Keresés

Részletes keresés

andzsin Creative Commons License 2002.03.13 0 0 123
Egy kisebb leanderem volt lenn a pincében, úgy 25 cm-es és nem nagyon kapott napfényt és szegény vizet se sokat. A levelei teljesen elszáradtak, azt hittük "meghalt". Viszont az érdekes az, hogy a tálkájából a vizet felszívja. Szerintetek megmarad?
Julo Creative Commons License 2002.03.13 0 0 122
Lehet, hogy ott is áttelel, de nem jobb, az biztos... Mindig arra kell gondolni, hogy az eredeti élőhelyén milyen körülmények között telel. És mint mediterrán növény, télen néhány °C, és asszem bőséges csapadék, + mindenképpen fény.
Előzmény: kistigriss (121)
kistigriss Creative Commons License 2002.03.13 0 0 121
Nem csak a leanderek, a leanderesek is kezdenek ébredezni?

Keesha!
Engem is az érdekel, hogy világos a pincéd? Eddig úgy tudtam, hogy világos, hűvös helyen kell őket teleltetni, de Tozatu esete is azt bizonyítja, hogy a sötét lehet hogy jobb nekik?
kistigriss

demjengi Creative Commons License 2002.03.13 0 0 120
Szia Keesha!
A pincétekben van fény?
Én még nem mertem kitenni a leandert. Talán a hétvégén.
Előzmény: Keesha (118)
Tozatu Creative Commons License 2002.03.12 0 0 119
Kivittem én is,jut eszembe tavaly bennt voltak a fűtetlen szobában és a végén hullt a levelük,egyesek levéltetvesedtek,mérgemben kivágtam őket a teraszra és megjavultak.Idén kint voltak a hideg,félhomályos fáskamrában,néha -10 is lehetett,és kutyabajuk.
Előzmény: Keesha (118)
Keesha Creative Commons License 2002.03.12 0 0 118
Én is kitettem az enyémet.
Télen a pincében volt, ha eszembe jutott meglocsoltam, ha nem jutott, akkor nem.
Egy darab száraz levél sincs rajta, és kutya baja sincs.
30-cm-es-ként kaptam, egy év alatt közel 1,5 métert nőtt.
Arra gondoltam, hogy a következő évben kinnt hagyom, mivel Görögországban is a tavalyi télen bármi megtörténhetett.
Úgy tudom, hogy a tél a görögöknél max. + 3 fokot ér el, de a mai állásoglalás szerint ott is lehet -10-15 fok is.

Legközelebb kipróbálom!

Üdv. Keesha

kistigriss Creative Commons License 2002.03.12 0 0 117
Na, én is kitettem. Csak ne legyen már fagy. Szintén egész nap süti a nap. Szél ugyanúgy. Két nagy van. A szára egészségesnek látszik, "csak" a levelek egy része veszett el. Arra gondoltam a környezetváltozás jót fog neki tenni, mert szemmel láthatólag kezdte rosszul érezni magát a lépcsőházban. Lehet, hogy kezdett túl meleg lenni, de a fény meg kevés volt, ő meg szeretett volna már felébredni? Egy héten belül kiderül, hogy megállt-e a száradása, gondolom én. Úgy féltem ettől a teleltetéstől, erre túléli és a finisben akar kipurcanni:(.
Kórokozót nem láttam, tényleg.
A pajzstetű ellen nekem bejött, hogy fokhagymát dugtam a cserépbe. Lehet egy ima is ért volna ennyit, de most már esküszöm a módszerre. A mellette levő petúniát megették, és az nem kapott fokhagymakezelést.
kistigriss
Előzmény: Vidovszky (116)
Vidovszky Creative Commons License 2002.03.11 0 0 116
Na, én kitettem. (déli terasz, szinte egész nap süt rá a nap) Ezért aztán a szél is éri. Karókhoz drótoztam. DE CSAK a nagyok vannak kint. Viszont a hibiszkusz is(azt még lehet hogy néha beviszem, esetleg csak a garázsba, hogy ne legyen neki nagy a hőingadozás)

Ami a száradt leveleidet illeti, ismerem ezt. Már volt ilyen nekem is. A nagy még túlélheti. A kicsik ilyenkor meghaltak nekem. Nem tudom mi az oka, nem volt kontrollcsoportom. A környezeti hatásokra gondolok. Viz, hideg, (hideg víz),(sok víz-kevés víz)-> szárazság, huzat, nem akartalak elkeseríteni.
Próbáld visszavágni(csak addig míg egészséges a szár) és kitalálni hogy mi volt neki rossz. Ez nem kórokozótól szokott lenni.

