Keresés

Részletes keresés

Floydi Creative Commons License 2011.05.14 0 0 26783

Nagy a csend errefele...

 

szimbonell Creative Commons License 2011.05.05 0 0 26782

Bocsi, az előbb előzménynek a Bzoli71 (26772)-t szántam....

Előzmény: szimbonell (26781)
szimbonell Creative Commons License 2011.05.05 0 0 26781

Szia! a

 

Remélem, a bejegyzésed óta már jobban van a leód.

Csak az információ kedvéért...a teljesség igénye nélkül -a nagytestű kutyák növekedének zavarait több minden okozhatja:

osteochondosis - oka a nem megfelelő táplás (túl sok kcal),

osteodystrofia - makroelemek ellátási zavara, azaz túl sok vagy túl kevés Ca, P. A Ca egy érzékeny kérdés kutyatartóknál, mai napig sokan úgy gondolják, hogy nagytestű kutyának "kötelező" a Ca kiegészítés. Sok esetben ez káros, mert csontdeformációt, csontbetegségeket okozhat. Egy jóminőségű táp mellé felesleges, sőt TILOS a Ca-pótlás.

A Ca -hiányt jobban meg tudja oldani a szervezet, mivel ez hormonális alapon működik, egyszerűen megnöveli a felszívódást a bélből

a már említett panostitis - a csontvelő vérkeringésének a zavara, 

és itt van  a rachitis - ezt viszont D-vitamin hiány okozza.

Meg ugye az ismert csípőízületi dysplasia -ezt talán nem kell különösebben bemutatni,

 

Ezek mind nagytestű, fiatal kutyákat érintenek,hasonló tüneteket produkálva. Mint látjátok, különböző az okuzk, így a gyógykezelésük is. Fontos ilyenkor egy rtg, aminek segítségével pontos képet lehet kapni.

 

Megelőzés képpen fontos a jó tápválasztás: ami azt jelenti, hogy ne legyen túl magas  a kalóriatartalma, ez azt jelenti, hogy kb 26%-os legyen a fehérjetartama (állati), 14 % körüli a zsírtartalma, és a Ca-P aránya (0,8%-0,67%) legyen, és tartalmazzon chondroprotektív anyagot, vagy kapjon hozzá táplálékkiegészítő formájában.

 

Előzmény: Beubabu (26773)
szimbonell Creative Commons License 2011.05.05 0 0 26780

Sziaszok!

Lenne két kérdésem a  leonbergi találkozóval kapcsolatban:

- kutya nélkül is lehet menni? (nekem is leonbergijeim vannak, de most átutazóban leszünk (Komáromon keresztül), így nem tudom őket vinni. Kiállítani sem akarom, nem az a ICH típusok ( voltak párszor).

- dél körül érdemes lesz még menni? (kb akkorra érnénk Komáromba).

Köszi

 

Előzmény: wandy5 (26771)
Beubabu Creative Commons License 2011.05.01 0 0 26779

SZiasztok!

Ma találtunk egy kutyát az utcánkban (XVI. ker. Vezekény utca)... Felteszem ide is, mert ha az eredeti gazdija nem kerül elő, akkor 2 hét múlva új gazdit keres - az uram nem engedi tovább tartani :-(

Netboardra már feltettem, holnap plakátolok a környéken és nézetünk chipet is.

 

 

Még babaszőre van, tűhegyes fogacskákkal és imádnivalóan pusziosztó kis tünemény :-)))

 

1-2 kép még van itt és egy rövidke videó is - sajna lemerültek az elemek a gépemben:

 

https://picasaweb.google.com/114891952895824118904/TalaltKutyus#

Beubabu Creative Commons License 2011.04.22 0 0 26778

Kellemes húsvétot mindenkinek! :-)

 

UJOKA Creative Commons License 2011.04.21 0 0 26777

Gazdit keresünk JC (Dzsiszi-nek)!

 

JC kaukázusi-leonbergi keverék, most már ivartalanított, kan kutyus. A gazdái egy éves korában találták egy piacon, most kb. 5 éves lehet.Eddigi életében őrkutyaként szolgált egy telepen, de szeretnénk, hogy a további életét boldog családi kedvencként élhesse!

