Keresés

Részletes keresés

kahn Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7981
Mi az a méhviaszos bevonás?
ponggi Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7980

Nézd meg Johnuram oldalát (Gázpisztoly topic) a következő címen:

Köszi Szega! Tuti ez az oldal!

Más: Nem tudtok FÉG  légpuskáról szóló WEB-lapról? Nemek nem sikerült találnom. :-(

Előzmény: Szega (7971)
JIMI84 Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7979
15 lövés!!Asszem!!Legutoljára úgy volt
gumistukker Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7978
Nah, miért nem érdemes? A legnagyobb távolság 20 m, ugye? Ebből a távból mekkora az a tárgy amit le kell szedni (szél x mag)? Hány próbálkozás lehet 20 m-ről?
Vagy más miatt nem érdemes?
Előzmény: JFEry (7977)
JFEry Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7977
Lehet, de szerintm nem érdemes. De aki eljön, kaphat puskát kölcsön. Én viszek vagy hármat.
Előzmény: gumistukker (7976)
gumistukker Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7976
Szerinted légpisztollyal is lehet jelentkezni? :o)
Előzmény: JFEry (7975)
JFEry Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7975

http://www.nimrodderringer.hu/rend_nd2legpu.htm

 

Szóval, szépségeim!

 

Megint lehet jönni durrogatni!

 

 

És most a kiírás nem köti a nyilt irányzékot!

Gido1982 Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7974
Közben ezt az oldalt en is megtalaltam, es a CP99/Beretta-bol eddig a Beretta szimpatikusabb. Viszont "gvass1" lelkesito CP99 Compact leirasa ota mar ezen is gondolkodom. Foleg hogy meg joval olcsobb is. Viszont errol nem talalok semmi infot vagy tesztet. A gomblovedekeket nem ismerem, raadasul a csove is picit rovidebb, szoval erdekelne ezzel milyen pontossagot lehet elerni. Ha kb ugyanaz akkor asszem engedek a Beretta maniambol, foleg hogy 12e-el meg olcsobb is, es a hatrarugas is tetszene.

Szoval ha valakinek ilyennel vannak tapasztalatai (pl. gvass1 :)) legyszi irja meg hogy milyen pontos a kicsike.
Előzmény: transzmoha (7973)
transzmoha Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7973

Szia,

 

írd be a google-ba, hogy: Umarex Beretta 92FS target test, vagy valami hasonlót.

Én is ezt tettem, és találtam egy ilyen lapot:
http://www.reviewcentre.com/review135522.html

 

Ha jól értem, a srácnak több mint két éve van meg a fegyver és több mint 5000 lövést adott le vele. Állítása szerint nem gond neki 1 inch-en belül eltalálni a 4 méterre lévő célt stb, stb. Továbbiakat olvasd el a linken. :-)

Előzmény: Gido1982 (7970)
kahn Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7972
 Mi az a méhviaszos bevonás?
Előzmény: ponggi (7965)
Szega Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7971
"Hol tudok olvasni a neten a perem és központi gyújtású töltényekről, mert nem hogy fogalmam sincs a különbségről, de még ránézésre sem tudom megállapítani hogy hová tartozik. "

Nézd meg Johnuram oldalát (Gázpisztoly topic) a következő címen:
http://www.netlista.hu/00000hgs/gazpisztoly/index.htm
Előzmény: ponggi (7959)
Gido1982 Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7970
Egyre jobban tetszik a CP99 Compact, nem tud valaki nemi lovesi adatokkal szolgalni?
Mondjuk mennyi a max tavolsag, kb mennyi a szorasa 10m-en? Elofordul hogy elakad a tolteny vagy hasonlo bakik? (bar "gvass1" tapasztalatai alapjan ez ugy tunik nem volt gond) Picit rovidebb a csove mint a normal CP99-nek, eszreveheto ez barmiben is? Ha minden jol megy hetfon megyek venni pisztolyt, es addig szeretnem eldonteni hogy vegulis melyiket. Kinezet alapjan meg mindig a Beretta a szimpatikus, de az eleg nagy fegyver, nekem meg eleg kicsi a kezem... Nem tudjatok Beretta 85-os nincs CO-os legpisztolyban? Vagy tul sokat akarok... az meg meretben jo lenne nekem.

