Keresés

Részletes keresés

zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 161
Lehet hogy félreértheto volt, tehát mégegyszer:
Te választasz egy ajtót, mire a MARADÉK kettobol (ITT a NEM FÜGGETLENSÉG!) kinyitnak egyet, ami mögött nincs ajándék. Vagyis az ajtónyitás azon a halmazon történik amiben 2/3 eséllyel van az ajándék.
PONT.

Az elozo felvetésemmel senki nem akar foglalkozni?
Vagy Vikóca megsértodtél a nem informatikus problémán? :-))))

zuzmó

Előzmény: SebDani (160)
SebDani Creative Commons License 1999.03.05 0 0 160
Az a jó a valószínűségszámításban, hogy annak van igaza, aki meggyőzőbben tud érvelni. ;-)

Az 1. választásnál (tök mindegy, hogy melyik ajtót választod) egyet ki fognak nyitni, amelyik üres.
Ekkor a következő a szitu: van két ajtód, az egyik mögött ajándék, a másik üres.
Miért kéne, hogy befolyásolja a döntésedet az első, amúgy teljesen felesleges választás. Nem visz közelebb a megoldáshoz, csak az esélyeidet növeli (az eredeti 1/3-ról) 1/2-re.

Szerintem, függetlenül az első választástól, 1/2 eséllyel választhatod bármelyik megmaradt ajtót.

Előzmény: zuzmo (149)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 159
Ezt ugye csak poénból mondtad?
Előzmény: vikoca (152)
CaveMaN Creative Commons License 1999.03.05 0 0 158
Én sem értem. Miért nem független?
Előzmény: zuzmo (155)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.05 0 0 157
zuzmo, szerintem 50-50% az esely, ugyanis osszesen 4 lehetoseg van: ha rabokok arra az ajtora, amelyik mogott a cucc van, akkor a jatekvezetonek ket lehetosege van ures ajtot mutatni, mig ha ures ajtora boksz, akkor egyertelmu, hogy melyik ajtot nyitja ki, igy is egy + egy lehetoseg van. Osszesen 4, abbol 2, ha arra ajtora boksz, amelyik mogott a meglepetes van es meg ketto, ha rossz ajtot valasztasz
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 156
Egyszerűsítek:
Ha nincs információd előre, hogy az első ember fekete vagy fehér paritást számol, akkor van-e olyan stratégia amivel ezt el lehet dönteni. Ez hány ember életébe kerülhet?

zuzmó

Előzmény: zuzmo (148)
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 155
Vikócáé a csoki.
Odin ott gondolkodsz rosszul, hogy a két választás nem független (komplementer eseménytér).

zuzmó

Előzmény: Odin (154)
Odin Creative Commons License 1999.03.05 0 0 154
vikoca

Már mér? Van két ajtód, amiből az egyik mögött van a nyeremény, tök mindegy melyikre böksz. 50-50%.
Ez két teljesen független esemény, és a másik ajtó kinyitásától, a többi ajtókra nem kepsz semmi plusz információt.

Előzmény: vikoca (153)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 153
Ofkorsz, a masik csukottat kell valasztani. Ugyanis, amikor meg harom ajto jatszik, akkor 1/3 esellyel boksz a nyeremenyesre, 2/3-al uresre. Tehat a masosik koreben van egy ajto, ami mogott nyeremeny van, es egy, ami mogott nincs. Ha a masikat valasztod, 2/3 esellyel van meg a nyeremeny.
Előzmény: zuzmo (149)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 152
Na ne hulyeskedj :-) Amikor az n+1 ediknek tartasz, majd akkor kiderul... khhhm.
Előzmény: N e t S h a r k (147)
SebDani Creative Commons License 1999.03.05 0 0 151
Kedves mal!

Ne hagyd magad lehurrogni! (Vagy legalább vergődj egy kicsit!)

