Keresés

Részletes keresés

zuzmo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1941
jaja
de előtte most hétvége: Légli, Baglas
Előzmény: kaviat (1940)
kaviat Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1940
pujkakakast ?

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: zuzmo (1939)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1939
Szia,
Mennénk...
Levél megy shiraz gondolkodik...
Vasárnap Debrecenbe kéne mennie... :)
Előzmény: alexandrosz (1937)
csite Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1938
Köszönöm Mesterem az infót!

Soká lesz még az a bor palackba!
Az upgrade-t már alig várom, de gondolom sokan vannak így ezzel!
Privát vonalon nem lehetne azért 1 kis kóstolásnyi mennyiséget beszerezni, esetleg résztvenni egy minőségellenőrzésen?

Előzmény: alexandrosz (1937)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1937
Csite Mester!

Nem felejtettem ám el megkérdezni a '99-es bűn rossz cabernet palackba kerülési időpontját, véletlenül ez is szüret után lesz, akárcsak a tervezett bortali upgrade, melyre Szőke Zoli mindenkit szeretettel vár.

(Én azért még +kóstolom addig néhányszor, nehogy kellemetlen meglepetés érjen benneteket:o)))

Előzmény: csite (1934)
Bütyi Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1936
Melyiknek? (ez nem a reklám helye)

Hétvégi hárslevelű teszten átesettek (mellette csillaggal az értékelést lehet +találni):

Nagyredei 98 / Grof Nagyredei ***
Siklosi 98 / Gere Tamas **
Tokaji 96 / szaraz / Tokaj Kereskedohaz *
Tokaji 96 / feledes / Tokaj Kereskedohaz *
Tokaji 97 / Princess Piroska / Pajzos **
Tokaji 97 / kesei szuretelesu / Grof Degenfeld ****
Tokaji 98 / kesei szuretelesu / Tokaj-Hetszolo ****

Sajnos belázasodás esete miatt a Degenfeld túrából számomra nem lett semmi, viszont a barátoknak megvolt (!!!)
Zsola Bácsi beszámolója alapján:

"Harslevelu / 97 / szaraz
Furmint / 98 / szaraz
Furmint / 99 / szaraz
Barrique furmint / szaraz / 98
Muscat Lunel / felszaraz / 99
Harslevelu / kesei szuretelesu / 99*
Muskotaly / edes / 99
Furmint / edes / 99
Forditas / 96
Aszu / 89*
Aszu / 96
+ borkorcsolya

Az aszuk 3 puttonyosak. A 99-es borok kereskedelmi forgalomban nem kaphatok
meg. Az edes furmint es muskotaly a 99-es harsleveluhoz hasonloan kulonleges
minosegu. A 89-es aszu nem is lesz kereskedelmi forgalomban. A 96-os aszu az
elso valoban Degenfeld aszu. Eredetileg 6 boros kostolo 1400 Ftba kerul,
amit 11-re bovitettunk ki. A sok kulonleges minosegu (es elsosorban edes)
bor indokolja a borkorcsolyat is. Sajnos csak hordómintát vehettünk a 99-es tételekből, mivel mostanában fogják palackba zárni a szépségeket...
Negativum: szállás csak egy turistaszállón lehetséges, de már épül a szálloda is. Sajnos legkorábban is tsak 2002-re lesz belőle valóság."

Summa summárum nagyon sajnálom az esetet, de azért sikerült legalább a készleteimet szinten tartani, mivel a már palackozott tételekből egy 10tességes mennyiséget hozattam a cimbikkel...

