Keresés

Részletes keresés

pushup Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2126
na, ezt jól megkaptam
:-)
romantikus irásomból kifelejtettem, hogy a kékfrankost is nagyon szeretem, s szvsz igazán világszinvonalon vannak a magyar borok
szerintetek hogy lehetne eladni mondjuk Angliában öket???
Előzmény: Zmac (2124)
csite Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2125
irigyellek!

3-4 hete jártunk nála, korrekt borász, hatalmas pincerendszerrel a portája alatt

nekem a muskotályos aszúja ízlett nagyon, a 93s édes szomorodni, a 97s száraz hárslevelűje, meg a ....

azt sajnálom, hogy a 88s asszu-ból nem vásároltam :(

Előzmény: Zmac (2122)
Zmac Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2124
Miért olyan nagy élmény, ha az üveg bordói után melletted alszik el a nagyapád???
:)))
Előzmény: pushup (2123)
pushup Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2123
muszáj "belekontárkodnom" a topicotokba fiúk,
asszem nálam a bordói viszi el a pálmát
(nagypapim bora sem egy utolsó...de tényleg!)
szóval, egy üveg bordóit meginni Vele,
no annál asszem csak az jobb, ha utána mellettem is alszik el UTÁNA.
Zmac Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2122
Nem szeretnék senkit sárgítani, de ha minden jól megy, ma este Tállyán a Homoky pince borait fogjuk alapos érzékszervi vizsgálatnak alávetni. Igyekszem memorizálni a tapasztalatokat, és jövő héten veletek is megosztani.
alexandrosz Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2121
Mesterem!

A '99-es cab. sav. télleg jófélének látszott/látszik... De majd kitalálnak arra is valamit. A gyógyszeríz és a szappan-arom már megvolt, kiváncsian várom a fejleményeket:o)))

Előzmény: csite (2119)
alexandrosz Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2120
Bacity Mesterem!

Természetesen veled tartok:o))))

Előzmény: bacity69 (2118)
csite Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2119
az összekóstolás megtörtént már, de a hétvégén asszem megteszem újra(remélem van még Szőke-féle veres a tárolón), és beszámolok róla!
de nekem még mindig felrémlik a 99 cab.sav paprikássága, ami nem a haloványságról árulkodott, ugye alexandrosz?

ez jó téma, ki mit érez, ezért csodás a bor!

Előzmény: Menj Sute (2116)
bacity69 Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2118
hello alexandrosz mester,

a hétvégén sajnos lekell zuhannom a walter féle szakboltba. ha akarrsz tarts velem.

bacity

Előzmény: alexandrosz (2117)
alexandrosz Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2117
Bocs, hogy tovább kíváncsiskodok, de melyik 5 vöröset ittad?:o))) Mert bizony az nem kevés, túlteszel néhány borszakértőn is... A 100-as skála pedig egy marhaság itt nálunk, legalábbis a csite által írottak is ezt támasztják alá... Viszont a vakon kóstolás nagyon jó 5let, érdekes dolgokat tapasztalnánk:o))) Ugyanis a bor üzlet, a címkén található név soxor 10 pont pluszt ad a bírálónak:o(((
Előzmény: Menj Sute (2116)
Menj Sute Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2116
alexandrosz,
nem, nem vagyok szakmabeli, es nem is mertekado a velemenyem. Visszagondolva nem sok, osszesen kb. 12 fele Szoke bort kostoltam eddig (f-v-r ~5:5:2)
Ezek alapjan mondom, hogy mig a feherek es a roze olykor 80 pont fole mennek a 100-as skalan, a vorosok (no jo, az altalam kostolt ot) 65-75 korul maradnak.

Erdekes csite velemenye.
En valahogy pont lagyabbnak, halvanyabnak, bizonytalanabbnak erzem a Szoke voroseket, mint azokat, amelyek szivemhez kozelebb vannak.

Azt mondjak a menok, es nekem is bejott: ossze kell kostolni vakon egy bo tucat bort es amelyik itt kiugrik, az a meno.

Előzmény: alexandrosz (2113)
Laslow Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2115
"Bor: az istenek ajándéke" - hagyjál békén, kedden úgy berúgtam némi bor miatt, hogy csak na! Bor fujj! mindenféle alkohol fujj!