Barátságos kutya, cicákkal, más kutyákkal elvan, de egyenlőre egyedüli kutyának javasoljuk. A gyerekeket különösen szereti, így ajánlható kisgyermekes családba is.

JC-t örökbefogadási szerződéssel, chip-el, parazita mentesítve, ivartalanítva adjuk örökbe.

 

Tel: 20-497-7526

info@leonbergerteam.com

 

 


wandy5 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 26776

Szia!

Én elég tapasztalattal vagyok e téren. Sokat pihentessed és kell neki egy mix por, amit folyamatosan a kajájához kell kapnia. Hívd fel a Síver dokit és mond el mi a gond. Szerintem azt fogja mondani, menj hozzá ki Érdre, hadd nézze meg ő személyesen a kutyát. Fel fog írni egy por állapotú szert, ami pár hét alatt rendbe teszi. 

Dr.Síver László tel száma: 06309428815 !

Sok sikert!

 

Előzmény: bzoli71 (26772)
Floydi Creative Commons License 2011.04.21 0 0 26775

Szia!

 

Látom senki sem tudja a választ a kérdésedre! Én sem, mert egy kutyával még én sem vagyok túl tapasztalt, sőt a "csontlágyulásról" is most hallottam először. Azt mindenesetre furcsának találom, hogy ilyesmit 2 szurival és némi tojáshéjjal próbál orvosolni a doki. A kálcium pótlásának van ennél hatékonyabb módja is - már ha valóban ez lenne a probléma -, de a kálciumot D-vitamin és foszfor társaságában szokás adni, a megfelelő arányban. Általában a helyes táplálás mellé csak ritkán kell plusz kálcium, a túlzott kálciumbevitel többet árt, mint használ. Érdemes a helyes táplálásról, táplálékkiegészítőkről és az ilyen kérdéses orvosi esetekről a kutya tenyésztőjével is konzultálni, nálunk legalábbis ez a módszer bevált! Amikor Floydnál növekedésből adódó lábfájás volt, akkor azt csonthártya gyulladás okozta, egy alkalommal pedig kullancs volt a bokájában és amiatt lógatta a lábát. Sajnos az a tapasztalatom, hogy néha nem egyszerű olyan állatorvost találni, aki látott már óriástestű kutyát. Így látatlanba szerintem senki sem mer konkrét javaslatokat adni, hiszen egy lábfájást is annyi minden okozhat, és mindnek más a gyógymódja.

 

 

Más:

Ma este a sétából hazafelé jövet megállt mellettünk egy civil rendőrautó és kiszállt belőle két egyenruhás rendőr. Megállítottak minket és megkérdezték, hogy milyen fajta a kutyám? Rájuk tukmáltam, hogy mostmár símogassák is meg Floydot, barátságos, nem harap. Pár percet beszélgettünk, majd megköszönték és elbúcsúztak. Nagyon kedvesek voltak!

Előzmény: bzoli71 (26772)
kicsileo Creative Commons License 2011.04.20 0 0 26774

Sziasztok !

 

Segítséget szeretnék kérni. Kölyök kislány leo-t  keresünk családtagnak. A gyerekek mellé szeretnénk egy megbizható négylábú testvért. Nem kiállítási és tenyésztési céllal tartanánk, de fajta tiszta kutyát keresünk, lehetőleg olyan helyről ahol a kutya szintén családtag .

Beubabu Creative Commons License 2011.04.20 0 0 26773

Ez nagyon jól hangzik :-)

 

Utólag is nagyon boldog névnapot kívánok az Andiknak!

Előzmény: wandy5 (26771)
bzoli71 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 26772

SZiasztok! EGy kérdésem lenne: 8 hónapos fiú leóm van... a rohamos növés miatt csontlágyulása van, 2 szurit kapott az állatorvostól, de még mindig húzza az első lábát... a doki szerint el fog múlni nem kell több injekció... kap vitaminokat és a doki javaslatára tojást összetört héjjal együtt... ez rendben van így?

wandy5 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 26771

Sziasztok, kedves Leósok!