Előzmény: kistigriss (115)
kistigriss Creative Commons License 2002.03.11 0 0 115
Nem, semmit. Mit kellene vagy nem kellene látnom?
Ti mikor teszitek ki a szabadba?
kistigriss
Előzmény: Tozatu (114)
Tozatu Creative Commons License 2002.03.08 0 0 114
A leveleken,a fonákán főleg nem látsz semmit?Tozatu
Előzmény: kistigriss (113)
kistigriss Creative Commons License 2002.03.08 0 0 113
Kedves Tozatu!
Csak attól félek, nem áll meg a kopaszodásban. Naponta kb. 10 levelet találok alatta (1.5 m-es a növény), ezt soknak találtam. És jobban megnézve csak ez egyik csinálja ezt. Továbbra is tanácstalan vagyok...
kistigriss
Előzmény: Tozatu (112)
Tozatu Creative Commons License 2002.03.07 0 0 112
Valamennyi levele lehull,az természetes,de még ne siess az nagy öntözésekkel.,mert még csak most éledeznek.Tozatu
Előzmény: kistigriss (111)
kistigriss Creative Commons License 2002.03.07 0 0 111
Szia Vidovszky!
Köszi a gyors választ.:) Kicsit visszaolvastam a topikban és más is azt írta, amit Te. Azt a módszert fogom alkalmazni, hogy 1-2 kopasz hajtást a felénél elvágok a többit meg hagyom, aztán majd meglátjuk mi lesz. Remélem nem szúrom el. Sajonos úgy látom válogathatok a kopasz hajtások között, mert pár napja hirtelen iszonyatosan elkezdte lehullatni a leveleit. Nem is értem, eddig szépen áttelelt a lépcsőházban, most mi lehet vele? Alulról felfelé elkezdtek lezsáradni a levelei, és hullanak, de nem sárgulnak. Gyakrabban öntözöm mióta ezt látom, de nem is szívja fel az összes vizet, talán nem ez hiányzik neki. Tápanyaghiány? Kezd melege lenni? Betegség? Segítsééég...
kistigriss
Előzmény: Vidovszky (110)
Vidovszky Creative Commons License 2002.03.06 0 0 110
Kíváncsi vagyok erre mások mit mondanak! Amelyiket én így visszavágtam az nem virágzott a következő nyáron. Többnyire alakítómetszést végzek rajta. Úgy vágom vissza hogy virágos végei is maradjanak. A tavalyi bimbók is kinyílnak ugyanis. És annyit vágok belőle -mégpedig ősszel- hogy beférjen a garázsba. Nem többet. Amit levágtam azt a (77)-ben leírt módon sikeresen legyökereztettem.
üdv
Vid...
Előzmény: kistigriss (109)
kistigriss Creative Commons License 2002.03.06 0 0 109
Sziasztok leanderesek!
Most olvastam az edenkert.hu-n, hogy mostanában kell visszametszeni a leandereket. De fogalmam sincs, hogy mennyire. A szomszédom a kb. 2 méteres - és a teleltetés után is gyönyörű - leanderét úgy 40 cm-re vágta vissza. Nem hagyott rajta még levelet sem. Gondolom tavaly is ennyire vágta vissza, mert amikor tavasszal láttam, akkor volt úgy 70 cm-es. Ez engem meglepett, mert azt hittem alig kell levágni belőle. Abszolút kezdő vagyok a "szakmában", így tényleg nem tudom mi a jó. Tudtok nekem segíteni, hogy mire kell figyelni a metszésnél, kell-e kezelni vmivel a metszés helyét stb...? Bocsánat ha teljesen nyilvánvaló dolgokat kérdezek.
Előre is köszi:
kistigriss
Tozatu Creative Commons License 2002.03.01 0 0 108
Csak onnan tudom,hogy így vettem,bár akkor hitetlenkedtem.Részemről passz.Tozatu
Előzmény: Vidovszky (107)
Vidovszky Creative Commons License 2002.03.01 0 0 107
Honnan lehet megtudni a banántól hogy fagyálló-e.
Előzmény: Tozatu (106)
Tozatu Creative Commons License 2002.02.28 0 0 106
Úgy tudom,hogy a leander -3 fokig fagyálló.Ha nem szeretnéd éjszakára behurcolászni,figyeld a fagyokat.Télálló banánod van?Ha nem akkor szerintem csak nyáron tedd ki.Tozatu
Előzmény: Vidovszky (104)
tibor0322 Creative Commons License 2002.02.28 0 0 105
Tudtommal mi még legalább 1 hetet, de inkább 2 hetet várunk vele (mondjuk a mienk üveges teraszon van, jó helyen)
Előzmény: Vidovszky (104)
Vidovszky Creative Commons License 2002.02.28 0 0 104
A nagy(monjuk 1,5 m magas, cseréppel és 1 m széles csak úgy emlékezetből) leándereimet ki akarom tenni a hétvégén. Ti mit gondoltok?
Vidovszky Creative Commons License 2002.02.28 0 0 103
Ez a banán dolog engem is érdekel. Van most cserépben két egyforma, egy tőnek két gyereke, ami úgy keletkezett hogy a kutya megette az eredetit. Szépek, nagyok, de mondjátok nektek nincs kutyátok aki hozzáférne? Nekem úgy tünt minha valami különösen finom csemege lenne.
Szóval ha most szétültetném és az egyiket kiteszem, még az is lehet hogy nagy banánfám nőne a kertben? És milyen földet tegyek alá? És mikor ültessem ki?
Előzmény: vojtek (102)
vojtek Creative Commons License 2002.02.27 0 0 102
Ha bebugyolaltad, es nem fagyott at nagyon a fold, tuti megmarad!
Előzmény: Tozatu (101)
Tozatu Creative Commons License 2002.02.26 0 0 101
Köszi,Vojtek!Duplán izgulok,mert a szomszédasszonyok furcsán néztek rám,mikor kint hagytam a banánt.Igaz,bebugyoláltam,nem vágtam vissza.Már érdeklődtek,mennyi pénzt dobtam ki az ablakon.Ha nem hajt ki,kiviszem a bentit,nehogy pácban maradjak.Persze ez vicc,felőlem...Tozatu
Előzmény: vojtek (99)
demjengi Creative Commons License 2002.02.25 0 0 100
Szia Vojtek!
Akkor lehet, hogy az a baj, hogy túl kicsik voltak. Kb 20cm-es volt mind a kettő. Köszi, akkor várok a másik kettővel.
Előzmény: vojtek (97)
vojtek Creative Commons License 2002.02.24 0 0 99
Ha elmulnak az erosebb fagyok, mar ki lehet bontani. Valahol olvastam, hogy elvileg a rizoma birja a -11 fokot, de azert en nem probalkoztam vele. Most izgulok, hogy kihajt-e az enyem, mert iden telen nagyon konnyelmuen bantam vele. Csak egyszeruen avarral takartam, meg egy kis ho is esett ra. Tavaly a foldkupac es a vastag forgacsreteg alatt egyaltalan nem(!) fagyott el a megmaradt csonk, es mar akkor lattam, hogy megindult (olyan aprilis kozepe fele), mikor megemelkedett az utolso levagott level csonkja. Es kepzeld el ez a tavalyi levagott level kicsit viharverten ugyan, de kihajtott! Persze hamar elszaradt. Most tovig visszavagtam es varom az aprilist. Mindenesetre bent a szobaban figyel ket sarja es varja a kiultetest.