Laslow

csite Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2114
Menj Sute: jogos, tényleg nem mindig, ez nem volt helyes szó rá.

azzal, viszont, hogy a vörösei hátrébb vannak, nem biztos, hogy egyetértek, azért mert nincs meg a "délebbi" lágyság attól még az is pl. cab.sav., és én pl. úgy vagyok vele jobban szeretem a keményebb, savasabb, férfiasabb borokat(a jelzők remélem stimmelnek)

alexandrosz Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2113
A borrtali időpontjára sajnos még én is várok:o((( Hétfőn egy barátom személyesen találkozik Tiffán mesterrel és akkor véglegesítik az időpontot.

Sz.M. vörösboraival igen régóta ismerkedtem meg. Nem vagyok borszakértő, ezért nem is mondhatom ki, hogy 1., 2., netán 5.osztályú terméket állít elő... Amiket a Borbarát ír róla, nos az viszont több, mint érdekes. Ezt már soxor felvetettem. Gondolom a céljuk az objektív tájékoztatás egy szubjektív termékről:o)) Nyilván lehetnek különbségek, node ilyenek...???

Menj Sute!
Csak nem szakmabeli vagy? Gondolom sokféle és sok évjáratú Sz. M. vöröset ittál már. Én személy szerint kíváncsi lennék a tapasztalataidra.

Menj Sute Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2112
csite,
azert nem mindig huzza le...
Sz.M. volt roze-gyoztes, roze-dobogos, ha jol emlekszem 97-es chardonnay-je is az elsok kozott volt.
Egyebkent en is elismerem Matyi ba' baratsagos, becsuletes, tiszta feher borait, de a vorosok _szerintem_ egy osztallyal hatrabb vannak.

Legutobb a borfesztivalon kostolt kiralyleanyka bizonyitott: nem klasszis, de hibatlan volt

Előzmény: csite (2111)
csite Creative Commons License 2000.09.22 0 0 2111
a tali információira várval, régi lapok tallózván láttam:

(Bbarát 99tél14.oldal)
Mátraaljai Cab. Sav. 97
Áthatóan édeskés, furcsa illatú bor. Egyesek idegen muskotályos, mások szorbátbomlásra utaló muskátlis illatot emlegettek. Ízben sem érdekmes túl sokáig ismerkedni vele.

ledöbbentem, felteszem a kérdést(shiraz Mester) miért húzza le a lap e termelő borát mindig?

a szürkebarátteszten is valami erős kén, papírillat, éles savak jelzők hullottak, pedig abban ilyet nem találtunk

dr poljakov Creative Commons License 2000.09.20 0 0 2110
Én meg segítek esetleg. Ugyanis itt lakom. :)

Valakinek volna kedve segíteni nekem egy NAGGYON szorosan ide kapcsolódó webes projektben? Design nem szükséges, inkább megannyi adat kellene. Ami nem ütközik (c) -ba. Választ inkább mail-be kérek.

Előzmény: CÁPA (2109)
CÁPA Creative Commons License 2000.09.18 0 0 2109

Kedves Borbarátok !

Sajnos nemigen volt a Sátoraljaújehelyi bortúrán törzsasztalos ! Legalábbis nem mondta. Te sem voltál alexandrosz !?
Hidjétek el, igazán csak a termelő pincéjében lehet megismerni a bor. Nem pedig a szmogos Budapesten. Itt a pincében igazi varázsa volt. A gazdák a beigért kóstolókon felül sok mindent elővarázsoltak még. Pl. 1984. -es 6 puttonyos aszút. Az én pincémben pedig addig ittak a túrázók amennyit csak bírtak (ingyen).
Eladni nem is mernék a boromból mert most a pénzügyőrök éppen a Magyar borkultúrát készülnek eltaposni és nem akarok az útjukba kerülni ...
Szóval nagyon jól sikerült a túra, sajnálhatjátok hogy nem jöttetek el, egy igazán szép élménny maradt ki az életetekből.

Minden esetre tavasszal ismét megszervezem a dolgot, most már több tapasztalattal. Szeretettel várunk minden borkedvelőt oda is !

