Keresés

Részletes keresés

dos48 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7868

 

        CondriXM ;   ecsetelni lehet, a lényeg, hogy a barnítási idő csak  4-8 perc. Utána bő vízzel lemosni, és ha nem elég fekete, megismételni. Ilyenkor zsírtalanítani már nem kell. Ha már megfelelő a szín, száraz ruhás megdörzsölés után is, akkor olajjal átfényezni.

        A víz meg a ruha lehozza a szeleniumdioxidos vegyi reakció által képződött jelentős mennyiségű felesleges kormot.

 

Előzmény: condriXM (7867)
condriXM Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7867

Zsirtalanitas megvolt.. Picze azert nem olyan nedves: a Hunter 440 mar egy eve ott gubbaszt, sehol egy rozsdafolt rajta (lehet h. jo a felulet kezeles?)

Na, azt nem tudom, hogy bele kell martani, vagy csak raecsetelni?

Előzmény: marcony (7862)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7866
Maaaarha:-)
Előzmény: marcony (7865)
marcony Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7865
Elnézést kell kérnem tőletek az alábbi marháskodásért. gvass egyböl rájött, vág az esze. Persze a J-ket azért megmagyarázhatta volna. :-)) Ebben az esős időben ne vegyétek zokon. Jó időt és élményteli hétvégét mindenkinek. Üdv: R
Előzmény: dos48 (7859)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7864

Nana!

Figyu!

Anno, én magam sem hittem el, hogy egy csaknem eredeti állapitú Feinwerkbau 300 verseny légfegyvert találtam Veszprémben egy hirdetés nyomán.

Nem is kellett több mint 25 perc, mire leértem Fehérvárról a helyszínre.

...és bár egy kicsit fanyalogva, de örömömet alig palástolva kifizettem - kp(!) - 10.000 kemény magyar forintot:-))))

Előzmény: gvass1 (7849)
Messer22 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7863

HI

ide is beteszem,hátha :)

 

Kihasználatlanság miatt eladósorba került 1db crosman 2240 légpisztoly (5.5-es,co2-os)

irányár 18E Ft (csak ki lett próbálva,1év gari van rajta)

 

 

Szintén eladó .22 keserü elöltöltős irányár 19e Ft. (fél év gari van rajta,megkímélt)

 

Akit érdekel valamelyik cucc,jelezze!

 

üdv:Messer

marcony Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7862
Szia Condri! A bernítás előtt ugye zsírtalanítani kell! A barnítás pedig nem korrozióálló. A kémiai reakció ha van ilyen, menetét nem ismerem. De a puskacső sem korrozióálló, mert nem magas krómtartalmú. Mitöl várod akkor azt, hogy a viszonylag magasabb páratartalmú pincében ne rozsdásodjon a cucc. A következőt kellene meggondolni. Ha a löttyöt ami barnít, sokáig rajta kell hagyni, akkor addig meleg száraz helyet kellene választani, az idő leteltével szárazra törölni és először savmentes vazelinnal áthúzni.
Előzmény: condriXM (7860)
ponggi Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7861
Szerintem nem kell könnyíteni rajta, hanem guruló állványt kell hozzá építeni. A kerekes kocsi egy 100-asból megvan a közeli ABC-ből :-)) plusz veszel hozzá egy fényképezőgép állványt meg egy párhuzam szorítót... :-P
Előzmény: dos48 (7850)
condriXM Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7860

Barnitas. Kiprobaltam: lotty femlapra ranyom a flakonbol, van olyan hely, ahol azonnal fekete, tobbi anyagot ecsettel szetkentem. Fel ora mulva szurke bevonat. Hajajj! Papirral letorolve, alatta majdnem fekete, matt bevonat. Hm, meg egy reteg, ejszakara pinceben hagyva, ma reggel rozsdas a felulet nagy resze.

Mi is a hidegbarnitas menete akkor? 

dos48 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7859

 

                 Akkor már meg is van, mi ez ;   ez a  hetedhétcollos légpuska a régebbi időkből , amikor még nem okozott gondot a felhúzása, mert még sok cupákot ettek az emberek.  Ez véletlenül maradhatott meg ott a  Holle anyónál , a szomszédban.

