Keresés

Részletes keresés

ibi43 Creative Commons License 2017.02.09 0 2 19667

Kedves Krastlof!

Hidd el, nem vagyok alkoholista. Kb. 17 éve, hogy a szeszesital semmilyen formáját még csak meg sem szagoltam, azelőtt is csak alkalmanként valami gyenge likőr, módjával.

10 féle gyógyszert szedek, nem akarom, hogy az alkohol kiváltson valami rosszat nálam.

Az egy dolog, hogy én úgy érzem, megfelelő biztonsággal tudnék vezetni, de sajnos, orvosi szempontból alkalmatlannak vagyok titulálva.

Mit mondjak? Sokkal nehezebb jogsi nélkül az életem, egy kis városban élek, ahová betörtek a múltik a környék kis boltjai bezártak. Ha vásárolni szeretnék, min. másfél km gyaloglás lenne, de nem bírok. Meg kell vàrnom a férjemet. Megyeszékhely 50 km, oda járok onkológiára, pszichiátriára, csontizotóp vizsgálatra,  DEXA-ra. Gondolhatod mit jelent, hogy folyamatosan kísérgetnie kell valakinek, mert a tömegközlekedés olyan, amilyen.

Előzmény: Törölt nick (19665)
560707 Creative Commons License 2017.02.09 0 2 19666

Volt itt a fórumon régebben valaki, akitől szintél elvették a jogsit, de azért ne izgulj ritka az ilyen.

Előzmény: ibi43 (19662)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 0 19665

Tisztelt ibi43!A választ nem értem!Mást látok!A masszív alkoholisták is vígan vezethetnek.http://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/orvosnal/cikkek/aki_biztosan_nem_kaphat_jogositvanyt/20160202100822  Jövőre változik a rendelet,de biztos vagyok benne,hogy sokak jogsija megmarad,akiktől kötelezően el kell venni a jogosítványt.

Előzmény: ibi43 (19664)
ibi43 Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19664

Kedves Kraftlos!

Konkrétan én is..

 

Előzmény: Törölt nick (19663)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 -1 0 19663

T ibi43!Tudsz ilyen esetről?Azokét sem veszik el,akikét kötelezően el kellene venni!

Előzmény: ibi43 (19662)
ibi43 Creative Commons License 2017.02.09 0 2 19662

Katica! 

Hamster jól mondja.

A gépjárművezetést is egy foglalkozásnak tekintik (taxis), stb.

Igen, elvehetik. Pszichés betegségben, alvászavarban szenvedőknél és még ki tudja milyen betegségeknél el is veszik.

Csak azt nem értem, aki alapból jobb kezes, majd ez valamilyen ok miatt lebénul, vagy amputálni kell, a maradék bal kézre, hogy lehet jogsija?

Azért aki valaha vezetett, az tudja, ha kanyarodni kell, főleg derékszögben, tűkanyarban,  fél kéz igen csak kevés.

Bár ha azt nézzük, az állítólag egészségesek között is van pár barom.

 

Előzmény: Katica1975 (19659)
bootib Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19661

Köszönöm szépen.

Előzmény: Törölt nick (19643)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 0 19660

Ne aggódj feleslegesen!

Előzmény: Katica1975 (19659)
Katica1975 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 19659

de akkor a háziorvosnak vagy kezelőorvosnak nincs is beleszólása? Akkor jól járok...jogsi nélkül munkám se lesz

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 2 19658

Sajnos igen,a háziorvost értesíti hivatalból levélben,

Az meg az okmányirodát, az meg téged.