Figyeld itt az idojarasjelentest:
http://www.accuweather.com/adcbin/intlocal_index?reg=EU%3BEUROPE&cntry=EU%3BHU&Select+city=Submit+Query
vagy itt:
www.weatheronline.co.uk

Előzmény: Tozatu (98)
Tozatu Creative Commons License 2002.02.24 0 0 98
Szia,Vojtek!Szerinted a kinti banán kibírta a telet?Mikor szoktad kibontani?Tozatu
Előzmény: vojtek (97)
vojtek Creative Commons License 2002.02.22 0 0 97
Vigyazzatok a sarjak tul korai levalasztasaval! Illik megvarni, mig a sarj eleri a legalabb 40-50 centis magassagot. Ilyenkor mar sajat gyokeret is hoznak. En tavaly osszel valasztottam le harom sarjat az anyanovenyrol, kb. 6 honaposak voltak.
Tozatu Creative Commons License 2002.02.22 0 0 96
És,ha ott hagynád aztán meglátod.Tozatu
Előzmény: demjengi (95)
demjengi Creative Commons License 2002.02.22 0 0 95
Én úgy láttam, hogy külön gyökere nincs, össze van nőve a mama gyökerével. Vágjam ki a kishajtás körüli részt? Ezt nem mertem megcsinálni, nehogy a nagy virág tönkremenjen.
Előzmény: Tozatu (94)
Tozatu Creative Commons License 2002.02.21 0 0 94
Ezek a kis banáncsemeték gyökeret nem növesztenek,hogy estleg azzal együtt levágnád?Tozatu
Előzmény: demjengi (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!