 

Előzmény: marcony (7858)
marcony Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7858
Kösz Vargaúr! Talán valami szénszálerősítésű vagy kevláros szigetelőszalag gyantába mártva összefogná! De mi lenne ha egy csődarabbal zsugorkötéssel raknánk össze? Mégsem jó a huzagolás miatt, az nem passzona össze helyesen. Azon viszont segítene a kifúrás igaz? A fa lefűrészelése rosz ötlet így is alig tudja a gyerek felhúzni, mert ebbe valami piszok erős rugót tettek.
Előzmény: vargaur (7856)
marcony Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7857
gvass Úr! Humoros vagy, legalább is, ezt érzem ki írásodból. A felninél a szálessége lehet talán colban, de, hogy jön az ide, sehogyan sem értem. Légyszíves magyarázd már el!
Előzmény: gvass1 (7852)
vargaur Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7856
Igazad van erre nem is gondoltam, a célzó az kell. Akkor másik ötlet. a közepéből kell kifürészelni 1 darabot, a csövégeket összeilleszteni és szigetelőszalaggal jól betekerni.
V
Előzmény: marcony (7853)
JFEry Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7855
Ja.
Előzmény: gvass1 (7849)
vargaur Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7854
"A csőből meg ki kéne fúrni a huzagolást, az is csak bonyolítja a"
Jaj ne mondj már ilyeneket mert még elhiszik és megcsinálják.
Az nem jó ötlet, mert akkor még több kenyérbél kell a golyó köré :)

V
Előzmény: dos48 (7850)
marcony Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7853
Vargaúr! Csá! Köszönöm a tanácsot, megpróbáltam volna már, csak nincs olyan reszelőm, amivel a végén levő célzó tüskét vissza tudtam volna rakni rá. A gyerek ugyan azt mondja, a haverjának piros pontos célzója van ahhoz meg nem is kell. Csak valahogy nekem nem tetszene nélküle a puska.
Előzmény: vargaur (7847)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7852

"vigyázzak mert ez hétésfél jénél több, de nem tudom hogyan hozza a felnivel összefüggésbe, mert az is 7,5 J-s a BMW-n"

 

Osszefugges: a 7-es BMW-vel, rajta 7,5-es felnivel at kell hajtani 7x a legpuskan, es utana biztos nem fog 7,5 J felett tudni.:-)))

Előzmény: marcony (7851)
marcony Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7851
Hi Steve! Értékesebb lenne? Attól, hogy nehéz? Nem tudom. Teszek fel képet. Megpróbálom. A szomszéd mindta, hogy vigyázzak mert ez hétésfél jénél több, de nem tudom hogyan hozza a felnivel összefüggésbe, mert az is 7,5 J-s a BMW-n Tudsz erről valamit? Gvass! Én egy egyszerű Szlaviát szerettem volna, de azt mondták az drágább volt.
Előzmény: STEVE.5 (7848)
dos48 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7850

 

                    Háát a lekönnyítés egyszerű, a tusát szokták először levágni, olyan pisztolyfélére,  a hulladékfából meg lehet olyan markolatszerűséget faragni előre, mint a géppisztolyok mellső fogantyúja.

                    A csőből meg ki kéne fúrni a huzagolást, az is csak bonyolítja a dolgot.

 

                    Amikor mindez megvan, a képet el kéne küldeni a gyártó cégnek, minden újításnak nagyon szoktak örülni.

 

Előzmény: marcony (7844)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7849

"próbálj küldeni egy képet, hátha rábukkantál egy értékesebb darabra!"

 

Szerintem jokedvu atveres aldozatai lettel.

Előzmény: STEVE.5 (7848)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7848

"...rá van írva, hogy Diana..."

"...Oda van írva még, Magnum..."

Még mielőtt nagyobb kárt tennél...

...próbálj küldeni egy képet, hátha rábukkantál egy értékesebb darabra!

Előzmény: marcony (7844)
vargaur Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7847
"Gondolkoztam már azon, hogyan lehetne lekönnyíteni, gondoltam lefűrészelek a csövéből mert nagyon kalimpál a gyerk kezében. Ha van valami ötletetek, hogyan lehetne lekönnyíteni, nagyon megköszönném."

Szerintem ez jó és kivitelezhető ötlet. Valahol a a cső eleje és a vége között féluton kellene vasfürésszel elvágni.
Meglátod utánna sokkal könyebb lesz elhajitani, sőőt szétszedés nélkül, egyből belefér a kukába is :)

V
Előzmény: marcony (7844)
Mephisto75 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7846

marcony irja: "Vadászcsaládból származom. Őseim többnyire orvvadászok voltak, gépészemberek, akik maguk készítették fegyvereiket. Én soha nem vadásztam, csak célbalőttem, mert tőlem a vadászat idegen. Elolvastam majdnem minden bejegyzést a légpuskás topicban. Tekintettel arra, hogy ezt a témát már régen ismerem, tanulni szeretnék, de olykor tanítani is szeretném a társaságot. "

 

Mi a kerdes?

