Keresés

Részletes keresés

roth_ur Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7438
Jó.
Előzmény: Glóriaa (7437)
Glóriaa Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7437
Sziasztok! Nincs túl nagy nyüzsgés errefelé mostanában.

Viszont arra gondoltam, hogy mivel a legutóbbi olyan igazi tali 2 éve volt, mi lenne, ha nem várnánk megint 3 évet, hanem összehoznánk valamit valamikor. Mondjuk még a nyáron, ha van rá érdeklődés. Mit szóltok?
rumci Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7436
„Én úgy képzelem, hogy ez a zenekar teljesen alárendeli magát Zsuzsának.”
Én meg úgy, hogy Zsuzsa teljesen alárendeli magát a zenekarnak. A kettő nem zárja ki egymást. És attól tartok, az eredmény a kölcsönös alárendelődésből következik.
Előzmény: hajnali lány (7432)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7435

"Engedélyezem". :-)))

Előzmény: hajnali lány (7433)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7434

"Én úgy képzelem, hogy ez a zenekar teljesen alárendeli magát Zsuzsának."

 

Ebben alighanem igazad van, ergo tök felesleges minden szájtépés és álmodozás itten.

Előzmény: hajnali lány (7432)
hajnali lány Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7433

Választhatnám a lelkes Födőt? :o)

Előzmény: roth_ur (7431)
hajnali lány Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7432

Én úgy képzelem, hogy ez a zenekar teljesen alárendeli magát Zsuzsának. És ezt nem mindenki vállalná.

Aztán lehet, hogy ez nem így van. :)

Előzmény: rumci (7430)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7431
A fásultságot akár el is fogadom, de hát akkor mondjuk lehet választani Födő fásultsága meg a Závodi/Maróthy fásultsága (pontosabban. sosem volt lelkesedése) között.
Előzmény: hajnali lány (7428)
rumci Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7430
„Azért azt ne feledd, hogy nem csak a turnékon kell közreműködnie a zenekarnak, hanem a lemezek elkészítésénél is.”
A hetvenes években (most beszéltük meg, hogy az volt Zsuzsa csúcskorszaka, tehát nem valami rémséges mélyrepülés idején) a lemezeken a Fonográf játszott, koncerteken viszont (tudtommal) gyakorlatilag sosem. A koncerteken a Korál kísért. Volt olyan lemez, amelyen a Korál is közreműködött, de fontos szerepe a stúdióban sosem volt.
Szóval nem feltétlenül kell ugyanazoknak játszani a lemezen, mint a koncerten. De ha kéne, szerintem az se jelentene gondot. Olyat nehezen tudnék elképzelni, hogy sürgős váratlansággal stúdióba kellene vonulni a f. é. 3. lemez felvételéhez, és ezt akadályozná meg a zenekar.
Előzmény: hajnali lány (7426)
rumci Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7429
„Azért azt ne feledd, hogy nem csak a turnékon kell közreműködnie a zenekarnak, hanem a lemezek elkészítésénél is.”
A hetvenes években (most beszéltük meg, hogy az volt Zsuzsa csúcskorszaka, tehát nem valami rémséges mélyrepülés idején) a lemezeken a Fonográf játszott, koncerteken viszont (tudtommal) gyakorlatilag sosem. A koncerteken a Korál kísért. Volt olyan lemez, amelyen a Korál is közreműködött, de fontos szerepe a stúdióban sosem volt.
Szóval nem feltétlenül kell ugyanazoknak játszani a lemezen, mint a koncerten. De ha kéne, szerintem az se jelentene gondot. Olyat nehezen tudnék elképzelni, hogy sürgős váratlansággal stúdióba kellene vonulni a f. é. 3. lemez felvételéhez, és ezt akadályozná meg a zenekar.
Előzmény: hajnali lány (7426)
hajnali lány Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7428

Azt gondolom, hogy azért adódik nekik is olyankor feladat. :)

 

FS-t nem az időbeosztása miatt féltem, hanem a rugalmatlansága, fásultsága miatt. Legutóbbi csalódás ezzel kapcsolatban a tavaly őszi (majdnem) NO coMMent koncert.

 

 

Amúgy persze, igazad van, én is örülnék végre egy normális zenekarnak! :)

Előzmény: roth_ur (7427)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7427

Szerintem nézd meg a lemezborítókat.

