Keresés

Részletes keresés

bádogos Csaba Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62837

Alig várom hogy lesavazam.

WattieNo1 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62836

NE!!!

 

:)

 

Mint azt Építész gyűjtőtárs kifejtette, két személyről van szó. Tehát: Renner és Thym (vagy Renner & Thym)

 

Persze van más indok is.

Információt kellene szerezni arról, hogy e két úriembernek volt-e téglagyára Szolnokon vagy környékén. Ugyanis Budapesten nem jellemző ez a fajta RT ligatúra. Arra meg nem sok esélyt látok, hogy Óbudáról Szolnokra szállítsanak egy fél városnyi téglát, úgy, hogy közben egy sem pottyan le félúton valahol.

Előzmény: sagicsabi (62833)
B-csabi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62835

Ez is Kalocsai talány...

 

bádogos Csaba Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62834

Kihagytam a  p betűt. 😃

sagicsabi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62833

Akkor én mondjam erre, hogy Renner Thym? :)

Előzmény: WattieNo1 (62826)
B-csabi Creative Commons License 2017.05.01 0 1 62832

Kalocsai eklézsia 1858,vagy esetleg Kalocsai egyház,vagy valami más...

bádogos Csaba Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62831

Köszönöm a segitséget.

Más

Ebből a cseréből 2 db van pluszba.

A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62830

Szia!

 

Az utolsó hajdúböszörményi kb...

Előzmény: sagicsabi (62825)
B-csabi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62829

Comes Nikolaus Csáky Kalocsa.1720

epitesz13 Creative Commons License 2017.05.01 0 1 62828

Renner & Thym
Közkereseti társaság ; kezdetét vette 1895. évi február hó 19-ik napján, társtagjai Renner Wenczel schwarzenthali (Csehország) és Thym Gyula budapesti lakosok, tégla és mészégető gyári iparüzlet tulajdonosok.

Előzmény: bádogos Csaba (62815)
epitesz13 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62827

Előzmény: hb-tatus (62814)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62826

Tessék! Én is felrakok egy KU-t:

                                                                                                   (Kerekudvari Uradalom)

Előzmény: sagicsabi (62825)
sagicsabi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62825

Sziasztok!

Régen voltak már kúttéglák feltéve:

Cegléd 2x a harmadikat Atis68-tól kaptam a negyedik Tiszainoka az ötödik talán Debrecen környéke!?

Elő a kutakkal!! :)

 

sagicsabi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62824

Szia Csabi!

A bal szélsőt kérhetném?

Csak,hogy gyűljön a Podmaniczky kollekcióm!

Köszönöm!

 

Előzmény: bádogos Csaba (62816)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62823

Inkább téglakép:

 

                                

                Spitzer Simonné Téglaégetője,Baja       Safir Sándor, Tarcal

hb-tatus Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62822

Akinek van szeme, lát. Akinek van füle, hall... :-)

Előzmény: WattieNo1 (62821)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62821

Kedves Tatus!

 

"A válaszodban némi csúsztatást vélek felfedezni..." Valamiért a leírt 10 sorból csak egyre koncentráltál.

Valóban néha úgy szoktam körülírni a dolgokat, hogy a végén nehezen érthetőre sikerül. De te is ezt csinálod!

Hozzászólásod lényege:  "minő szörnyűség, igazad van".

 

Igyekeztem "nem személyeskedve" írni, erre te személyeskedsz  "v.ö. Atis, Építész." amit aztán megpróbálsz a nyakamba varrni.

Én erre nem vagyok kíváncsi és szerintem más sem.

Előzmény: hb-tatus (62814)
B-csabi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62820

Na erre nem tudok neked válaszolni :-)

Előzmény: WattieNo1 (62819)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62819

Eltévesztetted az előzményt.

 

Miért van az, hogy pont az a két ember nem értette Szabolcs hozzászólását, akinek szólt?

Előzmény: B-csabi (62817)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.05.01 0 1 62818

Renner és Thym, Budapest III.

Előzmény: bádogos Csaba (62815)
B-csabi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62817

Nekem leesett hogy miért írtad,de már mindenki tudja hogy:Raichle József Ferenc, Szabadka..:-) most már én is.:-) mivel én írtam először rosszul,trehányan,elismerem tévedtem...már meg is utáltam az összes Szabadkai téglát.:-)

Ne együk meg egymást gyerekes dolgok miatt!

Előzmény: WattieNo1 (62813)
bádogos Csaba Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62816

Podmaniczky Sándor csere.

bádogos Csaba Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62815

Szép estét!

Csere

Nevét nem tudom, de oldala kormos 😊.

hb-tatus Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62814

Kedves Wattie!

A válaszodban némi csúsztatást vélek felfedezni, és a mondatod nem annyira Lúdnak szól, hanem Atisnak és Építésznek, akik - minő szörnyűség - Raichl-nak írták a Raichle-t. Félreértés ne essék, igazad van, a nevet pontosan kell írni.

Az idézet bemásolására írtam, hogy .."én meg már elkönyveltem, hogy lám-lám, lehet így is helyreigazítással élni" (értsd: elegánsan, nem személyeskedve).

A Lúdnak írt válaszod kulcsmondat(része) meg ez: "...hátha valakinek leesik, hogy miért osztottam meg a könyvből az idézetet" v.ö. Atis, Építész.

Előzmény: WattieNo1 (62813)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62813

Kedves Tatus!

 

A 62605-ös hozzászólásommal komolyan úgy gondoltam, hogy hanyagolom a fórumot. (Amíg valaki, valami "mondvacsinált módon" meg nem talál.)

 

Szabolcs69 olyan gyönyörűen leírta (62552), hogy "ha valakinek nem vagyok szimpi akkor hagyjon békén, s annyi."

Ezután kaptam egy "ritka gyönyörű" hozzászólást (62571) viszont az abban felsorolt "rágalmakra" azóta sem kaptam magyarázatot, indoklást.

 

Most meg megint előjött a kisördög!

Lúdhoz szóltam! Remélem semmi sértőt nem talál benne. Hiszen nem sértő szándékkal írtam neki, hogy hiányolom a szöveget.

 

A többit meg mindenki úgy kombinálja össze ahogy akarja. De engem hagyjon ki belőle!

 

Köszönöm!

 

Előzmény: hb-tatus (62812)
hb-tatus Creative Commons License 2017.05.01 -1 0 62812

..én meg már elkönyveltem, hogy lám-lám, lehet így is helyreigazítással élni. De végül csak előjött a kisördög...

Előzmény: WattieNo1 (62810)
Joz68 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62811

Valóban nem gyakori, nekem sincs még. Itt ragadom meg az alkalmat, hogy kölcsön kérjem egy kiállítás idejére, amely a Nagy Gyula Területi Múzeumban lesz Orosházán a múzeumok éjszakájához kötődő események részeként (június vége).

Előzmény: pista72 (62783)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62810

Üdv!

 

Odaírhattad volna a szöveget is, ahogy azt anno is tetted (Lásd: az előzményt) hátha valakinek leesik, hogy miért osztottam meg a könyvből az idézetet.

 

Ez is Raichle:

Előzmény: lúd lum (56646)
b.fredy Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62809

Szia !

A ZkoronaP-ből a 3. és 4. elkérném.

Az egyiket a kijevi új tagnak.

Lesz cseréje bőven...

Előzmény: Rovart (62776)
lúd lum Creative Commons License 2017.05.01 0 0 62808

:)

 

Előzmény: WattieNo1 (62802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!