Keresés

Részletes keresés

molnarnei Creative Commons License 2003.10.09 0 0 433
Evusa!
Visszajött a levelem amit leander ügyben irtam!
Mi történt?

Demjengi!
A jövő héten küldhetem a leandereket?

Mazsi

Tozatu Creative Commons License 2003.09.29 0 0 432
Ismerősöknek gyökereztetek,de eddig egynek lett bolyhos,a többi alig valami,olyan lassan megy.
Előzmény: szilkszilky (431)
szilkszilky Creative Commons License 2003.09.29 0 0 431
Nekem úgy látszik, mostanában szerencsém van. A tavaly Horvátországban szedett piros és barackszínű idén már virágzott, és a mostani újak (7-en vannak) kb. átlag 3 hét alatt gyökeresedtek meg és már mindegyik cserépben sütkérezik a napon.
Tozatu Creative Commons License 2003.09.28 0 0 430
Csak utaltam Taramiram 377-s megjegyzésére.;)
Az enyémek is nehezen gyökeresednek most.
Előzmény: felixanyul (429)
felixanyul Creative Commons License 2003.09.27 0 0 429
az elso leanderemet a paromtol kaptam. a spanyolorszagit pedig o tepte nekem:)
Előzmény: Tozatu (419)
Tozatu Creative Commons License 2003.09.27 0 0 428
Amit dugványoztam,kb.3. évben virágzott,de az enyém nem hoz termést.
Előzmény: zildi (426)
zildi Creative Commons License 2003.09.26 0 0 427
persze még nem nős, mert lehet, hogy hajadon, de azért d ú s a gyökérzete
Előzmény: zildi (426)
zildi Creative Commons License 2003.09.26 0 0 426
vettem egy kb 0,50 cm magas, nős gyökérzetű gránátalma-növényt Pulában a piacon egy kertésztől. Ezen a környéken nagyon sok szép fát láttam kertekben, termésük még éretlen volt. kiványcsi vagyok, hogy ha sikerül épségben átteleltetnem, fok-e virágozni (duplát, szimplát) és fog-e termést hozni. megelégednék, ha megajándékozna a szép virágaival, mert már évek óta szeretnék virágzó növényt.
taramiram Creative Commons License 2003.09.26 0 0 425
A Kiállítás topicban többen is beszámoltunk.
A gránátalmaának megkóstoltam minden részét, egyik sem ízlett.
Előzmény: pireisz (424)
pireisz Creative Commons License 2003.09.26 0 0 424
Helló Taramiram!
No milyen volt a kiállítás?
Egyébként én még soha nem ettem gránátalmát, de ahogy látom a receptekben, pont a magja az ami a gyümölcshúst tartalmazza és azt eszik. Nem lehet, hogy le a száraz részeket etted meg?
Előzmény: taramiram (418)
demjengi Creative Commons License 2003.09.26 0 0 423
Úgy tudom -3-t kibír.
rferi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 422
Én egész a fagyokig kint hagyom, azt vettem észre, hogy jobban virágzik utána, és tavasszal is korán kiteszem.Kisebb fagyokat elvisel.Nekem volt olyan két éve, vagy mikor, hogy a hó ráesett.Semmi baja nem lett.
Előzmény: szilkszilky (421)
szilkszilky Creative Commons License 2003.09.25 0 0 421
Én a gránátalmáról több helyen azt olvastam, hogy csak a szimpla virágúak képesek termést fejleszteni, a dupla (és általában ezeket mutogatják dézsás növényként mindenhol) már olyan nemesített fajta, ami csak virágot nevel.
Leander - Ti mikor hozzátok be őket? Én szeretném addig kinn tartani őket, amíg lehet. Utána olyan kopasz a terasz meg a kert...
Tozatu Creative Commons License 2003.09.24 0 0 420
Nem esszük,nézzük.:)És cipeljük nemsokára befelé.Szeretnél leándert?
Előzmény: taramiram (418)
Tozatu Creative Commons License 2003.09.24 0 0 419
Ha nem barnul a vége,várj és várj.Sőt,ha megjelentek a gyökerek várd meg míg jó kócosak lesznek és azután ültesd el cserépbe.Ha barnul,vágd vissza és kezd előről a várakozást.Nem akarsz férjhez menni?Lásd.korábban Taramiram hozzászólását?;)
Előzmény: felixanyul (413)
taramiram Creative Commons License 2003.09.24 0 0 418
Akkor helyesbítek: még csak rossz gránátalmát ettem, nem ismerem az igazit.:-)) Vettem már itthon áruházban, kaptam külföldről, mind fanyar, csupa mag volt. Talán kettőt kellene mindjárt ültetni.
Biztos igazad van. A somról is állítottam, hogy ehetetlen. Onobody bizonygatta, hogy nem, míg aztán kóstoltam egy tényleg finomat. Nálam nincs ideje beérni, megeszik a madarak.
A törökmogyoró fám is lehet, hogy azért nem terem, mert sehol sincs a környéken ilyen fa.
