Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4560

Azt hiszem a legnagyobb baj a fold minosege volt... a paprika nem nott addig amig nem adtam neki mulchot.

A kale es a dogwood teljesen arnyekolt, es a paras meleg betett a levendulamnak is.  Most (eso utan koponyeg) visszavagtam.

 

Ezt nem arnyekolta semmi - a thyme, mind a ket fele csodaszepen nott... aztan egyszer csak :((

 

Az oregano szep - remelem az is marad - a menta is, sot... no a likakon kifele.

 

Itt meg csak kiszaradtak... 

 

...maradt azert szep is... szeretem a reggeleket a kertben.

Előzmény: ZsuR (4559)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4559

A kaporral nincs szerencsem... nodogel egy darabig, aztan vagy a hernyok eszik meg, vagy egyszeruen kiszarad.

A majoranna uj volt, szepen nott egy darabig, aztan fogta magat es kiszaradt.  Lehet a mellette levo basil a ludas, nagyot nott, es arnyekolt, no meg a para ala rekedt.

Előzmény: sameria25 (4557)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4558

Jol esett leirni, es orulok, hogy rakerdeztel, mert lehet ellustalkodtam volna azt ami kellett! :))

 

Kedvesek a cicak - nekem huszon eve van, es nem tettek kart, sem a hazban (ki mit nevez karnak, igaz?), sem a kertben... meg a barataik sem :)) akik jonnek latogatoba.

 

A hoseg es a sok eso.  Vegyszert nem hasznalok zoldsegen - ha valami baja lesz, inkabb kidobom. Nem konnyu!!!  MInden tiszteletem azoke, akik tudnak vegyszermentesen szep zoldsegest csinalni!  

Előzmény: sameria25 (4557)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4557

Annyira finom, ez simogatja a lelkem, köszönöm szépen.  :-))    Bevallom, mindig azt hiszem, hogy a Ti gyönyörű kertjeitek mellett,az enyém csak halvány próbálkozás. Ezért erőszakoltam ki a válaszod.  Bocsi.  :))

A kis vörös dupla,+1 fekete,és olyan trappokat levágnak,hogy a frász kerülget,hogy mikor,mit rúgnak ronggyá,de sokat nevetünk a hülyeségeiken. Már fürüdtek a tóban.  :)))

 

A nedves időjárás tett be a zöldségesednek ugye? Nem véletlenül hagyják abba sokan,és díszkertet gondoznak inkább.

Nagyon sok a kártevő,és nagyon nem mindegy,hogy milyen növényvédelmet kapnak, mert nem szeretné  az ember mérgezni magát,azért tart saját veteményest.

Most milyen az idő? Még most is lehet vetni talán még zölbabot is,salátát is.  Ha nem,talán jövőre kegyesebb lesz az időjárás. Azért ne add még fel.

 

A paradicsom nekem is foltos lett, de van ehető is. A kaporral,majorannával mi lett? Ubit nem raktam,mindig elviszi a lisztharmat.

Előzmény: ZsuR (4554)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4556

A harmadik, negyedik, otodik kulonosen... a hatodik meg persze :)).

Előzmény: sameria25 (4551)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4555

...az a kicsi veres meg... :)) jajj de kedves kepe van!!!

Előzmény: sameria25 (4553)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4554

Az elso benyomasom az volt, hogy szeretnek ott setalni.  Aztan neztem a reszleteket, es mind baratsagos, hivogato volt. Az utadat meg... szoval... besargultam :))... rendesen :)).

 

Szoval - enfajtaszeretem kert :)).  Amugy a zoldsegeseket nagy tisztelettel kezelem, mert sokkal nehezebb zoldseget nevelni mint viragot.  Befurodtem iden uborkaval, paradicsommal, petrezselyemmel, kaporral, cilantroval, majorannaval... :))

Előzmény: sameria25 (4553)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 4553

Egy veteményes, aki szerette volna többre vinni.  :))))  

Ha Te mondod, az nagy dicséret, de mit érzel, ha ránézel? De komolyan.