 

valamint:

 

Miért, szerinted milyen iszonyatos elfoglaltságai vannak FS mester zenekarának?

(Akikhez nem feltétlenül ragaszkodom, csak példának hoztam fel)

Előzmény: hajnali lány (7426)
hajnali lány Creative Commons License 2009.07.09 0 0 7426
Azért azt ne feledd, hogy nem csak a turnékon kell közreműködnie a zenekarnak, hanem a lemezek elkészítésénél is. Szerintem a mostani zenekar bármikor összeterelhető, ha valami munka adódik. Födőékről mindezt nehezebben tudom elképzelni.
Előzmény: roth_ur (7425)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.08 0 0 7425
Szerintem tévedsz, biztos vagyok benne, hogy nem lenne nagy ügy egy zenekarcsere. Ott van pl. "Födő Sándor rockzenekara" (így írta a port.hu a Magyar Mise közreműködő rockzenészeit) kieg kisfödő (perka) plusz Csiszár Péter (key, sax) és ólrájt.
Na, nekem 3 másodperc volt.
Előzmény: davidvonbarany (7423)
rumci Creative Commons License 2009.07.08 0 0 7424
Zoránból számomra szinte csak csúcsok vannak, úgyhogy nekem épp a III. (amit amúgy nagyon szeretek) nem ugrik ki az elképesztően magas mezőnyből. Viszont ha már szólisták arról a környékről: Titkaim, Éjszakai üzenet. Ezek is hatalmas csúcsok – miközben az összes többi Lárika-lemezt nyugodt szívvel elfelejteném (ezért fogok kapni).
Előzmény: Peppers (7422)
davidvonbarany Creative Commons License 2009.07.08 0 0 7423
Szerintem elég nehéz manapság az elektropop idején olyan billentyűst találni, aki alázattal tud közelíteni a dalokhoz, és nincs akkora egója, hogy elnyomja Zsuzsát és a szerzeményeket, de tud vezetni egy együttest is, és mégsem lesz digitális kuttyogás, és "vajon honnan loptuk ezt a hangszínt" az egész...
Jó, én pl. kifejezetten szeretem az elektropopot, de nagyon kiüt, ha Zsuzsánál ennyire hozzá nem illő hangszereléseket látok... Igen, ott van az Újhold, amire nagyon erősen hatott a szinti-pop, de Bornai volt akkora producer, hogy normálisan rakta össze az egészet, az is egy kitűnő album.
Előzmény: roth_ur (7418)
Peppers Creative Commons License 2009.07.08 0 0 7422
Az általános vélemény szerintem az lehet, hogy a magyar rockzene csúcsait valahol a hetvenes évek második felében érdemes keresnünk, amikor az 1940 és '50 között született alkotói generáció a pályája zenitjére érkezett. Szólisták lemezei közül a Valahol mellett szerintem a Zorán III. említhető még, konkrétan.
Előzmény: hajnali lány (7420)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.08 0 0 7421

amennyiben egy 1979-es szakmai közvéleménykutatás 2009-ben általános vélemény. (amúgy nálam is.)

Előzmény: hajnali lány (7420)
hajnali lány Creative Commons License 2009.07.08 0 0 7420
A Valahol nálam is első helyen áll, nem is tudtam, hogy ez általános vélemény.
Előzmény: davidvonbarany (7414)
hajnali lány Creative Commons License 2009.07.08 0 0 7419
Ne húzd fel magad már megint! :) Pont elég, ha a turnék idején morgunk ezen. ;) :o)
Előzmény: roth_ur (7418)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.08 0 0 7418

A kísérőzenekar az ő felelőssége bakker, kié másé?

 

Reggel a kávémat összekutyulni nagyobb meló, mint neki új billentyűst (zenekart) találni.

