Keresés

Részletes keresés

shiraz Creative Commons License 2000.08.22 0 0 2039
A Hilltoprol csak egy megjegyzes: Darrel baratom arra 83 pontot adott, mig a Szoke Matyas 99es Chardonnnay re 70 pontot,
csak a hitelesseg kedveert...
Előzmény: alexandrosz (2035)
shiraz Creative Commons License 2000.08.22 0 0 2038
Orulok hogy olvasod a Borbaratot.
Egyebkent a velemenyek kulonbozosege adja a bor vilaganak szepseget.
egyutt kell egyszer kostolni..
Előzmény: alexandrosz (2035)
zuzmo Creative Commons License 2000.08.22 0 0 2037
Ha kinyitsz egy üveg tiszta szeszt, az sem pimpósodik meg...

zuzmo

Előzmény: YERICO (2034)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.22 0 0 2036
Ez a jellegzetes íz lenne a barrique?
Erről jut eszembe, hogy azért megkóstálnék egy Dankó Pista Barrique-ot :o)))
Előzmény: YERICO (2034)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.22 0 0 2035
Borbarátok!

Olvasgattam a Borbarát On-Line teszteket. Elfogult ember vagyok, mégis kellemes tapasztalatokat szereztem, hiszen Matyi Bácsi chardonnay barrique-ja egészen jó minősítést kapott. A tesztelők magyar fele ugyan nem szórta meg magas pontszámokkal a bort, úgy látszik Zoliék külföldi ízvilágot "csináltak", egyszóval:

Darrel Joseph rulez!!! Köszönjük a 82 pontot:o))))

(Azér' a Hilltop megint jobb helyezést ért el, de ez trmészetes, ugye...)

Node aztán rábukkantam még valamire a lap (majdnem) legaláján, ez pedig a sima Szőke Chardonnay '99-es volt, melyet csite Mester szeretett, ha jól emléxem, de többen jó véleménnyel voltunk róla, igaz viszont, hogy nem értünk a borokhoz...

Ezt figyuzzátok:

"Nem egyenes vonalú, kénes illat. Ízben sem ígér, nem is teljesít többet. A széndioxid, a savak és az ízek mind külön utakon járnak, ráadásul az illathoz hasonló bizonytalanság a szájban is felbukkan. Rövid, szappanos utóíz. **"

Azért Joseph barátunk ezt sem pontozta le, lehet hogy szereti a szappant? :o))))

YERICO Creative Commons License 2000.08.22 0 0 2034
Mar bocs, de a bornak a hordo jellegzetes izt tud adni, egy csomo bort irgy keszitenenk. Amig uj a hordo, addig mellekizt ad a bornak, amit sokan szeretnek.

A Danko Pista pedig messze jobb bor, mint holmi rajnai rizling, meg bikaver. Az utobbit fel ev utan ontottem ki, mert ramsavanyodott a felbontott uveg. Persze ez csak maganvelemeny!!!!

Előzmény: Pepin (2019)
csite Creative Commons License 2000.08.17 0 0 2033
shiraz Mester: jót sem szóltál :)) na sebaj, szóval jó az anyag az a lényeg :)
Előzmény: shiraz (2032)
shiraz Creative Commons License 2000.08.17 0 0 2032
kedves csite mester, nem mondtam en semmi rosszat ha jol emlekszem arra a disznoko 84es edes szamorodnira csak a tortenetet mondtam el. nekem is van meg vagy 5-6 palack a gyujtemenyemben.

A Coraban a raktar tobbe kevesbe megfelelo homersekletu nem is azzal vana baj. Inkabb ha a polcon sokaig all a palack akkor nem biztos hogy jo neki. Tobbi cegrol nem tudok nyilatkozni. Azert biztos mindegyikuk fordithatna tobb figyelmet a borok tarolasara.
Amugy szerintem mindenki meg fogja elobb utobb talalni azt a borkereskedot, kereskedest ahol megbizik abban ahogy a borokat taroljak. Erdemes esetleg rakerdezni. A vilagban ezek a kerdesek fel sem merulnek altalaban annyira alap az hogy klimatizalt tarolo es elado ter.
Azert nem szabad feladni a termelotol valo vasarlast. A legtobben (nem csak egy!) szivesen latnak borturistat kostolora es persze vasarlasra is. De csak a jobb arert nem erdemes elindulni.