Hogy on is legyek: leanderem nincs, és ha jól tudom, mérgező.
Előzmény: rferi (416)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.24 0 0 417
Szerintem az itthoni klíma nem kedvez neki igazán, Görögországban teli voltak a fák terméssel, szedtek is néhányan, de csak karácsony környékén szüretelik.
Előzmény: rferi (416)
rferi Creative Commons License 2003.09.24 0 0 416
Bűn rossz a termése???????????????
Taramiram!Te még nem ettél igazit akkor!
Indiában nekem volt szerencsém, állíthatom, naggggyon finom.
A mangóval jártam hasonlóan, itthon a mindenféle mangó izesítésű vackok után kint ettem frissen érettet, micsoda meglepetés volt, hogy mintha a zöld paradicsomot hasonlítottam volna az érett cseresznyéhez!Persze ez utóbbi javára.
A virágig eddig mindegyik eljutott itt is, de még véletlenül sem köt be.Azért gondoltam, hogy esetleg nem önbeporzó, és aki megveszi az nagyot koppan.
Előzmény: taramiram (415)
taramiram Creative Commons License 2003.09.24 0 0 415
Láttam. Miért lenne vakítás? Az enyém is eljutott már a virágnyitásig. Igaz, tovább nem, mert ledobta. Azt nem tudom, hogy hány lakiak, de ha konténerben nő, el tudom, képzelni, hogy beérleli a termést. Nem?
Nem is vágyom igazán a termésére, csak a virágzásra, a termése bűn rossz. Azért szépnek szép lenne. :-)
Az Anyósomék nagy fügéje is szépen terem.
Előzmény: rferi (414)
rferi Creative Commons License 2003.09.24 0 0 414
kicsit Off, de itt beszéltünk róla...
Taramiram!
Láttad a kiállításon a TERMŐ gránátalmákat?
Szerintem ez parasztvakítás, és import.Aztán itthon csak majd nyavajog és nem terem.Vagy esetleg ezek kétlekiak, és mindig csak a termőset szaporítjuk?
Vélemény?
Előzmény: taramiram (409)
felixanyul Creative Commons License 2003.09.24 0 0 413
es ha meg mindig semmi? ill. csak vekonyka, alig lathato fel centis gyokerkek vannak az normalis? v meg mindig turelmetlen vagyok?
Előzmény: Tozatu (405)
sfnx Creative Commons License 2003.09.23 0 0 412
és mit szóltak a levéltetvek?
Előzmény: papus_03 (402)
Tozatu Creative Commons License 2003.09.18 0 0 411
Az enyémek is visszafagytak,mint Taramiramé,szintén nem virágoztak.Ha nincs ilyen hideg,akkor szépen megmaradnak.1 évig jobb,ha cserépben van,de szerintem aztán jobban szereti a szabadságot,védett helyen.
Előzmény: zildi (410)
zildi Creative Commons License 2003.09.18 0 0 410
azenyém is hasonló, akkor vigyem a fagyok előtt védett helyre, pld. a pincébe és világítsak neki? 40-es körtét szoktam alkalomszerűen égetni a többi növényemnek a hűvös pincében.
Előzmény: demjengi (407)
taramiram Creative Commons License 2003.09.18 0 0 409
Az enyém már jópár éves, mégis ezen a télen nagyon visszafagyott. A tövét mindig betakarom. Most is szép, nagy hajtásokat hozott, csak nem virágzott.
Előzmény: rferi (408)
rferi Creative Commons License 2003.09.18 0 0 408
A gránátalma védett helyen kitelel, de a kisebb növényeket védeni kell takarással, és a téli nap melegítő hatásától.Pár évesen már ezek elhagyhatóak.Szép virága van.Szereti a napot.
Előzmény: zildi (406)
demjengi Creative Commons License 2003.09.18 0 0 407
Én tavasszal rendeltem, így igazán nem tudok tanácsot adni, de Tozatu biztos fog.
Az enyém most így néz ki. Én dézsában szeretném egy ideig tartani, és télen hüvős helyre viszem, mert úgy tudom sokszor lefagy.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: zildi (406)
zildi Creative Commons License 2003.09.18 0 0 406
Hát bizony nem találtam szedésre ingerlő leándert Horvátországban, Pula környékén. nagyon kevés virágzott, ami pedig igen, az fehér és rózsaszínű szimpla volt. egyszer láttam a buszból igazi vöröset. igy nem kellett "lopnom".
Vettem viszont a piacon egy szép egészséges gránátalma növényt. tudja valaki miként gondozzam?
Tozatu Creative Commons License 2003.09.16 0 0 405
Ühüm.
Előzmény: felixanyul (404)
felixanyul Creative Commons License 2003.09.16 0 0 404
mar 11 napja all vizben a gyokereztetni kivant leanderem es semmi gyokerfelet nem latok rajta. vagy tul turelmetlen vagyok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!