Keresés

Részletes keresés

Madzag Creative Commons License 2003.12.09 0 0 553
Tuzatu!
Megnéznéd az 523-as hozzászólásonat? Neked szántam, csak elfelejtettem a megszólítást! :-))
Tozatu Creative Commons License 2003.12.06 0 0 552
így nem tudom,mert 5ml-s ampullát szoktam feloldani,ált.10l-ben,attól függ mennyit ír elő,aztán ezt locsolom el.A Chess folyékony.
Előzmény: rferi (547)
Tozatu Creative Commons License 2003.12.06 0 0 551
A pajzsoktól amúgy is a lemosássál,letörléssel tudsz megszabadulni.Van sok bioszer is,de többször kell kezelni.A csalánlé állítólag az ellenállóképességüket növeli,mert úgy támadnak a vackok,ha legyengül a növény,ami a meleg,stb esetén adott.Ne add fel!
Előzmény: Len (549)
rferi Creative Commons License 2003.12.05 0 0 550
Mér tűnnél demagógnak!
Az üdvözüléshez több út is vezet!
Előzmény: Len (549)
Len Creative Commons License 2003.12.05 0 0 549
Az embernek sírhatnékja van, ha tetűköpenyben látja a virágait. Így fogadtam el egyszer én is egy dögösnek mondott szisztematikus tetűírtót, amit a ház ritkán látogatott helyiségében vetettem be a pajzstetvektől meglepett leándereken (én is tetvesen kaptam)és egyéb szépségeken. Bio-énemmel ellenkezőn tettem, de épp feladós állapotban voltam. Eredmény: félelem a mérgezéstől, tetűtelenség a kezelt növényeken és soha nem látott invázió a lakás más helyiségeiben élő virágokon - olyanokon is, amiről azt gondoltam, nem kifejezetten tetűpréda. Úgy hatott a szer, mint az antibiotikumok: a kezelt családtag a gyógyulás jeleit mutatja, a kórokozók pedig átmenekülnek a többi családtagra a szertől megeddzve. Megerősödött az elhatározásom, hogy ilyesmit többé nem teszek. Inkább a kilátástalannak tűnő munka, mehanikus tisztogatás, lemosás, vagy növénypusztulás. Egyébként amióta kertem van és csalánnal öntözöm a lakás és a terasz növényeit is, alig találkoztam 'ellenségekkel'. A pajzstetvek kifejezetten irtóznak a csalánlétől. A gyapjasokkal kicsit nehezebb. Hallottam már csalánkivonatról, amit kertész szaküzletekben lehet kapni, bár sok-sok méreg után lehetséges, hogy az nem hat. Bocs, hogy hosszú voltam. Gondolom, demagógnak tűnhetek.
rferi Creative Commons License 2003.12.05 0 0 548
(ajánlott dózis:30g/m2 kint) ha jól emlékszem.Ez még lemaradt

Előzmény: rferi (547)
rferi Creative Commons License 2003.12.05 0 0 547
A felszívódó hat a földre is?Mert én kombiban gondoltam, hogy az esetleg földben levő szutykok is dögöljenek ki.Egy teáskanál elég egy nagy 60 literes dézsára belőle.(ajánlott dózis:30g/m2 kint)
Előzmény: Tozatu (546)
Tozatu Creative Commons License 2003.12.04 0 0 546
Növénnyel együtt próbáltad a Galationt?Szerintem most lakásban békésebb a felszívódó rovarírtóval locsolás,mert ha a növénybe beépül nem telepszik meg a tetű sem,elpusztul.Nyáron meg kiteszi földbe és hali.Vagy még békésebb a Plant-plin,de ha nagy az edény sok kell.
Előzmény: rferi (541)
mézontófű Creative Commons License 2003.12.04 0 0 545
Csak hülye reflex... meg nem tudom mi a tiltott reklám, ha van egyáltalán itt a fórumon.
Fogalmam sincs :-((
Mézontófű
Előzmény: Törölt nick (544)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 544
Köszönöm, de ez eddig miért volt titok?
Előzmény: mézontófű (543)
mézontófű Creative Commons License 2003.12.04 0 0 543
Na, csak a kedvedért: FITO pakzstetű elleni aerosol, DM.
Bármelyik nagy marketben lehet kapni, pl. OBI.
:-))

Dorka: tényleg kellene felszívódó rovarölő, de nézd meg/kérdezd meg, hogy pajzstetűre is jó-é?