Üdv : Cápa.

csite Creative Commons License 2000.09.18 0 0 2108
én is kinéztem vasárnap du. budafokra
hááááát, szóval promontorbor picebejárása után elhatározás: ilyet biztosan nem fogyasztok önszántamból, igaz eddig sem tettem. rövid jellemzés a pincéről: büdös, mocskos, dohányoznak bent mindenhol, csempézet kádakban is érlődik a massza, van 1-2 acéltartályocska is, sok-sok nagy hordó, amik nagy többsége tokaji ....... "borokat" rejtett.
biztosan készül máshogy is boruk, de nem láttam garanciát arra, hogy ott tényleg másként tennék ezt

maga az esemény kivitele a borászatok minőségét-hozzáállását tükrözte

egyedül a Lics pincészet keltette fel az érdeklődésem, de ott meg bonsai kiállítás, meg vmi rajzolónak a művei voltak kitéve, végül is ez egy borfesztivál akart lenni. ők tudják.

1szóval összegezve a dolgot, hogy milyen volt: szar (szerintem, és amit láthattam)

Alexandrosz Mesterem: nos, valami info?

loggol Creative Commons License 2000.09.15 0 0 2107
Voltam borárverésen - Budafok szerda este.

A 48 kalapács alá került tétel durvány négyötöde elkelt. Érdekes azonban, hogy a tételek első fele váltott ki nagyobb érdeklődést, az amelyikből befolyt pénz jótékonysági célokra ment. Ezeknél a leütési ár átlagosan a duplája volt a kikiáltásinak. A többire viszont csak immel-ámmal licitáltak.

Néhány alkalommal úgy éreztem, hogy az árak nem nagyon vannak összhangban az értékkel. Túl magasról indult a licit, ráadásul a leütési ár még ennél jócskán nagyobb is volt. A véleményem persze csak igen ritkán lehetett megalapozott, hiszen egy-kettőt leszámítva nem ittam a borokból.

A számomra legérdekesebb licit egy 1967-es badacsonyi Kéknyelűre volt. Induló ár 20 000 forint, leütési ár 25 000 forint. No, ha valaki szeretne "25 000 forintos" bort inni, de éppen nincs erre ennyi pénze, akkor menjen be valamelyik nagyobb Julius Meinlbe. Ott legutóbb közel 2500 forintért láttam - a cimke alapján - ugyanilyen bort. Ennyiért szvsz egyszer már az érdekesség kedvéért is érdemes megpróbálni, én legalábbis ritkán iszom három-négy évesnél régebbi bort. Az ízéről annyit, hogy ha valaki meghív egy pohár tokaji aszúra, de valójában ilyet tölt, nem biztos, hogy észrevettem volna.

alexandrosz Creative Commons License 2000.09.13 0 0 2106
Bütyi Úr!

Köszönjük a részletes és érdekes beszámolót!

Hallott már valaki Beck Tibor(?) bortermelőről? Ajándékba kaptam egy '97-es kékfrankost, melyen az Ő neve olvasható, mint termelő-palackozó. Egyébként a Pécsi Püspökség boraként címkézik, a hétvégén megkóstolom őkelmét...

Előzmény: Bütyi (2105)
Bütyi Creative Commons License 2000.09.12 0 0 2105
Hi!

Zsola bortársam imigyen tájékoztatta borbaráti társaságunkat a vasárnap este történtekről (a teljesség igénye nélkül):