Sok Szeretettel meghívunk benneteket a Nagytestű Kutyák Szakosztály és a LEONBERGI BARÁTI KÖR együttes segítségével a  

II. LEONBERGI SPECIÁL CAC KIÁLLÍTÁSRA, minden Leonbergi (törzskönyves),  és Leonbergi keverék, ivartalanított Leonbergik (nem törzskönyves) rendezendő programra!  

Időpont 2011.06.13. PÜNKÖSD HÉTFŐ!  

Szeretnénk a kiállítást sok Leós társaságba, illetve egy bográcsozás keretében egy igazi nagyszabású találkozót megrendezni. Már minden elő van készítve, csak a Ti jelenlétetek hiányzik a jó hangulathoz! Senki sem megy haza üres kézzel!


Nevezni a megadott linken lehet (minden ivartalanított Leósnak), vagy az online nevezési linken www.hod-dog.hu (itt csak a törzskönyvesek nevezhetnek!)


Gyeretek, nevezzetek minél többen!!!


LINK:http://leonbergerbk.atw.hu/  



 

 

 

 

Floydi Creative Commons License 2011.04.04 0 0 26770

Örülök, hogy tetszett a film!

 

Jó lenne egyszer egy igazi leós bulit összehozni ahol sok ilyen szép kutya lenne egy kupacban!

Előzmény: leoland (26768)
Floydi Creative Commons License 2011.04.04 0 0 26769

Versenyt ugyan nem rendeztünk, de ha a kutyák méretét figyelembe vesszük, akkor Floyd volt az egyik, akiről senki sem hitte volna, hogy egyáltalán föl tud menni, azt meg főleg nem, hogy ilyen könnyedén szaladgál föl-le! A másik aki szintén a mérete miatt elismerésben részesül, az a Mazsola nevű tacsi keverék és a Zazi nevű francia bulldog. Az utolsó bálás képen 2:35-nél jobb oldalt látszanak. Az amstaff nem tudom, hogy hogyan került föl, magától avagy segítettek neki... A labik egyértelműen könnyen vették az akadályt, de ez természetes!

Előzmény: Kis Alfi (26767)
leoland Creative Commons License 2011.04.04 0 0 26768

:))))))))))))))))

Az az arany színű kutya az éggel egy magasságban, büszkén, ezzel a zenei aláfestéssel..., megint pityeregtem a boldogságtól!

Köszi nektek Petra&Andris

Előzmény: Floydi (26763)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.04.04 0 0 26767

Biztos megviselte őket a "bála ugrató" verseny. Lehet tudni a helyezettek sorrendjét, névsorát? :-))))

Előzmény: Floydi (26766)
Floydi Creative Commons License 2011.04.03 0 0 26766

Bizony, nagyon szuper volt! Mindenki nagyon jól érezte magát, de a kutyák különösképpen. A többiek is arról számolak be, hogy még ma délőtt is takarékon voltak a kutyáik, úgy elfáradtak tegnap.

Előzmény: Kis Alfi (26764)
UJOKA Creative Commons License 2011.04.03 0 0 26765

Gazdikeresőnk!

Huba 3 év körüli, ivartalanított, szocializált, keverék kan kutya, akit rendkívül rossz körülmények közül mentettünk. Másfél évet töltött boldogan egy kisgyermekes családban, de sajnos ismét jöttek a gondok és önhibáján kívül mennie kellett. :(

Viszont a családnál töltött idő alatt szépen megerősödött, szép bundája lett, igazán remekül néz ki, kiegyensúlyozott, kedves, nagyon jó házőrző is. Más kutyákkal nagyon jól kijön, semmi probléma nincs vele.

A hátsó lábai kissé rendellenesen állnak, de őt ez nem akadályozza semmiben, nincsenek fájdalmai és szeret futkározni is. Türelmesen várja azt a GAZDIT, aki élete végéig gondoskodik majd róla!

info@leonbergerteam.com

20/497-7526

20/828-9938

 

 

 


Kis Alfi Creative Commons License 2011.04.03 0 0 26764

Ez szuper lehetett!!!

Előzmény: Floydi (26763)
Floydi Creative Commons License 2011.04.03 0 0 26763

Tegnap kirándulni voltuk a kutyasulis barátainkkal:

leobaba Creative Commons License 2011.04.01 0 0 26762

off

ez egy szaportott kutya..

