Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2000.08.11 0 0 2002
LalaRulla képkirályság van :)))

.kav]4t r.e.b.

Pendragon Creative Commons License 2000.08.11 0 0 2001
Nem is tudom, vajh honnan ? :-))))) Esetleg megbeszélhetjük Matyi bácsiéknál :-))
TLala : Képek rullah, king of Szekszárd-hill :-DDDDDDD
Előzmény: alexandrosz (2000)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.11 0 0 2000
Valahonnan ismerősek ezek a bortól megszédült emberek ott a képeken...:o)))
Előzmény: Wágner úr (1999)
Wágner úr Creative Commons License 2000.08.11 0 0 1999
Nnna, kérem szépen, a BorTali fotók és napraforgós videjó az Iszoldába'... hukk, bocsánat... van... Egészség!
sver Creative Commons License 2000.08.09 0 0 1998
Tegnap este egy születésnapi partin kezembe nyomtak egy pohár bort. Ez idáig még nem is lenne baj. Annyit sikerült lelesnem a palackról, hogy valami "badacsonyi". Ehhez képest kb. egy kortyot sikerült leerőltetnem a torkomon, a fajta pedig (a bor alapján) örök rejtély marad. Szerintem az ilyen borokat kellene betiltani, mert még az "asztali bornak" is ihatónak kellene lennie... A kutyafáját.
Zmac Creative Commons License 2000.08.03 0 0 1997
Egy HVG cikk bizony elég sötét képet fest. Sehogyse tecc ez nekem. :(((
Bütyi Creative Commons License 2000.08.03 0 0 1996
Helló!

Adós vagyok egy címmel: II.ker Erőd utcában (Varsáyi u. saroknál) van egy jófajta borszaküzlet, ahol a Szőke Mátyás borok vannak. Van még '95 Olaszrizling, '95 Muscat Ottonel, '97 Chardonnay az előbb említett borásztól. :)

Úgy elszomorodtam, hogy vettem egy '97-es Badacsonyi kéknyelűt á la Szeremley.

Ki jön a Füredi Borfesztiválra?

Üdv,
Bütyi

Pepin Creative Commons License 2000.08.03 0 0 1995
Tudtommal a két dolog nincs megkülönböztetve. A törvény "szelleme" az, hogy a bejegyzetteknél minden csepp bor nyomon legyen követve. (Bár rémlik valami saját célra használható kvóta.)
Előzmény: alexandrosz (1993)
shiraz Creative Commons License 2000.08.03 0 0 1994
ittam mar nagyon sokat, sok termelotol, nekem igazan erdekeset csak a 96-os Fekete Bela nyujtott. Csak azert kerdeztem ,mert szerintem nagyobb a felhajtas a juhfark korul mint ahany jo bort keszitenek belole.
2 napja kostoltam a 97-es Fekete Bela felet, de az peldaul elvezhetetlenul savas volt. Dea 96os Harslevelu es a 98as Chardonnay ajanlom mindenkinek.

ja. a pinceben kostolast nem valoszinu hogy elkezdik ellenorizni, amugy sincs eleg kepzett vamos a boragazat lefedesere. Nem fognak ezzel foglalkozni, nem is ez a dolguk.

Előzmény: csite (1990)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.03 0 0 1993
Ez biztosan igaz. Viszont ha úgy lát minket vendégül (node úgy is van), mint régi haverokat. Teljesen baráti alapon, nem egy fizetős kóstolás formájában? :o))) No, erre mit lép a borkommandó?
Előzmény: Pepin (1992)
Pepin Creative Commons License 2000.08.03 0 0 1992
A kérdés annyira nem is hülye, legalábbis nekem - laikusnak - nem egyértelmű.
Mintha azt olvastam volna, hogy sűrű leltárokat kell felvenni a megbontott borokról, mely kóstoló esetén elég zűrös. De rosszabbnak tűnik az, hogy nekem úgy rémlik, hogy a kimérés helyéségében csak korlátozott számú (1?) bontott egység lehet.
Szóljatok rám, ha nagy hülyeségeket írnék, az utóbbi időben túl sűrűn zuhannak rám az információk.
Előzmény: Zmac (1987)
loggol Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1991
A hosszú-német-nevűeken kívül volt szerencsém (?) egy másikhoz is, amelyik bor közvetlen értékesítésével foglalkozik. A másik (nem tudom milyen nevű) az elsőből vált ki, és csak magyar borral foglalkozott.

