Keresés

Részletes keresés

Blindmouse Creative Commons License 2023.06.18 -1 3 56801

Mert az jobb amikor Youtubeon elindítanál egy abszolút kicsi gyerekeknek szánt anyagot, és brutál hangerőn bekúr az elejére neked egy fizetett agymosó anyagot hogy "Brüsszel az életünkre tör!!"?? :D :D

Előzmény: kukácska (56800)
kukácska Creative Commons License 2023.06.18 0 2 56800

Amikor valakinek semmi kedve hozzá, de valamiért mégis belecsöppen a napi aktuális politikai bonyodalomba/csetepatéba:

Kerületi diplomás lány férhez ment egy évfolyamtársához, aki nem szokott lakatott tenni a szájára, ha valami nem tetszik neki. Nem a kerületben élnek, van egy 8-10 év körüli gyerekük.

Nem csak RTL-es propaganda, hogy az iskolai Kréta-rendszerben reklámszerűen megjelenik a most erősen hangoztatott, Állampapír vásárlásra buzdítás. A gyereket ez nagyon zavarta és kérte az iskolában, hogy vegyék le. Mondták neki, hogy nem tudják, nem lehet. Otthon elmondta és a papa megpróbálta eltűntetni a reklámot, de nem tudta. A törlésével mást is törölt volna, ami a suliban/sulihoz kell. Végső dühében tett valami nagyon drasztikus és csúnya megjegyzést az oktatási rendszerre. A gyerek nem tartotta a száját és valamelyik osztálytársának elmondta az apukája szövegét. Később kiderült, hogy az az osztálytársa sem.

Jött az évzáró. A gyerek nem kapott rosszabb jegyeket. Ezzel szemben az évzárón, ahol a tankerület egyik képviselője is jelen volt, az igazgató névszerint említette a kedves szülőt és némileg elferdítve elmondta, hogy egyes szülők már a kisiskolásoknál hogyan uszítanak a jelenlegi oktatási rendszerrel szemben.

Azt hiszem, hogy ez a gyerek egy életre megtanulta, hogy mit mond el abból, amit otthon hallott, mégha jópofa szövegnek tartotta eredetileg és azért mondta el másnak.

 

Tényleg át kell politizálni mindent? A gyerekek közötti traccs-parti sem maradhat azon a szinten, muszály ilyen módon a felnőtteknek beleszállni?

Nem jut eszembe annak a kisfilmnek a címe, amikor az énekkaros lányok éppen egy énekversenyen buktatják el az ének tanárnőt.  Tényleg el kell a gyerekeknek erre a pontra jutni....?

Patreides Creative Commons License 2023.06.17 0 0 56799

"Muszáj a leeresztést megkezdeni"...

.

Ezt a cikkben emlegetett Szövetség nyilván nem tudja, hiszen ők valahol a Holdon élnek, és nincs közük az egészhez.

Az a jó az életben, hogy minden marha egyszerű, mindenre van egyszerű igen/nem válasz, nem is kell itt semmit túlbonyolítani, egyáltalán beszélni róla, dönteni kell, hogy úgy legyen, aztán slussz.

Előzmény: Kevin (56794)
kukácska Creative Commons License 2023.06.17 0 0 56798

A Csabai út felől hallatszó embertelen szirénázás remélhetően csak a meghirdetett honvédelmi nap egy része, és rövidesen abbahagyják.

Kb. fél órája olyan hangok voltak, mint amikor valamilyen bádogszerkezeteket vernek szét. Azóta időnként beindul a szirénázás.

A környék kutyái már teljesen begőzöltek tőle...

kukácska Creative Commons License 2023.06.17 0 1 56797

https://index.hu/belfold/2023/06/16/parlament-orszaggyules-oktatas-tanarok-pedagogusok-diakok-iskolak-fidesz-kdnp-ellenzek/

 

A cikkben benne van Dunai Mónika kerületünk országgyülési képviselője, mint a Fidesz vezérszónoka.

Nem értem, hogy egy gyerekek által (állítólag nagyon) kedvelt pedagógusból hogyan válik valaki abszolút pártpolitikussá, hogyan tagadja meg az eredeti szakmáját...

Blindmouse Creative Commons License 2023.06.16 0 0 56796

Bocs,  pontosítok, a toklászszúrásból benyelhető nyavalya neve: discopondylitis

Előzmény: Blindmouse (56795)
Blindmouse Creative Commons License 2023.06.16 0 1 56795

Ha a házad előtt hagyod meg...  a tanácsházáról kijön az ember és megbüntet..   ha az utca végi senki földjén hagyja a kerület vezetése a 180 centis toklászt.. az csak méhlegelő... :D

BTW ha lenyírják abban sincs köszönet, ugyanis otthagyják a picsába az egészet, elszáradni.. egyrészt amik ott van addig nem nő ott semmi, másrészt két nap alatt elszárad a toklász, te meg szereltetheted ki az állatod füléből, és szerencsés esetben akkor nem kapja meg belőle azt a gombát ami az állatok idegrendszerét támadja meg..   van tudomásom kutyáról, aki 3 hét után tudott újra járni valamennyire mert benyelte a toklászból a gombát..

