Keresés

Részletes keresés

csite Creative Commons License 2000.09.08 0 0 2095
nos, aki vasárnap tervezi a borosvár látogatását, és netalántán közösen is résztvenne ezen, akkor 11-kor találkozhatnánk a Moszkván a városmajori lépcsőnél(18-s vill. meg.)

csite

Előzmény: csite (2094)
csite Creative Commons License 2000.09.08 0 0 2094
talán vasárnap Mesterem
Előzmény: Pendragon (2093)
Pendragon Creative Commons License 2000.09.08 0 0 2093
Tavaly mintha jópáran megjelentünk volna a Várban, a fesztiválon...
Idén senkinek nincs ideje ?
ferde Creative Commons License 2000.09.08 0 0 2092
tegnap óta tart.
borszaküzletet meg.. hmm.. talán a nyugati és
az arany jános utca között nézd meg.. ott van
egy borszaküzlet.
de én a helyedben kimennék a borfesztiválra.
Előzmény: quartya (2091)
quartya Creative Commons License 2000.09.08 0 0 2091
még a mai napon szeretnék, sajna utána a borral húznék el vidékre, ahol még kisbolt sincs.
ha nem jön válasz, kénytelen leszek megen' Légli Ottó bácsitól venni bort, esetleg az Eifert borháztól, ami nem rossz, csak nem kizárt hogy be leszenek zárva, így szüretidőben.
Előzmény: ferde (2090)
ferde Creative Commons License 2000.09.08 0 0 2090
hétvége? budai borfesztivál? várnál? esetleg?
rálátni a Korona sarkáról.. esetleg ott próbáld.
quartya Creative Commons License 2000.09.08 0 0 2089
Sziasztok,
Gyors segítségre lenne szükségem, még a mai napon szeretnék a fővárosban folyóbort, jófajtát venni, és emléxem egycer valaki már írt egy boltot, ahol jófajta Tekler folyóbor van. Na ilyen boltoknak kéne a &íme, telszáma, stb.
Előre is kösz...
csite Creative Commons License 2000.09.08 0 0 2088
alexandrosz Mesterem:

hogy is áll az a szerveződés? megyünk, nem megyünk Tiffánhoz?
Matyibá pincéjét mikor avatjuk fel?
(biztos megízlelhetnénk újra cabsavot!:)

FotexZoli Creative Commons License 2000.09.07 0 0 2087
engem lehet hogy érdekel ez a bortúra, átnéztem az oldalt
alexandrosz Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2086
CÁPA!

Ez nem semmi! Sajnos még nem tuti, hogy ráérek, de a kezdeményezés igen jó és hasznos.

Az árak pedig igen méltányosak.

Sok sikert a szervezéshez!

Előzmény: CÁPA (2085)
CÁPA Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2085

Kedves Borbarátok !

Szeretném felhívni a figyelmeteket erre :

Bortúra Sátoraljaújhelyben

Valamint kíváncsi vagyok a véleményetekre a lapról, a Sátoraljaújhelyi borokról (Tokaj hegyaljai borvidék) és a szervezésről !

csite Creative Commons License 2000.09.04 0 0 2084
én akkor szappanosan szeretem, ha az a szappan íze! igaz gyerekkoromból más íz maradt meg, de azóta sokat változott a világ

talifejleményvárás....

alexandrosz Creative Commons License 2000.09.04 0 0 2083
Szervusz Mesterem!

A szappaníz abból adódhatott, hogy Matyibá nem mosta ki jól az üveget...:o) Tényleg, ismeri valaki az Alkonyi-borboltot?:o))))) Állítólag ott is kapható a szappanos nedű...
A buli remélem megvalósul, ma talán már fix időponttal is tudok szolgálni.

Vasárnap a Zplusz csatorna zajára ébredtem és mit látok! Szeremley Huba tart kiselőadást a borokról... Ennyire nehéz helyzetben lenne a magyar borászat?

Előzmény: csite (2082)
csite Creative Commons License 2000.09.04 0 0 2082
2hét után újra itt :)

alexandrosz: hazaérvén (mint Borbarát előfizető), újság kinyit tesztek, Matyibá Chardonnay szappan íz, höhhh, szívesen beszélgetnék azzal aki ezt a jelzőt adta a borra, nem lehet, hogy a szappantartóból kóstolt?

amúgy úgy általában is érdekes eredmények jönnek létre a tesztek során, van 1-2 tétel, ami méltánytalanul(SZERINTEM) szerepel ott ahol, már-már részrehajlást feltételezek

tali ok! csite+1+?fő!

sver: ha van időd átugorhatsz 1 kis olajozásra!

