Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2004.01.22 0 0 572
Aha,leándert szeretnél!Azt hittem fordítva.Ok.Van rózsaszín,piros,barackos,fehér,sárga,világos rózsaszín.Melyik japán juharod van?Tovább?Tudok adni majd tavasszal dugványt,ha metszem emezeket,de nem pesti vagyok.
Előzmény: gregnagy2 (571)
gregnagy2 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 571
Van japán juharom, fenyők, ricinus fa, stb mi kéne???
milyen fajtáid vannak??,
Előzmény: Tozatu (570)
Tozatu Creative Commons License 2004.01.21 0 0 570
Milyet,miért?
Előzmény: gregnagy2 (567)
Tozatu Creative Commons License 2004.01.21 0 0 569
Aha, meleg nem tesz jót.Régebben beküldtem az iskolába egyet,de pajzstetvesen,meggyepáltan jött vissza.Alig tudtam kikupálni.
Jól van,majd figyelek,milyen névvel bukkansz fel.:)A mi pulink Csipet,de már nem is kicsi,hanem csipkedi a gázleolvasó,postás bokáját,ha mennek kifelé.:)
Előzmény: subica (566)
Tozatu Creative Commons License 2004.01.21 0 0 568
Ezt örömmel hallom,mert még nem mertem kockáztatni,de akkor tavasszal kiültetek egyet próbára.A gránátalmák is kint vannak,takarással.
Előzmény: titusz1 (565)
gregnagy2 Creative Commons License 2004.01.21 0 0 567
Nem cserélne velem valaki??
valami más növényre
subica Creative Commons License 2004.01.21 0 0 566
Szórakozok itt a nevekkel!Mazsinak hiv nindenki
Irénke vagyok és a nagyon kedves puli kutyám Suba.
Még lehet,hogy egyszer átkeresztelkedem,én is egy szép virág nevet szeretnék!Majd értesitlek a végeredményről!

Azt gondolom,hogy megmarad a leander csak attól félek,hogy sokára fog virágozni.

Tavaly a nappaliba teleltettem egy tövet,a melegben nagyon rosszul érezte magát elkapott valami betegséget és mire kikezeltem és nyilni kezdett ősz lett.Remélem most hamarabb magához tér.