Előzmény: marcony (7844)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7845

Erzem az irdolami stilusban megirni probalt humoreszket, avagy eszelos szivatast "11 ezerert Dianat" fedoneven:-)))

 

Jo, de nem ugrok be!

Előzmény: marcony (7844)
marcony Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7844
Üdvözlök itt mindenkit. Még új vagyok itt, mert csak most vettem a gyereknek egy légpuskát. A somszéd utcában adta el egy öreg hölgy, több is volt eladó de már csak egy nagyon nagy és nehéz puska mradt eladó. A hölgy azt mondta , hogy ezt odaadja 12000 Fr.ért, mart tudja, hogy nem olyan jó a férje sem szerette, mert nehéz volt neki. A szláviáért 15ooo-t kért. Lealkudtam még ezer Ft-ot, 11000t biztosan megér mert egyébként szép. Az oldalára rá van írva, hogy Diana, de ez biztos csak a vadászisten neve. Oda van írva még, Magnum, de azt nem tudom mit jelent. Ha tudjátok legyetek szívesek írjátok meg. A hölgy adott egy dobot lőszert is de ez olyan kicsi, hogy beleesik a lyukba, Így aztán nehéz a puskát megtölteni. Beleejtettük a gyerekkel a csőbe, így könnyebb volt. Mit gondoltok van nagyobb lőszer is ami beleillene? Ennek a csöve lehet még fél centi is, vagy még több. A gyerek aztán kenyérbelet ragasztott a golyóra így már nem esett ki, de ez nem jó. Gondolkoztam már azon, hogyan lehetne lekönnyíteni, gondoltam lefűrészelek a csövéből mert nagyon kalimpál a gyerk kezében. Ha van valami ötletetek, hogyan lehetne lekönnyíteni, nagyon megköszönném.
narvál Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7843

Üdvözlet mindenkinek!

 

CLG-62 Magyar FÉG gyártmányú CO2-es puska hordozó tokkal még midíg eladó!
Sajnos anyagi okok miatt kell megválnom tőle.
Bővebb infó és a képek az alábbi linken:

http://eladocucc.freeweb.hu/eladocuccok/feg_co2/feg_co2.html


Ha érdekel, és a mgkeresésben hivatkozol erre a topikra, akkor megkapod 40.000.-ft-ért! Továbbá, ha kell akkor +2.000.-ft-ért adok hozzá egy 4x20 vadi új távcsovet.
Megfelelő szerelék hiányában sajnos még nem jutottam el odáig, hogy a távcsövet felszereljem rá.

 

Üdvözlettel: narval

Messer22 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7842

HI

 

olajozásra ballistol spray tökéletes!

itthon még nem láttam rézszínü olajat is tartalmazó patront.

 

üdv:Messer

Előzmény: vargaur (7841)
vargaur Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7841
"ölthetővé át tudod alakítani a fegyvered akkor 20000gr.-os palackról"
Azért anyit nem ér, hogy anyira belemerüljek, bááár..... :)
Egyébként hogyan lehet megoldani?
Ez egy crosman m357.
Csináltam 1 közdarabot hogy a 6 gr. os szódapatron legyen használható. Csak gondoltam néha használni kellene valami olajzást is.
V
Előzmény: Howard, de nem a kacsa (7840)
Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7840

"Urak
Tényleg tartalmaz olajat a co2 patron?
Szedett már szét valaki 12 grammosat "umarex"?
Mert hogy szétvágtam, de semmi nyoma nem volt benne olajnak, sőt az egyiknek jóócskán rozsdás volt a belseje.
Na most akkor anyira kevés lenne benne, hogy nem is látható, vagy csak az enyémből hiányzott."

 

 

Hi!
nem! beszéltem volt gépsorossal és azt mondta ugyanaz a gáz megy bele mint a háztartásiba. semmi kenőanyag nincs benne. csak jóval drágább. 10db 12gr.-os 1300Ft. 10db 8gr.-os 132ft+70Ft. betétdíj. ha tölthetővé át tudod alakítani a fegyvered akkor 20000gr.-os palackról jóval olcsóbb az üzemelés, mert a csere díj csak 7300Ft. a palack betétdíjja kb.8000Ft.

Előzmény: vargaur (7830)
vargaur Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7839
Köszi, majd rákérdezek a boltban.
V
Előzmény: Messer22 (7836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!