;HPID=0F02EB16-11E588D4-8C868E4C-28A9511A

NoCigi Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2639
Biztos kapsz havi kétdoboz ingyen kábszert azért, hogy itt hülyeségeket böfögjél.
Gyógyulj meg! Szerencsétlen droid.
Előzmény: rali (2638)
rali Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2638
Én véleményem szerint nincs kultúrált dohányzás mert nincs kultúrált kábítószerezés.

A helyesírási hibákat leszámítva is igazolatlan állítás - ún. baromság.Demagóg hazugság.
Már megint t6őled...
Előzmény: NoCigi (2637)
NoCigi Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2637
1. Nem értem

2. Végre egyetértünk. Eddig is ezt mondtam.

3-4 Én azért küzdök a dohányzás ellen, mert a dohánygyárak nem azért dolgoznak, hogy egészséges legyen a termékük hanem azért, hogy minél többen rászokjanak. Az autógyártásban azért megfigyelhető bizonyos javuló tendencia. Persze azért mert egyre szigorúbbak a környezetvédelmi előírások. Nem eléggé szigorúak, de azért egy régi wartburg vagy egy trabant után azért érezhető a különbség.
Lehet, hogy túlzott az összeesküvés elmélet, de azért az RTLKlub a hiradójában 3-szor tudósított a Forma1-ről. Az elején az összefoglalóban a közepén részletesen és a végén a fő hírek összefoglalóban. Amíg más magyar vonatkozású sporteseményről illetve gyászról csak középen tudósított a fő hírösszefoglalóban nem. Mindannyiszor olyan autókat mutattak amelyeken cigaretta reklám van. Nem kimondottan a dohányzók ellen vagyok hanem a dohánygyárak ellen, akik kihasználják mások gyengeségét és mások egészségének romlásán gazdagodnak meg.
Igen a dizsikre is kiírhatnák ahogy néhány füllhallgató illetve walk/discman dobozán ki is írják. Egyébként a dohánygyárak a passzív dohányzás káros hatását nem ismerik el és nem is akarják elismerni. Holott ugyanarról a füstről van szó. Nem járok és nem is jártam dizsibe. Mondjuk nem a hangos zene miatt. Hanem mert minden szórakozó helyen az volt /illetve sajnos még ma is az a menő ha szórakozás közben rágyújtanak. Már fiatalabb koromban sem bírtam a füstöt.
A gyógyszereket, mérgeket nem lehet engedély nélkül beszerezni, de a dohányipari lobbi erejét mutatja, hogy az ő mérgező termékeiket bármelyik üzletben megveheted.

5. Én véleményem szerint nincs kultúrált dohányzás mert nincs kultúrált kábítószerezés.

Szerintem...
Előzmény: TZiky (2630)
lalá Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2636

-Most már égek! Kösz. Tegnap annyi dógom volt, hogy két szálat tudtam csak elkojtolni.  

Előzmény: rali (2635)
rali Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2635
Gyújtasz, laciga?
Előzmény: lalá (2634)
lalá Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2634
-Állítsd már légyszi' takarékra, az amazonaszi favágókat.
Előzmény: NoCigi (2628)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2633
Ez megnyugtató.
Előzmény: rali (2632)
rali Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2632
Nem mindig.
Előzmény: Törölt nick (2631)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2631
Egész jópofa a társalgási stílusod.
Előzmény: rali (2629)
TZiky Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2630
"Nem lehet meghatározni a dohányfüstből minimum mennyiséget."
De. Az a térfogat, amelyben cigarettafüst összes összetevőjéből a részecskék arányának megfelelő minimális darabszámú részecske megtalálható.

"Tehát te azzal az emberrel szemben vagy pofátlan, aki neked nem ártot semmit."
Ha a feltételeid teljesülnek, igazad van. De ha nem gyújtok rá, amikor valaki mellettem van, akkor már a saját feltételeid szerint sem lehetek pofátlan. Azaz akkor sem, ha a bármennyi füstöt is lélegez be, de a rágyújtásom után jött oda mellém... Vagy a kijelölt dohányzóhelyen mindegy, hogy mikor gyújtok rá, már nem lehetek pofátlan, vagy az általad javasolt kérdésekre adott válaszoknak megfelelően gyújtok rá...

"Bárcsak a dohányzással szemben lennél ilyen kritikus."
Veled ellentétben nem emelem ki a dohányzást más, egészségkárosító tevékenységek közül.

"A cigaretta gyárak a honlapjukon is kénytelenek elismerni a dohányzás káros mivoltát."
Ezen az alapon a dizsik is kiírhatnák, hogy a hangos zene hallgatása halláskárosodást okoz... Az autógyártók megint mást írhatnának ki, más gyártók megint mást... De a könnyűvérű egészségfasisztáknakmániásoknak csak a dohányzás fáj.

"Mit jelent a kultúrált dohányzás fogalma? Még senki nem magyarázta meg."
Én nem is fogom... Mindig az adott egyén kultúráltságától függ, hogy mely cselekvés mely oldalán állva mit határoz meg az adott cselekedet még kultúrált végzésének.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: NoCigi (2627)
rali Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2629
Majd jó lesz, ha beidézed szavaimat pontosan, te hazug féreg.
Előzmény: NoCigi (2628)
NoCigi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2628
„Én orvos vagyok. Hiszek a tudományban és a bizonyítékokban.
Hadd állapítsam meg itt és most: a dohányzás öl. A dohánytermékeket
nem lenne szabad reklámozni, támogatni vagy dicsőíteni.”
Dr Gro Harlem Brundtland, Főigazgató,
Egészségügyi Világszervezet
forrás: http://health21.hungary.globalink.org/10.pdf

Rali szerint ez egy buta kisebbség véleménye....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!