Üdv,
Büty

Előzmény: shiraz (1935)
shiraz Creative Commons License 2000.07.17 0 0 1935
az etikai kifogasaim leteznek, de az elozo hozzaszolasban nem erre gondoltam.
ott az etikai kifogas azt jelenti, hogy mivel en (reszben) egy masik ertekmero kiadvanynak dolgozom, ezert nem lenne etikus minositeni a Borkalauzt.
ez a fogyaszto es a piac feladata.
udv
shiraz
Előzmény: etna (1932)
csite Creative Commons License 2000.07.17 0 0 1934
ok
Előzmény: sver (1933)
sver Creative Commons License 2000.07.17 0 0 1933
A kontaktálás útja: 06-203-464-654.
Ez a jó telefonszám :-)
Előzmény: csite (1929)
etna Creative Commons License 2000.07.16 0 0 1932
Avass be! Kifejezetten érdekelne milyen etikai szempontok szólnak a Borkalauz ellen. Egyéb híján ezt szoktam használni orientálódás céljára. Nem csalódtam túl gyakran. Más kérdés, hogy egészen kiváló termelők (Szemes, Szende)nincsenek benne. Viszont ami benne van, annak alapján legalább el lehet indulni a legtöbb esetben...
Előzmény: shiraz (1930)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.15 0 0 1931
Jobban teccik lenni?
Tegnapi menü:
98as Vylyan Zweigelt Barrique, 98as Pók Zengő, szokásos 96os Degenfeld Furmint.
Higany hogy performált?
Jövő hétvége? 4 single men?
Előzmény: shiraz (1930)
shiraz Creative Commons License 2000.07.15 0 0 1930
A Thummerer pince feherborai egy konnyed friss stilust probalnak kepviselni, ami nem mindig arat osztatlan elismerest. Magam sem vagyok mindig kibekulve veluk, jo pelda erre a 99-es Chardonnay.
Amugy egeszen szep szokott lenni a Kiralyleanykajuk. De azert en maradok a termelo vorosborainal.
A borkalauz nalam etikai es mas okoknal fogva is no comment kategoria.
Előzmény: etna (1928)
csite Creative Commons License 2000.07.14 0 0 1929
kedden volt szerencsém egy Thummerer 1999s Chardonnay-hoz, és nekem is az volt az érzésem, hogy nagyon savas a bor(pedig én szeretem a savas, kemény borokat), az illattal nem volt gond, az korrekt volt(amennyire tudott), de csípett. talán valami kis hiba került a pincészet gépezetébe, vagy nem figyeltek oda rá?

sver: kontaktálunk még addig, a programot pedig eldönjük majd(ha marad a szekszárdiból, akkor upgrade is lehet)

etna: számomra a borkalauz, Borbarát(shiraz :), és egyéb kiadványok, hírek csak irányadóak abban, hogy mi az amit érdemes megkóstolni, sokszor előfordul, hogy egész másként értékeljük a bort, mint amit leírtak róla, ezért pompás ital a bor! mindenki másként ízleli, és érzi az ízeket, és dönti el az ő izlésének mi az ami megfelelő

üdv, csite

etna Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1928
Köszi a választ.
Akkor hadd kérdezzek még. De előtte pár dolgot el kell mondanom felvezetésül.. Barátaimmal rendszeresen tartunk borkóstolókat. Normálisan 7 bort kóstolunk, 3 fehér 1 rosé 3 vörös felállásban, lehetőleg különböző vidékekről és termelőktől.
Miután részt vettem pár igen izgalmas kóstolón, ahol egy-egy termelőnek a borait mutatták be (Tiffán, Figula, Vincze stb.) gondoltam csinálok valami hasonlót.
Beszereztem az In Vino Veritastól egy sor Thumerrert.
Kérdés: hogy lehet az, hogy a fehérek egytől egyig szénsavas, zavaró, vacak borok voltak?
A "szerzőnek" egyébként tisztelője vagyok, vörös borait élvezettel ittam. Hogy lehet, hogy a fehér borok mind élvezhetetlennek bizonyultak, s nemcsak szerintem, hanem az egpész társaság szerint?
Mennyire tartjátok mérvadónak a Borkalauz által adományozott pontokat?
No ennyi mára
üdv
etna
shiraz Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1927
kedves etna,

megprobalok roviden,(bar ez nemigen megy roviden), kis eligazitast adni.
az altalad eloszor emlegetett (teljes neven) New York Wine Experience, egy a trade es a Wine Spectator c. az Usa-ban a legbefolyasosabb borujsag altal szervezett leginkabb galanak lehetne nevezni. Itt kulonbozo dijakat adnak at, az egyik a Critics Choice Awards , amit a vilag 250 birtokanak itelnek oda. Ezek egyike volt legutobb a Disznoko Szolobirtok. Komoly elismeres ez ,de nem egy bornak szol, hanem az egesz boraszat munkajanak.
A Bordeaux-i borverseny az egyik legelismertebb a vilagon. Bar altalaban veve ezeknek a nemzetkozi borversenyeknek korlatozott jelentoseguk van a piacon. A trend az utobbi tiz evben az, hogy a nagy bormagazinok vaktesztjei nagyobb hatassal vannak a fogyasztokra.
Magam is biraltam kulfoldon borversenyen, erdekes, de latszik , hogy nincs olyan jelentosege. A boraszatok, kereskedo cegek inkabb a fogyasztoi magazinok velemenyet lesik, s ha jol sikerul, azt altalaban ki is hasznaljak marketing munkajukban.

udv shiraz

Előzmény: etna (1923)
sver Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1926
Igen, még a cityben vagyok, sőt majdnem egész nyáron itt leszek. Rendesen be vagyok havazva feladatokkal, legkorábban augusztus eljején tudnék teljes erőbedobással végigküzdeni egy 6:3-as meccset :-). Vagy akár Szekszárd rematch. Gondolom neked is maradt még valamicske tartalék...
Tarjáni upgrade rules! Eger végleg lefulladt?
Előzmény: csite (1910)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1925
Helló etna!

