Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2003.11.23 0 0 493
Nem felejtettelek el,a többieket sem/Zildi,../csak nem érek oda.
Demjengi,próbálj meg új felületet vágni,ha a szár él,hátha.:(
Előzmény: szilkszilky (492)
szilkszilky Creative Commons License 2003.11.23 0 0 492
Hát, ha a levelek már igazán zörögnek, akkor az nálam már mindig a végét jelentette a dolognak. Majd jövőre...
Előzmény: demjengi (491)
demjengi Creative Commons License 2003.11.18 0 0 491
Hát nálam is áll három hajtás a vízben kb két hónapja, de azonkivül, hogy a levelek lassan zörögnek semmi sem történt. Nagyon sajnálom öket, de már nem igazán reménykedek, hogy ezekből lesz valami.
Len Creative Commons License 2003.11.17 0 0 490
Fogalmazhatok úgy, hogy 'nem kispályás megoldás'?
Előzmény: mergez (488)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.17 0 0 489
Akkor Te ügyesebb vagy!
Előzmény: mergez (488)
mergez Creative Commons License 2003.11.17 0 0 488
Én a következőt csináltam: fogtam a kis tízliteres akváriumot, a fenekét feltöltöttem 4-5 centi magasan vízzel, bele egy 5 Wattos akváriummelegítő-csövet és hajrá. Két hete állnak benne a hajtások és már duzzadnak. A teteje le van takarva fóliával, szóval jó párás dunsztban vannak, a víz 27-28 fokos. Ja, és a hajtások az október végi fagyos időben lettek szedve.
Tozatu Creative Commons License 2003.11.16 0 0 487
Sajnálom,Potyoró,brü-hü-hü.Idén az enyémek is nehezen hajtottak,tavaly amit leejtettem megmaradt,most nem.
Előzmény: Törölt nick (486)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.16 0 0 486
A hajtások elszáradtak, a végük megrothadt. :-(
Előzmény: Törölt nick (484)
Tozatu Creative Commons License 2003.11.01 0 0 485
És pajzstetvesek.:(
Előzmény: mergez (483)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.01 0 0 484
Tegnap nyomtam a tövüket a porba, most várom a csodát. Olaszországból kaptunk néhány hajtást. Egészségesnek tűnnek.
Előzmény: mergez (483)
mergez Creative Commons License 2003.11.01 0 0 483
Rendben, maradunk. Azért "on" leszek:
nyáron Horvátországból én is hoztam vagy ötven hajtást, kb. 6-7 fajtából. Egy jó részük elpusztult, megrohadt a vízben, de azért jó pár meg is gyökeresedett, sőt van ami azóta (augusztus 3.) vízben áll és mostanra(!) volt hajlandó gyökeret ereszteni. Amelyik nagyon makacs volt, annak adtam egy kis gyökereztető hormont, a vizet rendszeresen cseréltem alattuk. Igaz, kicsit sokáig hagytam kint őket a kertben, mikor már elég hűvös volt, majd behozva a lakásba, a konyhaszekrény tetejére tettem őket, ahol a legmelegebb van.

Tapasztalatom szerint a talpmeleg szükséges a könnyű gyökeresedéshez (amit akár egy akváriumfűtő csővel is megoldhatunk), mindegy hogy eső- vagy csapvízben állnak, különben is a leander bírja, sőt igényli a meszet.

Ami még fontos talán: vigyázzunk a horvátországi leanderekkel, mert szinte kivétel nélkül rákosak (száron dudoros kinövések, levéltorzulások, barnuló virágzat, stb. a jelek) és ha esetleg metszegetjük őket, akkor avval az ollóval már ne vagdaljuk a többi, egészséges példányt, mert átfertőzhetünk.

Ennek ellenére bátran szedjetek hajtást, jó is lenne színesebbé tenni a kicsit szegényes hazai leanderállományt.

Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.31 0 0 482
Most a leanderek csicsikálnak, de szvsz. amúgy sem zavarjátok az ilyen "off" dolgokkal a rajongókat. Ezek is érdekelhetnek mindenkit, jól gondolom?
Előzmény: mergez (481)
mergez Creative Commons License 2003.10.31 0 0 481
Javaslom, nyissunk egy másik topicot a télálló növénykülönlegességeknek, ne zavarjuk a hardcore leandereseket.

Addig is néhány oldal banánról és egyebekről:
www.basjoo.de.vu (legjobb)
www.waizmann-online.de