Előzmény: Tozatu (564)
titusz1 Creative Commons License 2004.01.21 0 0 565
Tavaly gonoszkodtam egy kicsit. kb két -három éve meggyökereztettem egy nyáron véletlelnül letört ágat.Egy olyan leanderemről,amit nem különleges.Aztán tavaly kiültettem védett fekvésbe a kertembe egy déli fal elé. Képzeljétek a leander már a második télen kint él,gyönyörű.Most is kint van. A tavalyi tél pedig nem volt semmi !
Persze értékesebb töveimmel ezt még nem merem megtenni.
A tetejében az északi országrészben lakom.
Tozatu Creative Commons License 2004.01.20 0 0 564
Molnárka,akkor most hogyan hívjunk?Subica,ha a gyökerei nem fagytak meg,kihajt.Mazsi,az is lehet,hogy kutyabaja,mert a rendes helyén is néha van-10.
Előzmény: subica (562)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.20 0 0 563
Nálunk mínusz tizenhét fok volt ezen a télen a leghidegebb,az elmúlt két hétben is volt mínusz tizennégy. Ezeket a fagyokat nem hiszem, hogy kibírták volna ezek a növények.
Előzmény: zildi (560)
subica Creative Commons License 2004.01.20 0 0 562
Nekem van két hatalmas leanderem és mivel el voltam foglalva mással,és helyet sem találtam nekik az őszön, betettem őket egy fa sufniba. Karácsony körül jutott eszembe hogy ott vannak a fagyban.Ekkor vittem őket fagymentes helyre.Nagyon kiváncsi vagyok mi lesz belőlük.Szerintetek? Most úgy látom hogy csak a bimbók feketedtek meg.
Izgulok értük.
Mazsi
Előzmény: zildi (560)
Tozatu Creative Commons License 2004.01.19 0 0 561
Még a jövő hétre -11-t is mondtak.Majd lesz még -5 vagy ennél jobb.Várom!
Előzmény: zildi (560)
zildi Creative Commons License 2004.01.19 0 0 560
sajnálom ezen a télen szegény leándereimet a pincében, mert nem volt eddig komoly fagy, lehet, hogy védett helyen kibírták volna. szerintetek mikor lehet majd kitenni védett helyre a nagy leándereket???
felixanyul Creative Commons License 2004.01.18 0 0 559
mar csak alig 10 cm-es, mert mindig levagom a veget, ha mar fekete. hatha nem fogy el tavaszig
Előzmény: Tozatu (558)
Tozatu Creative Commons License 2004.01.17 0 0 558
A remény hal meg utoljára,Nyuszika!:)Ha nem zizeg,nem penészes,várjál vele,hátha tavasszal.
Előzmény: felixanyul (557)
felixanyul Creative Commons License 2004.01.17 0 0 557
remenykedjek meg, h a szept 6-a ota vizben allo spanyolhonbol valo leanderem meggyokeresedik v dobjam ki? (meg nem zizeg)
evusa Creative Commons License 2003.12.11 0 0 556
Tuti tipp Mindenkinek!
Hermes, vagy gazdaboltban lehet beszerezni a Mospilan nevű szert, ez felszívódó hatású és kis kiszerelésben is kapható. Több éve használom leanderre, rózsákra, minden dísznövényre. Egy évben csak 2-3x kell alkalmazni.A lakásban jelenleg is több leandert gyökereztetek,lekezeltem őket szeptemberbe (az erkélyen) és semmi bajuk.
Madzag Creative Commons License 2003.12.10 0 0 555
Nem zagyva, köszi!
Előzmény: Tozatu (554)
Tozatu Creative Commons License 2003.12.09 0 0 554
Nincs túl meleg helyen,kicsiknek nem árthat a 12,pláne most,a garázsban hidegebb lehet.Igaz,tavaly a kicsinyeim kibírták a fagypont körülit is,mikor kint -25 volt.Ennél melegebbet is kibír,ha muszáj,de betetvesednek,minden bajuk lesz.Nem locsoltad esetleg többet,mert nem kell sokat.Aztán ha eddig pipáltad,akkor némi levél nem baj,ha elmegy,pihentet egy kicsit.Ha melegebb lesz az idő kint,szoktatással kiteheted a garázsba.Levegősen vannak?Nincs több 5-let.
Elég zagyva amit írtam,nem?
Előzmény: Madzag (528)
Madzag Creative Commons License 2003.12.09 0 0 553
Tuzatu!
Megnéznéd az 523-as hozzászólásonat? Neked szántam, csak elfelejtettem a megszólítást! :-))
Tozatu Creative Commons License 2003.12.06 0 0 552
így nem tudom,mert 5ml-s ampullát szoktam feloldani,ált.10l-ben,attól függ mennyit ír elő,aztán ezt locsolom el.A Chess folyékony.
Előzmény: rferi (547)
Tozatu Creative Commons License 2003.12.06 0 0 551
A pajzsoktól amúgy is a lemosássál,letörléssel tudsz megszabadulni.Van sok bioszer is,de többször kell kezelni.A csalánlé állítólag az ellenállóképességüket növeli,mert úgy támadnak a vackok,ha legyengül a növény,ami a meleg,stb esetén adott.Ne add fel!
Előzmény: Len (549)
rferi Creative Commons License 2003.12.05 0 0 550
Mér tűnnél demagógnak!
Az üdvözüléshez több út is vezet!
Előzmény: Len (549)
Len Creative Commons License 2003.12.05 0 0 549
Az embernek sírhatnékja van, ha tetűköpenyben látja a virágait. Így fogadtam el egyszer én is egy dögösnek mondott szisztematikus tetűírtót, amit a ház ritkán látogatott helyiségében vetettem be a pajzstetvektől meglepett leándereken (én is tetvesen kaptam)és egyéb szépségeken. Bio-énemmel ellenkezőn tettem, de épp feladós állapotban voltam. Eredmény: félelem a mérgezéstől, tetűtelenség a kezelt növényeken és soha nem látott invázió a lakás más helyiségeiben élő virágokon - olyanokon is, amiről azt gondoltam, nem kifejezetten tetűpréda. Úgy hatott a szer, mint az antibiotikumok: a kezelt családtag a gyógyulás jeleit mutatja, a kórokozók pedig átmenekülnek a többi családtagra a szertől megeddzve. Megerősödött az elhatározásom, hogy ilyesmit többé nem teszek. Inkább a kilátástalannak tűnő munka, mehanikus tisztogatás, lemosás, vagy növénypusztulás. Egyébként amióta kertem van és csalánnal öntözöm a lakás és a terasz növényeit is, alig találkoztam 'ellenségekkel'. A pajzstetvek kifejezetten irtóznak a csalánlétől. A gyapjasokkal kicsit nehezebb. Hallottam már csalánkivonatról, amit kertész szaküzletekben lehet kapni, bár sok-sok méreg után lehetséges, hogy az nem hat. Bocs, hogy hosszú voltam. Gondolom, demagógnak tűnhetek.
rferi Creative Commons License 2003.12.05 0 0 548
(ajánlott dózis:30g/m2 kint) ha jól emlékszem.Ez még lemaradt

Előzmény: rferi (547)
rferi Creative Commons License 2003.12.05 0 0 547
A felszívódó hat a földre is?Mert én kombiban gondoltam, hogy az esetleg földben levő szutykok is dögöljenek ki.Egy teáskanál elég egy nagy 60 literes dézsára belőle.(ajánlott dózis:30g/m2 kint)
Előzmény: Tozatu (546)
Tozatu Creative Commons License 2003.12.04 0 0 546
Növénnyel együtt próbáltad a Galationt?Szerintem most lakásban békésebb a felszívódó rovarírtóval locsolás,mert ha a növénybe beépül nem telepszik meg a tetű sem,elpusztul.Nyáron meg kiteszi földbe és hali.Vagy még békésebb a Plant-plin,de ha nagy az edény sok kell.
Előzmény: rferi (541)
mézontófű Creative Commons License 2003.12.04 0 0 545
Csak hülye reflex... meg nem tudom mi a tiltott reklám, ha van egyáltalán itt a fórumon.
Fogalmam sincs :-((
Mézontófű
Előzmény: Törölt nick (544)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 544
Köszönöm, de ez eddig miért volt titok?
Előzmény: mézontófű (543)
mézontófű Creative Commons License 2003.12.04 0 0 543
Na, csak a kedvedért: FITO pakzstetű elleni aerosol, DM.
Bármelyik nagy marketben lehet kapni, pl. OBI.
:-))

Dorka: tényleg kellene felszívódó rovarölő, de nézd meg/kérdezd meg, hogy pajzstetűre is jó-é?

Mézontófű

Előzmény: Törölt nick (535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!