Előzmény: kukácska (56793)
Kevin Creative Commons License 2023.06.16 0 0 56794

Muszáj a leeresztést megkezdeni 120 cm-es vízállásnál, mert ha nagy szélben megbillen a tó (akár 40 cm-rel is magasabb lehet ilyenkor a déli parton a vizszint mint az északin), az elöntheti a déli part alacsonyabb fekvéső részeit.

Előzmény: KKXVII (56791)
kukácska Creative Commons License 2023.06.16 0 0 56793

https://rakosmente.hu/articles/vadviragos-retkent-pompazik-a-vida-domb

 

Állandó vita van arról, hogy méhlegelő vagy gondozatlan, kaszálatlan terület. A képen látható virágzó növény - ha emlékeim nem csalnak - mezei menta, ami akár gyógytea alapanyag is lehet.

 

Ez nem a reklám helye. de vannak TV-műsorok, ahol a brit-szigeteken, francia vagy olasz területeken a városok közepén található (hatalmas) parkokban mutatják be, hogy hogyan lehet gondozni ezeket a növényeket, mit kell tenni ahhoz, hogy ne gazzá váljanak, hanem kedvelt növényekké. A növények között - nem betonozott, kövekkel kirakott - földes utak/járdák voltak, ahol kutyák futkároztak.

Ezekben a műsorokban nem volt olyan rész, hogy a kutyák kijönnek a növények közül, majd a gazdik szedik ki belőlük a toklászokat és vizslatják őket, hogy nem szedtek-e össze kullancsokat.

Nálunk miért nem oldható ez meg?

-

Tegnap délelőtt láttam, hogy az Elágtól kifelé a Pesti út szélén kaszálják a már gazzá fajult füvet.

KKXVII Creative Commons License 2023.06.15 -1 0 56792

Nem vagyok vízügyi szakértő, de a sió csatorna végén is lezárják talán kevesebb víz folyik le. Szerintem. 

Előzmény: KKXVII (56791)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.15 -1 0 56791

Nem.kerületi téma, de a nagy szárazság után Isteni csoda, hogy van víz a Balaotonban, erre leeresztjuk. No komment.

 

https://infostart.hu/belfold/2023/06/15/balatoniak-ne-csokkentsek-tovabb-a-vizszintet/amp

Blindmouse Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56790

Remélem soha,  utálom őket,  mert mindenki bénázik bennük.

 

Viszont az ominózus Y kapott 'csaba felől egy szép nagy tükröt amin egész jól belátni a pesti úti buszsávot.. egész hasznos. :)

Előzmény: KKXVII (56775)
XNC Creative Commons License 2023.06.14 -1 1 56789

A távot nem mondtad, de senki nem mondta, hogy kötelező autóval menni.

Előzmény: KKXVII (56783)
XNC Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56788

"nagyobb eső esetén nem nyeli rendesen a vizet a csatorna"

 

Ilyen helyen már annak is kell örülni, ha van csatorna.

Máskülönben az utcákból iszapbírkózó aréna lesz. :)

Előzmény: kukácska (56779)
XNC Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56787

Ezek 1 része városban is gond.

Előzmény: kukácska (56779)
kukácska Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56786

Nem csak a hétköznapi/munkanapi esetek problémásak.

Mindenkinek van néhány története, amikor belefut egy állandóan túlhevült autós hősködésébe.

A Csabai/Péceli úton mentünk az M0-ra. Már a város szélénél, a Színes utca környékén voltunk, amikor - néhány autóval előttünk - jobbról kivágódott a főokos és ezerrel ment a körforgalom felé. Fékezés nélkül belecsapódott a körforgalomban haladó autóba. Az ilyeneknek nem körforgalom kell, hanem másik fej, ahol némi ész is megtapadt.

Előzmény: KKXVII (56783)
kukácska Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56785

Ezt nem igérhetem. Évenként 1-2 alkalommal megyek arra, volt amikor 2-3 évig nem is voltam a bevásárlóközpontban és környékén.

Előzmény: KKXVII (56782)
altenberger Creative Commons License 2023.06.14 0 0 56784

Én már évekkel ezelőtt leszoktam a belvárosi autózásról csúcsforgalomban. Este és hétvégén járok csak autóval többnyire. Esetleg csak a KÖKi-ig. Vonat, metró, Bubi, roller mind jobb a dugóban szenvedésnél!

