Keresés

Részletes keresés

neofittnesspop géza Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1915
hazucc Mesterem :)) tutti hogy jó volt, azonnal beszlopáltad a 99est, és teljes extázisba lebegtél tőle órákon át :))) csak nem akarsz minket elszomoritani... a felavatás viszont jól hangzik

.neo

Előzmény: alexandrosz (1913)
csite Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1914
Az avatásra pedig felvenném a kisdobos ruhámat is! :)
A 97 sem rossz, de én nem alkuszom meg, csakis a 99st várom!!!!
Az hogy nem volt igazi, hááát szívesen követném hetenként az érését!

apropó, Tündérlala: már megpislantanám a szekszárdi filmecskét, ha lehetséges

Előzmény: alexandrosz (1913)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1913
Az igazság az, hogy kimérve szentségtörés lenne hozni belőle, viszont a javaslatod, miszerint mi avatnánk fel több, mint elgondolkodtató! :o))) Megkérdezem őket, hogy mikor fogják palackozni. A '97-es romlott lőréből viszont még van nekik, remélem nem várják meg, amíg az kifut és csak aztán.... No, ennek tényleg utána kell néznem.

Egyébként én is vártam rá februártól...egész március végéig, mert akkor csnecseltem Zoltántól egy palack kísérleti '99-est, melyet egyből palackba zúdítottak. Nos, hidd el még nem volt az igazi:o)))

Előzmény: csite (1912)
csite Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1912
Nemlehetne valahogy mégiscsak abból a nedűből beszerezni 1-2 flaskányit? Az nem igazság, hogy Te követed az érését, mi meg csak itt várunk rá! Február óta várom, hogy újra kóstolhassam!

Netán minket ér az a megtiszteltetés, hogy felavassuk ??? :)

Előzmény: alexandrosz (1911)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1911
Mesterem!

Matyibácsi még nem volt hajlandó bepalackozni azt a fránya rossz '99-es cabernet-jét! :o))) Remélem ebben a hónapban lép valamit az ügyben... Majd megkérdezem, hogy mikor kerül üvegbe a nedű.

Tarjáni upgrade szervezés alatt, de legkorábban csak szüret után, ugyanis a pince csak akkor lesz teljes egészében készen. Kicsit tehát várnunk kell, de ha meglátjátok mi lett a kicsike pincéből... Én havonta követem fejlődését:o))) Kialakítás alatt áll egy "dühöngő" az ilyen megrögzött bortúristák részére, mint mi.

Előzmény: csite (1910)
csite Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1910
Chapel Hill '98 Irsai Olivér: gyümölcsösségét talán a parfümkészítőknek kellene átvenni, alkoholtartalma csak akkor tűnt fel igazán amikor már elfogyott a palack tartalma, tükrös tisztaságú a nedű, megfelelően behűtve fülledt nyári esték nyomását oldja(megfelelő palckszám esetén)

alexandrosz: még mindig nem láttam Matyi bá 99s Cab.Sav sehol, személyesen kell elmennem érte??? a nyárvégére nemtartunk egy 'Tarjáni upgrade-t? írtál valami új pincerészről

sver: Bp-n vagy még, összefuthatnánk "egy meccs erejéig" 6:3

sver Creative Commons License 2000.07.10 0 0 1909
Üdv mindenkinek!