Mind a kettő előadta magát, abban bízva, hogy: 1 teljesen hülye vagyok, 2 elég sznob is, 3 túl sok a pénzem. A háromból legalább egy nem volt igaz, így nem vettem semmit. Az áraik a szerintem a reálisnak legalább másfél-kétszerese volt. No és perzse egy üveggel nem vehetsz, csak kartonnal.

A korrektségről annyit, hogy az első cég utám már elővigyázatos voltam: amikor telefonon bejelentkeztek megkérdeztem, hogy ugye hoznak nyomtatott árlistát és vehetek egyetlen palackkal is. Megigérték persze mind a kettőt, aztán egyik sem volt igaz.

Előzmény: csite (1971)
csite Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1990
shiraz: ittam nem is 1x, pl. Fekete Béla egészen jót nyújt, néha Fazekas is, és egy ismerősöm, akinek olyan szerencséje van, hogy van szőlője a "hegyen", tőle is ittam finomat

Te kitől kóstoltál eddig?

Zmac Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1989
Én is remélem hogy nem befolyásol semmit, tehát továbbra is befolyhat oda, ahová eddig. :)
Előzmény: alexandrosz (1988)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1988
Válaszaim:

Hivatalosan: nem tudom
Nem hivatalosan: semmit sem befolyásol:o))))

Előzmény: Zmac (1987)
Zmac Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1987
Az új jövedéki törvény befolyásolja-e a pincében kóstolás nemes intézményét? Ha igen, hogyan?
Duhimar Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1986
Hölgyeim és Uraim!

Eloször is üdv mindenkinek itt a topicban.
Segítséget kérek, mert Ti valószínuleg jobbna benne vagytok a témában.

Elérhetoséget keresek a Borvilág címu folyóirathoz (telefonszám kellene)

Segítséget elore is köszi.

Duhimar

shiraz Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1985
ittal mar jo juhfarkot, melyik volt az?

udv

Előzmény: csite (1984)
csite Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1984
Alexandrosz Mesterem: megízleljük !!! :)
valóban könnyebben lebonyolítható 1 hozott cuccos dolog

mint ismeretes(1-2 bortársnak) 1ik kedvencem a juhfark, mostanság nagyon ledöbbenek azon, hogy annyi félét látok, nemtudom :) vagy :(, kicsit soknak tűnik ez a hirtelen felbukkanó sok somlai termelő, arról nem is beszélve, hogy Pázmándon, Bal. felv.-n is elkezdték e fajtát nyomatni, valaki a biztos somlaiakon kívül kóstolt már valamelyiket?

Tegnap a Bajcs.Zs. úti könyves-boros bolt kirakatában Matyi bá kollekciója tárult a szemem elé, szinte mindenféle volt tőle, és voltak Vida borocskák is! :)

alexandrosz Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1983
Szeptember viszont a szüret jegyében telik ugye, a borászok nem szívesen fogadnak. Ellenben rendezhetünk egy "hozok egy üveggel, Te is hozzál" jellegű talit, az I. indexes bortalihoz hasonlóan. Bizonyára mindenkinek van 5lete, hogy mivel lepje meg az összegyűlteket...

Akkor most mesélek a tegnapi rozézásomról:

A bor: Gimeskő-Vin '99 Cabernet Rose

Színe: Érdekes, de tény, hogy lényegesen világosabb, mint elődje ('98-as). Éppencsak rózsaszín-narancsos árnyalat. Hmmm... kicsit meglepett.