Előzmény: KKXVII (56783)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 1 56783

Mindenki siet, ha ül a dugóban ideges, hogy a 600 Ft-os benzint nyeli az autó a dugóban, közben nincs buszöböl, mindenhol kerékparosok , rolleresek, motorosok kerülgetnek. Közben traffipaxok, ellenőrzések. Agybaj

Előzmény: kukácska (56781)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56782

Akkor péntek délután 17 es 18 öra körül javaslom, bár mar nyári uborkaszezon van, kisebb a forgalom. 

Előzmény: kukácska (56776)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56781

Ismétlem: nem vagyok a körforgalom ellensége, nem ellenzem a létüket, a létesítésüket. De!

Csak azt akartam "érzékeltetni", hogy amikor egy begőzölt fejű akarnok beül az autóba, bent van a forgalomban, annak mindegy mi van előtte: Stop-tábla, jelzőlámpa, körforgalom vagy ikertornyok.

A közlekedési morál is - minden mással együtt - kicsit félrement...

altenberger Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56780

"egy idő után besokallnak, hogy senki nem engedi tovább őket. A Kert felől érkezők pedig tartják magukat ahhoz, hogy övéké az elsőbbség."

 

Na, pont ilyenre jó a körforgalom!

Előzmény: kukácska (56777)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 1 56779

Még valami: gondolkodni lehet, nem csak ötletelni.

Olvastam egy cikket egy faluba költözött városi facebook-csoportról.  Közel van a fővároshoz, itt dolgoznak, itt tanulnak a gyerekeik, stb.

Egy ideig minden szuper volt, aztán jöttek csoportosan az írásos panaszok: a reggeli kakaskukorékolástól hétvégén nem lehet sokáig aludni, a szomszédék macskája rendszeresen átjár az ő kertjükbe is, a rigók eszik a fáról a cseresznyéjüket, nagyobb eső esetén nem nyeli rendesen a vizet a csatorna, stb. Mi a fenét tanultak/olvastak a falusi életről mielőtt oda költöztek?!

Ez sajnos a közlekedésre is igaz. Valaki néhányszor véig megy egy útvonalon, de valami nem tetszik benne, máris a kedve szerint át akarja alakítani.

Előzmény: KKXVII (56773)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 1 56778

Nem vagyok ellensége a jól megépített körforgalomnak. Valahol a Dunántúlon, talán Marcali/Keszthely(?) környékén, van olyan körforgalom, ahol 5 vagy 6 út találkozik, mégis jól átlátható. Ezzel szemben mégis azt mondom, hogy nem minden helyen a körforgalom a megoldás.

Előzmény: KKXVII (56774)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56777

Van ott egy kisebb, hosszúkás tér. Lehet odaépíteni egy 1,5-2 méter átmérőjű körforgalmat, de attól a Csabai/Péceli és a Pesti út még nem lesz szélesebb.

Talán egy jól beállított jelzőlámpa értelmesebb lenne, mint a jelenlegi megoldás. Akkor talán a Kertről érkező és Csaba felé haladó kiskakasok kevesebbet csttannának.

A Csaba felé haladók egy idő után besokallnak, hogy senki nem engedi tovább őket. A Kert felől érkezők pedig tartják magukat ahhoz, hogy övéké az elsőbbség. Aztán jön a csatt...

Előzmény: KKXVII (56775)
kukácska Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56776

A korareggeli és az esti csúcsban még nem voltam a maglódi bevásárlóközpontban vagy a környékén. Így nem tudom, hogy abban az időben mekkora ott a dugó, de én nem is arról beszéltem.

Amikor az egyik délelőtt 10 óra körül beértunk Budapestre, a Pesti úton hosszú ideig álltunk a dugóban mielőtt a Zrínyi úti jelzőlámpáig eljutottunk.

 

Előzmény: KKXVII (56775)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56775

Remeljük egyszer megépül ott is a körforgalom.

Előzmény: altenberger (56769)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56774

Pedig igen. Biztosan megoldaná a maglódi auchannal a dugokat.

 

https://nlc.hu/ezvan/20170609/budakalasz-korforgalom-11-es-fout/

Előzmény: kukácska (56771)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.13 0 0 56773

Józan gondolkodó nem csak kritizál, panaszkodik. Elvétve van ötlete is. 

Előzmény: kukácska (56772)
kukácska Creative Commons License 2023.06.12 0 0 56772

Ötletelésekben nincs hiány.

Aki valamilyen ellenvéleményt merészel mondani vagy a józan gondolkodásra hívja fel a figyelmet, az fejlődés ellenes....

Előzmény: Patreides (56767)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!