Oxalis: juhfark rulez!

Nyaralásom Eger környékén zajlott 1 hétig, igaz nem a nagy borászokat látogattam, hanem a rokonság pincéit, és nem bántam meg :))

Aztán elugrottunk Tállyára!
(megígértem csinálok 1 kis propagandát! - lehet, hogy hosszú lesz:)

Tállya(Tokaj-Hegyalja nyugati oldal)
nem túl nagy település, de amint belép az ember érződik az, hogy valamiért különleges, már a levegőben érezni a "tokaji" szagot, amit tudni kell róla még, itt keresztelték meg Kossuth-ot, itt található az Encsy ásványgyüjtemény(ajánlott!!!!), és egymással összetartó borászok

itt sikerült hihetetlen finom homoki borokat innom !!!

Homoky Andrásnál :))
nála szálltunk meg, keveset palackoz, de beszerezhető
este borkóstolás(12 féle-kicsit sok volt-), beszélgetés, pincebejárás
Ő mondta, hogy lekéstünk egy jó rendezvényt a tállyai bormustrát(jövőre augusztus elején lesz!), 14 borász nyitotta ki pincéit, és lehetett 2-3 féle borból free fogyasztani, elmondása szerint nemcsinálta senki végig a túrát, általában a 3.-4. helyen mindenki letanyázott és ....

amit nála sikerült +kóstálni, és amire még emléxem, és amit ajánlok:
97s hárslevelű(száraz) - intenzív illat, nagyon száraz, már-már karcosnak tűnt, utóízében viszont újra bársonyos
93s édes szamorodni - jó évjárat, karizmatikus borocska, magas extrakttartalommal, hibátlan fajtajegyekkel
93s muskotályos aszú(3p) -igazi különlegesség(sajna már csak fél liter maradt), nagyon feldobja a muskotály az aszút, kitűnően egészítik ki egymást!
88s asszu(6p) -talán a legjobb amit eddig ittam(igaz nem vagyok annyira ebben járatos, főképp nem mérvadó!), tradicionális bor!

shiraz Creative Commons License 2000.09.01 0 0 2081
Sajna Oxalisnak sok mindenben igaza van.
De hát marketing világban élünk, ez ellen nem sok mindent lehet tenni.
Szerintem azért arra vigyázni kell, hogy egy Évborásza választás ne menjen el lobbyharc felé. Mert ahogy az utóbbi években láttam, ez már rég nem tiszta szavazásról szól, a szó valódi értelmében.

Alexandrosz, szerintem ne foglalkozz kibenbízhatsz tipusúakkal.

üdv

Előzmény: Oxalis (2079)
alexandrosz Creative Commons License 2000.09.01 0 0 2080
Oxalis!

Igazad van sok mindenben.Azt viszont meg kell érteni, hogy minden egyes palackon ott szerepel, hogy xy az év borásza. Mert ezek tények, letagadhatatlan tények. Sajnos a magyar borászat fellendülésével sokakkal elszaladt a ló, egy bor ára már-már a teljesen elfogadhatatlan kategóriába esik. Így akarják MINDENKIVEL újra megkedveltetni ezt az italt? A legtöbb ember továbbra is csak a kannás-tablettás-veresédest issza és ez alapján ítéli meg a magyar borászataot... Ördögi kör ez, és nem tudom, hogy hová vezet.
Node nem okoskodom, mert whocanyoutrust idejön és jól kioszt megint:o)))

Előzmény: Oxalis (2079)
Oxalis Creative Commons License 2000.08.31 0 0 2079
Ja, ha valamelyik borosgazdának van egy aranyérme, akkor a nagy bevásárló központok az összes borára rábigyesztik, hogy aranyérmes bor-ász terméke. Ebben és ebben az évben. Pedig csak 1 borral nyert aranyérmet és nem az összes, a polcon található borával. Ez kiábrándító, üzleti szempontok miatt kurvásítják a bort. Igy 800 forint, amúgy meg 400 Ft. Bocs, az évjáratra gondolok, arra adják az aranyérmet, nem az üvegekben lévő összes borfélére.

Így lösz a lőrébű minőségi, úri bor. Igaz még a kutyának se köll. Legföljebb újgazdagéknak. >>Pacalhoz igen finom az édes szekszárdi. << :-))))) Tragikus, most hallottam egy bemutatón.
Ez van.