Mézontófű

Előzmény: Törölt nick (535)
_Dorka_ Creative Commons License 2003.12.04 0 0 542
Aranyos vagy, köszönöm, de közben megkért a nagynéném is, hogy az ő tetűtelepeire is (3 vagy 4 darab kb. 1,80 magas leander) vegyünk vegyszereket, úgyhogy mindenből nagyobb mennyiség kell.
Előzmény: rferi (541)
rferi Creative Commons License 2003.12.04 0 0 541
Ha pesti vagy és napközben be tudsz jönni az Örsre, vagy reggel/este, hozhatok is neked, mert egy kanálnyi elég lenne.Emiatt nem kéne venni egy nagy adagot.Asszem van még otthon.De ezt meg kell nézzem.
Ha nem megy ez, akkor elsősorban valami olyan kéne, amiből kicsi kiszerelés van, lehetőleg Galition, az nekem nagyon bevált.A basudin elég büdös gázt fejleszt, ha időlegesen ki tudod tenni, ahol ez nem zavaró, akkor ez is jó.
Előzmény: _Dorka_ (540)
_Dorka_ Creative Commons License 2003.12.04 0 0 540
Helyzetjelentés: reggelre megint voltak vendégek, leszedtem, majd átfújtam.
Nálunk a kétbetűsben nem volt a pajzstetves spray, úgyhogy ráállítottam Anyut (aki már a nagynéném fejéhez vágná a szerencsétlen virágot), remélem hamarosan találunk valahol.
És akkor a földre/földbe galitiont vegyünk?
Előzmény: mézontófű (532)
rferi Creative Commons License 2003.12.04 0 0 539
Megvan!Galition!
rferi Creative Commons License 2003.12.04 0 0 538
Az is fertőtlenítő, de ez másik, amire gondolok.A basudint bent nem ajánlanám...Az nagyon durva...
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 537
Basudin?
Előzmény: rferi (536)
rferi Creative Commons License 2003.12.04 0 0 536
Sok ilyen kártevőnek valamelyik fejlődési alakja képes a földben megbújni, ha ennyire nyavajás szegény, lehetne adni a földjének egy kis talajfertőtlenítőt is.Ha így kéred, tudnak adni gazdaboltban.Van egy, amit nem kell bedolgozni, és fokozza a hatását a locsolás, most nem jut eszembe a neve.Hatvan nap alatt bomlik le, abból kéne szórni a földjére és belocsolni.Kombinálva a többivel, amit leírtak, tuti kidöglenek.
Előzmény: _Dorka_ (529)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 535
Szerintem írd le nyugodtan az üzlet, és a szer nevét is! Nem vesszük reklámnak! ;-) Tamás
Előzmény: mézontófű (532)
Tozatu Creative Commons License 2003.12.03 0 0 534
Úgy értettem,hogy felszívódó írtószerrel öntözöd be,ami felszívódik és nem engedi megtelepedni a pajzstetveket.Csak tényleg jobb,most lakásban a biospray,bár nappalra ki lehet tenni,míg kezeled.Amúgyis a vegyszernél a hígitást figyelni kell,nehogy kiégesd.Kérdezz csak nyugodtan,ez azért fórum.:)
Előzmény: _Dorka_ (529)
mézontófű Creative Commons License 2003.12.03 0 0 533
Írtani=irtani
:-((
Mézontófű
Előzmény: mézontófű (532)
mézontófű Creative Commons License 2003.12.03 0 0 532
Szia!
Akkor ez jó hír!!!
Ki lehet írtani, persze, de nagy türelem kell hozzá az biztos!
Szerintem, ha az általam emlegetett pajzstetű elleni spray-t megveszed, akkor nem kell a Nonit, mert az eleve tartalmaz tapadásgátlót.
Különösebben nem értem hozzá, de az valamilyen olajos szer benne.
Egyes illatszeres nagy üzletben is kaphatsz, ahol különféle növényápolási cikkeket árulnak, én a 2 betűsben szereztem be.
Lesz abból szép növény!!!
:-)))
Mézontófű
P.S.
Vigyél a nagynénédnek is!:-))))))))))))
Előzmény: _Dorka_ (531)
_Dorka_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 531
Köszi, most már ezt is megtanultam:))