Előzmény: Tozatu (480)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.30 0 0 480
Na hát!Akkor lehet jövőre csak bevállalok megint egy banánt is.
Előzmény: mergez (479)
mergez Creative Commons License 2003.10.30 0 0 479
A banán megvan, ez lesz a második tele. A jukka nem a "szobai", hanem Yucca Recurvifolia, kihajtott.
Előzmény: Tozatu (475)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.30 0 0 478
Aha!
Előzmény: Tozatu (477)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.29 0 0 477
Nem,hanem eső-vagy kútvíz.Ha nincs,állott víz jobb híján.
Előzmény: Törölt nick (476)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.29 0 0 476
Lágy=ioncserélt? Ez jó?
Előzmény: Tozatu (474)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.28 0 0 475
A golgotám,amit próbaképp kint hagytam szintén zenész.A 2. banánom is,idén feladtam.Most pálmával,rozmaringgal,kaktusszal kisérletezem.Neked meg van a banánod?Törzses jukkán azt a bentit érted?És kihajtott?!
Előzmény: mergez (471)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.28 0 0 474
Szia,Potyoró!Látom Te nem alszol téli álmot.:)Ha gyökereztetőbe mártod,akkor teheted egyből földbe,de takard lyukas nylonnal,párás legyen.Flakont szoktam félbevágni,aljára pici lyuk,ebbe földet és a tetejét belehúzom,kupak le.Vagy lágy vízben áztatni,míg kócos gyökere nem lesz.Sok sikert!Milyen színű?Vagy meglepi lesz?
Előzmény: Törölt nick (472)
rferi Creative Commons License 2003.10.28 0 0 473
Ezzel csak az a baj, hogy ha minden évben visszafagy tövig, akkor soha nem látsz virágot.Pedig az is szép ám!
Előzmény: mergez (471)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.28 0 0 472
TOZATU: most kaptunk olasz hajtást, érdemes még megpróbálkozni a gyökereztetéssel? Gondoltam hogy veszek gyökereztető port is! Jó ötlet? Ha ebbe már belenyomtam a végét, utána mibe tegyem? Üdv:Tamás
Előzmény: Tozatu (470)
mergez Creative Commons License 2003.10.27 0 0 471
Jelentem, az én leanderem kibírta a -15 fokot tavaly télen! Próbaképpen kiültettem egyet, persze takartam, de csak úgy tessék-lássék, mivel épp akkor lettem lázas, mikor jöttek a fagyok és takarni kellett volna (Figyelmetlenségemet a golgotám, a babér, törzses jukka bánja. Tövig vissza fagytak, a golgota meg halálra.), szóval nem erőltettem meg magam.

Választásom a dupla sárgára esett, úgy tudom ez a legedzettebb az összes közül. Aztán van mégegy változat, a "Hardy Red", szimpla sötétpiros/bordó, csak ezzel nem rendelkezem.

Idén azt hiszem kap egy jó nagy adag faforgácsot a nyaka köré, kb. egy méter átmérőben, plusz újságpapírral és fóliával is körbetakarom, ebbe öntöm a forgácsot. Tavaly csak valamilyen műanyag szivacsdarabkákkal szórtam tele, azalatt még be is penészedett, meg azért meg is fagyott. Tövig visszavágtam és vártam a tavaszt. És egyszer csak... Gondolt egyet és április végén elkezdett hajtani:

Ez egy június elejei kép:

1

és egy október 12-i:

2

Most megint várja a telet. Ha jönnek a komolyabb mínuszok, csak akkor takarom. Eddigi tapasztalatom szerint a hajnali mínusz 5-6 fokokat simán kibírta.

Üdv.

Tozatu Creative Commons License 2003.10.27 0 0 470
Nagyon keveset,ha nagyon jó idő van,akkor havonta- löttyintek egy kicsit,mert a sok még károsabb.
Előzmény: Madzag (469)
Madzag Creative Commons License 2003.10.27 0 0 469
Milyen gyakran kell télen locsolni? A garázsban vannak, van ablak, és kb. +6 fok a hőmérséklet. Tavaly még az anyós intézte a dolgot, de most fasírt van, én teleltetek.
riki86 Creative Commons License 2003.10.25 0 0 468
Köszi! Már bevittem őket, hát nem volt egyszerű egyedül behurcolni. Ott láttam, hogy valójában milyen nagy a nagyobbik, felér a tetőig. A kicsit még nem tudom milyen színű lesz, mert még nem virágzott. Remélem túléli a telet és tavasszal meg fogom látni :o))))
Előzmény: Tozatu (467)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.25 0 0 467
A fagyasztó felett pláne jó,ahol megy fel meleg levegő,a cicák ott szoktak heverészni,miután a kocsi motorja kihűlt.:)
Előzmény: riki86 (466)
riki86 Creative Commons License 2003.10.25 0 0 466
Köszi! Akkor majd meglátom, nézegetem, stb...
A garázs nálunk is hidegebb, mert az egy tákolmány. Oda eszembe sem jutna betenni. :o)

Előzmény: mézontófű (465)
mézontófű Creative Commons License 2003.10.25 0 0 465
Szia riki86! Nekem is így telelnek, azénuram fűtetlen sufnijában (szerszámosa), a mögötte lévő kishelyiségben van a fagyasztó meg a kamra, oda olajradiátort tettem, ami 7 fokra van beállítva. De nekem a fűtetlen részben kibírta, még tavaly is pedig, akkor kutya hideg volt.

A garázsunk szerintem hidegebb, mert az ajtaja elég nagy szigeteletlen felületet ad.

Mézontófű

Előzmény: riki86 (464)
riki86 Creative Commons License 2003.10.25 0 0 464
Köszi! :o)

Ez egy rendes tégla épület, ablakkal, csak én hívom sufninak vagy lomtárnak, mert olyan dolgokat tartunk ott, amelyekre nincs mindennap szükség, meg nagy fagyasztó, stb.
Tehát, akkor rakjam oda telelni, ha nem megy -3 alá bent a hőmérséklet? Mert akkor megfigyelem. Most még mindenképp jó helye lesz ott, aztán a nagy hidegek beálltával nézegetem. :o)

Előzmény: Tozatu (463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!