Második megoldásként szerintem is elmegy ez a 11-es számrendszeres megoldás:

Vagyis felírod a számokat egymás mellé, közéjük egy-egy "A" betű, az így kapott (1 db, 11-es számrendszerbeli) számot átváltod 10-esbe, majd ennyi leütést eszközölsz az írógépen.
Visszaalakítás fordítva, vagyis megszámolod a jeleket, az eredményt átváltod 11-es számrendszerbe, az "A" betűket kicseréled vesszőkre, és kész a számsor.

Előzmény: mal (113)
CaveMaN Creative Commons License 1999.03.05 0 0 150
Szerintem kevés az információ... Csak tippelhetsz...
Előzmény: zuzmo (149)
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 149
Van 3 ajtó , csak az egyik mögött van nyeremény.
A cél megtalálni a következo módon:
1. Választasz egy ajtót.
2. A játékvezeto a maradék két ajtóból kinyit egyet, ami mögött nincs a nyeremény.
3. Dönthetsz, hogy megmaradsz az eredeti választásnál, vagy a 3. maradék ajtó mellett döntesz.
Kérdés: Melyik a jó döntés?

zuzmó

zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 148
Van-e megoldás, ha nem tudnak elore összebeszélni (pl. fekete vagy fehér paritás), illetve ha azt teszed fel, hogy a sorbaállítottak nem informatikusok, de azt tudod, hogy rendkívül okosak és optimális algoritmust próbálnak keresni?
Van-e ilyen algoritmus? Illetve hány? ( rossz ha több, mint 1 :-))) )

zuzmó

Előzmény: N e t S h a r k (69)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 147
Egyébkent ez nem is jó megoldás. Mert ha megjegyzed az n-edik elemet, de a hurok pl. az n+1-edikbe megy vissza, akkor gáz van.
Előzmény: vikoca (143)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 146
Bocs, de lehalt itt a háló. Nem erre gondoltam. Van egy nagyon szép és egyszerű megoldás.
Előzmény: vikoca (145)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 145
Netshark, lecci valaszolj mar.
Erre gondoltal vagy nem? Mennem ke'k mar el, de ez meg ugy furja az oldalam. Aztan egy hetig nem leszek netkozelben, es akkor 10 napig furja az oldalam a dolog, ezt akarod? Naaaaaaaa, pliz.
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 144
Tessen mar valaszolni, mert mennek ma el, de ez meg itten furja az oldalamat, azt egy hetig nem leszek. Naaaa, NetShark irja ma, leccike.
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 143
Okecos, akkor egy kisse szamitasigenyes, de adatmodositast nem igenylo megoldas:

Vegigjarva a listat a kovetkezot teszed:
n-edik elemhez eltarolod a sorszamat. (Inkabb hijjuk azonositonak, ha ugyse rendezett eszerint a lista).
Majd a listat nekilatsz bejarni ettol az nedik elemtol. Aztan ha a bejaras soran megegyszer ilyen azonositoju elemhez jutsz, akkor ott a hurok.

Namost, ennek a komplexitasa kicsit nagy: O(n^2), es - nade itt a gond, hogy n-szer kell bejarni a listat. Most azt fogod erre mondani, hogy csak egyszer lehet hozzaferni a listahoz?

Ebbol az apropobol, de mindenkinek a figyelmebe: Szerintem jo lenne a feladatokat ugy megfogalmazni, hogy _egyszerre_ legyen benne a meoldasra vonatkozo osszes kovetelmeny/megszoritas. Pl. ha a szamsoros peldanal optimalis megoldast keresunk, akkor irjuk man aztat. Meg hogy van-e szpesz, vagy csak a karakterek szamaval lehet operalni. Meg ennel a feladatnal, hogy nem lehet adatot modositani, meg ilyenek. Meg en is igyexem tartani magamat ehhez a javaslathoz.