Most úgy néz ki, hogy nincs rajta, de holnap reggel megint átmosom, aztán szerzek nonit-ot, és ha kell megint lemosom, majd megint...hála a jó égnek ma már úgy néz ki hogy nem potyog le a többi levele (már ami megmaradt).
Amúgy ki lehet írtani ezeket a dögöket?
Előzmény: mézontófű (530)
mézontófű Creative Commons License 2003.12.03 0 0 530
Kedves _Dorka_!
"Mi az a tapadásfokozó, Nonito (én lenni picit amatőr)?"
Azt kell mondjam, hogy igen, Te lenni..:-)))
De nem baj, mert mindenki így kezdi/kezdte!!!
A szert úgy hívják: Nonit, arra használják a kertészek, hogy a vegyszereket ennek keverékével juttatják ki, mert nagyon jól tapad a permetezett felületen és a szer nem csöpög le, hanem "elterül" a levélen, gyorsabban szárad stb..
Tűlevelűeknél különösen fontos, de hasznos még othon a szobanövényeknél is. Kis kiszerelés is kapható belőle.
Hogy van az ápolt?
Mézontófű
Előzmény: _Dorka_ (529)
_Dorka_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 529
Mi az a tapadásfokozó, Nonito (én lenni picit amatőr)? A földjét már rutinból locsolom amikor lemosom, de eddig semmi hatás. A baj az, hogy nincs kert, ezért a folyosón van per pill (ezek szerint ha picit "lehűteném" a dögöket akkor az működne?). Csak azt nem értem, hogy honnan a fenéből jönnek elő újra és újra?
Előzmény: Tozatu (527)
Madzag Creative Commons License 2003.12.03 0 0 528
Van 3 db sárga leanderkezdeményem, augusztus végén lettek elültetve jó nagy gyökérrel, a folyosón laknak kb, 12 fokban, de most elkeztek lehullani az alsó levelek, szerintetek melegük van? A nagyok a garázsban vannak, ott kb. 6 fok van, csak féltettem a kicsiket, azért maradtak bent.
Előzmény: Tozatu (527)
Tozatu Creative Commons License 2003.12.02 0 0 527
Ha végleg nem boldogulsz,ha szobában van és vegyszerezed,tapadásfokozót,Nonitot,kenőszappant is tégy bele,mert amúgy lecsurog.A kenőszappant magát is használhatod lemosásra.Hetenként fújhatod,mert újabb mütyűrök kelnek.Megelőzésnek a földjét iss locsolhatod,ha felszívódószer.Ha van hűvösebb,de fagymentes helyiség odatedd,mert melegben főleg tetvesedik.Nappal,ha ráérsz kiteheted a szabad levegőre,az a legjobb.Sok sikert!:(
Előzmény: _Dorka_ (526)
_Dorka_ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 526
A nagynéném a "tetűgazda", tőle kaptuk, és az ő leanderei full tetvesek. Szerencsére időben észrevettük (nem volt nehéz) és nem vittük be a többi virág közé.
Pont most végeztem a lemosással, nem volt gáz, mert a levelei is hullanak már, úgyhogy a fele tetvestől leesett. Most úgy néz ki hogy tiszta, de ezt már eljátszottuk párszor:(
Előzmény: mézontófű (525)
mézontófű Creative Commons License 2003.12.02 0 0 525
_Dorka_!
Egy ultrás szivacsdarabbal mosd le a leveleit, a fonákját is, gyorsíthatod a technikát úgy is, ha egy vödör ultrás vízbe belemártod a növényt és egy kicsit benne hagyod, az az első körben meggyorsítja a nagyobb egyedek lemosását.
(Cserép zacskóba, hogy a föld ne szóródjon ki!)
Azután holnap nézd meg mi lett az eredmény . s akkor kicsit kevesebb a kézimunka a dologban.
"Gyorsítószer" a pajzstetű elleni spray, de a nagyját le kell tisztítani, így is - úgy is.

A leandered a tetűgazda?
Nézz körül a többiek között is! (ha vannak)
Mézontófű

Előzmény: _Dorka_ (524)
_Dorka_ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 524
Mechanikai úton?...grrr...az tényleg sokáig fog tartani:))) Veszteni valóm nincsen, nekifutok, aztán meglátom mi lesz, hátha sikerül kiírtanom őket.
Előzmény: mézontófű (522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!