Előzmény: davidvonbarany (7417)
davidvonbarany Creative Commons License 2009.07.07 0 0 7417

Na de ami az ő felelősége, azt megteszi. És szerintem a tányér fos erős kifejezés, mert a dalok ugyanolyan jók maradtak, max a hangszerelés, bocsánat a szóért, szar... attól a zongorahangszíntől kész vagyok. A magas hangoknál mint valami idióta elektronikus zongora, alsó hangoknál meg egy nagyzongora... borzalmas... és ezt berakja legalább 3 dalra. Jó, lehet, hogy én billentyűsközpontú zenét hallgatok máskor, ezért vagyok ilyen finnyás, de csak nem annyira bonyolult átállítani a hangszínt, hogy a Ha én rózsa volnéknál és a Jöjj kedvesemnél is ugyanezt kell alkalmazni... erre Zsuzsa csak Závodi kidobásával válaszolhatna, de ahhoz meg kéne előbb egy újat találni.

 

Előzmény: roth_ur (7416)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.07 0 0 7416
Kérdésedre a válasz: természetesen az utóbbi. Voltak persze további dalok is, ha hátralapozol 2003-ig, biztos megtalálod a listát.

ZS nem tesz meg mindent. Attól nem lesz jó egy étterem, ha a pincér elbűvölően szervíroz (41 évnyi rutinnal) egy tányér gőzölgő fost (csak következetesen).

Összecsiszolódás???? Ember, negyven-ötven éves zenészekről beszélsz, akik több mint 10 éve (nem tudom pontosan) kornyadoznak ZS mögött....
Előzmény: davidvonbarany (7415)
davidvonbarany Creative Commons License 2009.07.07 0 0 7415

Megnéztem a Ki nevet a végén koncert-DVDjét. Egyik ismerősöm vette nekem ajándékba, már korábban is meg akartam venni, de akkor az összes áruházban úgy láttam, hogy kifogyott...

Most már értem, miért panaszkodtok a zenészek miatt. Závodi szintetizátor-hangnemei, hm. eléggé különlegesek és hm. hm. nem nagyon szereti állítgatni őket, az azért durva, amikor a Ha én rózsa volnék és a Jöjj, kedvesem ugyanazzal az irritáló zongorahangszínnel megy, aztán a Ne vágj ki minden fátba beraknak egy olyan hangszínt, ami akár a  Confessions on a Danceflooron is lehetne Madonnától, vagy akár Lady Gaga vagy Britney Spears is megirigyelhetné, na jó ez egy kicsit túlzás, és bagoly mondja:)...

 

DE

Zsuzsi mindent belead, a lényéve elvarázsol, a vokáljai tökéletesek, Ő megtesz MINDENT. És ez a lényeg. Élőben őrá figyelek, és nem azt fogom tanulmányozni, hogy milyen hangszíneket használ Závodi. Itt is kb. a DVD felét végigénekeltem. Szóval ami a LÉNYEG, Zsuzsa, az perfekt. Csupán a háttérzenészekre férne rá némi javítás... bár a mostani turnékon az összecsiszolódás automatikusan jobbított a performansz minőségén.

 

Kérdés: a ráadás 5 dal valóban a ráadás, vagy a TV-verzióból kimaradt dalok?

davidvonbarany Creative Commons License 2009.07.05 0 0 7414
Tudom, a Valahol meg is lett választva minden idők legjobb magyar lemezének, teljes joggal.
Előzmény: rumci (7413)
rumci Creative Commons License 2009.07.05 0 0 7413
Azért a Valahol függetlenül a meglevéstől a magyar poptörténet abszolút csúcsai között van, szóval teljesen indokolt, hogy hallgathatnékod van az irányában. (És a másik kettő sem rossz, bár asszem meg se közelítik a Valaholt.)
Előzmény: davidvonbarany (7412)
davidvonbarany Creative Commons License 2009.07.05 0 0 7412

Na, megnéztem, és megvan CDn :).

Viszont a Valahol, a Fordul a világ, az "elmondom hát mindenkinek" meg azok, amiket a leginkább hallgatnék mostanában, nincsenek...

lehet, hogy azért hallgatnám őket leginkább :D.

Előzmény: roth_ur (7411)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.05 0 0 7411
Ilyen idős koromban még tudtam, milyen lemezeim vannak:-)
Előzmény: davidvonbarany (7410)
davidvonbarany Creative Commons License 2009.07.04 0 0 7410
Remélem jövőre megkapom az ösztöndíjat, és akkor megveszem ezt is CDn... vagy már megvan?
Előzmény: roth_ur (7409)
roth_ur Creative Commons License 2009.07.04 0 0 7409
szép titokban
Előzmény: davidvonbarany (7408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!