 

 hol  tartunk??,hát?? itt..

nagyon gáz

 és, szégyenlje magát minden szaprító....mert nem biztos, h  minden  kiskutyának olyan gazdija lessz.., aki tudja,  mi a leonbergi???..én csak jót kívánok..e többet nem bírok fogadni....remélem, h ti sem.., így talán gátat vethetünk  sok tanulatlan hülyének...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: leoland (26761)
leoland Creative Commons License 2011.04.01 0 0 26761

OFF

 

Express hírdetések között:

LEONBERGI FIÚ KUTYA »
Dátum: 2011-03-20
Kategória: Kutya - Leonberger
Hely: Pest

4 éves leonbergi fiú kutya társat keres,vennénk 2 éves lány kutyát
mellé.Törzskönyvem van....
Bõvebb információ »

 

No comment....

Floydi Creative Commons License 2011.03.31 0 0 26760

Köszi, mostmár működik a link!

 

Én igazából az Animal Planet filmjére lennék kíváncsi. A youtube-on fenn van az előzetese, de jó lenne megnézni az egészet:

Előzmény: leoland (26759)
leoland Creative Commons License 2011.03.30 0 0 26759

hát nem tudom belinkelni:(

Előzmény: leoland (26758)
leoland Creative Commons License 2011.03.30 0 0 26758
Előzmény: Floydi (26757)
Floydi Creative Commons License 2011.03.30 0 0 26757

Vasárnap a 101 házikedvencben volt a Leonbergi! Sajnos lemaradtam róla. Látta valaki? Milyen volt? Ha valakinek tudomására jut, hogy mikor ismétlik, akkor legyenszíves szóljon, hogy ne maradjak le róla ismét!

 

http://tv.animare.hu/tvmusor.aspx?id=b38fe4b835f8d548c396a21b8361feeaf2

 

("Újabb öt fajt mutat be a legalaposabb tévés kutyaenciklopédia." - Jujj!!!)

Floydi Creative Commons License 2011.03.30 0 0 26756

Sajnos a fájdalmadat nem tudjuk csökkenteni, de próbálj meg minél több időt tölteni a másik két kutyád társaságában, hátha elvonja a figyelmedet az általuk nyújtott szeretet és öröm! Itt a tavasz, csináljatok kutyás programokat, menjetek sétálni, túrázni! Mi tegnap este 5-től 8-ig kint voltunk a töltésen, úsztunk a Tiszában (na jó, én azért nem), nyomkövettünk, labdáztunk, sétáltunk.

Előzmény: Elvis,Molly,Peti (26754)
Cleócska Creative Commons License 2011.03.30 0 0 26755

Sziasztok!

A szombati klubkiállításról van valakinek híre, képek? Szerettünk volna elmeni, de Cleóm tüzelt.

Üdv mindenkinek.

Elvis,Molly,Peti Creative Commons License 2011.03.27 0 0 26754

Mára már eltelt 1hét,de én még mindig nem tudom felfogni se elfogadni ami történt,ha lecsukom a szemem rögtön megjelenik elöttem a drága bújos elvisem. A kicsi gyerekeim miatt próbálok erős maradni, mert mikor látták,h sírok bizony ők is rákezdtek. Szegény mollykámból több mint 100 kulancsot szedtünk ki, a bogáncsot meg 3órán keresztül vágtuk ki a szöréből. Talán a jó isten vigyázott mollyra mert nem tűnik úgy,h fertözött lett volna 1 kulancs is benne, de azért elvittem az állatkórházba és kapott babesia ellen kezelést,megelőzni a nagy bajt.

Mostmár nyakörv is van rajtuk meg be vannak csepegtetve,de mondta az állatorvos,h töménytelen mennyiségű kutyát visznek hozzájuk a fertöző kulancsok miatt,mert iszonyúan sok van belölűk mindenhol. Én sem hittem volna,h ennyi kulancsot szedünk ki mollyból,de már nekünk is segitség kellett az átnézéséhez,mert csak egy tenyérnyi területről szedtem ki belőle 20-at,még igy is van benne,de aztmondták,h a szertől majd megdöglenek és kiesnek a vérszivok!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!