A pohárban gyorsan futkározott körbe-körbe, aztán lefelé a gyomromba...

Illatában még (vagy már?) meg sem közelíti az előző évjáratot, viszont mielőtt teljesen leírnánk, elmondhatjuk róla, hogy ez nem válik azért hátrányára. Sokkal kabernésebb az illata, kicsit kevesebb gyümölcsösséggel. Azonban télen (is) újra kell kóstolnunk, szerintem változni fog - jó irányba.

Az ízén is kevesebb gyümölcsösség érződik, más fehér, ill. veresboros jelleg dominál. Lehet, hogy tévedek, de egy kis bodza ízt véltem felfedezni benne. Egyenlőre az ízek túlságosan "egyben" jelentkeznek, szerintem idő kell még neki, azért van benne ígéret.

Kiváncsi lennél csite bortárs véleményére, mert ő a fehér és rozé borok nagy kedvelője, ha nem tévedek. A legközelebbi talira legfeljebb viszek neki egyet...

Előzmény: sver (1979)
whocanyoutrust Creative Commons License 2000.08.02 0 0 1982
utaljukahilltopot egykicsit
ok
Előzmény: alexandrosz (1970)
sver Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1979
Szerintem az augusztus már nem nyerő - a szervezés is időbe telik, meg ilyenkor sokan nyaralnak (én is, úgyhogy kicsit hazabeszélek). Na szóval, szeptember eleje-közepe lenne szerintem ideális.
uff.
Előzmény: alexandrosz (1977)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1978
Csak azért, hogy beszéljünk magáról a borról is:o)))

Zita néne adott nekem Gimeskövi mester új '99-es rose-jából. Nemtom kiben milyen nyomott hagyott az előző, de nekem speciel ízlett. Illatos volt, kellemes az íze, nem túl savgazdag, de nagyon jól összerakott bor. No, ma este rástartolok az üvegcsére és ki is fogom üríteni, ha kell, akkor egyedül is:o))) (0,5l-es palack, az életem nem lesz veszélyben).

Holnap beszámolózom róla. Van most egy üveg Tiffán Imre '98-as Cabernet és a '99-es kékoportóját is újra kell majd kóstolnom, mivel ezt legutóbb télvíz idején tettem meg. Kíváncsi vagyok a fejlődésére, mert kellemes bor volt, akkor még némi újbor felhanggal...

Akkor holnap jelentkezem.

alexandrosz Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1977
Természetesen nélküled el sem indulunk, drága mesterem:o))) De télleg:

Kinek melyik hétvége nem jó? Asszem ezt kényelmesebb tisztázni, utána már érdemben is tudok tárgyalni a borász urakkal...

Előzmény: kaviat (1976)
kaviat Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1976
oksa.. akkor hol mikor iszunk ? /nekem ugy nez ki, aug 18, 19, 20 mar foglalt/

.kav]4t r.e.b.

alexandrosz Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1975
Még szép! :o)))
Előzmény: sver (1974)
sver Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1974
Ez a lendület, ez a fiatalos lelkesedés nagyon imponál nekem! :-) Remélem, Alexandrosznak is!
Előzmény: csite (1973)
csite Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1973
hurrrrrrrááááááááááááá!!!!!!!!
Előzmény: alexandrosz (1972)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1972
Tali szervezést elvállalom, most körbe is nézek, hogy merre vehetjük utunkat...
Előzmény: csite (1971)
csite Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1971
Alexandrosz: talált, ők voltak! :) a fickó ismeretei, hááát kb. 0, nem sokkal több, próbált rávenni arra hogy rendeljek, igaz a Bt-m eddig 0Ft keresett, szóval abból..., és némely bor...
ezek szerint csak nekem volt ujdonság a dolog, eddig én nem ism. őket

Tali ?
Mikor legyen, és hol?
A szervezést elvállalod?

papen: nemtudni mi volt benne, de kellemes volt, akár light bodzaszörp is lehetett, már annyira gyanúsan bodza ízű volt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!