Tenyleg koszonom az eddigieket, de legyszi meg egy pici lovesteszttel dobjatok meg :D

Koszi
Gido1982 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7969
Koszi az infokat. A pontloveszetrol abszolut egyetertek, felreerthetoen irtam, arra vagyok kivancsi melyik milyen szorast produkal. Pl. a Kaliber-ben volt egy CP88 -as teszt:
"A legjobb pontosságot a fegyverrel a spanyol GAMO Match lövedékkel sikerült elérni, ezzel mértük a sebességet is. A Walther CP88-asommal, rövid 4"-es csővel nem nagyon tudtam 3 cm-nél kisebb szórást elérni 10 méter távolságból, de egy nálam jobb szemű sporttárs 2 cm-es szórást is tudott folyamatosan produkálni a pisztolyommal, 8 lövésből. "
Ezek utan a CP99 –rol hasonlokat hallottam. Az erdekelne hogy a Beretta illetve a CP99 Compact ilyen teren mit tud. Illetve hogy gomblovedek nem rosszabb ilyen teren? A alakjabol adodoan azt gondolnam hogy kevesbe pontos.

Bocs hogy akadekoskodok de nem akarom megbanni.

Koszi
Előzmény: gvass1 (7966)
gumistukker Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7968

Mi újság pontlövészet vonalon? Rég nem láttam erre Chronosst és Messert.

Jut eszembe, Chronossnak köszönöm a tanácsokat és a könyvajánlót, megvettem, nagyon sokat segített, hogy kijavítsam a korábban említett idegesítő hibámat és így a 60-as sorozatban már nem lövök feketén kívül. :o)

 

Jó hétvégét Nektek.

gvass1 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7967

Ponggi:

ha tudsz angolul, akkor az alabbi linken egy igen komoly osszefoglalo nayagot talalsz a loszerek/toltenyek felepiteserol, szerkezeterol stb.

 

http://members.aol.com/vaquero760/ammo/anavigation.htm

Előzmény: ponggi (7959)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7966

"Nem tudom elfdonteni melyiket vegyem az Umarex Beretta 92FS illetve a Walther CP99 kozul. Elobbi sokkal jobban tetszik, de utobbirol tobb jot hallottam."

 

Amelyik jobban teccik!!!

 

Nem sok erdemi kulonbseg van, talan csak annyi, hogy a Beretta csove picit hosszabb, a markolata viszont a CP99-nek kenyelmesebb nromalis kezmeret mellett.

 

Nagyon jo hobbiplinker mindketto.

 

De egyik sem kifejezetten pontloveszetre valo!!!

 

A CP99Compact mas allatfajta, hiszen sima csovu, gomblovedekes, kifejezetten gyorsan valo loveszet gyakorlasara szolgal, rendkeivul elethu kezeloszervekkel es HATRARUGASSAL!!!

 

Sorosdobozt halomra gyilkolni, eles fegyvert/IPSC-t gyakoroloni a ma kaphatok kozula legjobb. (es csak-SA!)

 

A Kaliber 2005 szeptemberi szamaban lesz rola reszletes cikk/teszt. 1000 lovest adtam le egy peldannyal, mindenfajat gond nelkul.

 

Jatszopisztolynak maximalisan javaslom. pontloveszetre nem ezek valok!!!

Előzmény: Gido1982 (7958)
ponggi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7965

És két "k"-val hogyan kell lakkozni fegyvertust? :-) 9 éves kisfiam "kahn" akart segíteni nekem a kérdésével...

 

A tusról a régi bevonatot lehúztam/citlingeltem pengével, finoman felcsiszoltam és kaptam egy szép fafelületet. A FÉG-nél javasolták a méhviaszos bevonást?! Erről még nem hallottam.

Ez jó? Hol kell hozzá méhviaszt venni, és hogy kell felvinni a felületre? simán rádörzsölni?

Vagy válasszam inkább a lakkot. Emlékeim szerint a matt, vagy selyemfényűt célszerű...

Előzmény: JFEry (7963)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7964

"...nekem pont az ellenkezője rémlik ..."

Nekem nem "rémlik", én most mértem:-)

Előzmény: eyefull (7955)
JFEry Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7963
két "k"-val.
Előzmény: kahn (7962)
kahn Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7962
 Hogyan kell lakozni
Előzmény: ponggi (7948)
Gido1982 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7961
Az elobb hulyeseget irtam, ugy ertem hogy a CP99 Compactban csak single action van.
Illetve van-e masik hasonlo jelleggu pisztoly ami esetleg jobb lenne? Koszi.
Előzmény: Gido1982 (7958)
condriXM Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7960
off
Előzmény: ponggi (7959)
ponggi Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7959

Ezer bocs, és egy anyamedve, hogy megint :-))) Szegény Gvass-t az őrületbe kergetem tudatlanságommal. Korábban már kerestem a neten, de nem nagy sikerrel!