Előzmény: N e t S h a r k (140)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 142
Haaaaaat, le kene merni ugyebar a megfelelo cimleteket. Ez miert logikai feladvany?
Előzmény: corporal (130)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 141
Gondolom a szmajli azt jelenti, hogy az ember viccel... vagy tevedek?
Előzmény: -nemecsek- (138)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 140

Jajjj, miazhogyketiranyba?

Most infos lenni, vagy nem lenni? Alejandro ertette...

Most már én is értem. Csak félreolvastam, amit írtál.

Mindegy. A lényeg az, hogy nem lehet módosítani az elemeket. Csak olvasni tudod õket. Pl. a netrõl kapod õket.:)

Előzmény: vikoca (133)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 139
Ezt komolyan kérdezed?
Előzmény: -nemecsek- (137)
-nemecsek- Creative Commons License 1999.03.05 0 0 138
Ez ugye csak vicc volt?
Előzmény: vikoca (135)
-nemecsek- Creative Commons License 1999.03.05 0 0 137
Palánk

N e t S h a r k-nál is volt egy kitétel, hogy előre megegyeznek mi mit jelent, akkor tényleg az a legegyszerűbb ha abba egyeznek meg, hagy mindenki az előtte álló sapkaszínét mondja be. A sorban leghátul állónak 50% az esélye, a többié kereken 100, úgyhogy szerintem ez a legegyszerűbb és legbiztonságosabb.

Szerinted miért nem jó ez?

Előzmény: Dr. Égely Palánk (61)
Kham Creative Commons License 1999.03.05 0 0 136
Áll egy folyóparton 3 hittéríto, és 3 kannibál, át kell kelniük a folyón egy csónakkal amibe csak két ember ülhet bele. Ha egy hittéríto egyedül marad a parton, miután elment a csónak, az azonnal megeszik a kannibálok. Hogy jutnak át?
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 135
Jaaaa, nagybacsi :-)
Előzmény: -nemecsek- (134)
-nemecsek- Creative Commons License 1999.03.05 0 0 134
vikoca

Majdnem tökéletes. Legközelebbi rokonság esetén hogy szólítod az apai nagymamád fiát?

Előzmény: vikoca (132)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 133
Jajjj, miazhogyketiranyba?
Most infos lenni, vagy nem lenni? Alejandro ertette...
Szoval. Ugy ertettem, hogy az elso elemtol elindulva a rekordokat kiegeszited egy plussz elemmel: most az reszletkerdes, hogy 1 bittel, hogy bejartad-e, vagy egy, az elozo elemre mutato pointerrel. Ehhez nem kell vegtelen memoria, mivel elegendo a memoriaban egyszerre egy, illetve ket rekordot tarolni.(Ugye kettot, ha pointerezukn, egyet ha accessed-bitezunk) Viszont a lista netto meretet noveli, hiszen plussz infot ragasztottunk minden ekordhoz. Azert gondoltam, hogy ez megteheto, mivel a lancolt listat eppen akkor szokas alkalmazni, ha elore nem ismert meretu adathalmazon kell dolgozni - es netan a hatteren kell tarolni. Namost, ezen muvelet vegrehajtasa kozben ha, es amennyibe hurokhoz ersz, akkor a visszafele mutato - es eppen kitoltendo pointert - avagy a "jartam itt" bitet kitoltve talalod -> megvan a hurok. Vili?

Most ha azt mondod, masra gondoltal, az mas. Akkor agyalok. De szerintem ez a kiirt feladatnak megfelel.
Szoval tovabbi megszoitasok?

Előzmény: N e t S h a r k (129)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 132
Nemecsek, tehat a kov. elem:
12221131

De nem indokolok, mert csalok - mar ismertem.

A masik: A nagymamajanak a fia/lanya hivta fel, vagyis az apjanak a nagynenje/nagybatyja. Nem udom, hogy nevezik az ilyet. Nagy-nagyneni?

Előzmény: -nemecsek- (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!