Előzmény: Katica1975 (19657)
Katica1975 Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19657

Sziasztok!A tudásotokra lenne szükségem...11 éve vagyok sm beteg,most megpróbáltam a bizottságot..a dokinő enyhén szólva is bunkó volt...csak azzal volt elfoglalva, hogyha könnyű munkát nem tudok végezni, hogy tudok autót vezetni?A kérdésem:ő elvetetheti a jogsimat vagy csak javaslatot tehet a háziorvosom felé?Teljesen kétségbe vagyok esve....hála isten jól vagyok,de mióta beteg vagyok 4 órában tudok csak dolgozni és hát az a havi 40000

-   :-( köszi

 

hagyma boly Creative Commons License 2017.02.09 0 2 19656

Elnézést, lehet nem ugy jött le ahogy én gondoltam. Most bővebben kifejtem . Tehát nem vizsgál/tak/nak/  jövedelmet aki beadja az igényét a parkoló kártyára. Mellékleni kell a  szakvéleményt ,..............hogy ezt jogosan  vagy jogtalanul  írták .........?  korrupció volt, van, és lesz is.----------fej,szag,és a hal---------kapcsolata!

Előzmény: vizöntő67 (19652)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19655

"Jelentősen nőtt az elmúlt években a mozgáskorlátozottak részére kibocsátott parkolási kártyával visszaélők száma a fővárosban. Bár közokirat-hamisítás miatt súlyos büntetés jár a lebukóknak, úgy tűnik, ez nem tartja vissza a csalókat. A legtöbben a Belvárosban, a Józsefvárosban és budai elit környékeken lepleződnek le, a külső kerületekben sokkal kevesebb a csaló.

...nem csak a celebek használnak jogosulatlanul mozgásukban korlátozottak részére kiállított parkolási igazolványt. Az engedélyek hamisítása Budapesten egyre terjed: amíg 2011-ben kilencven, 2013-ban már 123 esetben zárult vádemeléssel az emiatt indult nyomozás, két éve pedig 328, de még tavaly is 174 alkalommal adott át ügyeket vádemeléssel a rendőrség. A rendőri eljárásban rögzített közokirat-hamisítási bűncselekmények száma még ennél is magasabb: három éve százötven, tavalyelőtt 356, míg az előző évben 345 esetet rögzítettek.

A parkolási igazolványt hivatalosan csak a közlekedőképességükben súlyosan akadályozottak, autizmussal, látási, értelmi, mozgásszervi fogyatékossággal élők, vakok, a magasabb összegű családi pótlékra jogosult vakok, gyengénlátók, mozgásszervi, értelmi fogyatékossággal vagy autizmussal élők kérhetik. Állapotukat szakvéleménnyel vagy szakhatósági igazolással kell igazolniuk.

 

Öt éve a Mozgáskorlátozottak Egyesületei Országos Szövetsége arra hívta fel a figyelmet, hogy a háziorvosok többé nem adhatnak ki a mozgáskorlátozott parkolási igazolványhoz szükséges igazolást. Joggal bízhattak abban, hogy csökken a visszaélések száma. A rendszer azonban továbbra sem tökéletes: bár a szövetség tájékoztatása szerint ma már csak a járási hivatalok, a kormányablakok vagy a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala járhatnak el elsőfokú hatóságként, a sok visszaélés akut problémára, egyben további szigorítások szükségességére utal."

mno 2016. 09.02.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 0 19654
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 0 19653

Tisztelt hagyma boly!Ez hiányos,és letojják a jogainkat.A határozatok is semmisek,mert nem felelnek meg a rendeletben előírt formai követelményeknek!

Előzmény: hagyma boly (19651)
vizöntő67 Creative Commons License 2017.02.09 -1 0 19652

Kedves Hagyma Boly !

 

A vak,autista,értelmi fogyatékos  20 milliós autóval jár?? Ha igen,elnézést kérek minden olyan fogyatékostól aki a rokkant nyugdíj mellett ,tudott ennyit keresni  !!!!Valamit én rontottam el..........................

Előzmény: hagyma boly (19651)
hagyma boly Creative Commons License 2017.02.09 0 2 19651

A Parkoló kártya nem jövedelem függő!!

 

Ki jogosult Parkolási Igazolványra?