"A borfesztival alkalmaval eleg sok pinceszet
kepviseltette magat - elsosorban Tokaj-hegyalja -, no meg jo nehany
kereskedohaz. Ami talan egy kicsit szomorkassa tette a hangulatunkat a
vorosborok kelletenel karcsubb kepviselete, amit tudtommal semmi sem
indokolt. Hianyoztak a nagyok, igaz egy-kettot a kereskedohazak kepviseltek,
mint pl. Bock, Gere, Jekl, Tiffan - akik kozul az idosebb Gere epp az orrunk
elott ment el, ugyhogy talalkozni mar nem tudtunk vele; de volt, akit nem
lehetett megtalalni egyaltalan, mint pl. Thummerer. Igy utolag vegiggondolva
Vesztergombi testverek pincejet es borait sem lattam - es hogy ne csak a
vorosokrol essek szo itt az elejen, hianyzott Legli ugyanugy, mint Szepsy -
termeszetesen a teljesseg igenye nelkul felsorakoztatva. No de ugyse tudtuk
volna vegigkostolni a teljes kinalatot, igy is legalabb 30 bodega allta a
latogatok rohamat. Az elso korbetekintes utan a nagy melegre Krisztaeknal
nyitottunk (Grof Degenfeld) egy 99-es kesei szuretelesu muskotalyossal.
Azutan egy rovidebb feherbort kostoltunk: Etyeki kuria, 99-es kiralyleanyka,
egy-ekttot, amire nem emlekszem, majd a legies konnyedsegerol ismert Duzsi
Tamas fele 99-es roset (kekfrankos ~). Megkostoltunk egy helyben sutott
langost, aminek nemcsak az ara volt kirivo, hanem az alakja is erdekesen
hatott: csikba volt felszeletelve egy inkabb lepenyre emlekezteto tesztaju
valami, ami megvolt szorva hagymaval. Hogy lassuk a felido vege fele az
eredmenyt, gyorsan megkostoltuk Gere-ek Koparjat, ami felejthetetlen elmenyt
nyujtva vezetett be a vorosborok rejtelmeibe. Hogy legyen osszehasonlitasi
alapunk gyorsan megkostoltunk egy Cabernet Savognon-t is (97-es, Bock), ami
meg elvezetesebbe tette az elozo tetelt, mindamellett onalloan is remekul
megallta a helyet. Ezek utan ujra a feher borok kovetkeztek: Szeremley Ur
97-es Zeusza csodakat muvelt es melyen kitarta Kareszek penztarcajat is (3kHUF). A
felidei szunet rovid jazzkoncertre invitalt bennunket. Ezalatt erkeztek
Butyokek is (Butyi es Nori), hogy a megkezdett merkozes masodik felidejet
megujult erokkel kezdhessuk es biztos befutok legyunk a vegere. Rovid
gondolkodas utan Salanki borpinceszet voroseit kerestuk fel, de sajnos csak
a kiallitott palackokat lehetett megtekinteni, se fogyasztani, se vasarolni
nem lehetett belole. Ezen felbuzdulva kostoltuk meg a Promontor pinceszet Fo
Bor-at,egy 96-os kesei szuretelesu harslevelut, melyrol mar a Ven Budaban
tett korabbi latogatasunk alkalmaval megbizonyosodtunk, hogy jo valasztas.
Hirtelen a Zempleni kesei szuretelesu szurkebaratot kostoltuk meg (98,
Evinor), mivel szerencsere megakadt rajta a szemem, nem hagyhattuk ki azt
sem. Rovid tepelodes utan valasztottuk ki Vylyan pinceszetet, ahol testes
voros borokat kostoltunk sorba: Merlot (99), Cabernet Savignon (97), no meg
a csucsboruknak szamito cuvee-t, a Duennium-ot (97). Kareszek itt le is mondtak a tovabbi reszvetelrol,
amit csak kis mertekben csodalok, mert szamomra is kezdett bizonytalanna
valni a talaj, de a java meg hatra volt! Elszor Chateau Pajzos 97-es kesei
szuretelesu harslevelujehez tertunk at, igaz a hasonlo muskotaly ara mar elriasztott a
tovabbi kostolastol. De igy mar volt osszehasonlitasi alapunk Oremus kesoi
szuretelesu harsleveluje es furmintja (97?? mindketto, itt mar ereztem a
metrot is a labam alatt :-) tesztelesekor, melyek kozul mindharmunknak az
utobbi tetszett jobban, ezert Butyi rogton megkostolt egy 93-as dijnyertes 5
puttonyos aszut is a helyszinen. Ezutan kovetkezett az elmaradhatatlan Tokaj
Hetszolo, ahol utolso elotti fillerjeinket valtottuk at aranyszinu nedure:
de hogy itt pontosan mit is fogyasztottunk, arra most hirtelen nem
emlekszem. Szerencseseknek mondhatjuk magunkat, mert a vegen sem maradtunk
meglepetesek nelkul: Kriszta eloszor ismetelten megajandekozott bennunket a Degenfeld
muskotalyossal, majd meg az aszubol is csepegtetett nekunk indulas es
bucsuzas elott (96, 5 putt.). Mindezek tetejebe kifele menet Butyi nem birt eljonni
Zwack-Disznoko bodegaja mellet anelkul, hogy megalkudjunk meg egy kostolora:
maradek penzunkon meg egy kis izelitot kaptunk az 5 puttonyos 95-os
aszujukbol, igy a hazauttal sem lehetett mar semmi gond.
Az esemenyt felejthetetlenul sikeresnek nyilvanitottam, es mindenkeppen
megismetelni valonak. A penteki rose tesztrol pedig nem am elfelejtkezni!"