Ja kedves borkedvelok nemreg tertem haza Bulgariabol, es bizony azt kell mindanom egyheti ismerkedes utan (munkalatogatas) hogy csak csodalkozni fognak a nagy magyar vorosborosok ha egyszer a bulgar vorosbor java hazankba erkezik.
Roviden csak ennyi: 5-10 leva(1 leva=1 DM) nagyon komoly vereseket lehet beszerezni!

Előzmény: Bütyi (2031)
Bütyi Creative Commons License 2000.08.17 0 0 2031
Hát szólítsuk meg már Shiraz mestert, aki vaszeg elég sokat tudna mondani arról, hogyan tárolnak borokat pl. a Coraban........Igaz?????

Üdv,
Büty

Előzmény: loggol (2029)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.17 0 0 2030
Termelőtől venni ugye nem mindig szuper biznisz, mert:

- Sokat utazunk, aztán meg nem is adnak nekünk,
- Sokat utazunk, adnak, de nem igazán járunk jobban, mert az ár kb. megegyezik a Cora-ban kapható változattal,
- Sokat utazunk, de csak egy bizonyos mennyiség felett vásárolhatunk, ami viszont teljesen megszüntetné a bankszámlánkat...

Nem igazán lehet tippeket adni arra, hogyan csináljuk. Borásza válogatja. Ezt már tudjuk. Azért telefonon érdeklődni mindenképpen érdemes. Mi ismerünk néhány rendesebb borászt is, aki -dacolva a magyar kényszervállalkozói szférával - ugyanolyan áron ad neked bort, mintha egy boltos jönne hozzá nagyobb mennyiségű italért:o))) Node sajnos ez nem általános. Mindenesetre úgy emléxem nem csak 1 ilyen van kis hazánkban.

Amit tudok:

- Ha összeálltok is többen, házhozszállításr igen csekély az esély (arra ott van a Freiherr v. F. rablóbanda, de az ő árképzésük kicsit más:o)).
- Mennyire jársz jobban? Megspórolhatsz 20-30 százalékot a nagy hipermarketekhez képest, akár 40-50%-ot is a kis borboltok áraihoz képest...

Előzmény: loggol (2025)
loggol Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2029
Ismerem az "ez a megoldás"-t - és nem is tartom rossznak - meg borboltot is láttam már. Ennek ellenére érdekel, egy termelőnél mire is lehetek képes... Ha olcsóbban vásárolhatnék biztonságos minőségűt, akkor megtenném. Az így elért nyereséget pedig újra borba fektetném .-)

Az árak pedig elég különbözők. A már többször említett 96-os bikavér pl.:
(néhol kerekítve, és esetleges tévedésekkel)
(mindenhol a boltban/raktárban átvett bor számlás/áfás ára....)

Auchan M5 ( a rossz dugós): 1070
Auchan M1-M7 : 1190
Cora: 1199
www.borvirag.hu klubár: 1420
Malatinszky: 1700
Belvárosi/plazás borboltok: kb. 1600-1900

Előzmény: Pepin (2028)
Pepin Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2028
Ezt viszont már nem láttam előre.
No még egyszer...

Nos, ha nincs a közeledben megfelelő termelő, és bejáratott borbolt sem, ez a megoldás még elfogadhatónak tűnik, de igazából nagyobb tételek rendelése esetén jutányos.

Előzmény: loggol (2025)
loggol Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2025
Vennék én is a termelőtől, de azt meg hogy kell.

Telefonálok (maradva a Thummerernél), hogy "Vili bá, kéne két karton a bikájából, hogy adja?"

Mekkora az a mennyiség, amikor szóbaállnak velem? (Nyilván pincéje válogatja.)
Mennyire járok jobban, mint ha boltban veszem?
Ha összeállok néhány ismerőssel, és már nagyobb atétel akkor akár le is szállítja?