Imhol, számítógépközelbe kerültem és megkésve bár, de én is hozzáteszek a szekszárdi élménybeszámolóhoz.
Szóval mindenekelőtt remélem, hogy senki nem próbálkozott a megadott telefonszámommal,
mert tévedésből a fejemben összeraktam két telefonszámot és a végén egy harmadik lett
belőle. Pedig nem is ittam (akkor)...
Hogy mi tetszett? Vida "tiszteletes" úr prédikációja, a remek társaság, a finom vacsora és...
Bizony, a borok is figyelemreméltóak voltak! Kicsit szomorúan kellett tudomásul vennem a vörösborok túlsúlyát, de az egy szem fehérbor bizonyult a legnépszerűbbnek - hm, ez talán valamelyest kárpótolt. A vörösök is jónak bizonyultak mindenesetre. Svernek tetszett a kadarka (Vesztergombi úré inkább), a cab.f., sőt a mások által kissé lesajnált bikavér is igencsak kellemesen csiklandozta az ínyét!
Visszautasítom azt a pletykát, miszerint estefelé glória lett volna a fejem körül - a megdicsőülésem még odébb van (ezzel kapcsolatban lásd még: a muslinca halálát, habár, mint azt megtudtuk, nagy ellenség ám ez az ártatlannak tetsző rovar!)
A visszaút pedig megkoronázta az amúgy sem hétköznapi hétvégét (huh, ez jókora képzavar). Kiváncsian várom amatőr filmesünk, Tündérlala mozgóképeit!
Mikor megyünk megint? A Hilltop és a Degenfeld egyaránt kiváló ötlet, és volt szó valami egri túráról is (egyébként az egri vörösbor kapott hideget-meleget Szekszárdon).
sver

alexandrosz Creative Commons License 2000.07.10 0 0 1908
Már megint ez a Szőke Cabernet... A végén még kiderül, hogy jó:o))))
Előzmény: Bütyi (1907)
Bütyi Creative Commons License 2000.07.10 0 0 1907
Gasztronómia + bor = Külvárosi Kávéház (Újpest, István tér, kék metró végállomás)

Kellemes környezet, gondos felszolgálás, remek szakács, naccerű borok (szinte teljes Szőke Mátyás sorozat - elfogadható áron)

Én is kipróbáltam a 97-es Szőke-féle Cabernet Sauvignon-t, hááát remekül domborított...

Ennek ellenére maradok a Muscat Ottonel-nél, amiből már a 99-es is piacon van.

Üdv,
Büty

kaviat Creative Commons License 2000.07.08 0 0 1906
:))))

.kav]4t r.e.b.

zuzmo Creative Commons License 2000.07.07 0 0 1905
hja...
Előzmény: Pepin (1904)
Pepin Creative Commons License 2000.07.07 0 0 1904
Meg gondolom a kéxemére...
Előzmény: zuzmo (1903)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.07 0 0 1903
most a kékfrankosra emléxem...
Előzmény: shiraz (1902)
shiraz Creative Commons License 2000.07.07 0 0 1902
zuzminko mester,

melyik bor hogyan izlett?
ha errol tobbet hallhatnank...

Előzmény: zuzmo (1892)
shiraz Creative Commons License 2000.07.07 0 0 1901
Shiraz mester valoban meg soha senkinek nem mondta, hogy nem hozzaerto, kiveve b. nejenek eltevedes autoval felhoszakadasban-terkepolvasas temakoreben.
Ram viszont mar tobbszor mondtak sertodott bortermelok hogy hulye vagyok.
konnyebb megszokni mint gondolna az ember.
Előzmény: alexandrosz (1897)
kaviat Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1900
és azt a barrique furmintot próbáltátok ? nekem nagyon bejött valami hihetetlen ízek combozódtak ki belőle :))

.kav]4t r.e.b.

zuzmo Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1899
shiraz mester nem ilyen :)
Előzmény: alexandrosz (1897)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1898
Nekem még mindig a 96os a csúcs...
VaZZÉ megint kell belőle f@szolnom.
zuzmo
Előzmény: neofittnesspop géza (1895)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1897
"...a győztes Matyibácsi 97 és Balatonboglári StDonatus féle cab.sauv barr. volt."

Csak shiraz mester meg ne hallja ezt, mert egyből hozzá nem értőnek fog benneteket titulálni:o)))))

Előzmény: neofittnesspop géza (1895)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1896
Kóstolásos élményeink azok vannak... A vége felé már gyakran nehezen ment a pontozás, de azért mindig álltuk a sarat:o)))

De élénken él bennem a reggeli sörözés zuzmóval Dorogon és egy gyöngyöstarjáni pálinkázás Szőke Zolival, nomeg Mojzi bortárs feje.... Megaztán az 1. és mindenben mérvadó bortali Fónagy gazdánál. Az volt az igazi mérföldkő, hiszen azzal kezdődött minden.