Előzmény: ZsuR (4552)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.12 0 0 4552

...jajj de tetszenek ezek a kepek... micsoda hangulatuk van!!!

Előzmény: sameria25 (4551)
sameria25 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 4551

Lehet,hogy azt hitték: bonsai.

 

Én csak így hagyományosan a földbe rakom őket.

 

robida Creative Commons License 2012.08.03 0 0 4550

Ezek a dolgok engem is nagyon bosszantanak. Képzeld, nálunk Kaposváron, van dézsába ültetve ámbrafa, selyemakác, és mamutfenyő! is. Pár évig bírják, egy ideig alakulnak, aztán leépülnek, elpusztulnak. Mi kidobott pénz, és ráadásul szegény növények.

Előzmény: NORBERT N (4537)
ZsuR Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4549

Ertelek... sok sikert hozza!

Előzmény: m.musashi (4548)
m.musashi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4548

ők valami alternatív megoldást szeretnének. javasoltam nekik a tablettát ami lágyítja a pisit,de nem vált be. ez a kutya kénsavat ereszt.

Előzmény: ZsuR (4547)
ZsuR Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4547

...akkor javasold, hogy tanitsak meg egy kijelolt helyet hasznalni - a kutyak jol idomithatok.

Előzmény: m.musashi (4546)
m.musashi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4546

szerencsére nem nekem kell a kutyával foglalkozni. én csak a kertet rendezem.a gonosz husky nem akar az utcán semmit csinálni,csotthon a fűvön.

Előzmény: ZsuR (4545)
ZsuR Creative Commons License 2012.07.05 0 0 4545

Tanitsd meg, hogy a kijelolt helyen intezze a dolgat.

Előzmény: m.musashi (4544)
m.musashi Creative Commons License 2012.07.05 0 0 4544

van valami ötlete valakinek hogy mit lehet adni kutyának hogy ne égesse ki a füvet csöveléskor?

NORBERT N Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4543

Nincsenek feltételek még egy halandó sem ültet dézsába fákat. Jól jár a faiskola a dézsa gyártója a gondozó kft tehát többen jól laknak belőle és két év múlva kezdhetik elölről és ha megkérdezed a budapesti embereket 100 ból 99-nek fel sem tűnik hogy ott fák vannak tehát nincs ki hangot emeljen pedig ha látnánk az összeget a költségvetésben leülnénk a kerti kispadra és megdöbbenénk mint ahogy tesszük néhányan.

Előzmény: sz_attila (4542)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4542

Mert rosszul vannak felállítva a feltételek. Ha garanciában kellene cserélniük a kipurcant konténeres fákat, azonnal beásnák őket :)

Előzmény: NORBERT N (4540)
sameria25 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4541

Nem is újkeletű dolog ez. A szürkenyár,az nagyon jó lesz, az magyar, csak éppen tüzelni nem lehet vele, viszont papírfa, ami gyorsabban hoz pénzt, mint az akác.

 

www.pusztaitolgyesek.hu/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=60&cntnt01returnid=133

Előzmény: sameria25 (4538)
NORBERT N Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4540

Sosem fogják beásni azon nincs pénz folyamatosan. A növényeket sajnálom sohasem lesz még egy Andrássy útunk már előre félek a Margitszigeti terveknél milyen mérhetetlen nagy butaságot fognak végrehajtani.

Előzmény: agicza (4539)
agicza Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4539

Azok a Gingok sem fogják túl sokáig húzni... Évekkel ezelőtt a Margit krt-on is kiraktak több tucatot dézsában a hídtól a Mechwart liget felé eső szakaszra, nem sokáig voltak ott... Pedig beásva bírták volna azt a levegőt is...

Előzmény: NORBERT N (4537)
sameria25 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4538

Sokszor elgondolkodom,hogy hozzánemértés, vagy péznzéhség,vagy szándékos leépítés az, amit ezek az intézkedések takarnak.