Na iszok is egy nagyfröccsöt. Somlói hegyi juhfarkra nem telik. :-(((((((( Nekem ez a kedvenc.

Vélemény?

Üdv,

Oxalis

Előzmény: alexandrosz (2058)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.31 0 0 2078
Akkó' okosíccsá má fel, lécci!
Előzmény: whocanyoutrust (2076)
sver Creative Commons License 2000.08.30 0 0 2077
Huh, ez a Tiffán-dolog nem hangzik rosszul. De nem merek jelentkezni, mert így is a csőd kerülget... Meg a gutaütés...
Jó borozást, urak... Az én torkom száraz... Jaj.
whocanyoutrust Creative Commons License 2000.08.30 0 0 2076
hulyeseget ne irjal ma'.
Előzmény: alexandrosz (2070)
loggol Creative Commons License 2000.08.30 0 0 2075
En is irok
Előzmény: aszú (2071)
loggol Creative Commons License 2000.08.30 0 0 2074
shiraz

A kostolasi tanacsod megfogadom. Kecskest, Tothot hol tudok venni? Bevallom nekem ezek a nevek nem nagyon ismerosek.

A Mayerrol annyit, hogy en sem edesnek tartottam. Csak nekem ugy tunt, hogy azert maradt benne meg egy kicsi cukor, ami ha nem lett volna, akkor meg jobban izlett volna.

Előzmény: shiraz (2073)
shiraz Creative Commons License 2000.08.29 0 0 2073
kedves alexandrosz
egyaltalan nem biztos hogy a borverseny es a Borbarat kostoloi ugyanazzal a borral talalkoztak.

kedves loggol
sajnalaom hogy az emlitetteket nem kostoltad, esetleg erdemes lenne.
az altalam kostolt Mayer Kekop. nem tartalmazott cukrot.
xoxo

Előzmény: alexandrosz (2067)
kaviat Creative Commons License 2000.08.29 0 0 2072
írok

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: aszú (2071)
aszú Creative Commons License 2000.08.29 0 0 2071
Ha Szepsy, Gergely Vince, Pajzos, Disznóko aszúk érdekelnek írjatok.
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.29 0 0 2070
Neszmélyi Chardonnay (Virgin Vintage) 1999

A Hilltop chardonnay-i teljesen más ízvilágot képviselnek. Valahogy száraz fajtájuk ellenére is édesnek érzem őket... Túl simák és kellemesek:o)))
De általában szeretik az emberek, mert populáris az ízviláguk, vagy nem? A korszerű vegyészet legjobb termékei...

Előzmény: Pepin (2069)
Pepin Creative Commons License 2000.08.29 0 0 2069
Ez melyik hilltopos chardonnay? (Anno pannonhalmit ittam, nem volt rossz, de nem is lebegtem tole a konyhában.)
Előzmény: alexandrosz (2067)
kaviat Creative Commons License 2000.08.29 0 0 2068
nekem inkább a következő 7 lenne jó..

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: alexandrosz (2067)
alexandrosz Creative Commons License 2000.08.29 0 0 2067
Kartársak!

Bortali ügyben intézkedem, mint egy őrült. Valszeg a szeptember 9-10. lehet jó, de egy héttel később is van időpont, ahogy hallottam. Bár úgy látom, hogy nincsen túljelentkezés a programra:o))) Gondoljátok át, aztán jelentkezzetek!

Csite mester idegesítésére: a Szőke Cabernet '99-et ismét teszteltem. Elfoglalta helyét a hordócskában, de sajnos abból csak jövő év elején fog előbújni és üvegbe kerülni:o((( Mindenesetre semmi baj vele, köszöni jól van:o)))

Utoljára a '99-es mezei chardonnay-ről.
Az említett (szappanízű) bor az országos chardonny versenyen aranyérmet szerzett. Ez most valakit minősít, azt hiszem. Vagy az ottani bírákat, vagy...:o)))
A hétvégén megkóstoltam a Hilltop 83 pontot szerzett chardonnay-ját. Le a kalappal, tényleg nagyon jó bor. Ilyet az én számból...:o))))

loggol Creative Commons License 2000.08.29 0 0 2066
A Mayer M. ár/minőség szempontjából tényleg nagyon jó (bár lehetne talán egy kicsit kevesebb cukor benne)

Kecsklést, Tóthot nem ismerem

Megemlíteném még a Bock '99-et

Előzmény: shiraz (2065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!