Az, aki

  • a súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeiről szóló 102/2011. (VI. 29.) Korm. rendelet értelmében közlekedőképességében súlyosan akadályozott,
  • látási, értelmi, mozgásszervi fogyatékos, illetve autista,
  • 2001. július 1-jét megelőzően vaknak, vagy
  • a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról szóló rendelet szerint vaknak vagy gyengén-látónak, mozgásszervi fogyatékosnak, értelmi fogyatékosnak, vagy autistának minősül,

és a minősítést szakvéleménnyel vagy szakhatósági állásfoglalással igazolja.

 

 

Előzmény: vizöntő67 (19649)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19650

Hamster2!

 

Engem is többször  felülvizsgáltak. Folyamatosan romlik az állapotom...tüneti kezelések ismertek és a remény az orvostudomány fejlődésében, ami talán ide is eljut ...

Megyek én is még fv.-ra, ha Isten is úgy akarja...

Rengeteg olyan diagnózis van, amit egyszerűen nem kellene újból és újból felülvizsgálni, mert olyan súlyosak! Kevesebb volna a munkájuk, a beteg emberek meg azt az időt, ami még hátra van, nyugalomban, családjukkal tölthetnék. A nyugalomhoz, a gyógyuláshoz az is hozzátartozna, hogy emberhez méltó anyagiakat kellene ehhez biztosítani. Jelenleg több kategóriában csak annyi  "ellátás"van, ami a mélyszegénység felé viszi az embereket, ha nincs tartalék, vagy amit el tudnának még adni...Egyszer az is elfogy...

.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (19647)
vizöntő67 Creative Commons License 2017.02.09 -1 0 19649

Kedves Kollokvium !

 

Tudom,itt nem lehet politizálni..... én viszonylag "jól jártam " felsőfokú végzettségem van ,pénzügyi szférában dolgoztam,tehát a pénzem amit kapok elfogadható/mellette dolgozom is /!Ennek ellenére felháborít,hogy amit reggel írtam !!! Aki 25.000.0000 forintos autóval ,jogosult az ingyen parkolásra ....... milyen jogon??????????????????????Ez nem igazság ! Zárójelben megjegyzem .. nekem eszembe sem jutott ,pedig veleszületett csípőficam.. stb . akit ma reggel láttam kiszállni a porsch-ból ,csak a ruha rajta kb 800.000 Ft.... de rokkant.... vagyis van kártyája

 

Előzmény: Törölt nick (19646)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 0 19648

Azért,mert az antiszemitizmus lenne.Akiknek járna azok nem kapnak!

Előzmény: vizöntő67 (19645)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19647

Én,2004-óta 8-szor voltam f.v-on.

2010-óta állapotom folyamatosan

romlik .2018-ban megint mehetek.

Előzmény: Törölt nick (19646)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19646

Mindig ugyanazokat a kisembereket vizsgálják felül, akiket már amúgy is felülvizsgáltak millió alkalommal...Vannak, akik -ezek szerint -  mindig kimaradnak a szórásból...Elkeserítő és felháborító!

Előzmény: vizöntő67 (19645)
vizöntő67 Creative Commons License 2017.02.09 -1 0 19645

Kedves Sorstársaim !

 

Szeretném megosztani veletek a ma reggeli gondolataim ! Budapest belvárosában dolgozom a Váci utcában !! A parkolási díj horror.... tudom sokatoknak problémát okoz a parkolási kártya ! Ma reggel végignéztem.... minden 20 millió feletti autó ,rokkant kártyával parkol... tehát akinek telik 25millió feletti autóra,hogy jogosult a kártyára????????????????????Miért nem vizsgálják felül ezeket az embereket??? Vajon..... miért ??

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19644

Az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. törvény kimondja, hogy amennyiben azt a munkavállaló kéri, illetve a jogszabály alapján nem elektronikus úton bevallásra kötelezett munkáltató választása szerint, egyszerűsített foglalkoztatás céljából munkaviszonyt a törvény melléklete szerint szerződés megkötésével kell létesíteni.

Előzmény: Törölt nick (19643)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.09 0 1 19643

bootib!