Egy gingko a Hiroshimai atomtámadást is túlélte, bírná az a szerencsétlen a városi klímát,de nem kifejezetten dézsanövény, ill. nem a közterületre való dézsanövény.Ott,ahogy mondod, halálra vannak itélve. /micsoda ötlet / Magánkertben bosai is lehet, mert ott gondozzák.

 

Köszönöm a tanácsod, megfogadom,mert jó lenne,ha megmaradna,annyira bájos.

Előzmény: NORBERT N (4537)
NORBERT N Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4537

Az egész pénzről szól sajnos. A minap mentem a Rákoczi úton és látom hogy ginkgo fákat ültettek dézsába nem is keveset. Valaki a fákon keresett valaki a dézsákon és még az öntözésen is keresnek két év múlva meg kitalálják hogy még sem olyan jó várostűrő mert szegény fák halálra vannak ítélve és kezdődik minden előlről. A kristályvirágot ha enyhén lejtős mondjuk sziklakert oldalára ülteted takarás nélkül telel nálam legalább is évek óta de láttam vízelvezető árok partján is hatalmas telepet. Nálam van sárga is de csak tavasszal egyszer virágzik és nem is alkot akkora telepet. A cooperi a fagyokig virágzik öntözni nem kell viszont totál tűző nap.

Előzmény: sameria25 (4534)
sameria25 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4536

Nem beszélve arról,hogy a szerepét amiért az országba került, a mai napig híven betölti. Az sem mellékes,hogy megújítja magát, így sokkal hamarébb ad használható faanyagot,mint a magról ültetettek.  Ha azt nézzük,hogy tarackol,amikor kivágják,ezen az alapon sok fát ki kéne tiltani,és irtani.

Tartok tőle,hogy ez megint a ló másik oldala: magyar erdőbe magyar fát jelmondattal.

Előzmény: sz_attila (4535)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.03 0 0 4535

Hát a bálványfa valóban egy horror, de hogy a többi - főleg az akác - miért tavarja őket, nem értem. Szerintem ez inkább biznisz, mint környezetvédelem.

Előzmény: krisztababa (4533)
sameria25 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 4534

Mennyire átgondolt döntés az, amiben a kiirtandó növény nevét sem írják helyesen? 

Az akác helyett milyen őshonos növényt akarnának ültetni az "okos" rendelet hozói? Netán tölgyet? Visszaálmodják az ősi tölgyeseket? Fel lehetne ébredni. Azokat módszeresen kivágták, most ezzel az anyaggal kell gazdálkodni.

Tartok tőle,hogy a kormányrendelet mögé bújva tömeges fairtás indul,  /amin nagyot kaszálnak némelyek/  ami után még az a kevés erdőnk is elvész,ami még megmaradt. Hajrá,előre a sivatagosodás,és a pusztítás felé. Gratulálok.

Előzmény: krisztababa (4533)
krisztababa Creative Commons License 2012.07.03 0 0 4533

Sziasztok!

 

Hallottátok ezt?

 

http://www.origo.hu/idojaras/20120702-kormanyrendelet-faultetes-korlatozasarol-feher-akac-balvanyfa-invaziv-noveny-fafaj.html

 

Mondjuk az most lényegtelen, hogy van a cikkben tárgyi tévedés - a kései meggy szerintük az acer negundo (a hivatkozott rendeletben már helyesen van - a cikkben a pdf link 66. oldalán van a lista + 1 nyomtatvány-minta: fakivágási engedélykérelem /közterület/)

 

sameria25 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4532

Köszönöm szépen.  :-)

A Kristályvirágot ősszel kaptam Idától, betakargattam falevelekkel,amíg nem volt hó,mindig ellenőriztem, tavaszra csak egy kis pöcök maradt,azt hittem, kampec, de egyszer csak kihajtott.

Előzmény: agicza (4531)
agicza Creative Commons License 2012.07.01 0 0 4531

Nem bírom megszokni ezt a pluszos album-kezelőt, nekem ez nem plusz, hanem mínusz... (Oldszkúl, tudom.... :S) A fotók viszont remekbe szabottak! :))

Előzmény: sameria25 (4528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!