Érzésem szerint a nemzetközi borversenyek között kevés rangos található, aki viszont NÁLUNK nyerő, az a mérvadó:o)))

Komolyra fordítva a szót: az ilyen versenyeken sajnos nem mindig és kizárólag csak a minőség számít, az adott ország "bordiplomáciája" is igen fontos...

Előzmény: etna (1923)
zuzmo Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1924
shiraz mester az embered :)
Előzmény: etna (1923)
etna Creative Commons License 2000.07.12 0 0 1923
Kedves borrajongók,
a Borvirág listáján már érdeklődtem a téma iránt,de nem érkeztek refelxiók. Így itt is szerencsét próbálok.

Van olyan köztetek, akinek van rálátása a nemzetközi borversenyekre?
Melyek a legrangosabbak - a New York Critics Choice-n kívül, mit is jelent az, hogy Vesztergombi nyer Bordeaux-ban, mekkora siker ez? Hány francia borverseny van, ami nemzetközi? stb.

Köszönettel
etna

alexandrosz Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1922
Minél előbb ellenőriznem kell, hiszen látom, hogy nagyon kiváncsi vagy az erdményre:o)))
Előzmény: neofittnesspop géza (1921)
neofittnesspop géza Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1921
ellenőrizd mindenképpen :)))

.neo

Előzmény: alexandrosz (1920)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1920
Egy kellemes esti grilezgetés folyamán nyaltam be a borocskát és eltünődtem azon, hogy bár még egy kissé szénsavas, de mennyivel ígéretesebb kiváló elődjénél...

Akkor az avatósdi elfogadva. Nem volt nehéz rábeszélni benneteket:o))) A dühöngő benépesedik az arra érdemes bortársakkal...

A hétvégén ittam egy palack '95-ös Montenuovo Cuvee-t, volt egy sanda érzésem, miszerint a bor túlkerült a csúcsán... Persze lehet, hogy megártott az előző bor:o)) Vagy rosszul tárolták? Van még 2 db otthon a pincében, ellenőrizhetem állításamiat...

Szakemberek?

Előzmény: neofittnesspop géza (1915)
csite Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1919
hja, az öreg rókák! :))
Előzmény: neofittnesspop géza (1918)
neofittnesspop géza Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1918
nem dehogy, ez a nappali :)) /már túl vagyok az 5000en, nem hajt már semmi :))/

.neo

Előzmény: csite (1917)
csite Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1917
Mesterem ez valami váltás, a régi nicked szabin van? :))
Előzmény: neofittnesspop géza (1916)
neofittnesspop géza Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1916
lala most pár hétig offline, de amint hazaér azonnal ráveszem hogy csinálja meg a film valami könnyitett .ra verzióját.. én már láttam, szétröhögtem az agyamat rajta :)))

.neo

Előzmény: csite (1914)
neofittnesspop géza Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1915
hazucc Mesterem :)) tutti hogy jó volt, azonnal beszlopáltad a 99est, és teljes extázisba lebegtél tőle órákon át :))) csak nem akarsz minket elszomoritani... a felavatás viszont jól hangzik

.neo

Előzmény: alexandrosz (1913)
csite Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1914
Az avatásra pedig felvenném a kisdobos ruhámat is! :)
A 97 sem rossz, de én nem alkuszom meg, csakis a 99st várom!!!!
Az hogy nem volt igazi, hááát szívesen követném hetenként az érését!

apropó, Tündérlala: már megpislantanám a szekszárdi filmecskét, ha lehetséges

Előzmény: alexandrosz (1913)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1913
Az igazság az, hogy kimérve szentségtörés lenne hozni belőle, viszont a javaslatod, miszerint mi avatnánk fel több, mint elgondolkodtató! :o))) Megkérdezem őket, hogy mikor fogják palackozni. A '97-es romlott lőréből viszont még van nekik, remélem nem várják meg, amíg az kifut és csak aztán.... No, ennek tényleg utána kell néznem.

Egyébként én is vártam rá februártól...egész március végéig, mert akkor csnecseltem Zoltántól egy palack kísérleti '99-est, melyet egyből palackba zúdítottak. Nos, hidd el még nem volt az igazi:o)))

Előzmény: csite (1912)
csite Creative Commons License 2000.07.11 0 0 1912
Nemlehetne valahogy mégiscsak abból a nedűből beszerezni 1-2 flaskányit? Az nem igazság, hogy Te követed az érését, mi meg csak itt várunk rá! Február óta várom, hogy újra kóstolhassam!

Netán minket ér az a megtiszteltetés, hogy felavassuk ??? :)

Előzmény: alexandrosz (1911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!