Örrömmel olvasnám tapasztaltabb borvásárlók írásait.

Előzmény: csite (2022)
loggol Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2024
Megkóstoltam. Meg is ittam. Igaz, amikor megláttama dugót, elszomorodtam, hogy ez is a lefolyóba kerül: olyan korhadt -- vagy nem tudom mi a fene -- volt. Nem voltam teljesen elégedett, de kiönteni azért nem kellett.
Előzmény: Pepin (2019)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2023
A borkommandósoknak is inkább a tárolási problémákra kellene odafigyelniük, nem pedig betörni szegény boltoshoz, kocsmároshoz, aztán szétpakolni mindent... Persze az előbbi tevékenységhez igen kevés ész és tapasztalat szükségeltetik, míg a borkóstolás ugye...de ezt ti is tudjátok:o)))

Én szívesen lennék a nagy áruházak tárolási ellenőre. Jól megbüntetném őket.

csite Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2022
Mesterem talán nem kellene itt az állapotokat tovább hevíteni(értettem én a célzásodat!)!
Amúgy valóban a termelőtől beszerzett portáka a tuti, onnantól kezdve már csak rajtad múlik mi változik az anyagban.

1984s Disznókő szamorodni(édes), anno írtam róla, aztán shiraz kicsit lelohasztott azzal, hogy ez valami kis középborocska, úgy kb. 2hete egy nemes alkalomból 1 palackot nyitottunk, hááát
azt kell mondanom, hogy valami csudajó volt, érződőtt rajta a kor, színe karamellre emlékeztetett, bársonyos volt, olajos magvak ízei tobzódtak a számban, egy somlói galuskához volt időzítve

Előzmény: alexandrosz (2021)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2021
Nopersze aki a termelőtől vásárol, azzal ez lényegesen ritkábban fordul elő, ugye...:o)

Thummerer Bikavér: Van kis pincémben egy 1994-es darab! Fónagy Mester, kedves váci borbarátunk azt mondta, hogy ez biza már ritkaságnak számít, ill. nincs piacon. Node mi van, ha ezt is rosszul tárolták, én meg itt őrizgetem? Lehet, hogy meg kellene innom?:o)))

Előzmény: csite (2020)
csite Creative Commons License 2000.08.16 0 0 2020
sajnos a borvásárlás ma még kockázatos dolog(főleg ha drágább a nedű), mert nem igazán figyelnek oda a tárolásra :(
Előzmény: Pepin (2019)
Pepin Creative Commons License 2000.08.15 0 0 2019
Három üveg bort vettem nemrég az M5 Auchan-ben, egy Thümmerer és egy Polgár olaszrizlinget és egy Vincze chardonnayt. Mind a 3 a lefolyóban végezte, egy hordóízű volt, kettő valami émelyítően rossz.
Nem biztos, hogy a mostani készlet jól volt tárolva.
Előzmény: loggol (2018)
loggol Creative Commons License 2000.08.15 0 0 2018
Thummerer Bikavér 96 az új -- M5 -- Auchanban 1070 forint. Szvsz ár/minőség: OK.

(A régi -- Budaörs -- Auchanban is ennyi volt egy hónapja, de azóta ott emelték.)

Pepin Creative Commons License 2000.08.15 0 0 2017
Egyetértek. Ez a Vulcanic Hills sorozatból van, és ilyenbol nem csak rombuszos címkéju létezik. (A Tescoban rombuszoslilás, a Metroban vörösestéglalapos, de egyformán jó.)
Más. Ma láttam a Metroban 2300 körül 97-es Phoenix-et. Úgy emlékszem, ez elég jó ár.
Előzmény: tündérlala (2015)
kaviat Creative Commons License 2000.08.15 0 0 2016
Mesterem voltam tegnap este teszkóban, és se a hidaspedrekirályságot nem láttam se a kamocsai féle rombuszos irsai királyságot :(( /így lett rajnai rizlingcuccos/ ennyire kapkodják azok a gonosz vásárlók.. viszont tényleg érdemes oda sűrübben benézni