Hol tudok olvasni a neten a perem és központi gyújtású töltényekről, mert nem hogy fogalmam sincs a különbségről, de még ránézésre sem tudom megállapítani hogy hová tartozik. (Azért gondolom, hogy ne ide, mert szerintem ez off.) THX!

Előzmény: gvass1 (7949)
Gido1982 Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7958
Hello

Nem tudom elfdonteni melyiket vegyem az Umarex Beretta 92FS illetve a Walther CP99 kozul. Elobbi sokkal jobban tetszik, de utobbirol tobb jot hallottam.
Olvastam hogy a Beretta kevesebb lovest bir egy patronnal. Ez nem zavarna annyira (50-60 -at allitolag igy is visz) viszont erdekelne hogy pontloves teren melyik mit tud. Bar nem ez a lenyeg de ha a CP99 kisebb szorast mutat akkor inkabb engedek a design-bol. Esetleg meg erdekelne a CP99 Combact Blow-Back is, azon kivul hogy nincs single action (bocs nem tudom magyarul ez hogy van) miben rosszabb amiert 10e-el olcsobb. Van valaki aki hasznalta mindkettot es tudna nekem valami infot mondani? Ide, vagy email-re gido@tvn.hu.

Koszi szepen elore is ha segitetetek.
vargaur Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7957
Wellcome to the club :)
Előzmény: Ricsimo (7954)
Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7956

Hi!

egy hírdetés a vaterán:-)

HW-90 tip. Pneumatikus előfeszítésú teleszkóppal ellátott,német gyártmányú, 5,5 mm-s légpuska,200 db preciziós lőszerrel,távcsővel, feltöltő toldattal,hosszú csővel ELADÓ!!! 4-5 ször pontosabb,erősebb mint a legjobb Flóbert.(30 m.-ről átviszi a nyulat) Benzinköltségért házhoz viszem.

eyefull Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7955
Azért a cseh mundér becsülete érdekében el kell mondani, hogy arra a töltényre(6 mm flob.) lőszerre(.22 flob.) amire tervezték tökéletesen működtek az Alfa és Kora flóbertek. És a sütésük is nagyon jó volt, főleg az Alfáé, a Kora-t meg másért szerettük:-)) RWS-sel gyakorlatilag egylövetűek voltak, de az drágább is volt. De úgy tudom már ott is regisztráltatni akarják a flóberteket. Szerintem a legnagyobb baj a 4 mm-esekkel volt, mert itthon a 4 mm-es cseh töltényket nem lehetett forgalmazni. Volt egy HW-4 -esem is, az mindennel üzemelt:-)) "normál .22-es LR hüvelyfenék mérete: 6,95 mm - 22-es szobalőszer hüvelyfenék mérete: 6,8 mm, - 6 mm-es Sellier&Bellot hüvelyfenék mérete: 7,15 mm" Ez fura, nekem pont az ellenkezője rémlik a számok alapján.
Előzmény: STEVE.5 (7951)
Ricsimo Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7954
Szia vargaúr!........... Ez a topic nem a szakszövegek gyüjteménye, hanem SZVSZ. azonos érdeklődésűek, és talán mondhatjuk, baráti társasága. A ravasz szó a magyarban régi keletű és irodalmi szó. Széchenyinél ls megtalálható. Gvass szakíró, neki legyen ez fontos amikor a Kaliberben ír a ravaszról. Ott legyen elsütőbillenttyű. Jól is néznénk ki ha a köznapi beszédben Pl. a jogi nyelv kicsavart fogalmazását kellene használnunk, és amikor eltévesztenénk valaki figyelmeztetne: hohóóó nem mondtad helyesen. Talán érthető amit mondok, és több példával felesleges lenne alátámasztani. Tehát kár minduntalan a rókára és hasonlókra visszatérni. Egyszer viccnek elmegy, de egy vicc csak egyszer jó... Gvass! Én a ravaszra szavazok.
Előzmény: vargaur (7944)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7953

Nem is nagyon értem, miért spórolják el a sárgaréz anyagot a hüvelynél?

Annyira azért nem olcsóak ezek a köpöltyűk.

Előzmény: gvass1 (7952)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.11 0 0 7952
"

Bár állítólag a KORA jobban műkszik a cse Sellier&Bellot-al, mint az RWS-el

Méretek:"

 

Ezt tanusithatom, mert a cseh Kora es Alfa flobikba a puhabb vorosrezhuvelyu (es nagyobb csappantyuelegyu) RWS olyan faszan betagul loves utan, hogy kalapaccsal kell kezelni az ejektorrudat:-))

Előzmény: STEVE.5 (7951)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!