Keresés

Részletes keresés

titusz1 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 632
kEDVES aAGNUS! aZÉRT NEM OLYAN TRAGIKUS AZ A LEVÁGÁS. mEGLÁTOD OLYAN SZÉPEN FOG MEGÚJULNI A LENULLÁZOTT,HOGY ÖRÖM LESZ NÉZNI. nEM BESZÉLEB ARRÓL,HOGY AZ ÓDIVATÚ TÖRZSES LEÁNDERED HELYETT LESZ EGY SZÉP TELEVIRÁGOS BOKROD.pERSZE AZ IDÉN NE SZÁMÍTS MÉG VIRÁGRA.
felixanyul Creative Commons License 2004.03.29 0 0 631
mi a freemailes cimed? itt csak az indexes van megadva. kuldd el az en cimemre, eljen a tavasz!
Előzmény: kiwancsi (630)
kiwancsi Creative Commons License 2004.03.29 0 0 630

Szia!

Éppen téged kerestelek. Nekem is éjszaka kellett volna, mert akkor csak ötven fillér, de nem bírtam fennmaradni. :)
Igen, a duplát kérem szépen. Halványlilám van többféle, de dupla még nincs. :))
Szóval azért kerestelek, mert van gyökere, szép nagy. Ma elültetem. Vagy ha gondolod megkaphatod vízben, és folytatod. Írj a free... címemre.

OFF
Az idő jól megszivatott, már egy ideje kint voltak a muskátlik "levegőzni", de pénteken villámgyorsan behurcoltam őket, és milyen szerencsém volt... !
De azért ezt utálom! :)
ON

szia
kiw

Előzmény: felixanyul (629)
felixanyul Creative Commons License 2004.03.29 0 0 629
kiwancsi,

nagyieknak van dupla es halvanylila. kiashatom?

Előzmény: kiwancsi (614)
aagnus Creative Commons License 2004.03.25 0 0 628
Köszönöm, akkor most útrakelek a gyógyszerekért.
aagnus
Előzmény: Tozatu (627)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.23 0 0 627
A szomszédnak ugyanolyan vastag bottal adjál vagy 25-t.Rovarírtószerrel,amihez keversz Nonitot permetezzd le,hetente,3x egymás után,főleg a fonákon.Mi Chesst szoktunk már kint használni,de vannak egyéb jó szerek is.A kicsiket is,valószínű azok is fertőzöttek.A melegebb telelőhelyen szokták így meglepni szegényeket.Végül is kihajt amit tönkrevágott a szomszéd,de máskor ne engedd.Valószínű gyapjastetű a másik,egy kis korompenészgombával.
Előzmény: aagnus (626)
aagnus Creative Commons License 2004.03.23 0 0 626
Kedves leanderbarátok!
A mi fehérünket iszonyatos mértékben és sűrűségben lepték el a pajzstetvek, és a szőrös szívű szomszéd a csuklóvastagságú törzsét 10 cm-re a föld felett lefűrészelte. Túléli? Mit adjak neki? Már kitettük a kertbe, cserépben, szélrányékban üldögél.
A bordó kicsit jobban bírta a gyűrődést, meg is van metszve, de kérdésem: mi az az élősködő, ami NEM pajzs, és fekete vattaszerű valamit hagy a növényen, az új levelek csúcsán? Mit csináljak vele?
Végezteül, de nem utolsó sorban: kaptunk tavaly két kis bébit, két-három ágúak. Kicsit nehezen bírták a telet, de túlvészelték - a levélcsúcsaik uigyan kissé pödrődnek. Azt már tudom, hogy át kell ültetnünk. De vajon hogyan messem őket, ha azt szeretném, hogy fácskák legyenek?

Minden tanácsot előre is köszönök!
aagnus

Tozatu Creative Commons License 2004.03.21 0 0 625
Azért félszemmel figyeld az időjárásjelentést,nehogy baj legyen.-3-ig bírják.
Előzmény: riki86 (624)
riki86 Creative Commons License 2004.03.21 0 0 624
Sziasztok!

Egy hete kint vannak a drágák! Olyan szépek, szemmel láthatóan "visszatért" beléjük az élet! És aminek a legjobban örülök, hogy a kicsi is túlélte a telet. Őt késő ősszel szereztem, még azt sem tudom, hogy milyen színű lesz.
Azért izgultam annyira, mert ez volt az első teleltetésem, mivel tavaly októberben költöztünk. :o)

Tozatu Creative Commons License 2004.03.18 0 0 623
Jól tettétek,csak nálunk van rengeteg és borzasztó nagyok,2 emberesek.Sajnos ha megfűzöm őket,hogy kivigyék,be már nem lennének hajlandók.Csak kinyitottam az ajtót ,hogy besüssön a nap,és hallottam a sóhajtásukat.:)
Előzmény: kiwancsi (622)
kiwancsi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 622

Én is kitettem, még szombaton. :))