Üdv,
Zsola (Bütyi)

Előzmény: alexandrosz (2104)
alexandrosz Creative Commons License 2000.09.12 0 0 2104
Dehogy vezettél, kedves Uram! Mindenképpen megkóstoltam volna:o)))

A várbeli tapasztalatokról esetleg tudna még valaki beszélni?

Előzmény: Zmac (2103)
Zmac Creative Commons License 2000.09.12 0 0 2103
Kedves Alexandrosz!

Újrakóstoltam, most már normális körülmények között Gere emlegetett tavalyi Kékoportóját, és be kell látnom tévedésemet. Az a bizonyos jellegzetes villányi íz valóban megtalálható benne, de más jót nehezen tudnék mondani róla. Elnézést ha félrevezettelek!

Előzmény: alexandrosz (2102)
alexandrosz Creative Commons License 2000.09.12 0 0 2102
Jóreggelit!

A várba sajnos nem jutottam el, de nálunk otthon is volt egy lokális borfesztivál:o)) Aki volt az első bortalin, nos az könnyedén kitalálhatja, hogy hol is rendezték pontosan... Péntektől vasárnapig tartott a buli és bizony nem sikerült rosszul. Az első nap volt a legpörgösebb, több mint 200 üveg bor fogyott - tekintettel a korlátozott helyre , ez igen komoly mennyiség. Hajnal kettőkor aztán csak vége szakadt:o))) Szerettem volna benneteket is meghívni rá, de az internet kapcsolatom bedöglött a múlt hét vége felé:o((( Ami új volt számomra: Gere kékoportó - télleg nem nagy durr. Villányi Borászati Rt. '95 Zweigelt (különleges minőségű bor) - 1x már kóstoltam, de valahogy most másodszor sem ájultam el tőle... Szende (nem szundi:o)) féle villányi borok (Rose, fehérek) - ment a kukába...
Sárosdiék szinte minden bora jelen volt, szerintem ők igencsak megbízható, jó minőséget produkálnak évről évre.
No igen! Gál Tibor Cabernet Sauvignon '98 is terítékre került. Markánsabbnak éreztem a többinél, de még nem csúcsbor. Azt a szakértők tudnák megmondani, hogy mi lehet belőle... Mindenesetre érdekes volt, csak az a címke ne lenne olyan:o))))

Bortali Tiffán-módra:

Nem felejtettem el, a tárgyalások folynak, pillanatnyilag úgy néz ki, hogy szeptember utolsó hétvégéje (Szept. 30.) lehet jó, remélem a héten pontot tudunk tenni az ügyre...

FotexZoli Creative Commons License 2000.09.12 0 0 2101
nekünk 5 órát sikerült a várban tölteni szombaton. Ilyen pontosan nem emlékszem a részletekre, de a tokaji muscat lunelt többször is sikerült megkostólni, kezdés a Hiltop-nál, befejezés a Vylyan-nál
sver Creative Commons License 2000.09.11 0 0 2100
Szombat délután: borfesztivál! Gyors lista (nem sorrendben): Izsáki sárfehér (semmi különös, dehát egyszer ki kell próbálni), Pók féle leányka-zengő (remek kis nyári bor), Bock-kékoportó (hozta a várhatót), görög gyantásbor (gyalázatos, egy gyenge bort próbáltak fenyőízzel eladni), görög mazsolabor (szintén nem átütő), valami görög vörös (állítólag a legjobb, egy közepes magyar veres simán lefőzi), Sajgó-féle 93-as édes szamorodni (nekem nagyon bejött), Gere cabernet sauvignon (hát igen, nehéz volt vitatkozni vele), Takler-bikavér... A CorVinumnak elismeréssel adózom a nagylelkű kóstoltatási rendért! Különösen Lacinak!

No üdv: sver

CÁPA Creative Commons License 2000.09.11 0 0 2099

Köszi alexandrosz !

Várunk nagyon sok szeretettel !

CÁPA

Előzmény: alexandrosz (2086)
csite Creative Commons License 2000.09.11 0 0 2098
nekem kimaradt :( inkább szüret volt :)
a visszajelzések többsége negatív volt a fesztivállal kapcs.

mikor megyünk má, izéba? hova is?

zuzmo Creative Commons License 2000.09.11 0 0 2097
Én csütörtök este jártam arra, enyhén spiccesen, s nem igazán nyerte el a tetszésem...

zuzmo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!