Előzmény: Bütyi (1894)
neofittnesspop géza Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1895
degenfield furmint barique 97, nekem ez a kedvenc furmintom.. mi régebben a skacokkal cab.sauv.-okat teszteltünk, a győztes Matyibácsi 97 és Balatonboglári StDonatus féle cab.sauv barr. volt

.neo

Előzmény: Bütyi (1894)
Bütyi Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1894
Helló!

A közelmúltban (hagyományteremtő jelleggel) immáron másodszor gyűlt össze borbaráti társaságunk, hogy kiválasztva egy fajtát alapos érzékszervi tesztet hajtson végre szigorúan nem tudományos hanem amatőr szemmel(-orral-nyelvvel stb). A belépő általában minyima egy palack az adott fajtából plusz egy jópofa idézet (vers anekdota stb.) Hamvas Bélát, Faludyt, József Atilát nem ér hozni, azokaz úgyis mindenki ismeri. Az így összegyűlt reprezentatív mintát kellő hőmérsékletre hűtve, kóstolás esete forog fenn.
Kóstolás előtt a fajta főbb jegyeinek ismertetése, szigorúan könyv alapján (Borok Könyve vagy hasonló)
Értékelés:
- szemrevételezés (szín, mozgás a pohárban, állag) max 2 pont
- illat (kellő szellőztetés után) max 2 pont
- íz (tannin, sav-cukor-alkohol, főbb ízkomponensek azonosítása) max 16 pont
- egyéb (eztet szeressük a legjobban: mi jut eszedbe róla? próbáld meg szavakba önteni - úgyse lehet...)
Összesítés után sorrend kialakul: mindenki örül (résztvevők)
Ezekután mindenki kedvére fogyaszt az általa legjobbnak itélt borokból (a többszöri iteráció itt bejátszik).

Most tehát a furmint volt soron...
Jeles képviselők voltak (remélem jól emléxem a sorrendre):
Tokaji Oremus Mandulás Furmint 1997 félédes
Tokaji Furmint 1994, Tokaj Kereskedőház
Tokaji Disznókő Furmint 1997 (kedvencem, bár szerintem kaja mellett domborít igazán)
Tokaji Oremus Mandulás Furmint 1996 félszáraz
Somló Vulkán Furmint 1992 Fazekas
Ráski Tokaji Furmint 1997

Közben sajttal nyomtuk el az ízeket (format nyelv:)

Nektek milyen furmintos tapasztalataitok vannak?
Vannak hasonló kóstolásos élményeitek?

Üdv,
Büty

alexandrosz Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1893
Aztán nehogy kirügyezzen az a sok tölgyfa... Azért jól hangzó borok ezek. A hétvégén felbontottam egy Öregbaglasi Cab. Sauv.-t a '96-os fajtából, de sajna rosszul tárolhattam, mert teljesen tönkrevágódott bor került a poharamba:o((( Kár, mert már nem nagyon lehet hozzájutni.
Előzmény: zuzmo (1892)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1892
Shiraz mester 3 perfekt javaslata (tesztelte zuzmo+Dr.Higany+Capeti)
- Figula 98as Chardonnay Barrique
- Vylyan 98as Kekfrankos Barrique
- Vylyan 98as Zweigelt Barrique
zuzmo Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1891
hehe, akkor a tobbletet lehet borra, nore forditani :)
zuzmo
Előzmény: alexandrosz (1890)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1890
Nagyon erő$en marasztaltak a régi helyemen:o))) Így hát kidobtam minden kérőmet...
Előzmény: zuzmo (1889)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1889
Allas?
Előzmény: alexandrosz (1888)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1888
Igyekszem hasznosan tölteni unalmas hétköznapjaimat:o)))
Előzmény: zuzmo (1887)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1887
De jo is egy jo kis konnyu feherrel.
Habzsolsz? (um. elet)

zuzmo

Előzmény: alexandrosz (1885)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1886
hamu van a fejemen...
Előzmény: kaviat (1883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!