Előzmény: rferi (621)
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 621
egy életem- egy halálom -én kitettem a leandert.
Legfeljebb visszaviszem, de már nagyon megsínylette a telet a lakásban.Kiáltozott a szabad térért.
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.18 0 0 620
Köszi!
Előzmény: Tozatu (619)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.17 0 0 619
Még nem késő,akkor szoktam,ha kiteszem.Még én nem vagyok oly bátor,hogy kicibáljam.Vágd le a zavarókat,betegeket csonk nélkül,aztán a felnyurgultakat egy szimpi leveles ágig.Jó levegősre,ha akarod,csak annál később lesz virágod.Ahol 3 elágazás van,a belsőt kivágom,hogy ne nőjön befelé,ha nagyon erőtlen akkor csak egyet hagyok.Végy egy nagy levegőt és menni fog,kinövi.:)
Előzmény: Törölt nick (618)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.16 0 0 618
TOZATU!!!! Mikor kell metszeni a leandert, és mekkorára? Nincs valami kép erről? Az miénk kb. 1,2 méter magas.
kiwancsi Creative Commons License 2004.03.10 0 0 617

Köszönöm hogy megkérdezed!
Kiásni, amint kilátszik a hóból, mert mindjárt beindul. :)
Előzmény: felixanyul (616)
felixanyul Creative Commons License 2004.03.10 0 0 616
nem emlexem, h dupla v szimpla, majd megkerdezem geza bacsit, aki 92 eves, de olyan aktiv, h en a 30 evemmel a nyomaba sem erek, o a kozos kepviselonk es a hazi kerteszunk is. mikor erdemes kiasni, atultetni?
Előzmény: kiwancsi (614)
kiwancsi Creative Commons License 2004.03.09 0 0 615

Vannak leándermagjaim, ha valakit érdekel, bár még magam sem tudom hogy fajtaazonos lesz-e.
kiwancsi Creative Commons License 2004.03.06 0 0 614

A tövénél mindív vannak hajtások amiket ki lehet ásni, és átültetni.
Hanem nekem már rendes gyüjteményem van, méghozzá a szakemberek sem szólnának meg, mert nem csak az agyonnemesített fajtákból, hanem a vadabbak szép példányai is.
Szóval éppen az agyonnemesítettek nincsenek dupla lila, meg szimpla-sötét nagyvirágú, meg sárga, ill. a dupla lilához hasonlító, de inkább rózsaszínbe hajló. Szóval ilyesmikre vadászok.
Ha a szomszédodé dupla, akkor jöhet. :)
Nyitni kéne egy orgonás topic-ot, meggondolom.

szia, jó hétvégét!

Előzmény: felixanyul (613)
felixanyul Creative Commons License 2004.03.06 0 0 613
orgona? van itt alattunk a kertben, asszem halvany lila. hogy kell azt szaporitani?
Előzmény: kiwancsi (612)
kiwancsi Creative Commons License 2004.03.03 0 0 612

Nem vagyok én rendes, csak vettem a humorodat. Ehhez hasonló szöveg belőlem is "kijöhet" bármikor.
Amúgy meg "tényleg rendes vagyok" :>
Hanem ha tudsz valakit akinek nagyon szép orgonája van meg tudnád hálálni a "rendességemet" :)

---
A leándert tavaly már márciusban kipateroltam a garázsból, de bizony igazad van Tozatu, ez most nem úgy néz ki.

Előzmény: felixanyul (609)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.02 0 0 611
Szerintem akkor,ha hajnalban sem megy a hőm.5-3 minusz alá.Amint láttam,nem mostanában.:(
Előzmény: zildi (610)
zildi Creative Commons License 2004.03.02 0 0 610
Szerintetek, mikor lehet az öreg leandereket védett helyről kihozni???
felixanyul Creative Commons License 2004.03.01 0 0 609
nagyon rendes vagy velem ahhoz kepest, h en milyen mufurc voltam. ha meggyokeresedett szoljal es akkor osszehozzuk a randit. halas vagyok
Előzmény: kiwancsi (606)
Tozatu Creative Commons License 2004.02.29 0 0 608
:(Még egy indok,hogy vissza kell mennetek nyaralni.:)
Előzmény: Törölt nick (605)
kiwancsi Creative Commons License 2004.02.29 0 0 607

:)

Hát nekem is a szegény kicsik, mert nem locsoltam őket. A nagyobbak azt is kibírták.:)

Előzmény: Törölt nick (605)
kiwancsi Creative Commons License 2004.02.29 0 0 606

Csinálok Neked bordót, mindjárt levágom. A sárgám még kicsi, de őszre szép erős lesz, jövőre azt is igérhetek.
Csak az az ág nem virágzik amelyiket levágtad. Ha szerencséd van őszre az is megembereli magát.
A kivitelezést priviben kell megbeszélnünk.

Előzmény: felixanyul (603)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 605
Most hallottam nejemtől, hogy a kigyökeresedett hajtások is elpusztultak elültetés után. :-(
Előzmény: Tozatu (601)
felixanyul Creative Commons License 2004.02.29 0 0 604
ha most tavasszal levagok egy-ket nem tul eros hajtast a leanderemrol, akkor az egesz fam nem fog viragozni v csak az a ket ag, amirol levagtam a hajtasokat?
felixanyul Creative Commons License 2004.02.29 0 0 603
:)
hat a bordo es a sarga az en almom, de nem tudom, h lehetne kivitelezni, ha lenne.
Előzmény: kiwancsi (602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!