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: tündérlala (2015)
tündérlala Creative Commons License 2000.08.15 0 0 2015
Hilltop/Neszmélyről.
Nekem a legutóbbi nagyon kellemes élményem tőlük a Kamocsai Ákos féle Irsai Olivér volt, abból a hegyére állított rombuszcimkés sorozatból.
SZVSZ kitűnő bor.

tündérlala

Előzmény: kaviat (2011)
Zmac Creative Commons License 2000.08.15 0 0 2014
Apropó Rajnai Rizling: '99-es Fontányi-féle siklósi RR-et ittam tegnap este (is). Szalmasárga, tiszta illatú bor volt, de elég testetlen, a pohár faláról is gyorsan leszaladt. Inkább amolyan "nyári bor" hangulatú, ami nem lett volna baj, ha nem Rajnai Rizlingről lett volna szó... Kellemes volt még az aránylag hosszú, kesernyésen fanyar utóíze. Azt megintcsak nem tudom, hogy egy RR-nek ilyennek kell-e lenni.
csite Creative Commons License 2000.08.15 0 0 2013
kaviat: én is amondó vagyok, hogy lehet nem szeretni a hilltpot, de azért vannak nagyon jó boraik pl. '99 rajnai rizling :), az elmúlt hétvégén fogyasztottam, és nem okozott csalódást, így bátran javasolom az 1 palack nyitását, és a beltartalom magadba töltését, más. a '99s gewürzertraminer(hilltop) viszont még nagyon fiatal, savasnak tűnő, de 1év se, és megközelíti a 97st

sver: örülök, hogy visszatértél, egyeztetés folyamatban, igaz a kollekcióm a 7végén 0-ra apadt, be kell szereznem valamit, elvégre vizet csaknemiszunk!?

sver Creative Commons License 2000.08.14 0 0 2012
Csite: mea culpa... Kárpótlásul vár rád (is) (meg rám is) egy palack somlói hárslevelű, melyet alkalmas (ezúttal remélhelőleg valóban alkalmas) időpontban megfelelően kellemes hangulatban elfogyaszthatunk.
Tegnap badacsonyi borkóstoláson vettem részt :-). A "menü" a következő volt a sok lányra való tekintettel: rizling 99', félédes szürkebarát 99', édes muskotály 99', kéknyelű 97', édes fűszeres tramini 79' (ez volt magasan a legjobb, nagyon finom mazsolás illattal és markáns ízzel), soproni cabernet 81'. A lányok természetesen kellemesen becsíptek a sok kontyalávalótól...
Megtudtam, hogy a Szeremley pince "nigériai pénzmosó maffia" kezében van, stb., stb. Kár, hogy a Szeremley féle borok még így is más kategóriát képviseltek, így aztán kicsit "dögöljön meg a szomszéd tehene" című kirohanásnak hatott a dolog.
Dióhéjban ennyi, várom a következő találkozóval kapcspolatos infokat!

sver

kaviat Creative Commons License 2000.08.14 0 0 2011
került a kosárba 2 ampulla rajnai rizling /ala hilltop - tudom a topicszellem szerint utálni kell, de nekem mégis izlik :))/. szóval hallottatok róla valamit, márminthogy jó az a 99es évjáradék ? lehet hogy valamelyik nap rányitok az 1ik üvegre.. és számolni fogok be

.kav]4t r.e.b.

Csokis Creative Commons License 2000.08.12 0 0 2010
Bizony, almaborbol is csak kupakosat! Eljen a jofele Durbints Sogor! :-)
Előzmény: zuzmo (2009)
zuzmo Creative Commons License 2000.08.12 0 0 2009
meg a kocsisirma, meg a csatos almabor...
hehe.zuzmo
Előzmény: csite (2008)
csite Creative Commons License 2000.08.12 0 0 2008
:I

kunságidankópista??? bor??? höhh, ez valami rossz vicc! ammámellékeshogyédesvörösalé

Előzmény: YERICO (2007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!