 

Megszüntetik az ellátást, amennyiben foglalkoztatásodra a foglalkoztatásra irányuló jogviszony létesítéséhez szükséges jognyilatkozat hiányában (vagyis bejelentés nélkül, feketén) került sor!

 

Alkalmi munka, idénymunka

Egyszerűsített módon létesíthető munkaviszony mezőgazdasági, továbbá turisztikai idénymunkára vagy alkalmi munkára. Itt a munkaviszony a felek szóbeli megállapodása alapján (nem kötelező az írásbeli szerződés), a munkáltató bejelentési kötelezettségének teljesítésével keletkezik. 

 

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1000075.TV

2010. évi LXXV. törvényaz egyszerűsített foglalkoztatásról1

 

Az egyszerűsített foglalkoztatás céljára létrehozott munkaviszony

3. § (1)10 Egyszerűsített foglalkoztatás céljából létrejött munkaviszony a munkáltató 11. §-ban meghatározott bejelentési kötelezettségének teljesítésével keletkezik. A jogszabály alapján nem elektronikus úton bevallásra kötelezett munkáltató és a munkavállaló megállapodása alapján az egyszerűsített foglalkoztatás céljából munkaviszonyt az e törvény Melléklete szerinti szerződés megkötésével is lehet létesíteni, a 11. §-ban szereplő bejelentési kötelezettség teljesítése mellett. A munkaszerződést ekkor a munka megkezdéséig írásba kell foglalni úgy, hogy a munkavégzés napjának végéig elegendő kitölteni a munkáltató és a munkavállaló megnevezésén kívüli egyéb azonosító adatait.

 

Bejelentési és bevallási szabályok

11. §24 (1) Egyszerűsített foglalkoztatás esetén a munkáltató köteles az illetékes elsőfokú állami adóhatóságnak a munkavégzés megkezdése előtt bejelenteni a (2) bekezdés szerinti adatokat. A munkáltató bejelentési kötelezettségét

a) elektronikus azonosítását követő elektronikus kapcsolattartás útján, vagy

b) országos telefonos ügyfélszolgálaton keresztül telefonon

teljesíti.

(2) A munkáltató bejelentési kötelezettségét az (1) bekezdésben meghatározott módon, az egyszerűsített foglalkoztatás céljából létesített munkaviszonyra vonatkozó alábbi adatok közlésével teljesíti:

a) a munkavállaló neve,

b) a munkáltató adószáma,

c) a munkavállaló adóazonosító jele és társadalombiztosítási azonosító jele,

d) az egyszerűsített foglalkoztatás 1. § (1) bekezdés szerinti jellege,

e) a munkaviszony napjainak száma.

 

Melléklet a 2010. évi LXXV. törvényhez   Egyszerűsített munkaszerződés

Előzmény: bootib (19641)
Andi58 Creative Commons License 2017.02.08 0 1 19642

Én csak simán lemásoltam, nem hitelesíttettem, elfogadták. 

Előzmény: takianyu (19637)
bootib Creative Commons License 2017.02.08 0 1 19641

Sziasztok!

 

Tudna valaki válaszolni?

 

Alkalmi munkára foglalkoztatnának heti egy-két napra, kérdezném, kell e munkaszerződést írásban kérnem?

C2-es rokkant vagyok. A törvény nem ír elő írásbeli munkaszerződést alkalmi munkánál, de a rokkant ellátási határozatban írják, ha jognyilatkozat nélkül dolgozom elveszik a rokkant ellátást

 

A jognyilatkozat ugye a munkaszerződés?

 

T. P. Creative Commons License 2017.02.08 0 1 19640

Köszönöm a segítséget . T.P.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.08 0 0 19639

Az öregségi nyugdíjasoknak sem jár alanyi jogon a közgyógy.+http://24.hu/fn/gazdasag/2017/02/08/a-nyugdijasoknak-is-fizetni-kellene-egeszsegugyi-alapdijat/

hagyma boly Creative Commons License 2017.02.08 0 2 19638

Eredetit küldtem be mindannyiszor hiánytalanul visszakaptam !!!

Előzmény: takianyu (19637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!